Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1419 / 1672
(#) lajos1969 válasza benjami hozzászólására (») Feb 4, 2017 /
 
Festve van!
(#) zolek hozzászólása Feb 7, 2017 / 3
 
Üdv. Először is köszönet Alkotónak remek munkájáért. Quad 606 a ztx tranzisztorok helyett bd139-140

QUAD 606.jpg
    
(#) pont hozzászólása Feb 7, 2017 / 8
 
Sziasztok!

Egy, vasút modellekhez való PWM szabályzó elektronika készült. Annyiban más a szokásos H hídnál, hogy mivel a nyomtatóban amiből kibányásztam a léptetőmotor meghajtó tranzisztorokat, csak NPN-ek voltak, ezért van hozzá egy pár plusz alkatrész, és minden tranzisztort külön portláb vezérel. Az ADC-vel mért potméter állás, felétől lefelé hátramenet, felétől felfelé előre...
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2017
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Feb 8, 2017 / 5
 
Megfordítottam egy quartz óra járás-irányát (csak a képen nem látszik) és terveztem új "számlapot" is. Mi a vélemény?
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2017

IMG_1394.JPG
    
(#) kameleon2 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 8, 2017 / 2
 
Hogy klasszikust idézzek : De miért?
(#) Udvari Zsombor válasza kameleon2 hozzászólására (») Feb 8, 2017 /
 
Hirtelen jött ötlet megvalósulása. Amúgy mióta megláttam a neten a fordított járás-irányú órát, én is akartam egyet, csak erről "akkor se lehetne" leolvasni az időt, ha meghagytam volna az eredeti számlapot. Mert ugye nem véletlenül járnak az órák arra, amerre...
Szóval: ha az irány megfordul, de a számlap nem, akkor az idő-leolvasás már úgyis ugrik. Rendben? (Jobban nem tudom megmagyarázni, mert belekeveredek...)
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2017
(#) Tardief válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 8, 2017 /
 
Miért nem fordítod meg az eredeti számlapot?

Clock.jpg
    
(#) sonajkniz válasza Tardief hozzászólására (») Feb 8, 2017 /
 
Talán mert olyan már van. Ilyen meg még nincs.
Azon kívül, figyelmes szemlélő, ha nagyon akarja, erről is leolvashatja az időt.
Szerintem poénnak jó. Bár én más hátteret adtam volna neki.
(#) Attila86 hozzászólása Feb 8, 2017 / 9
 
Építettem a labortápomból és a panelmérőmből 2-2 példányt megrendelésre. Még engem is meglepett, de mind a négy áramkör első bekapcsolásra tökéletesen működött.
(A képeken még nincsenek teljesen készen, csak majdnem.)
(#) Melphi válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 8, 2017 /
 
Én már lassan 4 éve gyilkolom ezt a tápegységet, de megölhetetlenek, nagyon szeretem egy rettenetesen precíz jól eltalált konstrukció. Egy pici dolog van amit hiányolok, az a műszer áram mérési pontossága, ha a 10A es méréshez van megszerelve a panel akkor milliampereket, nem igazán méri de ha mégis nagyon pontatlanul, 1-2 ampertől ez megszűnik és nagyon frankón mér, igaz Attila írta is hogy vagy 0-4A-ig mér ami kis áramoknál pontos, és 4-10A-ig ami meg viszont kis áramoknál nem pontos (ha jól emlékszem az értékekre). Ez az egy dolog ami kicsit zavaró.
Én még egyszer köszönöm Attilának hogy napvilágra hozta ezeket az áramköröket.
(#) proli007 válasza Melphi hozzászólására (») Feb 8, 2017 /
 
A válasz egyszerű, a tápegység nem DC kalibrátor!
(#) StefuPeti válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 9, 2017 /
 
Szia. És hogy forditottad meg az óra járását?
(#) neogeo2 hozzászólása Feb 10, 2017 / 11
 
Egy rajzológépet építek a gyermekemmel közösen. Íme az elsö teszt.
(#) tomi52 válasza neogeo2 hozzászólására (») Feb 10, 2017 /
 
CD, vagy floppy meghajtó?
(#) neogeo2 válasza tomi52 hozzászólására (») Feb 10, 2017 / 1
 
Az X és Y tengely CD-ből való. A Z egy szervómotor kínából. A tálca egy floppy teteje volt valamikor.
(#) Udvari Zsombor válasza StefuPeti hozzászólására (») Feb 10, 2017 2 /
 
A tekercsből óvatosan ki kell húzni a vasmagot, majd megfordítani (hogy a teteje legyen az alja viszont a vége ugyanarra legyen) és így visszarakni. Viszont a burkolat tartópöckeire vigyázni, nem ketté reccsenteni a burkolatot leszedés közben! És a csengő kapcsolójának visszaakasztása lehet még macerás...

Tényleg hanyagolni kellene az ilyesmit, mert csak kellemetlenséget okoz másoknak.
Megértésed köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2017
(#) papus51 válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Szia!
Engem az érdekelne, hogy a háttérben látható dobozokat hol lehet venni.
(#) balog válasza papus51 hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Üdv!

Az engem is érdekelne.
(#) Ge Lee válasza papus51 hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
(#) Melphi válasza papus51 hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Doboz
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2017
(#) llaczo válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
Régen én is megfordítottam jó pár órámat. Az a durva ha a házban fele óra vissza megy, fele meg rendesen. Szidott is a zasszony
(#) aulac válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 14, 2017 /
 
Kedves Attila86 írtam az e-mail címedre egy érdeklődő levelet. Köszönöm, ha ránézel.
aulac
(#) sonajkniz hozzászólása Feb 14, 2017 / 16
 
Sziasztok!

Még októberben volt téma itt a fórumon a kijelzők dobozolása.
Az ablakkivágások, látszó csavarok sokaknak nem tetszettek.
Azóta vásároltam egy 3D-s nyomtatót. Volt egy dobozolásra váró elektronikám, (1-es kép)
és egy dobozom, amibe pont belefért. (2-es kép)
Mivel egy OVE (úgy ismertebb, hogy OBO) kötődoboz messze esik mindentől, ami "dizájnosnak" mondható, terveztem hozzá egy előlapot, ami egyben rögzíti is a kijelzőt. (3-as, 4-es kép)
Az OVE dobozt nem volt nagy nehézség kivágni, és mivel az előlap teljesen takarja a kivágást, így a pontosságra, egyenességre sem kellett ügyeljek. (5, 6, 7-es kép)
Az előlapot PLA-val nyomtattam. A rögzítőpontok beolvasztása 215 fokra fűtött pákával füst és szag mentesen megoldható volt. (8-as kép)
A nyomtató még a csavarfuratokat is elkészítette, csak a M3-as meneteket kellett bele fúrjam. Így előlap felől látható csavarozás nélkül rögzíthető lett a kijelző. (9-es kép)
Ezután kiemeltem és egy kis nyákra forrasztottam a tesztcsatlakozó sorkapcsot. Ennek is nyomtattam egy keretet, valamint nyomtattam egy Start gomb fejet. (10, 11, 12-es kép)
A végeredmény a 13-as képen látható.
Várom az ítéleteket.
(#) sonajkniz válasza sonajkniz hozzászólására (») Feb 14, 2017 / 15
 
Néhány kép lemaradt.
(#) kameleon2 válasza sonajkniz hozzászólására (») Feb 14, 2017 /
 
Kaptak egy-egy mancsot részemről. Csak egy dolgot nem értettem teljesen. Miért nem a teljes doboz került kinyomtatásra? Ha már lúd, legyen kövér!
(#) sonajkniz válasza kameleon2 hozzászólására (») Feb 14, 2017 /
 
Szia!

Ennek két oka van.
Az egyik, hogy olyan előlapot akartam készíteni, ami bármikor, bárhová felhasználható.
A másik, hogy a teljes doboz kb 16-18 óra alatt készül el.
Szuper dolog egy 3D-s nyomtató, de roppant lassú. Csak az előlaphoz kellett neki 1 óra 38 perc.
(#) Elektro.on válasza sonajkniz hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Nagyon jó lett. Munkahelyen profi géppel is vannak 60 + órás nyomtatások.
(#) laci1213 hozzászólása Feb 16, 2017 / 1
 
Ezt hallgatva jobban lehet forrasztani.

https://www.youtube.com/watch?v=PdYK2IkR7Kc
(#) tibibalogh520 válasza laci1213 hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Szia Laci!
Köszi! Jól esik hallgatni! Igaz, már nem forrasztgatás közben, hanem a későre csúszott vacsi készítése során.
Igazán hallgatni való muzsikák! Le is mentettem a linket! Még egyszer köszönöm!
Üdv Tibi!
(#) jani1987 válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Feb 16, 2017 / 1
 
Én meg ezt hallgattam.
Csak nekem nem rakja ki rendesen?
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2017
Következő: »»   1419 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem