Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   35 / 199
(#) blaci válasza GPeti1977 hozzászólására (») Jan 20, 2017 /
 
Megkérdezhetem, milyen paraméterekkel használod ezt az anyagot? Sebesség/hőmérsékletek/rétegvastagság érdekelne első sorban.
(#) GPeti1977 válasza blaci hozzászólására (») Jan 20, 2017 /
 
Lassan kell nyomtatni, 30 40 mm/s a PLA -t 80 szoktam, aljzat fűtés 85C, a fej 235C, erősen tapad volt hogy eltörtek alkatrészek de nem a nyomtatás síkja mentén, 0,4mm fúvókát használok, 0,2 0,25 mm rétegvastagsággal,
(#) blaci válasza GPeti1977 hozzászólására (») Jan 20, 2017 /
 
Köszönöm. Eszerint ez a filament is hasonló paraméterekkel bír, mint az általam vásárolt kínai. Én most 50 mm/s-t állítottam a szélére, 45-öt a kitöltésre, így 240° fúvóka mellett még szép a nyomat, de azt hiszem, ezzel már a PET-G határait feszegetem. Holnapra végez a mostani alkatrésszel, akkor meg fogok próbálmi egy 60mm/s nyomtatást, de attól tartok az már sok lesz ehhez.
PLA-t még nem próbáltam, csak ABS-t, de azzal még küzdenem kell egy sort, mert 5 mm felett nem nagyon sikerült normális tapadást elérni a rétegek között.
(#) greatman válasza Animus1724 hozzászólására (») Jan 20, 2017 /
 
Szia. Csak javaslat, hogy a furatokat képző hengereknek a felbontását vedd feljebb, mert így elég szögletesek a furatok. A kisebb furatoknál 12 lapból áll, ami minden, csak nem hengeres furat... Amikor rajzolod a Tinkercad -ben a henger tulajdonságainál a "sides" paramétert maximumra tedd.
(#) GPeti1977 válasza blaci hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
Az ABS tapadását csak fűtött térrel tudod elérni.
(#) djusee válasza GPeti1977 hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
Szia. Nekem sikerült nyomtatnom üveglapra ABS t ez alapján . Sima heatbed et nem tudtam felmelegiteni fél óra alatt sem 85 fokra, nem hogy 100 ra. Itt kb 1-1,5 perc alatt felmelegszik és nemkell hókuszpókuszoznom különféle praktikákkal hogy tapadjon az üveglapra.
(#) GPeti1977 válasza djusee hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
Látom nem érted mit irok.
(#) piter89 hozzászólása Jan 21, 2017 /
 
Nekem is tudtok tanácsot adni a nyomtatáshoz ?
(#) blaci válasza GPeti1977 hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
Igen, erre rájöttem már... A múltkor lelkendeztem, hogy a PET-G nem vetemedik, és valószínű, nem is akarom burkolni a nyomtatómat. Aztán jött egy 100x100x5mm alkatrész, ami sehogy se akart a helyén maradni. Hiába volt a 85 fokos alaplap, kapton szalag, hajlakk, mindenképpen feljött egy idő után. Így aztán összeszedtem mindenféle reklámtáblát, meg ilyesmit, és most már zárt a gép, de ezt nem szánom véglegesnek, mert alu burkolatot szeretnék. A burkolat helyre tette a hőmérséklet problémákat, (így már 110 fokra is felmelegszik az alaplap) de sajna a PLA-ból készült alkatrészek nem viselték jól ezt a változást. A fej közvetlen környékén már korábban elolvadt két elem, de így továbbiakat kellett cserélnem. Mostanra lassan elkészülnek a továbbfejlesztett modell alkatrészei, természetesen PET-G-ből.
Van még három tekercs ABS-em, azokat is szeretném lassan felhasználni, ezért időnként azzal is kísérleteztem. A burkolat elkészülte után az alap sík marad, ebben az esetben az üveglapra kapton szalagot raktam. Az alsó 5mm-en a rétegek tökéletesen tapadnak, aztán ahogy növekszik a magasság, egyre több lyuk marad köztük. Valószínű, hogy a 80mm/s sebesség okozza, de lehet, hogy a fej nőmérsékletét is emelnem kell, a 240 kevés. Az aceton és némi hulladék ABS keverék csodát művelt, de ennek azért nem így kell működnie.
Minden esetre ha valaki gyors eredményt szeretne, semmiképp se ABS-el kezdje a nyomtató próbákat
(#) blaci válasza piter89 hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
Túl kevés konkrétumot írtál, így elég nehéz segíteni..
A Slic3r magyarítás engem nem érint, ezért nem is kerestem.
A fejhőmérséklet problémádra nincs jó ötletem, de mindenképp átnézném a hőmérséklet érzékelők bekötését, illetve a firmware ide vonatkozó beállításait.
A méret probléma is érdekes, de esetleg látni kellene a modellt, illetve az általad mért értékeket.
(#) Gogo válasza djusee hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
Mivel tudod meghajtani az 500W-os fűtőtestet?
(#) GPeti1977 válasza Gogo hozzászólására (») Jan 22, 2017 /
 
Nekem 200W van 100V AC ről de 230V is lehetne, szilárdtest relé triakos kapcsolgatja.
(#) djusee válasza GPeti1977 hozzászólására (») Jan 23, 2017 /
 
Szia. Lehet, de számomra sima nyitott nyomtatóval meleg üveglapra tapad. Ezt próbáltam leirni.Zárt térrel nem próbáltam, helyette a parafa szigetelés az asztal alá,30 perc elöfütés közben mértem az üveg felületének a hömérsékletét ami nem érte el 85 fokot sem, tápfesz felcsavarás ,külömbözö hajlakk, ragasztókkal próbáltam elérni tapadást megfelelö eredmény nélkül. A fenti megoldás elsöre müködött ezért merészeltem leirni hogy fütött tér nélkül sikerül ABS tapadást elérnem.
(#) djusee válasza Gogo hozzászólására (») Jan 23, 2017 /
 
Szia, pontosan ahogy GPeti1977 irja, hálózatról SSR el kapcsolgatva, a fütötest 230V 500W, az alu heatbed védöföldre kötve!
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2017
(#) djusee válasza GPeti1977 hozzászólására (») Jan 23, 2017 /
 
Elnézést, mégegyszeri nekiindulással visszaolvastam , tehát a rétegek közötti tapadással van gondja Blaci nak nem a lapra való tapadással. Nekem ott volt gondom és ezért irtam le a tapasztalatom.
(#) piter89 válasza blaci hozzászólására (») Jan 24, 2017 /
 
Sziasztok!
43x43 illetve 20mm-es átmérő a modell szerint.
A valóságba: 43,9x43 a henger 19,8mm
A hőmérséklet érzékelő bekötése jó mert megfelelően érzékel csak ott van egy kis idő kiesésem.
Milyen paramétert kellene változtatni?
Az Advanced/ XY size comensation most 0,08 igy adja ki a mostani értékeket.
(#) blaci válasza piter89 hozzászólására (») Jan 24, 2017 /
 
Tehát a négyzet se stimmel Nem tudom milyen Firmware-t használsz, nekem momentán még Marlin van.
Itt találtam egy ilyen beállítást, ez esetleg segíthet:
#define EXTRUDE_MINTEMP 170

A méret problémákat kalibrálással tudod megoldani. Esetemben ez így néz ki:
(x, y, z, extruder)
#define DEFAULT_AXIS_STEPS_PER_UNIT {80.228,80.152,1600,96.4576}
(#) HERC válasza piter89 hozzászólására (») Jan 25, 2017 /
 
Szia!
Kéne ellenőrizni a step/mm értéket az extruderen illetve
a tengelyeken. Nyomtató beállításai stimmelnek a programbeállításokkal?
Fúvókaméret..stb
De én elsőnek a tengelyek stepp/mm értékét ellenőrizném.
(#) piter89 válasza HERC hozzászólására (») Jan 30, 2017 /
 
Szia!

A step/mm értétkeket hogy változtatom x és y irányba ha 0,3 van benne? Mi a szabály erre ?
Ha a körkörösség nem jó akkor min lehet állitani?
(#) HERC válasza piter89 hozzászólására (») Jan 31, 2017 /
 
Szia!

A pontos értékhez képest nő/csökken a méreted attól függően merre van elállítva.
Persze ez általában ki van már számítva az adott nyomtatóhoz.
De én biztos megnézném.
Főleg ahogy leírod: Egyik irányban 0.9mm a különbséged.
Jerk-nek biztos semmi köze ehhez.
Stepp/mm ellenőrzés menete: fapados kivitel:
Nyomtatót összekötöd Pcvel, valahogy összehozod a kapcsolatot, ebbe most ne menjünk bele.
Fogsz egy négyzethálós lapot, persze ilyen normális 5x5 raszterest.
Kijelölsz egy pontot ez legyen a nyomtató 0,0 origóján. (Értelem szerűen odamozgatod a fejet,
figyelj a Z-re ne tépje a papírod szét. A kedvenc nyomtatóvezérlő progiddal: repetier,pronterface)
X és Y irányban kijelölöd a 100mm-t és a programból odalépteted a fejet.
Alkalmazod az egyenletet ebből: Extruder kalibálás
(tervezett út (100mm) * eepromból kiolvasott steppmm) / ténylegesen megtett út = új stepp/mm érték.
De ez csak egy ötlet,azt nem írtad hogy, exponenciális-e a hiba. Mert ha bármekkora
méretet nyomtatsz is mindig ugyanez a méret hiba, akkor máshol lehet gond.
Bocs de most nem tudom megnézni azt hogy az eepromba az x,y tengelyt külön mutatja e.
De a firmwareben tudom hogy tengelyenként lehet megadni az értékeket.

A hőmérővel kapcsolatban: Az nem idő kiesés hanem hibás beállítás a konfigurációs fileban hőszenzort illetőleg.

Ha netán egy Hesine3D-ről beszélünk akkor simán a beállítások vannak rajta eredetileg elcseszve.
(#) hunagyp hozzászólása Feb 2, 2017 /
 
Sziasztok,
részben 3d nyomtató kérdésem lenne Hozzátok.
Ismertek-e (lehetőleg BP-n vagy szűk környezetében) olyan jó munkás embert, aki hozzáfér lézervágógéphez és hajlandó lenne kis mennyiségű (szigorúan privát, nem üzleti célú mennyiség) alumínium vágásra anyagiakért cserébe (magyarul: fusimestert keresek, aki mondjuk éjszakás műszakban bedobna a gépbe pár rajzot és pár perc alatt kijönne a kész termék, úgy, hogy az alapanyagot is be tudja szerezni).
Ismerős ismerőse, bármi ilyen jellegű kapcsolat jól jönne.
Előre is köszönök minden tippet! (kifejezett céges kontakt nem játszik, olyan drágák, mint a bűn és túl macerás kis mennyiség esetén)
(#) remiasa hozzászólása Feb 2, 2017 /
 
Üdv mindenkinek

Segitségre kérnék Arduino cnc vezérlő beállitásában,adott egy, arduino nano hozzá drv8825motor vezérlők és 1,8-os léptetőmotorok, és a képen látható paramétereken kellene állitani hogy elinduljon a motor , mert most csak áll egyhelybe és remegnek.
(#) szucsistvan123 hozzászólása Feb 3, 2017 /
 
Üdv!
Van egy kis gondom a nyomtatómmal, ami egy Prusa i3 rework.
Azt csinálja, hogy nyomtatás közben az Y tengely mentén elcsúszik a réteg.
A motor árama be van állítva, USB-ről és SD kártyáról is ez a helyzet.
Nem most fordul elő először a probléma. Mi okozhatja?
(MEGA + ramps 1.4 + A4988)
(#) blaci válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Feb 3, 2017 / 1
 
Itt van egy jó leírás. Első körben vedd alacsonyabbra az üresjárati mozgás sebességét. (travel speed)
(#) Pali79 válasza remiasa hozzászólására (») Feb 4, 2017 /
 
Nem lehet jól olvasni a beállított paramétereket. A sebesség 100 vagy 100000? Ugyan ez a kérdés a gyorsulásra.
(#) sastas01 válasza remiasa hozzászólására (») Feb 4, 2017 /
 
Szerintem az ilyet legközelebb ne befotózd, hanem másodl ki és illeszd be "kód"-ként. Sokkal átláthatóbb lenne.
(#) szucsistvan123 válasza blaci hozzászólására (») Feb 4, 2017 /
 
Szia!
Köszi a választ!
Ezt már megtettem, eredetileg 150 volt most 50-re levettem.
Átnézem majd az oldalt, köszi!
(#) remiasa hozzászólása Feb 4, 2017 /
 
Köszönö de már közben megoldódott.
(#) blaci hozzászólása Feb 5, 2017 / 2
 
Elkészült az első olyan tárgy, aminek valami haszna is van Egy 40+éves csajka varrógép spulni tartójának a műanyag alkatrésze sárga PET-G-ből. Az eredeti alkatrészen van egy kereszt irányú bevágás a rugónak, de azt utólag vágtam bele fűrésszel. A következő 40 évre biztosan megteszi
(#) KBal76 válasza blaci hozzászólására (») Feb 8, 2017 / 1
 
Én hálózati kábel csatlakozóját nyomtattam ehhez (a TUR-2 motorhoz) régebben, nyilván erre való a nyomtató, nem békát nyomtatni.
Következő: »»   35 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem