Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC munkáink
 
Témaindító: SALáta, idő: Dec 26, 2014
Témakörök:
Lapozás: OK   29 / 31
(#) mex hozzászólása Dec 11, 2016 1 / 7
 
Elkészült a baglyom, gondoltam ide is felteszem, hátha kedvet kap valaki hozzá. Mindenesetre kell hozzá szabadidő.
(#) RoliNyh válasza mex hozzászólására (») Dec 11, 2016 /
 
Hát ez eltarthatott egy darabig, jól néz ki...
Milyen teljesítményű a lézered? Arról nem akarsz néhány képet lőni?
Milyen vastag rétegelt lemezt tudsz vele vágni? Milyen fájlból tudsz dolgozni?

Lehet egy két fogaskerék majd érdekelne ha kivitelezhető...
(#) SALáta hozzászólása Jan 2, 2017 / 2
 
Egy kézikerék házat csináltam az új játékszeremmel. 40 perc volt mert lusta voltam szerszámot cserélni, bár síkot nem 4 mm es maróval martam. Illetve pakolásztam addig pedig mehet a masina. Kezelhetőbb lett kézikerékkel a gép. Sajnos irányok és felbontás állítás nincs rajta, a kiválasztott tengelyt lehet tekergetni, de bemérésnél nagyon hasznos tud lenni.
(#) Zoli1974 hozzászólása Jan 10, 2017 / 4
 
Sziasztok!
A mai délutánom eredménye:

Címer.png
    
(#) Zoli1974 hozzászólása Jan 15, 2017 / 2
 
A mai napom eredménye:

Anyureli.png
    
(#) StefuPeti válasza Zoli1974 hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Szia. Ügyes vagy.
(#) GPeti1977 hozzászólása Jan 22, 2017 /
 
A kis CNC / nyomtató gépemmel Printer alu dobozt martam, a beállítás a következő volt, előtolás 50mm/perc, 0,1mm fogásokkal, fordulatot nem vettem nagyra olyan 5-10ezer, a maró 1,6mm átmérőjű kukorica (?) maró, amivel panel kontúrmarnak, a motor max 40W os brushless. Kész van de nem tudom hogyan kell ezeket kiszámolni, pl előtolás, fordulat, stb. A lényeg hogy gyorsabbra vehetem-e a sebességet?
(#) SALáta válasza GPeti1977 hozzászólására (») Jan 22, 2017 /
 
Szuper a printered le a kalappal . Ne nagyon marj ezzel nem éri meg.
A képletek: fordulat: vágósebességx1000/ pí x d(d=szerszám átmérő) a vágósebesség adatlapról olvasható le, kis tapasztalat is kell de lehet neki hinni. Az előtolás pedig fogszám x fogankénti előtolás x főorsó fordulat.

Nézz meg egy katalógust. (Tényleg , lehetőleg a szerszámodét)
Gondolkodj el bírja-e. ( 3D printer tehát nem erre való)
Tehát ..... vond le a konklúziót.

Próbálgasd, mennyi a max amit bír. Ha rezonál kicsi az előtolás vagy nagy a fordulat sok a szerszámkinyúlás .
Ennél a gépnél jó is lehet mert alapvetően bár szuper de nem marásra való.
(#) GPeti1977 válasza SALáta hozzászólására (») Jan 23, 2017 /
 
Pedig azért erősebb a váz hogy marni is tudjak vele, de mégsem lett olyan erős mint szeretném még költeni kell rá. Ma 20 darab lyukat martam ki vele amiből 16 darab 20mm nél nagyobb. Inkább ezzel mint hogy furkáljak meg reszeljek.
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Jan 25, 2017 / 2
 
Készül az újabb CREE LED-es lámpa. A lámpa test forgácsolása történt meg.
(#) kameleon2 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 25, 2017 /
 
Csak kérdés. Nekem sok gondom volt a Cree ledekkel. Neked nem volt ilyen problémád? Amióta Epistar-t használok megszűntek a gondok.
(#) Zoli_bácsi válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 25, 2017 /
 
Mi volt a gond?
(#) kameleon2 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 25, 2017 /
 
Hamar tönkrementek. Ugyanabba az áramkörbe, ugyanazzal a driverrel raktam be az Epistar-okat, azok évek óta mennek.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2017
(#) bbatka hozzászólása Feb 14, 2017 /
 
Lassan kezdődik a horgászidény. Behoztam a garázsból a hónapok óta száradó saját készítésű tripodokat. (három lábú horgászbot tartó) Előzmény itt.
Nem találtam olyan boltit, ami megfelelt volna az igényeimnek. Ez könnyű, kicsi és kövezésen is használható ahol nagyok a szintkülönbségek. A lábai bottartó villákból vannak. Ezek a rövidek, de vannak ebből kétszer ilyen hosszúak is. Így lehet áthidalni a nagy szintkülönbségeket.
Meglepő de sikerült találnom olyan M10-es anyákat , amelybe bele lehet tekerni a szivacsos bottartó fejet, mert egyébként egy speciális colos menet van rajtuk. Ez még fenyőből készült, de sokkal egyszerűbb lett volna a dolgom, ha kimarom az öntőformáját gipszből, és azt öntöm ki üvegszállal erősített, színezet műgyantával. Majd legközelebb.
(#) StefuPeti hozzászólása Feb 19, 2017 / 5
 
Sziasztok. Bemutatom nektek egy 3D-s munkámat.
(#) ktamas66 válasza StefuPeti hozzászólására (») Feb 20, 2017 /
 
Nagyon jó lett! Épp azon gondolkodtam mivel lehet ezt utólag finomítani, talán sünkefe?
(#) StefuPeti válasza ktamas66 hozzászólására (») Feb 21, 2017 /
 
Szia. Arra gondoltam, majd amikor felragasztom a helyére akkor óvatosan megtisztogatom.
Most félek mert eltörne.
(#) StefuPeti hozzászólása Márc 17, 2017 / 5
 
Sziasztok. Gondoltam megmutatom az új órámat nektek.
(#) bbatka válasza StefuPeti hozzászólására (») Márc 17, 2017 /
 
klassz
(#) bbatka hozzászólása Márc 26, 2017 / 1
 
Ma kipróbálhattam a tripodot. Végre.
(#) kameleon2 hozzászólása Ápr 20, 2017 /
 
Amiről mindig megfeledkezünk, de ott van a mindennapjainkban: cnc bakik. Pedig nem ártana hobbi kategóriában sem az óvatosság. Főleg a kezdőknek.
(#) GPeti1977 hozzászólása Máj 27, 2017 / 2
 
Ezt a faliórát gravíroztam kék lézerrel, Paint, DotG, Sprinter 3D nyomtató szofverek kellettek hozzá.
(#) sunraw hozzászólása Máj 29, 2017 / 4
 
Sziasztok!
Látom, mindenki az idővel játszik.
40W Co - Corellaser - Paint - Fireworks
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2017

óra.jpg
    
(#) guliver83 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Máj 29, 2017 /
 
Elárulod, hogy mire kellet ez a sok program? 3D nyomtattó?
(#) csatti2 válasza guliver83 hozzászólására (») Máj 29, 2017 /
 
Gondolom a mutatókat 3D nyomtatta... A Paint volt a "tervező" program, a DotG pedig a lézerhez csinált G-kódot.
(#) guliver83 válasza csatti2 hozzászólására (») Máj 29, 2017 /
 
Na így más, kíváncsi voltam mihez kellett a 3D nyomtattó.
(#) GPeti1977 válasza guliver83 hozzászólására (») Máj 29, 2017 /
 
Azért mert a mach3 mal nem lehet normálisan lézerezni, hiába állítok be az M3 ra 0 késleltetést az ostoba tervezője biztos bele írt egy ilyent hogy
  1. if (jolmegsz < 0.1) {
  2. jolmegsz = 0.1;
  3. }

Ezért állandóan megtorpan, lassú, a 3d nyomtatóéba ez nincs benne így szépen gyorsít lassít, a facebook kreatív hobbi csoportba tettem is fel videót ott meg lehet nézni.
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2017
(#) sunraw hozzászólása Máj 30, 2017 / 1
 
Nos, van amit nem a gépünkre kell bízni.
Sima, 3mm-es nyír rétgelt lemez, nyomtatva.
(#) StefuPeti válasza GPeti1977 hozzászólására (») Jún 4, 2017 /
 
Szia! Én is ezzel a problémával küzdök, pontosan meg tudnád írni, hogy mi a Sprinter 3D nyomtatód szoftvere? Esetleg, hogy honnan tudom letölteni?
(#) GPeti1977 válasza StefuPeti hozzászólására (») Jún 4, 2017 /
 
Sprinter van az atmega procira rátöltve.
Következő: »»   29 / 31
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem