Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1412 / 1672
(#) Bucdarov hozzászólása Dec 29, 2016 / 10
 
Sziasztok!

Elkészült a jó rég elkezdett készülékem (99% mert a gombok még hiámyoznak). A készülékben helyet kapott Alkotó 2.7.4 tápja valamint egy AVR alapú alkatrész teszter.
(#) Bakman válasza Bucdarov hozzászólására (») Dec 29, 2016 /
 
Kicsit szokatlan a német nyelvű felirat, de kinek a pap, kinek a paplan. Viszont, CNC-hez képest igen csálé az előlap, legalábbis a fényképen annak tűnik Főleg a kijelző kivágása, nincs két egyforma sarok.
(#) Alkotó válasza Bucdarov hozzászólására (») Dec 29, 2016 3 / 3
 
"labornetzteil"??? Tökön szúrom magam...
A felirat az egészet tönkre teszi.
(#) Zoli_bácsi válasza Bucdarov hozzászólására (») Dec 29, 2016 1 / 1
 
Ez az előlap milyen CNC-vel készült? Ez rettenetes!! Borzalmasan néz ki. Szemmel láthatóan csálék és görbék a kivágások, betűk. Miért. A CNC beállításnál mennyi a rámpa érték? (a motor gyorsítás/lassítás)A különböző rádiuszokból ítélve sok lehet.
(#) enree válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 30, 2016 / 8
 
Miért kell már megint a feliratokon rugózni? Ha magyar, akkor az a baj! Ha angol, akkor miért nem magyar?! Ha héber, akkor az a baj! Hallgatok is egy kis Bëlgat, azon legalább nevetni lehet...
(#) Gafly válasza Bucdarov hozzászólására (») Dec 30, 2016 /
 
Hogy érdemi hozzászólás is legyen, ne csak "kozmetikai"
Az első képen a csokiban az az alsó két bekötés (fekete sárga) szerintem teljesen felesleges, csak hibalehetőség. Mehetne a két sárga közvetlenül a segédtápra.
Ugye a segédtáp és a fémház között van szigetelés? Könnyen összeérhetnének egyébként, ha valami odaesik, stb...

Hátulja hogy néz ki?
(#) kameleon2 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Dec 30, 2016 / 1
 
Szia! Ne ostorozd! Nekem is előfordult, hogy meglazult az előlap megmunkálás közben. Ilyenkor nem feltétlenül dobja ki az ember a végterméket, mert kár az anyagért is. Tanult belőle magától is szerintem. Ezért hobbi
(#) Bucdarov hozzászólása Dec 30, 2016 / 9
 
Sziasztok!

Köszönöm az építő jellegű kritikákat és a "csakazértisnehogyjólérezzemagát" hozzászólásokat is.

Néhány gondolat:

1 Mi a gond a német felirattal? (Alkotó, ne tedd. Ha nem profi eszközzel csinálod fájni fog. Ha gondolod küldök egy eredeti Solingen kést....Jah az is német)
Németországban élek, itt használom majd a készüléket.....Fel sem merült más nyelv. Azt hogy az elektronika nyelve az angol (és a magyar) lassan el kellene felejteni. Itt a német az, kínában meg a kínai. Mivel nem azt írtam rá hogy "tyúxarvadász2000" hanem labortáp, így úgy gondolom nem követtem el főbenjáró bűnt.
2. A cnc marással kapcsolatban: Van még mit tanulnom ez tény. Arra a fura jelenségre is rá kell jönnöm, hogy mitől nem lesz egyforma a vágás sarka. Aspire-t használok. a rajz szerint egyforma szögletes. Ferdének nem ferde, az csak optikai csalódás. Biztos lehetne szebb is... Majd lesz. Örülök hogy látok egy szemmel ennyit...de ez nem ide tartozik
3. A ház (és most kövezzetek meg) fából van. Ettől függetlenül természetesen "First safety" van, tehát a szükséges védelmek beépítésre kerültek. A segédtáp muszájból lett így kialakítva. Elmozdulni nem tud. A hátáról teszek egy képet fel később. Az lemaradt....

Szóval....

BUÉK...Gute Rutch!
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2016
(#) 20sz Jófiú válasza Bucdarov hozzászólására (») Dec 30, 2016 /
 
Ez a bemarásos feliratozás jó ötlet. Sokkal időállóbb mint a festék vagy a címke.
Adtál is egy ötletet! Az előlapot lefesteni matt feketére és a feliratokat belegravíroztatni.
(#) mrobi válasza 20sz Jófiú hozzászólására (») Dec 30, 2016 /
 
Ez nem újdonság. A munkahelyen ilyen táblákból készítjük a feliratokat: Bővebben: Link
(#) CIROKL válasza mrobi hozzászólására (») Dec 30, 2016 /
 
Sőtt màr 40 évvel ezelőtt is hasznàltuk ezt a.feliratozàst.
(#) 20sz Jófiú válasza mrobi hozzászólására (») Dec 30, 2016 / 1
 
Igazából nem az újdonsága számít, hanem az, hogy nekem ez adott egy jó ötletet. Tudjátok, hogy van ez. Gondolkozik az ember egy feladat megoldásán akár napokig, hetekig is és egyszer csak eszébe villan a megoldás. Szerintem az alkotási folyamat legszebb fázisa a tervezés.
(#) Zoli_bácsi válasza Bucdarov hozzászólására (») Dec 30, 2016 / 1
 
Idézet:
„Arra a fura jelenségre is rá kell jönnöm, hogy mitől nem lesz egyforma a vágás sarka.”


Én tudom. Nálam is volt ilyen jelenség. A CNC beállításnál, pontosabban a motor beállításnál a gyorsítás/lassítás értékét le kell csökkenteni. Ez az úgynevezett "rámpa" "harapósabbá" kell tenni a gépet. Meg fog szűnni a probléma.
(#) ha6qt válasza Bucdarov hozzászólására (») Dec 31, 2016 / 2
 
Nekem kifejezetten tetszik a német felirat. Bár lenne időm egy ilyen tápra. Szerintem jó lett

Német cégnél dolgozom, német kollégák használnak több darab magyar labortápot is. Még sohasem szúrták ott meg magukat a magyar feliratok miatt
(#) Bucdarov válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Dec 31, 2016 /
 
Köszönöm, ezt is megnézem. Időközben kaptam infot arról hogy az Aspire lehagyta a g61 kódot is.....Ezt is tanulni kell.
BUÉK
(#) madzagos hozzászólása Dec 31, 2016 / 10
 
Üdv Mindenkinek!
Sikeresen elkészült a nixie órám,dobozolás és még egy pár apró simítás van hátra.
Köszönöm mindenkinek a segítségét itt a fórumon. BUÉK!
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2016
(#) granpa válasza madzagos hozzászólására (») Dec 31, 2016 /
 
Gratulálok! Azt hittem több "100 lábú" lesz benne. A számpárok közé nem akartál pislogó glimeket? Küldök, ha belerakod (vagy a következőbe ).
(#) mohinger hozzászólása Jan 1, 2017 / 5
 
Én is hasonlót "követtem el" az elmúlt napokban. A kapcsolás innen származik, köszönet a tervezőnek ezúton is, a háza pedig egy kukázott Digi-s beltéri lett.
Stílusosan BÚÉK 2017
(#) madzagos válasza granpa hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
Befejeztem az órámat,nem akartam beletenni elválasztó glimmet. Mert nem tetszik hogy villog. Sajnos volt az elvi kapcsolásba hiba mert az óra rész elszámolt 30-ig,sikerült kijavítanom a hibát.Már egy egész napja jár,a stabilizátor hűtőbordáját kellet nagyobbra cserélnem.

Kép2078.jpg
    
(#) furko hozzászólása Jan 2, 2017 / 12
 
Sziasztok!
Ha már Nixie óra a téma, én is megmutatom. A doboz még nincs kész.
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2017
(#) zolee1209 válasza furko hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
Nagyon szimpatikus a kinézete! A vinyó-lemez leszorító mögött mi bújik meg?
Amúgy az első kép láttán a panelon már "c"-vel olvastam a neved, bocsi. De ezt pozitívumként írom!
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2017
(#) furko válasza zolee1209 hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
A vinyó-lemez leszorító mögött lesz a villogó glimm. A másik kivágásban még nem tudom mi lesz.
Talán 3 számjegyes hőmérő, vagy pár fogaskerék egy vekkerórából (steampunk), vagy glimmes futófény amit a másodperc léptet.
(#) Bakman válasza furko hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
Még a csavarok is egy irányba néznek! Nem fog elszineződni az előlap?
(#) furko válasza Bakman hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
Az előlap nyáklemez, lelakkoztam. Az igazság az hogy elrontottam a doboz fúrását, azért került rá a lemez. Lehet hogy kap majd szálra csiszolt, vagy polírozott alu lemezt.
(#) BarnaPili válasza furko hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
Kiváló munka,nagyon illik a Nixie csövekhez ez a kivitel.Szerintem maradj a rézlemeznél.
Gratulálok hozzá.
István
(#) furko válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 2, 2017 / 1
 
Köszi!
Itt is érdemes szétnézni: Bad Dog Design
(#) nagym6 válasza furko hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
Nagyon szép dobozolás, csak engem számleolvasáskor zavarna a nixik körüli csillogó zöldes karikák.
(#) Csupasz válasza furko hozzászólására (») Jan 3, 2017 / 2
 
Én A-101 dekatronból csináltam bele egy pörgettyűt. A guglin találsz kapcsolást is hozzá. És még színben is menne a csőhöz. Kép a netről.

z504s-l3.jpg
    
(#) djhans válasza mohinger hozzászólására (») Jan 3, 2017 / 1
 
Jó lett. Lehet építek még egyet mert eladtam és hiányolom. Látom az órák tízesénél te is bekötötted a sok vezetéket pedig csak az anódot és a 0,1,2 katódot elég lett volna. 0-át nem is muszáj.
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2017
(#) kenikl hozzászólása Jan 4, 2017 / 6
 
Sziasztok,

hosszú idő után elkészültem az első komolyabb kapcsolásommal amit szeretnék veletek is megosztani.
A labortápegység amit építettem Attila86 féle sima táp. 0-30V-ig 2A-t tud szabályozottan leadni.

A nyákot vasalással készítettem majd kézzel fúrtam ki a nyákot mindezt kb. 5-6 éve. Azóta sokat fejlődtem elektronika terén de mivel itt a praktikum volt előrébb ezért nem készítettem új nyákot hozzá, csak azért mert a doboz belsejében csúnyán áll az IC.

A két teljesítmény tranzisztor 1-1 külön hűtőbordát kapott a a dobozoláson kívül ami egyenlőre megfelelőnek bizonyul.

Amit még mindenképpen javítani fogok rajta az az előlap feliratozása. Ezt a nyákokkal megegyező vasalásos technikával készítettem de nem vettem számításba azt, hogy az előlap festése göröngyös, hullásom. Ezért a tinta nem tapadt át rendesen csak ahol a papír hozzá tudott érni.

Minden kommentárt és ötletet szívesen fogadok.
Valamint köszönöm mindenkinek a segítséget.
Következő: »»   1412 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem