Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » JLT-02 analóg forrasztóállomás
Lapozás: OK   120 / 123
(#) remiasa válasza proli007 hozzászólására (») Okt 11, 2016 /
 
Üdv
Igen jól értetted , és PTC van a pákába 52ohm-os , meg lehet valahogy oldani vagy veszet fejsze nyele?
Vagy lehet olyan fűtő betétet venni ami jó a HAKKO907-be és modjuk K tipusu hőelem van benne?
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2016
(#) remiasa válasza remiasa hozzászólására (») Okt 11, 2016 /
 
Most nézem lehet hogy ennek a pákának jó lenne a fűtő betéte Fahrenheit 28111
(#) proli007 válasza remiasa hozzászólására (») Okt 11, 2016 /
 
Alapvetően a meredekség értékét a műszer referencia osztójával (R2) és a bementi osztóval R5/R6 lehet változtatni. Eltolási értéket pedig úgy lehetne képezni, ha a 7107 In-Lo lábát nem a testre, hanem egy osztóra kötnéd. (Mint ahogy a referencia osztó is ki van alakítva R4/R2-vel.) Ekkor ezzel meg lehetne oldani az eltolási érték levonását. De beállítás ekkor sem lesz egyszerű, mert egy egyenesre kell két pontot ráilleszteni, ami egymásra hatással van. Vagy is ide-oda kellene tologatni a mért értéket és állítgatni a két potit.
Értelmesebb megoldás a 0fok melletti feszültség érték mérése lenne, mert akkor a kivonási értéket ezen feszültségen nullára állítva, majd a meredekséget beállítva, elkerülhető az ide-oda állítgatás. De ha a PTC-nek linearitása nem elegendő, akkor ez sem fog jó megoldáshoz vezetni.
Könnyebbség, ha megméred a műveleti erősítő kimenti feszültségét, mondjuk 200 és 400 fok mellett, ezt a feszültséget egy változtatható tápból beadni és erre kalibrálni a kijelzést.
Másik megoldás, csak egy külön áramkör lenne, ahol a kivonás és a meredekség külön-külön állítható.
(#) remiasa válasza proli007 hozzászólására (») Okt 11, 2016 /
 
Értem, akkor marad a poti beskálázása.
(#) patkany hozzászólása Nov 4, 2016 /
 
Sziasztok!

Vettem egy HAKKO907-et. Felmerült bennem az ötlet, hogy impulzus üzemű táppal fűteném.
Van jelentősége ha több kHz-es négyszög feszt kap, vagy akkor már jobb az egyenfesz?
(#) cupika97 válasza patkany hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
Az nem 24V AC-ról megy?
(#) patkany válasza cupika97 hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
Mindegy neki, mehet AC/DC-ről is, DC esetén annyi a különbség, hogy a fűttekercs a z üzem ideje alatt elektromágnesként működik, amit egyes térvezérlésű eszközök nem kifejezetten kedvelik.
(#) sector99 válasza patkany hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
Szerintem kár bonyolítani. Építsd meg a topikban megtalálható egyszerű szabályzót, jobban jársz úgy. Ha egyenfesz lesz a páka fűtés akkor a FET-es vátozat kell, ha váltó akkor meg a TRIAC-os.
(#) patkany válasza sector99 hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
Nem a vezérlő a kérdéses nekem, hanem a megtáplálás, de ha egyenfeszről hajtom, akkor oly mindegy, hogy az előtte 50, vagy 50kz volt. A szabályzó áramkör már meg van, csak aminél kisebb súly ill. méret volna a cél.
(#) sector99 válasza patkany hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
Bocs, akkor félreértettem. Erre viszont majd válaszolnak, akik jobban értenek hozzá mint én...
(#) patkany válasza sector99 hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
Végül is én tettem fel zavarosan a kérdést. De végül is hallgatok rád, és egyenfeszről fog menni. kicsit egyszerűsödik a nyák legalább!
(#) sector99 válasza patkany hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
Ok ! ....de hátha lesz másnak is véleménye...
(#) Mircsof válasza patkany hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
A fűtőszálnak 8, hogy miről megy. Viszont mikor én próbáltam egy kapcsitáp csupasz szekunder tekercséről táplálni akkor a vezérlés valamiért nem tudta kikapcsolni a fűtést.
Ha jól emlékszem a triak nem tudott lezárni.
(#) sector99 válasza Mircsof hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
Hát azt nem csodálom, hogy nem ment... Ha már kapcsoló üzemű tápról van szó, azt meg egyenirányítani kell Schottkyval - amit arra terveztek - és akkor jöhet a FET-es változat.
(#) patkany válasza sector99 hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
Ja, igen. Valami rémlett nekem az impulzus üzemű direkt hajtás problematikájáról, vagy is hogy valami nem ok, de nem emlékeztem rá, hogy mi.
Marad az egyenáramú meghajtás.
(#) Mircsof válasza sector99 hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
Igen az egyenárammal meg az volt a baj, hogy ha x-y áramkört forrasztottam néha néha "életre kelt" maga az áramkör. Így aztán az egyenáramról visszatértem a jó öreg trafós 24V AC-ra. Mégis csak egy mikrokontroller stb nem hinném hogy örülne egy kis kóbor indukálódott fezültségnek.
Próbáltam földelni fákát stb, de nem szült meg a jelenség. Lényegtelen is sokaknak működött nálam valamiért nem akart.
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2016
(#) sector99 válasza Mircsof hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
Nálam nincs gond az egyenfeszültséggel. Legalábbis még eddig nem tapasztaltam. Én ezt építettem meg a 907-hez. A táp pedig egy laptop töltő, kb 19.5V kimenővel. És szinte mindent tud ami kell. Három beprogramozható hőfok, beállítható készenléti hőfok és idő, stb. stb.
(#) patkany válasza sector99 hozzászólására (») Nov 5, 2016 /
 
Valami hasonló megtáolálásban gondolkozom én is, de nekem tökéletes az analóg is! Könnyebb, egyszerűbb utánépíteni.
(#) sector99 válasza patkany hozzászólására (») Nov 5, 2016 /
 
Természetesen azzal is tökéletesen működik. Előtte nekem is az volt.
(#) patkany válasza sector99 hozzászólására (») Nov 6, 2016 /
 
Van ardunio minim, amivel kiválóan meg lehetne valósítani, csak sajnos a programozási képességem nincs meg hozzá! Pedig az már igazán parányi!
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2016
(#) sector99 válasza patkany hozzászólására (») Nov 6, 2016 /
 
Nos, bevallom, hogy programozni én se tudok. Csak annyit tettem, hogy a kész hex-et "beleírtam az Atmegába. De ha szétnézel a neten, lehet, hogy találsz az arduino-hoz programot.
(#) patkany válasza sector99 hozzászólására (») Nov 7, 2016 /
 
Ahogy méricskéltem, valószínű ptc-és, mert feszt nem mértem sehol egy uV-nyit sem, ellenben ha a fűtőbetétet megmelegítettem, 42ohm-ról felment 53-ra. Ennek által egy feszültség figyelést kell beállítani. Komplikáltabb lehet a hőfok kijelzés megírása.
(#) patkany hozzászólása Nov 30, 2016 /
 
Sziasztok!

Olyan kérdésem van felétek, hogy ha egyenáramról fűtöm a pákát, akkor rakatom-e a fet S körébe a fűtőbetétet?
Vettem egy két eres árnyékolt ofc kábelt, mert ez volt a legolcsóbb. Így gyakorlatilag van 3 erem. Ha az árnyékolást ez esetben is testpontnak, vagy negatív pontnak használmom, akkor a fűtőbet és és a ptc testpontja lehetne egy vezetéken, és akkoröelég lenne a "3" kábel.
(#) dokidoki válasza patkany hozzászólására (») Nov 30, 2016 /
 
Szerintem nem véletlenül vannak úgy a dolgok ahogy. Mert Source -höz viszonyítjuk a Gate feszültségét... ez már bonyadalmat okozhat vezérlés terén, a másik a fűtőáram hatására keletkező feszültségesés, ezért a termoelem, vagy hőm.érzékelő nem tud pontosan működni. Ilyesmi oka van, a 4 vezetéknek.
(#) patkany válasza dokidoki hozzászólására (») Nov 30, 2016 /
 
Értem. Köszönöm a magyarázatot! Akkor majd megoldom valahogy a 4 vezetéket.
(#) patkany hozzászólása Dec 5, 2016 /
 
Sziasztok!

A hétvégén egy megdöbbentő eset történt velem... (Bár ez könnyen meglehet, hogy csak számomra volt megdöbbentő!) Infrás hőmérővel -az a pisztoly szerű izé- próbáltam hitelesíteni a forrasztó állomásom hőmérőjét, de az infrás hőmérő igen-igen keveset mért. A kijelző szerinti több mint 300°C-os fűtő hüvely, mindössze 90 pár fokosnak mérte. A hőmérséklet kijelzés még ha csal is, a 90°C-tól bőven melegebb volt a csúcs, mert az ónt megolvasztotta.
Szóval, ha meg akarom mérni a páka hőmérsékletét, akkor szintén valami hőelemes mérő berendezéssel tudom megmérni?
Mielőtt felmerülne a tévedésem esete, jelzem, lézeres célzású az infrás hőmérő, és forrásban lévő vízen lehitelesítettem. +/- pár fokot csal mindössze, de ez egy kínai ketyerétől nagyon jó!
(#) proli007 válasza patkany hozzászólására (») Dec 6, 2016 /
 
Hello! Egy ilyen hőmérő, nem abban a pontban mér ahova a lézer világít, az csak a célzást szolgálja. Egy felületet lát és azt átlagolja.. Legjobb ha a pákával egy kontakt hőelemet melegítesz.
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2016
(#) patkany válasza proli007 hozzászólására (») Dec 6, 2016 /
 
Értem, és köszönöm a választ!
Vagy egy már antiknak számító hőelemes mérő szondám. A műszer is meg van hozzá, de techalott. ICL7107-re épül, de ezt majd a saját topikjában.
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2016
(#) fabianszabi hozzászólása Jan 12, 2017 /
 
Sziasztok!

Kipukkant egy alkatrész a fahrenheit 28020 forrasztóállomásomban de nem tudom pontosan beazonosítani hogy mi ez. Ehhez kérnék segítséget. Az lx 80706-os helyen volt. Előre is köszönöm.
(#) Mircsof válasza fabianszabi hozzászólására (») Jan 12, 2017 /
 
Szia!
Ez egy Induktivitás. Bővebben: Link
Általában írja rajta, hogy milyen értékű.
Ha mégsem akkor vagy megméred az értékét, és veszel egy másikat, vagy fogod és megfelelő átmérőjű lakkozott huzallal újratekered.
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2017
Következő: »»   120 / 123
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem