Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanymotor bekötése
 
Témaindító: kozmaj, idő: Jún 28, 2006
Lapozás: OK   228 / 342
(#) RoliNyh válasza kadarist hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Itt már nem ez a probléma.
Mint ahogy említetted, és mások is, a "visszaható indukció miatt esetleg behúzva maradhat" a gond...

A csökkentett feszültségű relé esetleg már a visszaható csökkentett indukció mértékét is csökkenti a feszültségosztás miatt annyival, ami esetleg már alatta marad a kisfeszültségű relé meghúzófeszültségének. (Ezt szépen megaszondtam...)
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2017
(#) kadarist válasza RoliNyh hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
No, éppen ezért kell egy kis hiszterézissel ellátott, érzékeny, feszültségcsökkenésre reagáló elektronikus kapcsolás. Bővebben: Link.
(#) joker89 hozzászólása Jan 25, 2017 /
 
Üdv!
Kérni szeretnék egy kis segítséget. Van egy működő képes (még régebben valamikor ment) motorom aminek van 4 kivezetése és semmi egyéb adat. Ránézésre olyan 1,5-2 KW közé tenném. Hogyan tudnám úgy üzembe helyezni, hogy a maximumot hozzam ki belőle.
(#) erbe válasza joker89 hozzászólására (») Jan 25, 2017 /
 
Mérd meg a kivezetéseket! Melyik kivel van, mekkora köztük az ellenállás?
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2017
(#) VIM válasza joker89 hozzászólására (») Jan 25, 2017 /
 
Szia! Először is meg kellene mérned a tekercsek ellenállás értékét és azt, hogy a tekercsek nem mutatnak e értéket a testre a többit már könnyebb behatárolni. Talán ha egy képpel kisegítenéd a hozzászólást az kisegítené a megoldást. A tengely magassága és átmérője is magában hordozza a teljesítmény behatárolását. Ha véletlenül indító kondenzátoros lenne a motor és nem akarsz relés megoldást azt ki lehet váltani nyomógombbal attól függ, hogy mihez lenne használva ez a motor. Kondenzátor az kelleni fog (állandó vagy üzemi) egy vagy kettő, attól függően, hogy az üzeme és indítása hogyan történik majd. Az üzeme lehet állandó üzemi kondenzátoros és indító (relés) kondenzátoros.
(#) joker89 hozzászólása Jan 25, 2017 /
 
Sárga sárga párban, zöld barna párban. sárga sárga 2,9 ohm, zöld barna 14,4 ohm. testre 10 MOhm nagyságban ugrál a műszer.
A tengely átmérő 18 mm, hossza? 320 mm.
Termény darálónak használnám.
(#) VIM válasza joker89 hozzászólására (») Jan 25, 2017 /
 
Akkor a főfázis a sárga szálakkal a segéd az akkor értelemszerűen a "z-b". ITT egy indító kondenzátoros és a nyomógombos változata, a kondenzátor értékekhez ez kell, az állandó üzemi kondenzátoros (jobbat nem találtam és ebben a tekercsek értékei fel vannak cserélve!)
(#) joker89 hozzászólása Jan 25, 2017 /
 
A kondenzátor értékes kép nagyon pici méretben van így azt nem látom. A képeken a másofik variáció gondolom a relés indítás lenne. Az állandó üzemi kondit is sorba kell kötni a segédfázis tekerccsel? És azt honnan tudom meg, hogy lehet e kötni rá állandó üzemi kondit? Valahol azt olvastam, hogy ha úgy van tervezve a segédfázis tekercs. De azt honnan tudom meg? Illetve, hogy kell e vagy nem azt nem is tudom ahhoz, hogy a maxot kihozhassam belőle.
(#) VIM válasza joker89 hozzászólására (») Jan 25, 2017 /
 
Ezeket majd a motor áramfelvételéből és a hangjából lehet megmondani.
(#) joker89 válasza VIM hozzászólására (») Jan 25, 2017 /
 
Elnézést, hogy nem a válasz gombot használtam, a telefon nem mindig azt akarja, amit én!
(#) joker89 válasza VIM hozzászólására (») Jan 26, 2017 /
 
A kondenzátor méretezős képet kérhetném mégegyszer csak nagyban, hogy lássak belőle valamit? Előre is köszönöm!
(#) VIM válasza joker89 hozzászólására (») Jan 26, 2017 /
 
Bővebben: Link Talán ez most láthatóbb lesz.
(#) csavarkulcs hozzászólása Jan 29, 2017 /
 
Sziasztok!

Ezt a köszörűt szeretném átkötni egyfázisra, mekkora kondi kell majd hozzá?
Neten azt írták hogy 100 watthoz 5 mikrofarad, azaz 37,5 mikrós kondi kellene, de én egy kicsit soknak találom.

A segítséget előre is köszönöm.
(#) csavarkulcs válasza csavarkulcs hozzászólására (») Jan 29, 2017 /
 
Látom az előttem kommentelő is ezt írta le.
(#) pucuka válasza csavarkulcs hozzászólására (») Jan 29, 2017 /
 
Nem egészen:
1000 W = 1.35 LE --> 35 uF
746 W = 1 LE --> 26 uF
750 W ~ 1 LE --> 26 uF
(#) kadarist válasza pucuka hozzászólására (») Jan 29, 2017 /
 
Ezek az értékek kevesek lesznek háromfázisra készült motorhoz. Nyugodtan meg lehet duplázni.
(#) mraulajos válasza csavarkulcs hozzászólására (») Jan 29, 2017 /
 
Hali!
1KW=1000W-ra 60-70µF ot szoktunk számolni.
(#) pucuka válasza kadarist hozzászólására (») Jan 29, 2017 /
 
Lehet, azt nem tudom, hogy ténylegesen mennyi, csavarkulcsnak válaszoltam, aki VIM hozzászólásában levő táblázatra hivatkozott. Mindössze az abban leírt számolást számoltam át az ő esetére.
Meg amúgy is a kondenzátor nagysága az indító (és a billenő) nyomatékot befolyásolja, egy köszörűnél nem biztos, hogy szükség van nagy indító nyomatékra.
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2017
(#) erbe válasza kadarist hozzászólására (») Jan 29, 2017 /
 
Attól függ, honnan kezditek számolni. Ha 1 kW 3 fázison, akkor 600-700 wattot ad le 1 fázisról, tehát máris jó a számítás. Ha 1 kW-os egyfázisú motorhoz kell a kondi, jobb a 60-70 uF.
(#) kadarist válasza pucuka hozzászólására (») Jan 29, 2017 /
 
A táblázatban 1 lóerőre van 35 µF írva és nem 1 kW-ra.
(#) kadarist válasza erbe hozzászólására (») Jan 29, 2017 /
 
Én nem számolom, hanem tudom, hogy kell az olyan nagy kapacitás, mert éppen elég sufnituning fűrészgéppel meg szivattyúval kellett foglalkoznom.
(#) csavarkulcs hozzászólása Jan 29, 2017 /
 
Először is szeretném megköszönni hogy ilyen sokan válaszoltatok.

Múltkor egy ventilátort kötöttem át 3 fázisról 1-re, 7.5-ös kondit kapott, 0,25kW teljesítmény mellé. Utána sokkal gyengébben, nagyjából fele annyira fújta a levegőt mint a másik venti, ami gyárilag kondival volt szerelve.
Ennél a köszörűnél szerintetek hogy lesz? Nektek mi a tapasztalatotok, mekkora lesz a teljesítmény kiesés?

A táblázatban azt olvasom: 1LE=35uF,
0,74kW pedig 1 LE. Én ebből következtettem a 0,74kW=35µF összefüggésre.
Ahogyan ezt kadarist is kifejtette.

Akkor holnap megvehetem a 35-ös kondit vagy inkább egy nagyobbat vegyek?
(#) kadarist válasza csavarkulcs hozzászólására (») Jan 29, 2017 /
 
750W-os motorhoz jó lesz a 35 µF-os.
(#) csavarkulcs válasza kadarist hozzászólására (») Jan 29, 2017 /
 
köszi
(#) mraulajos válasza csavarkulcs hozzászólására (») Jan 30, 2017 /
 
Lakatfogóval meg szoktam méregetni, hogy közel azonos legyen a fő, és a segédfázison az áramfelvétel.
(#) joker89 válasza VIM hozzászólására (») Jan 30, 2017 /
 
Köszönöm a segítséget, sikerült bekötni, igaz kicsit gyengébb mint vártam. Az indulással nincs gond, de a terhelést nem igazán bírja. próbáltam egy 15 - ös üzemi kondival, többféle áttéttel, talán hangyányit jobb.
Köszönöm a segítségeket!
(#) csavarkulcs válasza mraulajos hozzászólására (») Feb 2, 2017 /
 
Köszönöm a segítséget mindenkinek!
tök jól megy a moci 35-ös kondival

köszi a tippet Lajos, majd megmérem.
(#) VIM válasza joker89 hozzászólására (») Feb 3, 2017 /
 
Valami nem stimmel ezzel a motorral, mert 1kW körüli a nagyságrendje az általad leírt átmérőkre hivatkozva. Ennek nem lehet kicsi a nyomatéka és nem 15µF-os kondenzátor való hozzá. Talán nem is kell állandó üzemi kondenzátor de ez csak feltételezés. Ha a 15µF-os kondenzátorral megy akkor lassú fordulatú és akkor is 2X10-20µF kel neki de ha nagy fordulatú akkor 2X20-30µF lenne az ideális a fizikális méreteihez. De próbáltad kondenzátor nélkül, hogy üzemben marad-e? Talán azért "gyenge" mert nem kell az állandó üzemi kondenzátor.
(#) pisti1818 hozzászólása Feb 6, 2017 /
 
Sziasztok! A mai nap folyamán kaptam egy Evig 2,2 Kilowattos 380/220 Voltos villanymotort érdeklődni szeretnék tőletek, hogy szerintetek hány Mikorfarados üzemi kondenzátor kellene hozzá, valamint az indításhoz mekkora motorindító relét vegyek? Válaszotokat előre is nagyon köszönöm.
(#) VIM válasza pisti1818 hozzászólására (») Feb 7, 2017 /
 
Szia! A kondenzátor érték meghatározásához lehet segítség ez a "számtan", de ezt a számtant sem árt figyelembe venni, hogy így elegendő lesz e a teljesítmény a feladatra amire a motort használni akarod. Az indító relé "nagysága" a motoráramtól függne, amit meg kellene mérni, mert csak úgy lehetne meghatározni a meghúzási/elengedési értékek figyelembe vételével.
Következő: »»   228 / 342
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem