Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kompresszor építés
 
Témaindító: saca2, idő: Feb 8, 2009
Lapozás: OK   105 / 180
(#) zolika60 válasza sznyeg hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Az enyém ps CNG tartályon van. A bontóban vettem amikor csináltam. Az is ugyanúgy bírja mit a flexicső. 6 baron használom mióta megvan.
(#) zolika60 válasza sznyeg hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Mivel régóta megy nem gondolnám, hogy másképp kellett volna csinálnom. Egyébként a legrosszabb ami történhet ha nem bírja a cső, hogy ott jön ki a levegő. Nem egy tragédia. Persze ha ez a mániád nyugodtan túlaggódhatod a dolgot én nem bánom.
(#) fongab válasza RoliNyh hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Szia
"gördülőcsapágy technikailag fejlettebb és üzembiztosabb a siklónál..."
Gondolj bele. A siklócsapágy vagy a gördülőcsapágynak nagyobb a felfekvése egyoldalú terhelés esetén? a siklócsapágy a persely teljes hosszába míg a gördülő csak a golyó egy pontján.
Mindkettő létezéséhez, kell a olaj.

"gördülőcsapágy technikailag fejlettebb" igaz könnyebb dolgozni vele, de nem biztos hogy célszerű
De ahol nagy erőket kell keretek között tartani, a sikló csapágynak, nincs párja.

üdv.
(#) yulo5310 válasza sznyeg hozzászólására (») Jan 16, 2017 /
 
Én még golyóscsapágyas főtengelyt nem láttam,kivétel mkerékpár! Nem véletlenül alkalmazzák a jármű,és gépiparban.
(#) szsrobert válasza fongab hozzászólására (») Jan 16, 2017 /
 
A gordulocsapagyat dragabb legyartani de rovid olajhiannyal , alacsony olajnyomassal, keves olajjal is uzemkepes marad.A siklocsapagy csereje olcsobb de olaj nelkul vagy keves olajjal szinte azonnal tonkremegy. Briggs motorok hajtokarcsapagya.
(#) szsrobert válasza sznyeg hozzászólására (») Jan 16, 2017 /
 
Hany uzemorat bir 12000/min en?
Hany uzemorat bir 800Ft/l aru Nevenincskencevel?
(#) Plero hozzászólása Jan 16, 2017 /
 
A ZIL légsűrítő, fötengely végén golyós csapágy van!
(#) RoliNyh hozzászólása Jan 20, 2017 /
 
Estét!

Megint én vagyok, a kérdés ugyan az, mint legutóbb...

Felismeri valaki ezt a sűrítőt? Köbcenti adatot esetleg tud mondani valaki? Mondjuk nekem az alsó része ugyanolyannak tűnik, mint a TK200 -asé, de a henger része és a hengerfej más. Köszi...
Bocs a tréé minőségért, de nem tudtam szebb képeket lopni...

(Az előző sajna elkelt...)
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2017
(#) Plero válasza RoliNyh hozzászólására (») Jan 20, 2017 /
 
Ahogy látom ez egy kéthengeres csepel légsűrítő. Léghűtéses.
(#) RoliNyh válasza Plero hozzászólására (») Jan 20, 2017 /
 
Értem, köszi...

Esetleg köbcenti adatokat, valaki más?
(#) sityuka80 válasza RoliNyh hozzászólására (») Jan 22, 2017 /
 
Úgy-úgy csepel.
(#) witi válasza RoliNyh hozzászólására (») Jan 22, 2017 /
 
Hali!
Az index csepeles fórumán érdeklődj, biztos segítenek.Mondjuk ITT
(#) RoliNyh válasza witi hozzászólására (») Jan 22, 2017 /
 
Oks, köszi...
(#) Mc Elek hozzászólása Jan 23, 2017 /
 
Sziasztok!
Leégett egy kompresszor motorja. Egy 3 KW-os bolgár motor (egy fázison kondizva), egy IFA egyhengeres kompresszort hajtott.
Szeretnék 230V-os motort hozzá olcsón. Milyet keressek.1,5 KW elég lenne? Ékszíjtárcsával menne tehát áttételezés nem probléma. Azt mondták mosógép motor is elvinné. De milyen? Induláskor a nyomóág leürít, tehát induláskor nem kell nagy erő.
Köszönöm a segítséget előre is!
(#) Chipmunk1960 válasza Mc Elek hozzászólására (») Jan 23, 2017 /
 
Hát az nem, de egy régi IMI 1Le-s elviszi. De ha elég 1-2 Bár, akkor elég a mosógépmotor is, azok kb 350W-osak, talán ha az eredeti kb 60cv átmérőjű kereket rakod rá... De annak nem sok értelmét látom, túl kicsi a motoron a tárcsa, megeszi a szíjat.
(#) zoly15 válasza Mc Elek hozzászólására (») Jan 23, 2017 /
 
1.1KW 3 fázisú motorral tudja a 8 Bar-t is, csak lassan termeli föl, ezért csak 6 Bar körül használom.
(#) Mc Elek hozzászólása Jan 26, 2017 /
 
Köszönöm akkor keresek egy 230V-os 1.1kW-os IMI-t.
(#) zoly15 válasza Mc Elek hozzászólására (») Jan 26, 2017 /
 
Mint írtam 3 fázisú motor, az ugyan olyan teljesítményű, ámde egy fázisú motor "gyengébb".
(#) robi811003 hozzászólása Jan 27, 2017 /
 
Sziasztok
valaki nem tudja ez mit tud?Tömlővéges visszacsapó szelep.
egy barkács kompresszorhoz kellene amit egy hűtőgépkompresszor hajt.
csak visszafelé idővel elengedi a levegőt.6bárt tud a kompresszor a lefújószelep ott enged el.

index.jpg
    
(#) Moderátor hozzászólása robi811003 hozzászólására (») Jan 27, 2017
 
XXV. Csak egy helyen kérdezz II! Ha a kérdésünk több témába is beleillik, akkor is csak egy helyen tegyük fel!
(#) Chipmunk1960 válasza robi811003 hozzászólására (») Jan 30, 2017 /
 
Pont arra. Elengedi a levegőt a nyomó oldalon, hogy a kompi könnyebben induljon.
(#) robi811003 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jan 30, 2017 /
 
Azt tudom mire való!csak azt nem tudom nekem megfelelne e?
mekkora nyomáson nyit illetve mi az amit max elvisel?
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2017
(#) csavarkulcs hozzászólása Jan 30, 2017 /
 
Hello, itt van pár hasznos link, annak akit érdekel a kompresszorépítgetés...
Cikk a kompresszorokról
Kompresszorvásárlási cikk
Túlnyomásszelepek levegőre

Üdv!
(#) feco982 hozzászólása Feb 4, 2017 /
 
Üdvözlök mindenkit! Jó pár éve elkezdtem építeni egy kompresszort és abba is maradt, mert nem tudnám kihasználni ezért most szeretném eladni a szerzeményeimet....
Tudtok mondani esetleg árakat, amiért meghirdethetem?
kepkezelo.com/viewer.php?file=5ogh3lkdkutnf8iyp39x.jpg
kepkezelo.com/viewer.php?file=gnfcbhrk5nxynbvts0x7.jpg
kepkezelo.com/viewer.php?file=czlkxfgvro70xl8tqq24.jpg
(#) zolika60 válasza feco982 hozzászólására (») Feb 4, 2017 /
 
Két baj van ezzel. Az egyik, hogy ez nem a hirdetési oldal, a másik, hogy a képeid nem láthatók. Az első hiba a nagyobb.
(#) feco982 hozzászólása Feb 5, 2017 /
 
Ebben igazad van....lehet elmegyek egy főzős fórumba, ott biztos tudnak segíteni.
Ha figyeltél volna én nem itt akarom eladni, hanem az ára érdekel, mivel sem a magam, sem más pénztárcája ellensége nem vagyok. Gondoltam ha itt kompresszorokról van szó, akkor értenek hozzá és tudják az árakat...bár ahogy visszaolvasgattam, itt is a személyeskedés és a kioktatás dívlik...
Arról meg nem tehetek, hogy nem tudod megnyitni a képeket...tabletről 5 mozdulat.
(#) RoliNyh válasza feco982 hozzászólására (») Feb 5, 2017 /
 
Nekem mennek a képek...

Feco982 ha lehet, azért legközelebb használd a "LINK" gombot, utána akár egy kattintással is láthatóak lesznek a képeid...
(#) ridelife hozzászólása Feb 5, 2017 /
 
A sűrítőből ki tudsz csavarni egy 10est.
A motorrol semmi paramétert nem osztottál meg így passzolom.
A szűrő kb 3-4000 a regulátorok 3 fele.
A többi biz-baszt nem tudtam beazonosítani.
Persze az egész matek ott bukik hogy nem tudjuk honnan hirdetsz és egyik alkatrésznek sem tudjuk a pontos paraméterét kivéve a kompresszorét.Plusz az állapotuk sem elhanyagolandó tényező az árazásban.

Amúgy feltételezve hogy mindről tudod micsoda felkeresed a jofogást és megnézed a konkurencia árait és figyelembe veszed hogy nagy vagy kisvárosból hirdetik.Saját lokációd szorzó tényezőjével már meg is van az árad amit négyszeri csökkentés után akár sikeres eladás is követhet.
Sok szerencsét.
(#) feco982 hozzászólása Feb 6, 2017 /
 
Értem! Köszönöm szépen!...
(#) ridelife hozzászólása Márc 17, 2017 /
 
Mindenkinek köszönöm a segítseget.Elkészültem a második kompresszorommal.
Jelenleg 800 valahányat forog de, a tesztüzem tapasztalatai alapján lehet növelem 1500ra.
Következő: »»   105 / 180
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem