Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Pyronix matrix telepítés
 
Témaindító: tasligep, idő: Okt 14, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   10 / 11
(#) lbp válasza tasligep hozzászólására (») Dec 27, 2016 /
 
A telefonszám előtt egy vessző van, ami elvileg a szünet. Ezt a Pyronix szervizes mondta, hogy nem árt. Mondjuk a vessző nélkül sem jó, mert a legfőbb probléma, hogy eseménykor, amikor hívni a kellene nem is bontja le a telefonvonalat a továbbmenő vonalról. A bejövő vonal közvetlen a központba megy. Egy telefont használok, megpróbálom amit írtál...
(#) tasligep válasza lbp hozzászólására (») Dec 29, 2016 /
 
Na Sikerrel jártál?Ha nem akkor a pyronix szervizes emberkédet nem tudod megkérdezni hogy mi lehet a gond?
(#) lbp válasza tasligep hozzászólására (») Jan 1, 2017 /
 
Sajnos nem. Próbáltam egy másikat is (Matrix6, máshol, másik telefon...), ott sem jártam sikerrel. Tuti valami nagyon apró dolgon csúszok el. A két ünnep közt nem kerestem a szervizest, majd idén..
(#) tasligep válasza lbp hozzászólására (») Jan 1, 2017 /
 
Hát sajnálom hogy nem sikerül.De Reméljük hogy a szervizes elárulja a titkot hogy mi lehet a baj. Ha megtudtad akkor majd kérlek oszd meg velünk is. Köszi BUÉK!
(#) Kovabe válasza tasligep hozzászólására (») Jan 1, 2017 /
 
Szia

Nem akarlak elkeseríteni de emlékeim szerint kell egy MX-voice modul ahoz hogy tudjon kommunikálni. Már vagy 5 éve telepítettem 2-3 ilyen központot (életem megkeserítői) és akkor nekünk is hasonló problémánk volt mire kiderült hogy egy kieg. modul kell hozzá.

Amúgy van analóg vonalad vagy neked is már a kábeltévés megoldás van?
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2017
(#) frecsko hozzászólása Jan 1, 2017 /
 
Szia!
Partíciókódot adj meg valamit, találomra.
Ha digi vagy upc telefonvonalad van nem fog működni akármit is csinálsz. Alacsony nagyon a vonali fesz (helyesbítek, digin talán).
A voice modul egy hangmodul amire hangot tudsz felvenni és különböző eseményekhez hozzárendelni. Ehhez is megfelelő telefenvonal szükséges.
(#) lbp válasza Kovabe hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
Szia!
A VOICE modul akkor kell, ha én akaraok rá hangüzenetet felmondani. Alapból csak hív, és sípol.

Nem kábeles tévés telefonvonalam van, sima analóg.
Ha kikötöm belőle, jelzi is a telefonvonal hibát.

Még kísérletezem kicsit....
(#) lbp válasza frecsko hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
Szia!

Köszi a tippet, az alap problémám, hogy riasztáskor nem is bontja le a tovább menő telefonvonalat.
Tehát odáig el sem jutok, hogy tárcsázna, és ott lenne valami hibás beállítás. A telefonvonal működik, a központ után lévő készülék "búg". Ha kikötöm a bejövő vonalat, "telefonvonal hiba" jelzés jön, tehát figyeli a vonalat, és ez OK is.
Valami olyan beállításom hiányzik, hogy mikor milyen eseménykor telefonáljon. Szerintem......

Valami ötlet?
Ja, és mint írtam, két helyen is küzdök ezzel a hibával.

Azt a másik gondom, hogy reggel 5-től este 6-ig dolgozom, így nehéz szervizessel kommunikálni...

telefon.JPG
    
(#) frecsko válasza lbp hozzászólására (») Jan 3, 2017 /
 
A rajz szerint van bekötve a telefonvonal?
(#) lbp válasza frecsko hozzászólására (») Jan 9, 2017 /
 
Igen.
A bejövő fővonal közvetlenül a központba, majd onnét a telefonhoz/faxhoz.
Csak sima telefonvonal, nincs rajt internet, és hasonlók...
Továbbra is azzal küzdök, hogy miért nem bontja le a továbbmenő vonalat.
Vagy egyáltalán le kell bontania?
(#) Kovabe válasza lbp hozzászólására (») Jan 9, 2017 /
 
Szia

Most nézem, van egy olyan opció hogy "hangüzenet tárcsázások száma" ez jelenleg "1"-en áll. Probáld meg 0-ra tenni mert lehet hogy a voice modult keresi és azárt nem tárcsáz.
(#) levaitamas válasza lbp hozzászólására (») Jan 9, 2017 /
 
Idézet:
„Vagy egyáltalán le kell bontania?”

Azért illene tárcsázáskor bontani az elmenőt és "kisajátítani" a bejövő vonalat.
(#) lbp válasza Kovabe hozzászólására (») Jan 9, 2017 /
 
Szia!
Nem engedi a 0-át "érvénytelen adat".
(#) bokor28 hozzászólása Feb 8, 2017 /
 
Pyronix matrixot be lehet úgy programozni, hogy "csendesen" riasszon?
Azaz a külső (pyronix belle) egység ne vinnyogjon, maximum a stroboszkóp menjen.
Tesztelni szeretném, hogy ad-e téves riasztást a rendszer, megkímélve a szomszédokat a hangtól.

Esetleg a szirénában lehúzni a tweeterek csatlakozóját?
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2017
(#) mmilan hozzászólása Feb 11, 2017 /
 
Sziasztok!

Tudnátok linket adni Matrix 424 programozó PC szoftverre? Korábban a pyronix.com-ot linkelte itt vki, mondván, ingyenes szoftver, de nem látom, hogy én ott mezei felhasználóként a felhasználói kézikönyveken kívül bármit le tudnék tölteni.
(#) tlaszloist hozzászólása Feb 11, 2017 /
 
Sziasztok!

Nekem is ugyanaz a gondom,- hogy nem tudom, hol találok Matrix 832 programozó PC szoftvert.

Én is megjártam a pironix.com - ot, de sikertelenül.

Nagyon örülnék,ha valaki tudna segíteni.
(#) mmilan hozzászólása Feb 12, 2017 /
 
Lehet, h ez az:
http://www.pyronixorders.com/pyronix-downloads.php
http://www.pyronixorders.com/download-mxudl.php
csak most meg az e-mail-t nem kapom meg, amiben vmi account lenne...
(#) mmilan hozzászólása Feb 12, 2017 /
 
Megjött némi spéttel. pyronix/123456. Ja, szóval mindenki ezt kapja... Pfff...
(#) tlaszloist válasza mmilan hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
Köszönöm szépen.-szuper. Már csak kábelt kell szerezni hozzá, de az kapható - viszonylag olcsón.
(#) tomicctv hozzászólása Feb 12, 2017 /
 
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Adva vagyon egy pironix 832-es központ, ezen kívül 2 típusú infra: KX15ED , ÉS KX15DT, illetve 1db 2 vezetékes nyitásérzékelő. DEOL kötést szeretnék használni, ezt a központba is beállítom. 2 vezetékes nyitásérzékelőnél pontosan hogy kéne kinézni a deol kötésnek? Csináltam egy egyszerű rajzot, én így képzelem el, 4,7k és 2,2k ellenállásokat ilyen sorrendben kell megcsinálni? Illetve a zóna és a com mindegy melyik kivezetés legyen? Ránéznétek? A központ tamper kapcsolóját az általános szabotázsra (GT) szeretném tenni, ide gondolom nem kell ellenállás, és mindegy, hogy a 2 vezeték közül melyiket kötöm rá (egyik com-ra, másik gt-re) Mindkét infra manuáljában látom, hogy be lehet állítani jumperrel, hogy milyen ellenállás érték legyen. (C ábra mindkét manuálban) Ez csak azt a célt szolgálja, hogy be tudjam állítani milyen ellenállást használjak, vagy ezek kiváltják az ellenállást, és nem is kell használnom ellenállást? Szükség lenne gsm átjelzésre is. Erre a célra egy TELL ECO LINE gsm vonalpótló lenne használva. Megfelelő lenne ehhez a központhoz? Riasztáskor képes arra, hogy sms-ben átküldje a zóna nevét vagy számát, illetve ha szabotázs van azt is, továbbá, ha hiba van a rendszerben akkor azt is? Előre is köszönöm a segítségeteket!
(#) tlaszloist válasza tomicctv hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
Ha adsz egy emil elérhetőséget, küldök egy telepítési útmutatót, elég jó,-mindent megtudhatsz belőle.
(#) tomicctv válasza tlaszloist hozzászólására (») Feb 14, 2017 /
 
Szia! Közben már kutattam, és találtam is erre gondolsz?
(#) tlaszloist válasza tomicctv hozzászólására (») Feb 14, 2017 /
 
Szia! Én nem erre gondoltam. Innen töltöttem le.

https://elektrotanya.com/pyronix_lcd_keypad_for_matrix_424,_832_832...d.html

A címe: MATRIX 424 832 832+ Telepítői leírás

A melléklet csak a címlapot tartalmazza. Egészben nem tudom mellékelni, itt csak 2MB engedélyezett. Ahogy írtam, e-mail csatolmányként tudom egészben elküldeni
(#) tomicctv válasza tlaszloist hozzászólására (») Feb 14, 2017 /
 
Szia! Megköszönöm, ha átküldöd. arad@freemail.hu címre várom!
(#) tlaszloist hozzászólása Feb 16, 2017 /
 
Sziasztok!

Kérem a segítségeteket.

Pyronix 832 központon nem tudom életre kelteni a PC fel-letöltő szoftvert.

Moxa 1110 USB - RS232 konvertert használok. Az eszköz kezelőben látszik az élö port.

755-ös parancsot elfuttattam. A 832-es panelen a négypólusú csatlakozó bekötéséről van egy rajzom
de nem tudom, hogy ez jó-e. A verziószámmal lehet baj!? Fogalmam sincs, hogyan tovább .

Előre is köszönöm
(#) lbp hozzászólása Feb 26, 2017 /
 
Sziasztok!

Lécci segítsetek!
Adott egy Matrix 424 (v4.0), amin zónaduplázással most 8 zóna van,
a csatolt képen lévő bekötés szerint.
A rendszer működik, csak időközben lett egy kilencedik passzív infra érzékelő,
és ezt szeretném valahogy bekötni a rendszerbe.
Az nem számít, hogy valamelyik zónával párhuzamban, (vagy sorban) van, csak működjön!

Valami ötlet, javaslat?

Előre is köszönöm.
(#) lbp válasza tlaszloist hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Szia!
Én is az általad mellékelt kép alapján csináltam kábelt még évekkel ezelőtt.
Nálam működik 832 központon (is).
Ne csak az eszközkezelőben, hanem a Pyronix progiban is nézelődj..
Eszközök - Opciók - Komm fülnél jobb oldalon a "közvetlen kapcsolat" ...
Reméljük jó lesz.
(#) mmilan hozzászólása Ápr 23, 2017 /
 
Sziasztok!

A programozással én is szenvedtem, egy FTDI+max232e nem vált be. Viszont egy Aten UC232A remekül működik Windows 10 x64 alatt. Ennek apa RS232 csatlakozója van, úgyhogy anya csatlakozót kellett tenni a programozó kábelre, vagyis az itt keringő matrix_rs232prog_kabel.pdf-hez képest tükrözni kellett a csatlakozót.

Valaki el tudná nekem magyarázni, hogyan kell "élesre" összerakni a rendszert úgy, hogy ne szólaljon meg feleslegesen a sziréna? (Pyronix Belle sziréna, most ki van kötve és akkut is kell benne cserélni, a központ Matrix 424, itt is kell új akku, valamint a Z4 most omit-nak van konfigurálva, mivel az lenne a központ dobozának meg a szirénának a tamperje.)

Előre is köszönöm!
(#) mmilan válasza lbp hozzászólására (») Ápr 25, 2017 /
 
Szia!

Nem értek hozzá, de gondolom, ha a "Zone 2 (n)"-ben a 4K7 ellenállást 2K2-re cseréled, majd ugyanígy sorbakötsz vele még egy PIR-t, szintén 2K2 ellenállással, akkor működni fog. Hátránya, h ha "Zone 18 (n+16)"-ra riasztást kapsz, akkor nem tudhatod, a 3 PIR közül melyik riaszt. Ha "Zone 2 (n)"-re kapsz riasztást, akkor a 3 PIR közül 2 db riasztott be, de nem tudod, melyik 2. Valamint még egyszer leírom, h nem értek hozzá, csak tippelek.
(#) bokor28 hozzászólása Nov 13, 2017 /
 
Sziasztok,

Pyronix matrix 424 riasztóm van ikon kezelővel. Ha lemerül a központ akkumulátora, a kinti szirénaegység a saját akkumulátoráról elindít egy riasztást. Hogyan lehetne ezt az extrát kiszedni belőle (áramszünet esetén telekürtöli a környéket, én meg bent ülök és hallgatom).

Hogyan lehet az egész riasztót kikapcsolni (nem az élesítést, hanem a készüléket)? Van valami kombináció a kezelőn, ami az egész rendszert úgy ahogy van, kikapcsolja?

A telepítő és felhasználói könyvet végigolvastam, sok mindenhez értek, de ezekből egy szót sem értettem.
Következő: »»   10 / 11
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem