Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nextion érintőképernyős HMI, UART kommunikációval
Lapozás: OK   17 / 50
(#) Elektro.on válasza mojzess hozzászólására (») Jan 23, 2017 /
 
Itt küldtem a progimból szándékosan rossz adatot. Ezt kapom vissza.

Tehát 00 a rossz adat kódja FF FF FF a lezárás
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2017
(#) Kovabe válasza mojzess hozzászólására (») Jan 23, 2017 /
 
PIC kit-el is tudsz soros port monitort ami tud hex-et is.
(#) Elektro.on válasza Lamprologus hozzászólására (») Jan 23, 2017 /
 
Nekem induláskor semmit nem ad. Hibás adatnál viszont ezt.
(#) Lamprologus válasza Elektro.on hozzászólására (») Jan 23, 2017 /
 
Bocs ... közben rájöttem, hogy tévedtem, és töröltem is a hozzászólást!

Sikeres rendszerindítás az: 00 00 00

Hibás adatnál viszont 00 FF FF FF -nek kéne jönnie, és ha jól látom akkor csak kettő FF érkezett ...
(#) mojzess hozzászólása Jan 23, 2017 /
 
Hello Sracok!

Problema megoldva kijelzo megismerkedett a kalapaccsal nincs idom es turelmem tovabb jatszani ezzel a 'szuper' kijelzovel. maradok a 4D systems-nel.

Koszontem, hogy probaltatok segiteni!

Udv
(#) Elektro.on válasza mojzess hozzászólására (») Jan 23, 2017 /
 
Sajnálom, hogy feladtad.
(#) mojzess válasza Elektro.on hozzászólására (») Jan 23, 2017 /
 
Szia!

Igen en is sajnalom a dolgot de az a helyzet, hogy reg ota hasznaljuk a 4D system kijelzoit Phoenix PLC-vel soros porti kartyaval hajtva szelturbinak adatait irja ki a kijelzore stb. (Soha semmi gond nem volt eddig...gondoltuk, hogy ezzel a kijelzovel olcsobb lesz a kontroller) Mivel nem tudtam szora birni (Valoszinuleg en rontok el valamit, erdekes masik kijelzovel semmi gond adat kuldes-fogadas szoval nem ertem...) Az idom viszont nagyon keves mivel, hogy sokat utazgatunk a vilagba szervizeljuk a turbinakat ez a projekt azert is lett volna jo, mert ugye tobb szaz vezerlonel mar jelentos a megtakaritas. Igy viszont, hogy nem tudtam vele mit kezdeni marad a regi bevalt dolog. Meg egyszer koszonet hogy probaltatok segiteni.

Udv
(#) Bakman válasza mojzess hozzászólására (») Jan 23, 2017 /
 
Legalább a drágább megoldást választottad.
(#) mojzess válasza Bakman hozzászólására (») Jan 23, 2017 /
 
Igen de hosszu tavon lehet, hogy jobban megeri.
(#) Lamprologus válasza Lamprologus hozzászólására (») Jan 23, 2017 /
 
Hm ... érdekesen alakulnak a dolgok ... próbáltam visszakeresni hogy honnan vettem én ezt a 00 00 00 -át ... nem találtam meg az aktuális leírásban ...
Pedig amikor írtam hozzá a progit tuti hogy benn volt.
Ránéztem logikai analizátorral és most 00 00 00 FF FF FF 88 FF FF FF jön amikor a kijelző elindul ...
Láttam még más érdekességet is ... úgy látom érdemes átbogarásznom a legújabb leírást!
(#) Lamprologus hozzászólása Jan 28, 2017 /
 
Arról nem hallani, hogy megcsinálják-e a tört számok (float típust) használatát?
(#) Bakman válasza Lamprologus hozzászólására (») Jan 28, 2017 /
 
  1. t0.txt="3.14"
(#) Lamprologus válasza Bakman hozzászólására (») Jan 28, 2017 /
 
Kössssssz!

Mondjuk én arra gondoltam, ha már ilyen szép numerikus billentyűzetet kapunk a Number mezőhöz, akkor lehessen már kihasználni azt a tizedes vesszőt is!
(#) ativagyok hozzászólása Jan 31, 2017 /
 
Sziasztok!
A numerikus billentyűhöz lenne egy kérdésem:
Ha egy számmezőbe kattintva előjön a billentyű, akkor a számmező jelenlegi értéke már be van írva, amit előbb vissza kell törölni, hogy új értéket írjak be. Be tudok esetleg állítani konstans default értéket?
Még egy kérdés: A beírás után szeretném elküldeni az új értéket UART-on. Ezt hogy tudom triggerelni a beírás utánra? Előső körben a Number mező Touch Release Event-jére gondoltam, de ez már lefut mielőtt előjön a billentyű.
Köszönöm előre is.
(#) Lamprologus válasza ativagyok hozzászólására (») Jan 31, 2017 / 1
 
keybdB képernyőn a Preinitialize eventnél szerintem be tudod állítani a neked megfelelő konstans értéket.
Az Ok gomb megnyomásához meg be tudod írni, hogy küldje ki UART-on.
(#) ativagyok válasza Lamprologus hozzászólására (») Jan 31, 2017 /
 
Köszi, közben próbálkoztam és úgy tűnik ez bevált:
A számmező Touch Release Event-je lenullázza a mezőt, így amikor a billentyűzet betöltődik, már 0 az értéke.
Az UART-on küldésre én is az OK gombot találtam legjobbnak. Először nem akartam belenyúlni a billentyűzetbe, mert akkor a többi beviteli mezőnél is érvényes lesz, de egyrészt tudok feltételt beállítani csak erre a lapra, másrészt valószínűleg mindig jól jön majd, ha elküldi az új értéket.
Üdv
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2017
(#) ativagyok hozzászólása Feb 13, 2017 /
 
Sziasztok!
Egy utólag telepített font-ot szeretnék használni egy projektben, azonban a Font Creatorban nem jelenik meg. Mitől függ, hogy melyik fontot tudom használni a kijelzőn?
(#) Elektro.on válasza ativagyok hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
Elvileg ha hozzáadod a fontok listájához, akkor az adott objektum font paraméterében beállítod melyiket használja.
(#) ativagyok válasza Elektro.on hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
Már a hozzáadásnál gondom van...Nem jelenik meg a hozzáadható fontok listájában.
Más programokban ki tudom választani és használni, itt viszont nem szerepel a listán(csatolt képen lévő listára gondolok).
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2017

fonts.jpg
    
(#) Elektro.on válasza ativagyok hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
Elvileg szerintem ebben a listában a windows-hoz telepített TTF fonoknak kell megjelennie.
A Windows -hoz adtál hozzá új betű típust?
(#) ativagyok válasza Elektro.on hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
Igen, hozzá lett adva a windows-hoz(pl. Word-ben tudom használni), viszont úgy tűnik megoldódott...Az volt a baj, hogy OpenType Font volt...Megtaláltam ugyanazt a fontot TrueType Font-ként..azt feltelepítve megjelent a többi között...
Köszönöm a segítséget.
(#) wbt hozzászólása Feb 22, 2017 /
 
Fontokat nem lehet exportálni egy meglévő project-ből?
Jól látom, hogy olyan tologatható gadget nincs, ami tartalmaz 2 background-ot meg a tolókának is van bitmap-je? Egy ős HMI-ben alapban volt ilyen, én meg már jól kigondoltam a grafikát és úgy tűnik, hogy itt nincs ilyen.
(#) ativagyok válasza wbt hozzászólására (») Feb 22, 2017 /
 
Szia!
Ha a tologató Touch Press Eventjére beállítasz egy képet, Touch Release Event-re pedig egy másikat az szerintem működhet. Képpel nem próbáltam, csak színnel (*.bco paraméter).
Tolókának is lehet képet betenni: A tolóka psta paramétere legyen image, aztán ki tudod választani neki a képet.
A fontra sajnos nem tudom a választ.
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2017
(#) wbt hozzászólása Feb 23, 2017 /
 
Nekem az kellene, hogy a felső függőleges oszlop értékénél legyen egy bitmap. A felső az Progressbar az alatta lévő meg Slider. Az utóbbinál van az értéknél bitmap, de az meg nem enged alatta való részhez másik bitmap-et. Azt hiszem, írhatok megint wish list-et, hát ha beleteszik a két szép szememért... (de még eléggé béna vagyok ám ebben , újfent, lehet, benézek valamit)

tol1.jpg
    
(#) wbt hozzászólása Márc 15, 2017 /
 
Ha lassan, finoman érintem meg a kijelzőt, akkor nem érzékel (bármilyen erővel nyomom). Másnál is így van vagy csak megint én szaladtam bele valami bugba? 7"-oson tapasztalom.
(#) Elektro.on válasza wbt hozzászólására (») Márc 15, 2017 /
 
Nekem egy 3,5" -os van. A kedvedért kipróbáltam.
Nekem nem függ az érintés sebességétöl, kizárólag a nyomás erősségétől.
(#) wbt válasza Elektro.on hozzászólására (») Márc 15, 2017 /
 
A macska rúgja meg! Ujjbeggyel, finoman nyomva akár be is szakíthatom a kijelzőt, akkor sem érzékel. Körömmel vagy gyorsabban, határozatabban persze működik. Csak azért kérdezem, mert egy gombom a kijelző szélére került és amikor megnyomnák, a keret miatt biztosan finomabban közelednek (használati tapasztalat, UI alapelvek ugye). Van itthon 3.2"-os is, majd azon is szenvedek, de a gyártónak már nem nagyon akarok kérdéseket feltenni, mert nagyon kiokosítottak legutóbb is...hát lehet, mindent újraírok EVE-re, mert ez kezd kiakasztani.
Nagyon köszönöm, hogy foglalkoztál a bajommal!!! Nagy tisztelettel:
(#) wbt hozzászólása Márc 15, 2017 /
 
Kipróbáltam, 3.2"-os tökéletes! Akkor most megint "anyázhatok" hogy a 7"-oson miért nem megy a dolog. Egy bugot már miattam javítottak(ami nem sikerült túl jól), de van 1 nagyon nagy arc arra felé, aki mindig lehurrog. Most megint csinálhatok videókat a B.lfas.ágokról. De szerethetnek engem... Mégegyszer köszi!!!
(#) Elektro.on válasza wbt hozzászólására (») Márc 15, 2017 /
 
Nem lehet, hogy túl pici a gomb amit meg akarsz nyomni?
Próbából csinálj egy akkora gombot amit az ujjad rendesen lefed.
(#) wbt válasza Elektro.on hozzászólására (») Márc 15, 2017 /
 
Nem, több gombon is kipróbáltam, annyira nyomtam, hogy a TFT elszíneződött (direkt). A feldolgozó rutinnak van valószínűleg pergésmentesítési funkciója, ami vacak. Anno írtam, hogy rossz valami, ki is javították, de csak (!) arra a kijelzőre másikon előjött ugyan az a baj. Már kezdem unni a kiokosításukat, szóval ez egy elég jól használható játék. (szerintem) Amikor javasoltam valamit, akkor 2 válasz volt: 1. (gyártó): gondolkozz 2. (okostojás, aki mindent le-lock-ol)el kellene olvasni a leírást és csináljak mindent pre-renderer képekkel. Na, szóval innentől kezdve nem annyira vagyok oda érte, mert nem nem médialejátszót jelent a HMI vagy UI. Persze, mindent meg lehet csinálni előkészített képekkel, csak az nem ez. (20 évig dolgoztam 3D studio/after effects/ Sony Vegas / Photoshop / meg ami volt cuccokkal, le tudok renderelni bármit, de az nem HMI) Az interaktív "lot of pictures" az nem HMI. Nem vagyok háklis, de a megrendelő rá fog kérdezni, hogy ez miért szar, már bocs. Sajnos a megrendelő fejével kell (-ene) gondolkodnom. Aztán jönnek az ilyen béna hibák...olcsó húsnak....
Következő: »»   17 / 50
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem