Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sprint-Layout NYÁK-tervező
Alkotó fórumtárs Sprint Layout 6 leírása: sp6_alkoto.pdf
Lapozás: OK   152 / 211
(#) mrbini válasza mc-4 hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Pdf-et nem. Csak Bmp-t szereti.
(#) Ge Lee válasza mc-4 hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Természetesen, így szokták "kölcsönvenni" vagy honosítani a más által készített terveket. Annyi a trükk, hogy át kell konvertálni a pdf-et bmp-be, és mérethelyesre lekicsinyíteni. Magam is alkalmaztam már egy két esetben, amikor nem akartam valamit a nulláról újratervezni, hanem csak módosítani benne valamit.
(#) mc-4 válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Mi az eljárás a pdf ből bmp re konvertnél, hogy mérethelyes legyen?
(#) Alkotó válasza mc-4 hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
A leírásom 4.23 pontja erről szól.
Nem kell vele sokat görcsölni előre. Amikor az adott rézrétegre beilleszted a "képet", akkor annak ott megadhatod a "felbontását", amit akár pixelenként tudsz módosítani. Addig játszol vele, ameddig éppen jó nem lesz. A "jóságot" úgy tudod ellenőrizni, hogy a képen egy ismert méretet lemérsz az SL-el is, és összehasonlítod az eredményeket.
Nem következetes a dolog -nem tudom miért-, de ha egy mérethelyes PDF-ből, mondjuk egy 300 dpi-s BMT-t generálsz, akkor ha az SL-t is 300 dpi-re állítod, akkor közel arányos lesz a kép, nem kell sokat módosítani rajta.
(#) zenebolond hozzászólása Feb 11, 2017 /
 
Sziasztok!
Egy pár általam tervezett apróság, használjátok egészséggel.

Új mappa.zip
    
(#) Ge Lee válasza mc-4 hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
Nagyon sokszor leírtam már, mindenféle képszerkesztési feladatra a Photofiltre nevű programot használom, mert nem kell több GB méretű alkalmzást telepíteni, ez 1-2MB fájlméret mellett is tud szinte minden olyan funkciót amire szükség van, valamint ingyenes és magyar nyelvű.
Átkonvertálom vele az akármilyen fájlformátumot bmp-be, majd ha van a terven olyan akkor beteszek mondjuk egy DIL 16-os tokot a makró könyvtárból, és a képet addig igazítom (kicsinyítem), alapos nagyításban, amíg a képen lévő DIL 16-ot pontosan fedi a makróból betett DIL 16-os tok. Ekkor lesz mérethelyes.
Már meglévő beültetett nyákot is könnyen újra lehet ezzel a módszerrel rajzolni, annál ugye be kell szkennelni a fóliaoldalt, vagy kell róla csinálni egy jó minőségű fényképet, és azt konvertálni majd beilleszteni a sprint-be.
Gyári készülékek tönkrement vagy eltört nyákjait is ezzel a módszerrel szoktuk mérethelyesen újrarajzolni, és újra megépíteni, amikor egy gyári új nyák vásárlása aranyárban lenne.
(#) Alkotó válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
Megnéztem több legális forrásból is a PhotoFiltre programot. Magyart találtam, komplett magyar kézikönyvet is találtam, de ingyenes verziót sehol. 30 napos időkorlátosak a verziók, ami a gyártó honlapjával is szinkronban van.
Mit értek félre? Esetleg nem a 7-es verzióra gondolsz, ami egy 2012-es változat (ezt korlátlanként említi a gyártó)?
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2017
(#) mc-4 válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
Köszönöm szépen a segítséget, még lesz rá szükségem!
Ge Lee-nek is!
(#) Ge Lee válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
Nekem ez van, már fogalmam sincs hogy honnan, mert több mint 10 éve használom. A szöveg magáért beszél.

pf.jpg
    
(#) mc-4 válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Szia!
Tudnál segíteni lépésről lépésre a forrasztó maszk elkészítésében?
Program feltelepítve, pdf ből csináltam jpg fájlt, s1 réteg bekapcsolva, de nem tudom megnyitni a képet.
Sajnos nem volt dolgom még ezzel a programmal.
Köszönöm szépen!
(#) niedziela válasza mc-4 hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Lehet a bottom oldalra tetted a képet, nyomj rá a C2 -re.
(#) Alkotó válasza mc-4 hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Ahogy Niedziela is mondja, a háttérképet csak rézoldalra tudod feltenni. Az S1 nem ilyen, ő felirati réteg.
A szóhasználatod megtévesztő, mert "forrasztó maszkot" említesz, ami a már meglévő rézréteg azon részét igyekszik kitakarni, ahová nem kerül védőlakk (általában automatikusan létrejön, csak itt ott kell beleigazítani). Ha ez csak elírás, és magát a panelt akarod lerajzolni, akkor pl. jó kiindulás lehet ha beleolvasol a leírásomba.
A kép tulajdonképpen csak annyiban segít, hogy mutatja hová kerül alkatrész, és oda milyen méretű/alakú, illetve a kötések is látszanak. De minden egyes alkatrészt neked kell kézzel felrakni az alkatrészbázisból, és a kötéseket is neked kell megcsinálni.
Ha a képed fehér alapon fekete vonalakból áll, akkor praktikus lehet beillesztés előtt invertálni, mert így jobban illik a program sötét hátteréhez.
(#) niedziela válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Idézet:
„háttérképet csak rézoldalra tudod feltenni.”


Ez kicsit megtévesztő a program szempontjából, mert a top kép látszik a C1-S1 rétegen, ahogy a bottom kép a C2-S2 rétegen.
De gyakorlatilag maga a kép egyik rétegen sincs, szóval képet rétegre tenni nem lehet, csak oldalanként megjeleníteni.
(#) mc-4 hozzászólása Feb 15, 2017 /
 
Kép invertálva, de felesleges volt... Nem tudom előcsalogatni. Megnyitásra azt írja, hogy lay kell neki.
Holnap újra próbálom, mert kicsit felhúzott...
Ha valakinek van ideje, írna egy dedós szintű vezető mankót a
megnyitástól a képméret beállításáig?
Köszönöm!
(#) niedziela válasza mc-4 hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Ha megnyitod a programot alapból ott az üres lay
(#) mc-4 válasza niedziela hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Hogy nyitom meg a képet?
(#) niedziela válasza mc-4 hozzászólására (») Feb 15, 2017 / 1
 
Egész egyszerűen megy

clip0004.avi
    
(#) mc-4 válasza niedziela hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Köszönöm szépen!!!
(#) joci válasza mc-4 hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Szia! Már volt szó róla, hogy nem jpg, hanem bmp kiterjesztésű képfájl szükséges. olvastasd be valamilyen képszerkesztő programba és mentés másként - Jpg kiterjesztés.
(#) Alkotó válasza joci hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Ez régebben valóban így volt, de a mostani verzió már fogadja a JPG-t.
(#) Mircsof hozzászólása Feb 19, 2017 /
 
Sziasztok!
SOT428 (D-PAK) macroval valaki kitudna segíteni, ami tuti jó?
(#) niedziela válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Ugye most csak viccelsz ?
(#) Mircsof válasza niedziela hozzászólására (») Feb 19, 2017 / 1
 
Természetesen! Csak unatkoztam elárulom unalmamban olyan alkatrész választottam amin nincs felirat így altalap alapján se sikerült lerajzolni... És a legviccesebb, hogy munkahelyen van a tolómérőm, így még az se járható út, hogy lemérem és....
(#) brato válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 19, 2017 / 1
 
(#) Alkotó válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 19, 2017 / 1
 
Én makrót elvből nem adok, de hasznos segítség lehet a melléklet.

SOT428.pdf
    
(#) Mircsof válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Ez a kevésbé biztos út, de köszönöm!
(#) Alkotó válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 19, 2017 / 3
 
Én kimondottan tiltanám a témában a makrókérést, de el kell fogadnom, hogy van erre is igény.
Esetedben viszont 3 db pad-ről van szó, amik nagyon egyszerűen helyezkednek el.
Az első hozzászólásodban ezt írod: "...ami tuti jó.", ami mellett nem tudok szó nélkül elmenni. Azt gondolom, távolról sem egyértelmű melyik makró a tuti jó. Az adatlapi ajánlások, meglátásom szerint a minimális méreteket adják meg, és feltételeznek egy maszkolt, előpasztázott, nagyüzemi technológia meglétét. Ez esetemben, a pákával való forrasztáshoz egyáltalán nem ideális, ezért veszem is a bátorságot, és kedvemre alakítom őket, szem előtt tartva a saját szempontjaimat, és a kivitelezési technológiámat. Tehát ami nagyon jó másnak, az nekem kevésbé az, és ez fordítva is igaz lehet.
(#) niedziela válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 20, 2017 /
 
Egyre rosszabb lesz... De ma megoldódik, hétfő van lesz tolómérő
(#) szili83 válasza niedziela hozzászólására (») Feb 20, 2017 /
 
Adatlapból kell olyankor dolgozni...
(#) niedziela válasza szili83 hozzászólására (») Feb 20, 2017 /
 
Rendben
Következő: »»   152 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem