Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Házilag építhető fémkereső
Lapozás: OK   224 / 269
(#) mateatek válasza mrbecherovka hozzászólására (») Feb 10, 2017 / 1
 
Idézet:
„Minden elismerésem annak aki tud programozni!”


Tavaly, május elején vettem a kezembe az első mikrokontrolleremet. Így ebben egyetértünk. Én is elismerem azokat, akik tudnak rendesen programozni.
(#) mrbecherovka hozzászólása Feb 11, 2017 /
 
Nna. Csináltam képeket!
(#) mrbecherovka hozzászólása Feb 11, 2017 /
 
Ááá sokmindennel lehet szívni.Elég ha rosszul választasz epromégetőt. Most nem akarok rossz fémkeresőt választani
(#) lampi001 válasza mateatek hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
fázisszög=((atan(geb/discr))

geb-word
discr-word
fázisszög-float

számológép

itt ellenőrizheted is.
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2017
(#) mateatek válasza lampi001 hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
Köszi a választ.

Most a fázisszöget a következő módon próbálom kiszámolni:
A geb változót föltöltöm a talaj csatorna ADC értékével. A disc változót a diszk csatorna ADC értékével. Ezután x változó értéke lesz a geb/disc. Az y változó értéke pedig a disc/geb. Ezután az eredmény pedig a y/x osztásból lesz.
Az eredmény rögtön befolyásolja a találatjelzés hangszínét. Ezután újra számol, de az eredményt már átlagolja.
Nagyobb távolságból a mérésem nem megbízható.
De dolgozok rajta.
(#) mrbecherovka hozzászólása Feb 12, 2017 /
 
Hali!
Elég durva cuccot találtam a paneljeim közt. Nem is olcsó. Talán ezzel precizenlehet digitalizálni az analóg jelet
(#) mateatek válasza mateatek hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
Ha a kijelzőre kerülő ID szám mérése akkor történik, amikor a geb csúcson van, akkor valamivel megbízhatóbb. Illetve egy csúcsérték tartóval elég normális értéket tudok a kijelzőre hazudni.
Még kérdés, hogy mikor a megbízhatóbb az ID szám. Ha a geb csúcsértékén mérem, vagy ha a disc csúcsértékén.
De ez a jövő hétvége termése lesz már szerintem. Még a kódot is kissé át kell fésülgetni, mert már annyira szedett-vedett, hogy így a 328 kezd kifogyni a szuszból.
(#) mulderx hozzászólása Feb 13, 2017 /
 
Sziasztok,

Kérdésem a gépek működési frenkvenziajahoz kapcsolódik, mert egyenlőre nem látom a raciot.. 7-10khz ermekre tökéletes, 16-18khz aranyra nagyon erzekeny. 13khz egy köztes állapot, de mégsem az igazi ezért nem is nagyon látni ilyen gépeket. Vajon mi a gond ezzel a frekvenciával?
(#) TreasureHunter válasza nagy judit hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
kedves Judit!
Részvétem édesapja miatt! Szeretném kérdezni, hogy 1-2 képet kaphatnék-e privátban a műhelyről? Illetve pontosabban az eladásra szánt holmikról. Ha nagyjából tudja is hogy mik azok, akkor egy rövid listát ha kérhetném.

Köszönöm
(#) mrbecherovka hozzászólása Feb 14, 2017 /
 
Tényleg érdemes volt ide fordulnom segítségért.....
(#) mateatek válasza mrbecherovka hozzászólására (») Feb 14, 2017 /
 
Ezek szerint arra van szükséged, hogy valaki elfogult tanácsot adjon, hogy mit építsél, vagy azt írja, hogy a 8 bites ADC-d, ami jó drága, nem való fémdetektorba?
Nem volt konkrét kérdés.
(#) mrbecherovka hozzászólása Feb 14, 2017 /
 
Valahogy legalább el szeretnék indulni, az adc-t elvetettem mert nem lehet illleszteni modern mikroprochoz, meg nemhinném hogy minden programozási ismeret nélkül pont ilyenbe kéne belevágnom, és itt sajnálom hogy a raspberrym hosszu ideje a polcon porosodik. Nagyjából körbenéztem az elmúlt napokban.Még mindig nagy a köd de legalább már ugy néz ki lesz hozzá egy 50 megás kétsugaras szkópom. Rettentő nehéz továbbá itt Németországban alkatrészhez jutnom, és senki se vállal külföldre szállítást még felárért sem...
(#) mateatek válasza mrbecherovka hozzászólására (») Feb 14, 2017 /
 
Ebay-ről szinte mindent be lehet szerezni, ha van türelmed. Ők vállalnak külföldi szállítást.
Ha valamit kapcsolást kiválasztottál az építésre, akkor abban biztosan fog valaki tanácsot adni, véleményt mondani.
(#) mrbecherovka hozzászólása Feb 14, 2017 /
 
Az én bajom az , hogy nem tudok választani. Most kezdenék bele. Kellene egy egyszerü, gyors kapcsolás amivel az elsö tapasztalatokat meg lehet szerezni. Aztán meg egy félprofi gép rajza, de még egyszer mondom , hogy fogalmam sincs melyiket kéne.
(#) nagy judit válasza TreasureHunter hozzászólására (») Feb 14, 2017 /
 
Természetesen csinálok fotót hétvégén és elküldöm.Hova?
(#) mateatek válasza mrbecherovka hozzászólására (») Feb 14, 2017 /
 
Építsél egy egyszerű PI gépet. Meglesz az öröm, hogy működik, és ezután majd akarsz egy használhatóbb gépet is csinálni, ha eluntad a rozsdásvas-szedését.
(#) mrbecherovka hozzászólása Feb 14, 2017 /
 
Kellene rajz róla, remélem könnyen beszerezhetőek hozzá az alkatrészek mert itt elég gyér a felhozatal..Bezzeg anno a lomex meg a mikrovill...törzshelyeim voltak
(#) Ge Lee válasza mrbecherovka hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Ott van a geotech fórum, meg az oroszoké az md4u.ru, rengeteg kapcsolással, tanácsokkal, stb. Ha procisban gondolkodsz abból a Fortune-m nevűt fejlesztgetik, azt többen után építették itthon is, ha visszaolvasol a fórumban vannak tapasztalatok. És azzal már bíbelődni sem kell csak összerakni, meg belegyömöszölni a kész programot.
(#) mrbecherovka válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Szia! Jól hangzik! Közben vettem egy szkópot, meg egy használt fémkeresőt, csak azért, hogy lássam mi lapul benne , meg igy legalább a mechanikai része (tartó,bot,fej) megvan. Persze hülye lennék nem kipróbálni előtte. Amennyiben van rá igény akkor töltök fel róla képeket
(#) TreasureHunter válasza mrbecherovka hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
mennyit kérsz érte, én gyűjtöm a régi procikat
(#) mrbecherovka válasza TreasureHunter hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Szia!
Öszintén, a postaköltséget. Többet nincs pofám mert nekem is ingyen volt.
(#) alita hozzászólása Feb 16, 2017 /
 
Tisztelt Fórumtársak !

Azok véleményezését várom akik a Teknolojiekibi PIM-1 PIC-es PI detektort megépitették.
Az esetleges épitési,működési problémákról. Különösen a keresőfej adatokról.

Üdvözlettel
(#) TreasureHunter válasza mrbecherovka hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
írtam privátot hogy ne offoljunk itt
(#) nagy judit válasza TreasureHunter hozzászólására (») Feb 20, 2017 /
 
igen küldöm
(#) TreasureHunter válasza nagy judit hozzászólására (») Feb 22, 2017 /
 
kedves Judit, küldtem Önnek is privát üzenetet, hogy inkább ott beszéljük meg ezeket
(#) szikorapéter hozzászólása Márc 18, 2017 /
 
Sziasztok. Olyan kapcsolást keresnék amivel tudok nagyobb darab fémet detektálni (többnyire mágneses). Viszonylag mélyebben található, (max 2-3 méter) így durva meghatározásra alkalmas kütyüre volna szükségem,semmi pontosság/finomság Esetleg valaki ismer ilyen készüléket?
(#) mateatek válasza szikorapéter hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
PI készülék nagyobb 1.5x1.5-ös, vagy 2x2 méteres kerettel alkalmas lehet erre. De a nagyobb darab fém ebben az esetben szó szerint értendő. Egy álló sörös-doboz detektálási mélysége 100-120 centiméter lehet földben, talajtípustól függően. Homokos talajban mélyebben, agyagban kevésbé. Nagyobb fémtárgyakat mélyebbről detektál. Kell majd venned egy jó ásót is.
Ilyen gépek a DeltaPulse, és a HammerHead.
(#) vandorbot válasza mateatek hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Ásót ? Földmunkagépet
(#) szikorapéter válasza mateatek hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Nekem leginkább egy általam megépíthető kapcsolás kéne,nem kész gép.
(#) mateatek válasza szikorapéter hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Szerintem egy DeltaPulse, vagy egy HammerHead bárki által megépíthető.
Következő: »»   224 / 269
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem