Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Proteus
 
Témaindító: sagal, idő: Nov 24, 2005
Lapozás: OK   43 / 45
(#) KBal76 válasza szuperman hozzászólására (») Okt 10, 2016 /
 
Az egyszerûbb megoldás az, ha rajzolsz egy kört az egyik Layerre, és ahhoz illesztve rajzolsz alkatrészeket.
A másik megoldás bonyolultabb, létrehozol egy alkatrészt ami D méretû, és azt forgatva kiteszed (leteszed, majd tulajdonságaiban megváltoztatod a Rotation paraméterét).
És az is lehet hogy van ennél egyszerûbb is, amit én sem ismerek.
(#) lastewer hozzászólása Okt 12, 2016 /
 
Sziasztok!

Proteusban nem találok rj45 aljzatot. Honnan lehet letölteni hozzá?
(#) pucuka válasza lastewer hozzászólására (») Okt 12, 2016 /
 
Mert amit linkeltél, az nem aljzat, hanem egy késztermék. Ebbe van beépítve egy RJ45 aljzat. A proteusban van alkatrészként RJ45 -öt a connectors - sub-category alatt találod, a többit hozzárajzolod.
(#) lastewer válasza pucuka hozzászólására (») Okt 12, 2016 /
 
Nem linkeltem , auto alakította az oldal link-ké. Köszi , megnézem..
(#) szuperman hozzászólása Okt 13, 2016 /
 
Sziasztok!

Valaki próbálta már használni a Proteusban lévő USB csatlakozót? Feltelepítettem elvileg a drivert, amit a proteus könyvtárában találtam, de nem történik semmi, ha elindítom a szoulációt. De az eszközkezelőben sem jelenik meg semmi. Valaki le tudná írni lépésenként esetleg, hogy lehet működésre bírni?

Rendszer: Win 10, Proteus 8

Előre is köszöönm!
(#) Elektro.on válasza szuperman hozzászólására (») Okt 13, 2016 /
 
Nekem feltelepült 7 es proteusra. De el nem tudnám mondani , hogy hoztam össze. Le is töltöttem hozzá még valamit. De ha jól emlékszem nem csak a drivert kellett hanem valami virtuális USB t. de nem emlékszem pontosan. Ha géphez kerülök megpróbálom megnézni. Az biztos, hogy a proteus minta xhimulációi mentek usb n.
(#) szuperman válasza Elektro.on hozzászólására (») Okt 15, 2016 /
 
Köszönöm!
(#) Elektro.on válasza szuperman hozzászólására (») Okt 15, 2016 /
 
Felraktam egy proteus dongledriver - és egy virtual usb drivert. utána ment. És a proteus oldaláról öotprtam elő valahonnan.
(#) szuperman válasza Elektro.on hozzászólására (») Okt 16, 2016 /
 
Felraktam, de nem igazán változott semmi, nem történik semmi. Esetleg nincs egy példa programod, ami biztosan csinál valamit usb-n keresztül? Hátha a project, amit csináltam hibásan működik.
(#) Elektro.on válasza szuperman hozzászólására (») Okt 16, 2016 /
 
Én a proteus saját példaprogramját próbáltam.
(#) szuperman válasza Elektro.on hozzászólására (») Okt 16, 2016 /
 
És tényleg történt valami. Érzékelte a windows és fel is dobott egy virtuális com porto. De vajon mit tud a példa program? Mit kellene csinálnom , hogy lássam is műűködni?
(#) szuperman válasza Elektro.on hozzászólására (») Okt 16, 2016 /
 
Találtam egyet, amihez oda írták, hogy mit csinál és tényleg csinálja. Működik, köszönöm!
(#) Elektro.on válasza szuperman hozzászólására (») Okt 16, 2016 /
 
Nincs mit! Arra figyelj, hogy PIC hez van egy mouse példa program. Az körbe mozgatja az egeret. Teljesen jól működött, de nem néztem meg ,hogy billentyűzetről hogyan kell leállítani a szimulációt. Nevetséges dolog de mivel a monitoron az egér kurzor körbe- körbe szaladgált, nem tudtam a stop gombra kattintani.
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2016
(#) szuperman hozzászólása Okt 19, 2016 /
 
Szisztok!

Létezik olyan RTC, ami Proteusban meg van valósítva és SPI-t használ kommunikációra, vagy csak én nem találok ilyet?

Köszönöm!
(#) niedziela hozzászólása Okt 22, 2016 /
 
Szia !

Board nézetben a Power plan PAD-hez kapcsolódását hogyan tudom szélesíteni ?

capture.jpg
    
(#) niedziela válasza niedziela hozzászólására (») Okt 23, 2016 /
 
Meg van, Köszi !
(#) szuperman hozzászólása Okt 26, 2016 /
 
Sziasztok!

Kérhetek egy kis sgítséget? Van egy mátrix kijelzőm, meg egy MOSFET-em, amit egy PIC kapcsolgat. A szimulátor szerint folyamatosan ég a mátrix összes ledje. Ha Led-et rakok a mátrix helyére, az villog. Ez a szimulátor hibája, vagy valamit én gondolok rosszul? Csatolok egy képet a leegyszerűsített kapcsolásról.

Előre is köszönöm!

jo_igy.GIF
    
(#) jocc hozzászólása Nov 6, 2016 /
 
Sziasztok!

Csinált már valaki "sorozatgyártást" nyákterven?

Úgyértem hogy megtervezted az áramköröd( esetemben superlux led foglalat) és ezt kopíroztad tömbbe.

Megcsináltam 1 led foglalatot előtét ellenállással, ezt tömbbe rakva, ami elfér egy 160x100-as nyákon. Viszont az ares gondol egyet és leszedi a másolatok huzalozásait..

Sok idő lenne egyesével megrajzolgatni. Bosszantó hogy ha hasonló többdarabos nyákot szeretnék mindíg beleakadok ebbe. A keretet meghagyja, de az áramkört lesötétíti. Nem tudom utána nyomtatni ha idővel megint szükség lenne a gyártásra..

Valaki valami ötlet???

Kép mellékelve..
(#) szuperman válasza jocc hozzászólására (») Nov 6, 2016 /
 
Szia!

Lehet van ennél jobb megoldás is, de én úgy szoktam, hogy csinálok egy pdf-et, egy darabról, majd PhotoShop-ban lemásolgatom a nyáktervet, ahányszor kell és azt nyomtatom ki a nyomópapírra.

Szép estét!
(#) jocc válasza jocc hozzászólására (») Nov 6, 2016 /
 
Úgy néz ki találtam egy alternatív megoldást közben (ez még nem jelenti azt hogy hosszútávon jó lehet).

1. Az első megtervezett áramkör másolása előtt a nyákról leszedtem a komponenseket (component placement and editing-re klikkelve (op-amp ikon oldalt)), így megmaradt a vezetősáv pad-ek nélkül.

2. A letakarított alkatrészeket az IC ikonra klikkelve (package placement and editig) újra betettem a helyükre egyesével... így nem kaptak hivatkozást a kapcsolásban szereplő elemekre...

3. Levettem a dimenziókat a segédkeretről a (dimension object placement) segítségével a keret 2-2 széle között, a kettős nyilacska ikonra klikkelve oldalt, majd feljegyeztem a méreteket.

4. Kijelöltem az így elkészített áramkört (nem tudom hogy számít e valamit de..) figyelve hogy pontosan a nyák segédkeretéhez minél közelebb legyen a jelölés (fekete nyilacska ikon oldalt legfelül).

5. A kijelölt tervet ezután a fenti menü edit, majd a replicate parancsra klikkelve "replikáltam először oldalirányban.
A megnyílt ablakban, (X-Step) a felírt hosszméret, + 1-2mm technológiai eltolás a darabolás miatt.

Persze a mértékegységet nem árt metrikusra állítani mindenek előtt Kell a végére a mértékegység (mm) mert nekem belekötött többször is!
aztán a No.of copies-hoz a másolatok száma került majd OK!

6. Ha nem kötött bele, és megcsinálta (a munkaterület szab határt ennek, kék munkaterületi vonal), akkor az 5. lépést újra megcsinálva (teljes sor pontos kijelölése, Y-Step, magasság méret + technológiai 1-2mm (mért.egys. szintén kell!

7. Ha minden jól ment, és itt se kötözködött, (igaz egy rakat DRC hibával) akkor már kész a tömegtermék a nyomtatásra. Már csak keretezni kell.

Nem árt egy nyákméretű segédkeret felhúzása, az elején. így pontosabbak lehetünk.

A levett dimenziós méretekből ki lehet számolni, hogy mennyi másolat fér el a nyákon.

Nagyobb kapcsolásoknál már kissé időigényesebb...
Közben eszembe jutott, hogy a megtervezett kapcsolás, és az első másolni kívánt áramkör replikálása előtt, egy másolatot készíteni a kapcsolásról.
Aztán törölni a kapcsolást. Ha minden igaz akkor a nyákterv marad, és nem kötözködik a másoláskor. ELMÉLETILEG!!

Lehet hogy ez a megoldás egy rakat hibát generál de legalább kikerülhető ez a többszörözési probléma...

sl_ok.jpg
    
(#) jocc válasza szuperman hozzászólására (») Nov 6, 2016 /
 
Valamilyért nem bízok a képszerkesztők pontosságában... volt már párszor hogy tévedett a méretaránynál...
(#) wbt válasza jocc hozzászólására (») Nov 7, 2016 /
 
Lehet, hogy félre értem a bajod, de nálam a BLOCK COPY visz mindent.
A System / Set Selection Filter / Selection & Editing Mode-nál be van pipálva minden vacak?
(#) jocc válasza wbt hozzászólására (») Nov 7, 2016 /
 
Igen be. Így is, ha block copy eljárással klónozom, akkor mentés- kilép- majd ujra megnyitás után, elhalványítja a másolatokat. Nyomtatási képnél pedig nincs jelet a másolatok vezetősávja.

Nem nyert...
(#) Horváth P Tamás hozzászólása Dec 24, 2016 /
 
Mindenikek békés karácsonyt kívánok
(#) enginerus hozzászólása Dec 28, 2016 /
 
Sziasztok!

Proteus 8.1 Hol tárolja az alkatrészeket? és honnan tudnék letölteni hozzá?
(#) brato válasza enginerus hozzászólására (») Dec 28, 2016 /
 
Üdv!

A LIBRARY és a MODELS könyvtárakban vannak.
A google a "proteus 8 library" keresésre elég sok találatot ad.
(#) enginerus válasza brato hozzászólására (») Dec 29, 2016 /
 
Nekem nincsenek ilyen könyvtárak a 8asban.
7esben van, de az meg nem indul mióta felraktam a 8ast.
(#) niedziela válasza enginerus hozzászólására (») Dec 29, 2016 /
 
Kell lenni, csak inditsd el a programot és a system setting-ben nézd meg a könyvtár helyét.
(#) enginerus válasza niedziela hozzászólására (») Dec 29, 2016 /
 
OK így már megvan. Nem a programfilesben tárolja én meg ott kerestem, mint a 7esnél.
(#) szuperman hozzászólása Jan 14, 2017 /
 
Sziasztok!

Proteusban készítek egy kapcsolást és egy nagyon érdekes problémát találtam. I2C-n kommunikálok egy DS107 -es RTC-vel. Már kezdett egész jól működni a kód, amikor leszedtem a I2C Debuggert és elromlott minden. Ha visszateszem megjavul. Valaki találkozott már hasonlóval? Ez a szimulátor hibája kell, hogy legyen nem? Proteus 8.0 (Build 15417) Csatolok egy képet a kapcsolásról.

Ha már úgyis kérdezek. Jelenleg másodpercenként kiolvasom az órát és a percet. A szimuláció ettől eléggé húzza a gépemet. A valóságban ez okozhat problémát? Úgy értem az RTC bírja, hogy sokszor sokat olvasok ki belőle, vagy figyelnem kellene szerintetek arra is, hogy a lehető legkevesebbszer olvassam ki az időt?

Előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2017
Következő: »»   43 / 45
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem