Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Multiméter - miért, milyet?
Lapozás: OK   81 / 126
(#) diablo válasza choco01 hozzászólására (») Dec 22, 2016 /
 
Ha itthonról akarod venni, akkor szerintem nem lehet rossz az a Maxwell. De ha külföld is szóba jöhet, akkor én a nagyobb kapacitás mérés miatt elgondolkoznék egy UT139C-n is. De a nagyobb kijelezhető érték sem egy utolsó szempont. Pontokkal 27$-ra levihető az ára. Vagy valamelyik Mastech is jó lehet, de TrueRMS kivitelben nem találtam olcsón. Persze ha nincsenek ilyen igényeid, akkor majdnem mindegy hogy melyiket veszed.
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2016
(#) proba válasza diablo hozzászólására (») Dec 22, 2016 /
 
Az UT hőmérő része nekem katasztrófa. 20-21 fok helyett 26-27 fok. Magasabb hőmérsékleten még nem mértem, ezt is csak érdeklődés szinten.
(#) Doky586 válasza proba hozzászólására (») Dec 22, 2016 /
 
Tehát 'csak' 30% pontosságú.. Ha a feszültségmérése is ilyen pontos..
(#) Kovidivi válasza proba hozzászólására (») Dec 22, 2016 /
 
Ilyenkor mennyi a max. hőmérséklet amit mérni tudsz vele? 400fokC, vagy 1000? Ha ehhez képest nézed ezt az eltérést, annyira nem gáz., bár valóban, zavaró. Egyébként simán lehet, hogy 25fokC volt a szenzornál (pl. lámpa volt a közelben, vagy valami hőforrás).
(#) proba válasza Doky586 hozzászólására (») Dec 22, 2016 /
 
A fontos részek egy metex-el pontosnak találtattak. A hőmérője egy pakolásnál a kezembe akadt, gondoltam kipróbálom, csalódtam, aztán szépen visszacsomagoltam. Lehet valahol meg lehetne találni a hitelesítő potiját, de nem érdekel.
(#) Sanyesz5 hozzászólása Dec 24, 2016 /
 
Sziasztok!

Milyen multimétert ajánlanátok, max 40e ft-ig? Induktivitást jó lenne ha tudna, illetve kapacitást is 2µF-ig legalább ha tudnék mérni nagyon jó lenne. Feszültség az ac/dc 1000 volt körül jó lenne ha tudna.
(#) Medve válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Dec 24, 2016 /
 
Szia, a UNI-T UT58-D belefér ebbe. 32$-ért látom.
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2016
(#) Sanyesz5 hozzászólása Dec 25, 2016 /
 
Köszönöm, és ha úgy tenném fel a kérdést hogy asztali digitális multiméter?
Rájöttem nem akarom én hordozni, itt mit ajánlanátok?
Az ár max 60e
(#) Medve válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Dec 25, 2016 /
 
Sajnos nem tudják az indukciómérést.
(#) proba válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Dec 25, 2016 / 1
 
Lehet több műszerben gondolkodnék, azt gondolom külön kategória a feszültség,áram, az ellenállás, a frekvencia, a kondenzátor, meg az induktivitás mérés. Persze ha csak saccolni kell akkor egy műszer is elég lehet, de a mai viszonyok között ( ESR-re már az új kondenzátorok egy része is megbukik), ha használni is akarod, akkor egyben mindenre alkalmasat nem hiszem hogy találsz.
(#) Balázs válasza proba hozzászólására (») Dec 25, 2016 /
 
Én is azt mondom, hogy ha rendes L/C mérés kell, akkor arra külön műszer való, pl. valami ilyesmi. Ezek szinuszos jellel mérnek, többféle frekvencián, számítanak ESR-t, veszteségi/jósági tényezőt stb.
(#) Orbán József válasza Balázs hozzászólására (») Dec 26, 2016 /
 
Én ilyen Voltcraft-ot vettem, 120Hz-n és 1kHz-n mér. Az 1 kHz-s mérés egy tápkondinál sokmindent elárul. Pl. a névleges (120Hz-n) értéken mért kapacitáshoz képest mit tud 1 kHz-n.
Vannak ennél sokkal jobb mérőeszközök is, de azok már igen sokért vannak.
(#) proba válasza Orbán József hozzászólására (») Dec 26, 2016 /
 
Nekem egy gagyi kézi műszer van, ami szintén egész magas frekvenciával mér. A soros ellenállást kapacitás csökkenésként jelzi ki. Amióta megépítettem egy ESR mérőt, azóta látom ez mennyire csak megy nem megy alapon jelzett, de hasznosabb mint a töltés kisütés alapúak az tény.
(#) SMartin_HU hozzászólása Dec 29, 2016 /
 
Sziasztok. Szeretnék venni egy UNI-T UT139C multimétert. Honnan érdemes venni? van már kijárt út?


Illetve hasonló kaliberben tudnátok ajánlani? max 25e amit rászánnék. De jó lenne ha nem tudna kevesebbet, ha már többet fizetnék érte.

Előre köszönöm a válaszokat.
(#) proba válasza SMartin_HU hozzászólására (») Dec 29, 2016 /
 
Én ebay-on vettem, de az az olcsósággal szemben nulla garancia.
A google találata is csábító.
(#) sector99 válasza SMartin_HU hozzászólására (») Dec 29, 2016 /
 
Én viszont ezt ajánlanám Neked ! Én ugyan - sajna - csak a 33-ast vettem meg, (nem tud True RMS-t) viszont csak ajánlani tudom. Szerintem a műszer kidolgozása is kifinomultabb mint egy UNI-T készüléké. Én automata üzemmódban is gyorsabbnak vélem, mint az UNI-t (abból a 80-as szkópos változatom volt, de már eladtam) A kapcsolója halkabban, de határozottam működik. A kitámasztó könnyen nyílik - a másiknál csavarhúzó kellett. Az Androidos app. meg szerintem szenzációs találmány.
(#) SMartin_HU válasza sector99 hozzászólására (») Dec 30, 2016 /
 
Jól néz ki, de nem igazán találok róla semmit. A BT kapcsolat nem hoz lázba. Inkább egy megbízható muli kellene, amiről több referenciát találok.

De korrekt műszernek tűnik.
(#) sector99 válasza SMartin_HU hozzászólására (») Dec 30, 2016 /
 
Véleményem szerint teljesen korrekt. Úgy tudom, hogy M.országon nem forgalmazza senki. Talán
ez a videó segít elindulni, hogy többet is megtudjál róla, mint amit én írtam.
(#) bugyi680 hozzászólása Dec 30, 2016 /
 
UNI-T UT55 multiméterről tudnátok véleményt mindani.Milyen pontos,megbízható-e a márka stb.
(#) diablo hozzászólása Jan 9, 2017 /
 
Az Owon B35T True RMS, bluetooth-os multiméter most az OWONES kuponkóddal csak 46.99$.
Összehasonlító táblázat
(#) amex hozzászólása Jan 13, 2017 /
 
Sziasztok. Segitseget tanacsot szeretnek kerni.
Szeretnek vasarolni digitalis multimetert de nem hetkoznapit.
Olyat szeretnek, amin az mind AC es DC feszultseg maximalis mereshatara legalabb 2000 Volt.
Szerintetek letezik ilyen?
Ha esetleg valaki tud ilyenrol kerem irja meg privatban ( is) a markanevet es tipust. Koszonom
(#) Doky586 válasza amex hozzászólására (») Jan 13, 2017 /
 
Szerintem nem. A max AC mindig megáll a DC ~háromnegyedénél...
(#) Bakman válasza amex hozzászólására (») Jan 14, 2017 /
 
Készíteni hozzá egy 1:10 -es osztót? 200 V-os méréshatárú már nem olyan ritka.
(#) szapcsika válasza amex hozzászólására (») Jan 14, 2017 /
 
Kevés ilyet fogsz találni. De egy nagyfesz mérőszondával minden további nélkül több kV-ra kiterjesztheted a méréshatárt.
Egy példa: http://en-us.fluke.com/products/all-accessories/fluke-80k-15.html#overview
Van más gyártónak is, különböző max feszültségre. A legtöbb bármilyen szabványos 10Mohm bemeneti impedanciájú multiméterrel működik.
(#) zenetom hozzászólása Feb 13, 2017 /
 
Hali,
Most már tényleg eljött az idő, hogy új multit vegyek, mert a régitől (Maxwell MX-25201) végleg megváltam 10 év után. Az az igazság, hogy sose szerettem igazán, nálam sok volt vele a baj, lehet gyári hibás volt. Viszont ilyen márkát soha többet.
Már elég rég kinéztem magamnak ezt a típust: UNI-T UT70A. Kérdeztem már korábban is, de hátha azóta használ ilyet valaki. Akinek van róla tapasztalata, annak megköszönném, ha megosztaná.
(#) zenetom válasza zenetom hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
Közben rájöttem, hogy a UT61D lehet jobb lenne.
Amit nem tudok eldönteni: kézi, vagy automata legyen a méréshatárváltás? Az automata nem mér lassan?
(#) diablo válasza zenetom hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
Manuálisra is lehet állítani, ekkor a RANGE gombbal léptetheted a tizedes vesszőt (pontot). Nekem UT61E van, nem mondanám lassúnak. Külföldben nem gondolkodtál mint beszerzési forrás? Fentebb linkeltem kb. ennyiért egy bluetooth-os műszert is.
(#) Csupasz hozzászólása Feb 13, 2017 /
 
Sziasztok! Ezt a MASTECH multit használom 5-6 éve, és kezdenek jönni a hibák. Lehalkult a zümmere,ellenállásméréskor 0 helyett 3,58 ohmot mutat, mV méréshatárban lassan számolgat visszafelé,feszültségméréskor nem teszi ki a tizedespontot. Érdemes megpróbálkozni egy tisztítással, vagy érik a cserére? Pedig egy univerzális kis műszer.
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2017

DSC_0564.jpg
    
(#) Gafly válasza Csupasz hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
Szerintem próbáld megjavítani.
Ha nem sikerül, akkor még mindig kidobhatod (vagy ingyen vihető).
(#) Csupasz válasza Gafly hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
Kap egy tisztítást, aztán kiderül.Az érintkezőket mivel érdemes tisztítani?
Következő: »»   81 / 126
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem