Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1883 / 2208
(#) cyberpalko válasza cyberpalko hozzászólására (») Okt 28, 2016
Nos a kommersz kimenő is osztott de nem látszik amiatt mert nincs közte cséve elválasztó műanyag vagy ilyesmi.Tehát mindenképpen osztott bármelikkel is találjuk magunkat szembe az utcán.
(#) pucuka válasza cyberpalko hozzászólására (») Okt 28, 2016
Idézet:
„Tehát mindenképpen osztott bármelikkel is találjuk magunkat szembe az utcán”

Nem feltétlenül fontos hogy a kimenő osztott legyen. A tekercsek osztását, egymásba ágyazását a széles, és egyenletes frekvencia átvitel miatt készítik, mert így csökkenthető a trafó szórt induktivitása, és önkapacitása. Mindkét tényező a frekvencia átvitelt befolyásolja, és nem biztonsági célokat szolgál, mint a biztonsági hálózati trafónál.
(#) Sam Seed hozzászólása Okt 28, 2016
Mi a helyes fűtésközepelése 4db 12 voltos csőnek, ezzekel az osztott szekunderekkel?
Próbáltam googlizni, de nem tiszta még. Igy?
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2016

Névtelen.jpg
    
(#) FordPrefect válasza cyberpalko hozzászólására (») Okt 28, 2016
Kétfajta kimenő tr volt. Mindkettő OSZTOTT volt, csak az egyik csak rétegenként (ez nem látszik), a másik a csévén középen is szimmetrikusan (ez látszik). Állítólag utóbbi volt a jobb.
(#) konyak6 hozzászólása Okt 29, 2016
Sziasztok!
Van két KT 77, valamint sok 6H8C, csövem. Tudtok ajánlani valami bevált kapcsolást( SE esetleg PP)? Lemezjátszó mellé lenne. A kimenőt ezután szerezném be.
(#) Sam Seed válasza Sam Seed hozzászólására (») Okt 29, 2016
6P3S vs. EL34 mi a véleményetek? Lábkiosztás ugyanaz. Plug -n play működhet? 400V sok lehet neki, de úgylátom leosztva az anódot passzolhat. Csinált már valamelyikőtök ezzel a csővel valamit?
(#) djcaveman válasza Sam Seed hozzászólására (») Okt 29, 2016
Szia. A sima 6P3S gyengébb mint az EL34. A 6P3S-E már közelebb van hozzá bár anódfeszültségben még ez sem tud annyit. A 400V eléggé határeset az E végződésnek is, a sima meg - ha jól tudom, csak max 300V.
(#) Sam Seed válasza djcaveman hozzászólására (») Okt 29, 2016
Milyen előtétfoglalatot kellene hozzá buherálni, hogy be lehessen tolni EL34 helyére? Egyszerű foglalat toldó. 1k /10W. Már furán hangzik.
(#) djcaveman válasza Sam Seed hozzászólására (») Okt 29, 2016
Semmilyen előtétfoglalat nem kell hozzá... Egyszerűen kevesebb anódfesszel kell működtetni... Illetve számolni, számolni.

6P3S-E

EL34

6P3S

Innen már ki lehet okoskodni mit lehet, mit nem.
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2016
(#) tyraw válasza djcaveman hozzászólására (») Okt 29, 2016
( A gitárerősítőmben 2,5 éve 500V anódfesszel mennek 6P3Sz-ek. Még nem panaszkodtak. Másnál sem. Persze nem "ajánlott" üzemállapot. De hát a szovjet csövek adatlapjai... )
(#) djcaveman válasza tyraw hozzászólására (») Okt 30, 2016
Én csak a katalógus adatokat írtam le... Persze a gyakorlat más és más..
(#) FordPrefect válasza djcaveman hozzászólására (») Okt 30, 2016
A 6P3SZ-E nem 6L6 családból való. 400V-ig jó. A 250V-os specifikáció felejtős. Sugártetróda ez is, de teljesen más. Egy láda pezsgő, ha valaki ráakad az eredetére.
(#) tyraw válasza FordPrefect hozzászólására (») Okt 30, 2016
5881? Ott emelték meg az anód és a rács disszpációs teljesítményt 20%-al. Illetve az anódkarakterisztika görbesereg kísértetiesen hasonlít, nem úgy a 6P3Sz-hez...
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2016
(#) Robin2 válasza FordPrefect hozzászólására (») Okt 31, 2016
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Hogy aztán ezek mendemondák vagy sem, szerintem senki nem tudja megállapítani bizonyossággal.
(#) djcaveman válasza FordPrefect hozzászólására (») Okt 31, 2016
Akkor mi a véleményetek a Sovtek 6L6WXT-ről? Azt írják, hogy 20%-al többet bír mit az 5881
Adatlapja alapján a 6L6GC től alig különbözik.

Egy online bolt oldalán ezt írták az WXT-ről.
Idézet:
„A Sovtek 6L6WXT+ 20%-kal nagyobb teljesitményű, mint az 5881 WXT, ezenfelül kiváló hangot és átfogó teljesitményt ad bármely 6L6-, KT66-hoz. A 6L6WXT+ tökéletesiti bármely 6L6-os gitárerősitő hangzását.”
(#) valaki2233 hozzászólása Nov 1, 2016
Sziasztok! Videoton RA3101-ből(ECL 86 végfok) bontott kimenőtrafóhoz tudnátok ajánlani egy egyszerűbb kapcsolást, a rádió kapcsolását már néztem, de nem nagyon tudtam kiigazodni rajta. A válaszokat előre is köszönöm!
(#) Gafly válasza valaki2233 hozzászólására (») Nov 1, 2016
Szétszedted már?
Ha még nem akkor meg tudjuk szerintem mondani, hogy hol kell megbontani/rácsatlakozni...
(#) valaki2233 válasza Gafly hozzászólására (») Nov 1, 2016
Sajnos már szétszedtem
(#) Gafly válasza valaki2233 hozzászólására (») Nov 1, 2016
De remélhetőleg a főbb darabjai még megvannak (különös tekintettel a hálózati trafóra és puffer elkóra)?
Ez esetben nyert ügyed van
(#) valaki2233 válasza Gafly hozzászólására (») Nov 1, 2016
Igen megvannak, ezeket mindig el szoktam rakni
(#) mofesa válasza valaki2233 hozzászólására (») Nov 1, 2016
Ha jól tudom, ennek a rádiónak a végfoka külön panelen van, amin minden, ami kell, rajta van. Még a pufferkondi is.
(#) akos712 hozzászólása Nov 1, 2016
Sziasztok, csöves erősítő építésében szeretném a segítségeteket kérni. Egy 15-20w körüli gitárerősítőt szeretnék építeni, láttam sok kapcsolást a neten, viszont nem tudon mennyire "megbízhatóak"... Úgyhogy általatok visszarajzolt kapcsolásokat vagy nyákterveket szeretnék kérni, esetleg építési segédletet...
Preferálnám az ECC83, EL34-es kapcsolásokat.
Crunchos hangzásra kellene, szóval Marshall Plexi, Jcm, Blackstar Ht, Bogner ecstasy, vox ac-hez hasonló hangzású kapcsolást szeretnék... Előre is köszi!
(#) mofesa válasza akos712 hozzászólására (») Nov 1, 2016
Van fóruma itt.
(#) pcmaster90 hozzászólása Nov 2, 2016
Sziasztok! Mi a véleményetek erről a vasról ,kimenőnek vajon megtenné a dolgát?
Ahogy elnézem s mérem a vaskeresztmetszet 10.75cm2
EL84 SE-hez kellene 4 valamint 8 Ohmos impedanciájú hangszóróhoz .Ha van ötletetek esetleg hozzászóllás ,meglátás ,vélemény vagy bármi ami segít a tekercselést és számitást illetően azt szivesen fogadom! Amugy ez egy pontosabban 2 darab villanyszekrényből bontott folytótekercs
egy oldalról lemezelve !
(#) Orbán József válasza pcmaster90 hozzászólására (») Nov 2, 2016
Szervusz!
Részemről nem ajánlom...Meessze nem alkalmas közepes hangzáshoz sem.
(#) boti2 válasza valaki2233 hozzászólására (») Nov 2, 2016
Szia! Gondolom a szekunder tekercs csapolt? Ha igen, akkor nagy valószínűséggel ez, vagy vagy valami hasonló a kapcsolás. Szépen működik a gyári táptrafóval és a kimenővel. Az ECL86-os fűtést közepeld ki egy potival. Nekem ez van a műhelyben, persze nem rádióból bontott panelokból, hanem újratervezettekkel, új alkatrészekkel. Túl sokat azért ne várj tőle, de hallgatható.
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2016

ECL86 SE.JPG
    
(#) Mate78 válasza pcmaster90 hozzászólására (») Nov 2, 2016
Én nem vesződnék vele.Pláne, hogy össze is van heggesztve.
(#) granpa válasza pcmaster90 hozzászólására (») Nov 2, 2016
Hálózati trafónak még jó lehet, ha szét tudod rendesen vágni. Vastag a lemeze, nem kimenőnek való.
(#) mofesa válasza pcmaster90 hozzászólására (») Nov 2, 2016
Hagyd meg fojtónak. Veszett idő ennek a szétszedése, nem fog menni. Egy impregnált trafót is nehéz szétszedni, pláne ezt, hogy még össze is hegesztették. Keress olyat, amit könnyen szét tudsz szedni.
(#) valaki2233 válasza boti2 hozzászólására (») Nov 2, 2016
Nagyon szépen köszi, kipróbálom ezt a verziót
Következő: »»   1883 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem