Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vezeték nélküli energiaátvitel
Lapozás: OK   5 / 5
(#) ferci válasza sirály12 hozzászólására (») Nov 8, 2016 /
 
Ez a szisztéma ugyanaz, mint a kétfojtós hevítő, csak gyengített kivitelben és más rezgőkör formával. Természetesen működik rendesen.
(#) jointsilver36 válasza ferci hozzászólására (») Nov 8, 2016 /
 
Szia!Megépítettem a kapcsolást az általad javasolt tekercsméretekkel .Bemenő táp 5 v az adónál ,a vevőnél 3,7 v .Mit kell módosítanom a tekercseken,hogy az 5 v legyen a vevőnél a kimeneti áram? Kösz a választ.
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2016
(#) ferci válasza jointsilver36 hozzászólására (») Nov 8, 2016 /
 
Növeld meg a vevő menetszámát olyan mértékben, hogy elég legyen ( arányosan ).
Mivel ez "légmagos trafó" és viszonylag alacsony frekis, az átvitel nem olyan, mint párszáz kHz-nél vagy még magasabb frekinél.
Mekkora a bemenő oldal fogyasztása?
Nem ártana az sem, ha feltennéd újra a kapcsolásodat már ráírt értékekkel.
Az egyenrángató dióda schottky legyen és ne csak 100 n legyen a pufferkondi, tegyél oda 22...47 µF-os elkót is..
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2016
(#) jointsilver36 válasza ferci hozzászólására (») Nov 8, 2016 /
 
Arra gondolsz,hogy hány mA vesz fel az adó?Schottky ból milyet ajánlanál?Elkót ,hogy kössem be?
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2016
(#) ferci válasza jointsilver36 hozzászólására (») Nov 8, 2016 /
 
Arra bizony... mert az elég kevés lehet.
1., az 5 voltos táp miatt a fet max 3.5-4 voltos nyitófeszt kaphat, ami talán ki se nyitja rendesen.
Ezt nyugodtan megemelheted annyira, hogy akár 1 amper is menjen. Ha csak a fele watt megy át, már akkor is kell ennyi. Esetleg kereshetsz alacsony nyitófeszű típust. Kicsi hűtőborda legyen rajta.
Ha nem megy fel ennyire, csökkenthetsz a primer menetszámon keveset.
2., Schottky: keress 1 amperes típust.
3., elkót a 7805 bemenetére kösd, paralel a 100 nF-dal..
4., ha mindenhogyan stabilt akarsz, low-drop 7805-öt tegyél be.
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2016
(#) jointsilver36 válasza ferci hozzászólására (») Nov 8, 2016 /
 
A 1 N 5818 jo lessz oda?
(#) ferci válasza jointsilver36 hozzászólására (») Nov 8, 2016 /
 
Jó hát...
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2016
(#) jointsilver36 válasza ferci hozzászólására (») Nov 8, 2016 /
 
Köszi szépen .Te ilyen kapcsolást építettél már? Ha igen mire használod?Led vagy telefontöltés?
(#) ferci válasza jointsilver36 hozzászólására (») Nov 8, 2016 /
 
Ezt konkrétan nem, csak más célra és "vassal"... viszont kontrollra igen.
(#) ferci válasza jointsilver36 hozzászólására (») Nov 12, 2016 /
 
Még annyit ehhez a témához: mivel telót akarsz tölteni és nem izzókat kivilágítani pár centiről, biztos planár trafós technikát használnék a saját cucchoz. Teló oldalon a ferrit korong, ráragasztva a méretezett tekercs és egy schottky, smd elkó(k) alapkivitelben, az adó oldal meg úgyse érdekes annyira méretileg - elektronika és a ferrit "nagyobbik fele" a tekerccsel.
Aztán nem szórja szét "egy tekercs" az energiát a sugárzási karakterisztika szerint két fő irányba nagy veszteséggel. Az teljesen más témakör.
(#) Blintux hozzászólása Dec 30, 2016 /
 
Sziasztok!
Igazából nem építeni, hanem venni szeretnék vezeték nélküli töltőt.
Nem szeretnék rá sokat költeni, mert egy hobbi projekthez kellene csak.
Kinéztem ezt a példányt: Bővebben: Link

Amit tölteni szeretnék vele, az egy mobil akksi: Bővebben: Link
Ez igazából USB-ről tölthető, de én ugye a fentebb linkelt cuccal tölteném.

Szerintetek hatékonyan töltené? Kb mennyi idő alatt lenen képes feltölteni?
Esetleg tudtok jobbat ajánlani ennek az akksinak a töltésére?
(#) Blintux válasza Blintux hozzászólására (») Dec 30, 2016 /
 
Nézelődtem még, és lehet ezzel jobban járnék: Bővebben: Link
Mit gondoltok?
(#) ferci válasza Blintux hozzászólására (») Dec 31, 2016 /
 
Szia!
Hobbi projecthez jó lehet.
Pár dolgot vegyél figyelembe:
- ha usb-ről menne, akkor ki tudja, milyen korlátja van magának a készüléknek.. az usb tud kb 0.5 ampert, de a készüléked ezt honnan tudná? Ha fel akarna venni 1 ampert, vége a játéknak.
- ezeknek a hatásfoka kb 35 %, tehát a kimenet 5 volton max. 140 mA-t tudna, ha minden igaz. Ez pedig a te akkudnak nudli..
- elvileg a megadott 13 voltról már tölthetne 0.5 amperrel is, de ez is a játék kedvéért van.
Feljebb pedig valszín nem mehetsz, mert tönkremegy a készüléked. Így se biztos, meddig bírná hűtés nélkül.
(#) jointsilver36 válasza ferci hozzászólására (») Jan 10, 2017 /
 
Szia! Igaza fercinek .Az én telom a gyári töltőjéről 150mA vesz fel.nekem ő segített megépíteni az én vezetéknélküli töltőmet az bőven tud annyit ,még kicsit többet is .
(#) jointsilver36 válasza Blintux hozzászólására (») Jan 10, 2017 /
 
Szia! Igaza fercinek .Az én telom a gyári töltőjéről 150mA vesz fel.nekem ő segített megépíteni az én vezetéknélküli töltőmet az bőven tud annyit ,még kicsit többet is .
(#) jointsilver36 válasza qvasz2 hozzászólására (») Jan 14, 2017 /
 
Szia! Akkor az okostelefon pl az én sonym mért csak 150 mA vesz fel a gyári töltőjéről,és még a samsung is ugyanigy tölt.
(#) jointsilver36 válasza ferci hozzászólására (») Máj 15, 2017 /
 
Szia!Írtam neked emailt.
(#) RJoco hozzászólása Máj 4, 2018 /
 
Sziasztok!

Jó rég volt az utolsó hsz. Azóta fejlődött a dolog.
A Samsung S7-esemre a vezeték nélküli gyorstöltő képes fél óra alatt 50%-ot tolni. 60-90 perc alatt teljesen feltölti.
A töltő korongnak ventilátoros hűtése van, de nem hallható. Mivel gyári Samsung a töltő, ezért nem is sípol. Nem gyári, sima vezeték nélküli töltőt már hallottam sípolni.

A kérdés nem is itt rejlik, hanem a vevőben.
Engem a vevő része érdekel. Hogy néz ki, hogy lehet megépíteni vagy esetleg venni? Ezzel a gyorstöltős funkcióval. Méretét tekintve szerintem kicsi lehet, legalábbis bízom benne.

A felhasználási terület szerint maketteket töltenék vele.
Van 2 Enterprise makettem, a kisebbik nagyobb, mint a nagyobbik tesó és van ezekhez LED készletem is.
És arra gondoltam, hogy kivezetés helyett akku-t kapna és vezeték nélküli töltést. Az akku pontos száma és teljesítménye még ismeretlen, majd ki lesz számolva a LED adatai alapján. És a töltő elektronika is kérdéses még, bár szívem szerint Li-Ion akkut tennék bele.
(#) pucuka válasza RJoco hozzászólására (») Máj 4, 2018 /
 
A telefon hátuljában is van egy tekercs, az a "vevő", plusz némi elektronika, egyenirányító, szűrő.
A Bécs belvárosában közlekedő elektromos buszok végállomásán is van az aszfaltban tekercs, a buszok míg várakoznak az indulásra fölé állnak, és töltenek.
(#) ferci válasza RJoco hozzászólására (») Máj 5, 2018 /
 
Szia!
Első lépcső az lenne, hogy felderíted a töltő tekercsének a fizikai méretét, aztán csinálsz nagyjából hasonlót. Legjobb lenne finom litzéből, de kétlem, hogy van ilyened, tehát egy 0.3-0.4-es zománhuzalból is készíthetsz egyet. A megtekerés nem lesz egyszerű, hogy szép is legyen meg jó is - két stabil és erős plexi lap közé képzeld el, sok réssel, hogy tekerés után ném ragasztóval rögzíthesd kívülről. Jó például CD-tokból kivágva 2 korong, ott már nem lesz nagy a távolság a két tekercs között - "élesben" már az egyik korongot is levehetőre csináld ( lassú csúsztatás, kis ragasztózás ). A minél nagyobb hatásfok miatt így célszerű.
Ha ezzel megvagy, teszel rá egy 50 V 1 amperes schottkyt egyutas egyenirányításra, párszáz µF-os kondit, 12 V 2 wattos kis izzót terhelésnek és meglátod, mire képes egyáltalán a töltőd.
Próbáld ki, melyik tekercsvégre tedd a diódát, mert a töltő rész valószínűleg flyback rendszerű és akkor nem mindegy az egyenirányítás sem.
Mérhetsz áramot, feszültséget és annak megfelelően léphetsz tovább. Ha van szkópod, a frekit is megnézheted és ha van még türelmed, attól függően készíthetsz még 2 tekercset, +/- 20 uH-is kivitelben ( változatlan mechanikus méretben ) és leteszteled, milyen irányban mozdulj el, hol jobb a hatásfok.
Amikor ezzel mind megvagy, akkor jöhet csak a töltés rész megtervezése.
(#) Massawa válasza pucuka hozzászólására (») Máj 5, 2018 /
 
Ha ez ilyen egyszerü lenne, akkor még igaz is lehetne.
Sajnos a busz töltéséhez elengedhetetlen az áramszedö, ráadásul egy elég bonyolult szerkezet, mert 2 polusu.
Az a hurok a földben csak arra van, hogy érzékelje a busz jelenlétét, és elvégezze az ahhoz tartozo müveleteket.
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2018

IMG_3246.JPG
    
(#) Massawa válasza ferci hozzászólására (») Máj 5, 2018 / 1
 
Csak kiegészitésként, igy néz ki egy komplett cucc pontosan olyan feladatokra amire a kolléga is megoldást keres. Ez kb 12V/500 mA-t tud. A tekercs átméröje kb 5 cm, 0,5 mm drotbol kb 20 menet. A kisebb modul a meghajto egy 555-l meg egy tranyoval >20 kHz a freki.

A két tekercs között max 1 cm távolság lehet a megbizhato müködéshez. A tekercsek mozgásban is lehetnek ( forgo berendezést kell árammal ellátni).
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2018

IMG_3247.JPG
    
(#) ferci válasza Massawa hozzászólására (») Máj 5, 2018 / 1
 
Ja, oké.. pár fajtát már én is csináltam, csak kicsit nagyobb menetszámmal és kisebb belső átmérővel. A freki 20-30 kHz között, teljesítmény hasonló.
(#) Gafly válasza Massawa hozzászólására (») Máj 5, 2018 /
 
Nagyon szépek a tekercsek
(#) Massawa válasza Gafly hozzászólására (») Máj 5, 2018 /
 
Kösz.
(#) RJoco hozzászólása Máj 5, 2018 /
 
Köszi a hsz-eket!
A korábbi hozzászólások alapján én is megtaláltam a kész dolgokat eBay-en.
Én leginkább valami olyat kerestem, ami konkrétan a telóban van. De gyanítom, hogy az jogvédelem alatt áll, így nem fellelhető a gyorstöltés elektronikája.
Mivel a telóhoz van töltő (adó), így gondoltam, hogy csak a vevőt kellene összehoznom.
De, az 1 cm-es táv még jó is lenne, tekintve, hogy a hajókban nem biztos, hogy találok megfelelő egyenletes felületet a közvetlenebb kapcsolatra.
De asszem továbblépni akkor fogok, amikor meglesznek a fogyasztási, illetve töltéshez szükséges adatok.
(#) Inhouse hozzászólása Jan 20, 2021 /
 
(#) Joe_001 válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 20, 2021 /
 
Szia!
Ez egy kicsit korábbi...
(A szabadalmi jogok már rég lejártak...)
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2021
(#) Skori válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 20, 2021 / 1
 
Azt állítják, hogy 90% hatásfokot tud. Ez jól hangzik (ha igaz) amíg mondjuk 100W-ról van szó, (bár ahhoz képest meg hatalmas a tekercs mérete) de ha kW-okat kellene átvinni ott már nem engedhető meg 10% (n*100W) veszteség...
Anno én is játszottam ilyesmivel, valahová be is tettem róla egy videót, de ha valaki nem látta és kíváncsi rá: Bővebben: Link A játéknak az volt a koncepciója hogy mindhárom térsíkra készül egy vevő tekercs, és a tekercsek az RGB ledek egy-egy színét hajtják meg. Így a fény színe attól függ, hogy melyik tekercs éppen mennyi energiát tud venni.
Következő: »»   5 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem