Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   651 / 839
(#) Bucdarov válasza Ghoost hozzászólására (») Dec 18, 2016 /
 
Szia. A régi AC20V -os volt. A puffer 10000µF/40V. Ezzel a váltakozó feszből egyenfesz számítással nem boldogulok. Ha jól számolom kb 42V DC jön ki ezért vagyok gondban. De xsak ha jól számoltam. A toroidom méretben is jobb ill teljesítményben is. (200VA) A másik kevesebb volt.

Köszönöm a választ.

Bucdarov.
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2016
(#) HA5AWS válasza Bucdarov hozzászólására (») Dec 18, 2016 /
 
Szia!
Első közelítésben gyök kettővel szorozd a trafó feszültségét. Ennél kevesebb lesz de jobb tartalékkal számolni. A puffer kondi feszültsége legyen ennél magasabb, ha jól számoltam nem fog ártani 63V-os.
Üdv: Gábor
(#) Ghoost válasza Bucdarov hozzászólására (») Dec 18, 2016 /
 
a legegyszerubben en 1,4142x -el szamolok
-igen tudom, hogy esik az egyeniranyitokon!-
A tobbi a tartalek
10,000µF / 63V
(#) scooby_ válasza Bucdarov hozzászólására (») Dec 18, 2016 /
 
36*gyök2. 51V lesz a 36VA-ból. Esik a diódákon 2x 0,7V, és még ha elkezded terhelni, a trafón is fog esni a feszültség. Tehát olyan 45VDC-re lehet számítani tartósan.
(#) Bucdarov válasza Ghoost hozzászólására (») Dec 18, 2016 /
 
Köszönöm a gyors válaszokat, holnap keresek egy 63V-os kondit. A többi alkatrésszel nincs gond?

A kiszámítási módokat külön köszönöm mindannyiótoknak....Életet mentett
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2016
(#) Ghoost válasza Bucdarov hozzászólására (») Dec 18, 2016 /
 
A Z3 aramkorlatozojat R2-t szamold at, hogy az aram 15mA körül legyen.
Nalam, Ube 45V, Z2=24V akkor R2 1,5k körül van.
(#) HA5AWS válasza scooby_ hozzászólására (») Dec 18, 2016 /
 
Szia!
Azért arra jó figyelni, hogy az esetek nagy részében terheletlenül megy a táp és akkor csúcsra töltődik a puffer.
Üdv: Gábor
(#) szikorapéter hozzászólása Dec 19, 2016 /
 
Sziasztok. Kapcsolási rajzok között kerestem és megtaláltam alkotó labortápját aminek a vége 2N3055-ösökkel van megoldva. A kérdésem az volna hogy a tápot biztonságosan lehetne-e (persze a végtranzisztorok többszörözésével /mondjuk 3-ról 5-re/) használni 50-55V körüli egyenfeszültséggel?
(#) Ge Lee válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 19, 2016 /
 
Talán még lehetne is, csak azt nem értem hogy ezt miért a 60V-os 3055-ökkel akarod megoldani. Meg azt sem, hogy milyen fogyasztó az aminek 50V/3A kell, és ezt csak analóg módon lehet neki előállítani. Mellesleg egy korszerű IGBT akár háromszor akkora disszipációra is képes mint egy 3055.
(#) szikorapéter válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 19, 2016 /
 
(Leginkább az "ez van a fiókban" megoldás végett. ). Hát mondjuk 10db TIP 3055-van ,így gondolom azért az áramot is lehetne növelni nem?
(#) dB_Thunder válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 19, 2016 /
 
10db 3055 jó nagy bordán ventivel, vagy ventikkel, támogatva sokat kibír.
(#) szikorapéter válasza dB_Thunder hozzászólására (») Dec 19, 2016 /
 
5db igen méretes bordára csavarozva vannak jelenleg 2db/borda, és minden 2 bordára jut 1 ventilátor. Mennyit tudok így belőle kihozni?
(#) szikorapéter válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 19, 2016 /
 
Így módosítottam a rajzot,de gondolom a tranzisztorok így sokkal többet tudnak mint 5A áteresztése nem?
Mod.: Az alkatrészek értékét is módosítottam a kapcsolásban az 50V /5A-es határértékekhez.
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2016

2.7.1.png
    
(#) Kovidivi válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 19, 2016 /
 
250W-ot akarsz elfűteni? Fogj egy 250W-os hősugárzót, kapcsold be, és próbáld meg az izzószálat 80-90fokC körül tartani. Nagyon nehéz. Én inkább kapcsolóüzemű megoldást választanék. 250W 10 tranzisztorral is 25W/db, ami még nem tűnik soknak, viszont az egyenletes árameloszlásra is figyelni kell. Egy fél órás tesztet 5A mellett rövidzárban megnéznék szívesen. Ha bírja, emeled kalapom.
(#) szikorapéter válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 19, 2016 /
 
Kapcsoló üzemű tápegységekhez annyira nem értek,inkább maradok az áteresztősnél.
(#) Alkotó válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 19, 2016 /
 
Olyan (értelmetlen) határokat feszegetsz, amibe már sok bicska beletörött.
Azt javaslom, a feszültség és áram szorzatát tartsd 100 W körül, és ha ettől nagyobb értékre van szükség, akkor valamilyen előszabályzóval rendelkező tápot építs (pl. Attila86 SMPS-II.)
Illetve azt se árt átgondolni valóban kell-e stabilizált feszültség valaminek, ami 5-10 A-t képes fogyasztani.
(#) szikorapéter válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 19, 2016 /
 
Atilla86 Tápegysége átalakítható az én célomnak a jelenlegi alkatrészek mellet,vagy az áteresztőket (TIP3055) hanyagoljam?
(#) scooby_ válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 19, 2016 /
 
Hanyagold. És mindenféle más félvezető használatát is hanyagold, ami nem a hozzá publikált alkatrészlistában szerepel.
(#) Ge Lee válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 19, 2016 /
 
Azt a tápot hagyd úgy ahogy van. Ha nagyobb fesz meg áram kell akkor megépíted mellé a Skori oldalán lévő 555-ös tápot, a lap aljáról felfele a harmadik rajz, nyákterv is van ott hozzá. Tud 40V-ot meg 15A-t, tulajdonképpen ez az Attila féle tápnak is az előszabályozója, csak abban van ezután még egy analóg szabályozó is, amire sok esetben nincs szükség. Ezt többen alá is tudnák támasztani akik használnak ilyet, és mellette alig kapcsolják be az analógot.
Meg lesz majd ennél jobb is, ha egyszer lesz kedvem cikket írni belőle.
(#) balint730 hozzászólása Dec 22, 2016 /
 
Sziasztok.
Megépítettem ezt a labortápegységet és ezt a panelmérőt hogyan kellene bekötni a mérési pontokat?
A labortápon a + ágban van a sönt ellenállás de a GND szerintem nem az, vagy a GND nem számít hogy hol van?
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2016
(#) skyline0505 hozzászólása Dec 22, 2016 /
 
Sziasztok,ma megépítettem egy labortápot, http://kapcsolasok.hu/tapegysegek/33-labor-tapegyseg
Működött is egy darabig,aztán megnéztem hogy tényleg működik e a rövidzárvédelme,és azótta a visszajelzöled folyamatosan világit és fix 28v ot ad le maximum amperrel.Az állithatósága teljesen odavan,mi szálhatott el benne?
(#) Ghoost válasza skyline0505 hozzászólására (») Dec 22, 2016 /
 
Szia
egyszeru valasz: A T3, azaz a vege. nagy esellyel....... szerintem
Bar ha beallitottad normalisan a parametereket akkor ......... nem szabadott volna indianba atmenni.
Ha olvasgattad itt a nagyok tanacsait lathattad, hogy nem illik eleszteskor 0Ohm-ot kapcsolni a kimenetekre.
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2016
(#) skyline0505 hozzászólása Dec 22, 2016 /
 
Az LM324 es nemlehet a ludal?Nem élesztéskor történt hanem jóval utána.De ha a t3 szált volna el akkor nem adna ki áramot vagy igen?
(#) szikorapéter válasza skyline0505 hozzászólására (») Dec 22, 2016 /
 
Pont hogy zárlatban van a 2N3055 (légy szíves használd a válasz gombot. ). Az és lehet hogy a meghajtóját kell cserélned.
(#) skyline0505 válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 22, 2016 /
 
akkor a 2n3055 és az lm 324 is csere?
(#) szikorapéter válasza skyline0505 hozzászólására (») Dec 22, 2016 /
 
Egyenlőre cseréld a 2N3055-öt és a 2N3054-et. Az LM324-nek elvileg jónak kell lennie. Cseréld ki ezt a két alkatrészt amit írtam aztán meglátjuk.
(#) skyline0505 válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 22, 2016 /
 
Rendben,akkor holnap elmegyek venni alkatrészt,elvileg csak ennek a 3 nak lehet baja?Mást ne vegyek plusszba?
(#) proli007 válasza balint730 hozzászólására (») Dec 22, 2016 /
 
Hello! A cikkben ott az első rajz, ahol a sönt a + ágban van. Az ábrázolt GND jel nem számít.
(#) szikorapéter válasza skyline0505 hozzászólására (») Dec 22, 2016 /
 
Ha ellenállás nem szakadt meg vagy nem égett meg akkor nem kell.
(#) skyline0505 válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 22, 2016 /
 
rendben köszönöm a segitséget
Következő: »»   651 / 839
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem