Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Muzeális készülékek-alkatrészek restaurálása
Lapozás: OK   423 / 577
(#) feketek válasza hobbyjani hozzászólására (») Nov 6, 2016 /
 
Szia,
A kapcsoló üzemű tápegységeket is szépen kell szűrni, különben nagyon zajos, és ez egy rádió esetében nem túl nyerő, ahogy semmilyen más hifi technikánál sem. A félvezetős egyenirányítás még alzernatíva, de ezek a régi rádiók még nem azzal készültek, így a restauráláskor sem "illik" beletenni.
A 325-ös Orion már hálózati volt... Én az eredetivel megegyező egyenirányítást építenék bele. Ettől lesz "igazi időgép" egy ilyen szépség
(#) hobbyjani válasza feketek hozzászólására (») Nov 6, 2016 /
 
Azt mondtad,hogy a rádiókban nem túl nyerő a kapcsolóüzemű tápegység,hát akkor a tévékben miért használják már 40 éve,mert az is egy rádió vevő tulajdonképpen,aztán,egy különlló tápegység nem rongálja a múzeális jellegét a készüléknek,nem kell olyan fanatikusnak lenni ebben a szempotban.Magam is egy ilyen orosz telepes rádiónak készitettem egy tápegységet egy laptop töltőböl,a ferrit trafó szekunderének az újratekercselésével.
(#) feketek válasza hobbyjani hozzászólására (») Nov 6, 2016 /
 
Hello,
Nem kell mindenben egyeznie a véleményünknek. Az biztos, hogy a 60 évvel ezelőtti technika hírből sem ismerte a kapcsolóüzemű tápegységet. Az meg, hogy ki, és mennyire ragaszkodik egy régi gép restaurálásakor a korhűséghez, azt embere válogatja. Az biztos, hogy a TV-k VHF és UHF sávban nem annyira érzékenyek a kapcsolóüzem nem megfelelő szűrése miatt kialakuló zavarokra, de a rádiók sokkal inkább. Nem kell messzire menni, mert a router, a DVD lejátszó és a modem tápjai teljesen odavágtak a rádiók vételének a lakásban, ahol lakunk. Az erősítők, amiket építettem, pláne a PP-s csöves sem készült ilyen táppal. Nem kellene a "zajt" is erősíteni, nem igaz? Szóval csak ezért nem szeretem ezeket a tápegységeket az audio-technikában, ahogy azt nem is javasolja egyetlen szaki sem
(#) Kera_Will válasza hobbyjani hozzászólására (») Nov 6, 2016 / 1
 
Idézet:
„ma már van sokkal korszerűbb megoldás mind az a fojtótekercs,lehet tranzisztoros szűrőt”


Tápszűrésre lehet pl.: R C tagot használni itt az R értéke növeli a generátor belsőellenállását ezért se túl jó.
Azért se mert csak omega búgószor van jelen a szűrőkör méretezésében mint búgó körfrekvencia.

LC tag sokkal jobb mert az L ohmikus értéke kevésbé jelentős mint a búgófrekvencián jelentkező Xl érték.
Ezen kívűl a búgófeszültség csillapítás számításánál már négyzetes tagként jelenik meg az omega búgó körfrekvencia L C szűrőkörben.
Ezáltal sokkal hatásosabb szűrést végez a brummra.

Milyen tranzisztoros szűrőt építenél nagy feszre ?
Girátoros / NIC negatív impedancia converteres mű kapcsolást
1 ilyen antik csöves rádióban ?
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2016
(#) hobbyjani válasza feketek hozzászólására (») Nov 6, 2016 /
 
A rádióm nagyon jól működik a laptop töltőböl fabrikált tápegységgel ami az asztal alatt van és egy kábel megy a rádióba úgyhogy nem rontja a rádió antig jellegét
(#) hobbyjani hozzászólása Nov 7, 2016 / 1
 
Nem csak autó létezik ilyen ,hanem magnó is de nem NDK,hanem Siemens.

Siemens.jpg
    
(#) xule válasza hobbyjani hozzászólására (») Nov 7, 2016 /
 
Trabant=jóbarát ?
(#) hobbyjani válasza xule hozzászólására (») Nov 7, 2016 /
 
Nekem volt trabantom is
(#) Janó bácsi hozzászólása Nov 8, 2016 / 9
 
Üdv Mindenkinek. Régen írtam már felújításról, most itt egy klasszikus darab, Orion 882. Nem volt túl rossz állapotban, bár a dobozt újra kellett lakkozni. 5db csövet, meg egy marék kondit, ellenállást cseréltem benne, új a hangszóró selyem, meg a hál zsinór Kb 3 óra ment rá a teljes skálahúrozásra, szakadt volt egy KF trafó, fogózárlat, elkók, pot méter, hull. váltó, stb. Újak a skálák is fóliára nyomtatva az eredeti üveg mögött. Majdnem 8 teljes nap csináltam, elég jól sikerült, egy méteres drótdarabbal hozza a a Kossutot. A többi a képeken.
(#) Szikravadasz válasza Janó bácsi hozzászólására (») Nov 8, 2016 /
 
Kicsit furcsa a "negatív" skála, de szép lett!
(#) Szikravadasz válasza feketek hozzászólására (») Nov 8, 2016 /
 
Egyelőre sorban áll a többi felújításra váró között. Kimondottan ehhez nincs teleppótlóm, de azért van mivel kipróbálni. Elvileg működőképes.
(#) feketek válasza Janó bácsi hozzászólására (») Nov 8, 2016 /
 
Mindig jó érzés látni, amikor újra életre kel egy ilyen szépség! Gondolom hallgatni is öröm!
Nagyon szép lett!
K
(#) udvardi89 válasza Janó bácsi hozzászólására (») Nov 9, 2016 /
 
"5db csövet, meg egy marék kondit, ellenállást cseréltem benne"

Hát ha 5db csövet ki kellett benne cserélni benne, az azért sok hibának számít.... de a lényeg hogy újra működik.

És nagyon szép munka lett, mint mindig.
(#) Moderátor hozzászólása Nov 11, 2016
 
A témaidegen hozzászólások kitakarítva! Innentől nincs figyelmeztetés, rögtön pihire megy bárki aki off-ol!
(#) CT-3 válasza Janó bácsi hozzászólására (») Nov 11, 2016 / 1
 
Janó bácsi,mindig csodát müvelsz!
(#) Janó bácsi hozzászólása Nov 11, 2016 / 5
 
Szerintem sem volt semmi, ami nem ide való, legfeljebb a netadó. És persze az sem lesz szerencsés, ha hetekig nem ír majd senki, mert éppen nincs kéznél felújítandó öreg rádiója....
(#) ticseboy válasza Janó bácsi hozzászólására (») Nov 12, 2016 /
 
Ismét szépet alkottál. A Netadorol lemaradtam, de a többi érdekesség idevaló volt. (rádió adó)
Remélem ezt nem törlik.
Moderátornak: nem tudom hol lehet rákérdezni.
Érdemes, vagy lehetséges olyan fórumot nyitni, ahol "vinyl" lemezeket lehetne cserélgetni? Nem eladni, hanem megyén vagy városon belül cserebere.
Köszönöm a választ, és elnézést hogy ide irtam.
(#) Gafly válasza ticseboy hozzászólására (») Nov 12, 2016 /
 
Nem itt.
(#) hobbyjani válasza ticseboy hozzászólására (») Nov 13, 2016 / 1
 
Hát persze,vinil ,bakelit lemezekhez van nekkem valami,nem off,ide tartózik,múzeális és csöves

supraphon.jpg
    
(#) Janó bácsi hozzászólása Nov 13, 2016 / 5
 
Hát akkor jöjjön a szakma. Vörös Szikra magnó. Ez volt az első hazai boltban is kapható komplett magnetofon, előtte csak a lemezjátszóra rakható adapter lehetett kapni. 1955-ös gyármány. Nekünk is volt gyerekkoromban, apám vette használtan, ezen tanultam "magnózni" meg valószínüleg nagy szerepe volt, hogy a híradástechnikát választottam szakmámul. Az évek során aztán át lett alakítva, csapágyazást kaptak az orsók tengelyei, meg a lendkerék, hogy fektetve is lehessen használni. Meg le lett esztergálva a hangtengely, hogy 9.5 en-is menjen. Aztán később lett helyette M20-as, a Vörös Szikra meg felkerült a padlásra, már nem tudom mi lett vele. És most íme újra az utamba akadt egy, fel kell újítani, nagy meló lesz. Hiányzik egy csomó dolog, például a nyomógörgő tartóstól, szét kell szedni, és lelakkozni az előlapot, pótolni a szíjakat, elektromosan rendbe szedni, meg újra "kárpitozni" a dobozt. Szóval fogok vele szenvedni, az már biztos. Nem lesz kész pár nap alatt, mint a rádiók. Majd rendszeresen írok, ha jutok vele valamire. A többi a képeken
(#) hobbyjani hozzászólása Nov 13, 2016 / 2
 
Hát akkor én is elővettem a padlásrol az első magnómat,ennyi maradt belőle

tesla b4.jpg
    
(#) elektroncso válasza hobbyjani hozzászólására (») Nov 13, 2016 /
 
Milyen típus? Azt látom hogy egy TESLA, mégpedig a B4-es sorozatból, de ez már messze nem csöves. Az első tranzisztoros magnetofonok között került a piacra. Erre a mechanikára hihetetlen sok magnót épített a TESLA, apróbb módosításokkal. Láttam már TESLA B46 STUDENT magnót, ami annyiban különbözött a hagyományos B46-tól, hogy a sávváltó kapcsolóját egy kulccsal le lehetett zárni. De hogy ez mire volt jó?
(#) Gafly válasza elektroncso hozzászólására (») Nov 13, 2016 /
 
Hol van ebben cső?
Germánium tranzisztor annál inkább...
(#) Atosbacsi válasza Janó bácsi hozzászólására (») Nov 13, 2016 /
 
Imádom ennek a készüléknek a kezdetlegességét! Kíváncsian várom a fejleményeket.
(#) elektroncso válasza Gafly hozzászólására (») Nov 13, 2016 /
 
Nem értelek. Pont azt írtam, hogy ez nem csöves.
Idézet:
„de ez már messze nem csöves. Az első tranzisztoros magnetofonok között került a piacra.”
(#) hobbyjani válasza elektroncso hozzászólására (») Nov 13, 2016 /
 
Attol még múzeális ha tranzisztoros,a 60-s években gyártották épp úgy mint a Szokol táskarádiót
(#) hobbyjani válasza elektroncso hozzászólására (») Nov 13, 2016 /
 
A kulcs arra volt jó mint ma a laptop windows jelszó,a gyerekek ne hallgassanak mindenbe belé
(#) elektroncso válasza hobbyjani hozzászólására (») Nov 13, 2016 /
 
Tudom, hogy a 60-as években a TESLA cég gyártotta Csehszlovákiában.
A te példányod ha jól nézem a legkorábbi példány a B4 családból, mégpedig (milyen meglepő) egy B4-es. 1964-1970 között gyártotta a cég, vagyis én még 10 évet minimum várnék, hogy muzeálisnak nevezzem. Ennek ellenére nekem is van itthon belőle egy (és ha szerencsém lesz, hamarosan még egy), meg persze a Szokol is elengedhetetlen tartozéka a gyűjteményemnek, de ezek még egyenlőre inkább retró kategóriájúak.Ne csüggedj, nekem is legalább két évembe került mire beletörődtem.
(#) elektroncso válasza hobbyjani hozzászólására (») Nov 13, 2016 /
 
A magnó minden funkciója működött lezárt állapotban, csak egyedül sávot nem lehetett váltani.
(#) hobbyjani válasza elektroncso hozzászólására (») Nov 13, 2016 /
 
Ha nekem is szerencsém lesz,lehet,hogy kapok egy B3-ast,az aztán csöves lesz,a lendkerekéről hianyzik a gumi,nem tudom honnan szerezzek neki egy ilyesmit
Következő: »»   423 / 577
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem