Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hegesztő inverter javítás
Lapozás: OK   50 / 114
(#) Chipmunk1960 válasza zolo79 hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Szia, Mérés, és szkóp nélkül elég nehéz megmondani, de az első az áram-szabályozó körben, a második lehet a fojtó ami simítja az egyenáramot. Az anti stick az úgy jól működik, Mikor hozzáér, még egy pillanatig rajta van az áram, majd leveszi, de addigra odaragad. Simán le kell törni, s hegeszteni tovább. 20-30 A-rel kipufogót lehet hegeszteni vele 1,5-2mm es pálcával.
(#) zolo79 hozzászólása Feb 11, 2017 /
 
Szia! Köszönöm a választ! Na, hát ezzel nem így megy. Meg is lepődtem, hogy nem tudom beállítani a megfelelő hegesztő áramot. Az első próbám egy 2x2-es zártszelvény volt amink a falvastagsága 2mm lehet. Egy pillanat alatt kilyuggalta az anyagot. Lejebb vettem, de semmi nem változott. 35A körül szinte csak pontozni lehet vele. Ha lejebb veszem kb. 3A-rel akkor meg már oda is ragad. Furcsa volt, hogy ennyit jelent ez a kis mértékű különbség. Szerintem 40A körül problémamentesen kellene hegesztenem 2-es elektródával szétolvasztás nélkül.
(#) zolo79 hozzászólása Feb 12, 2017 /
 
Kimentem a műhelybe és készítettem néhány varratot próbának.
Ami a képen látszik, hogy kb. 3-4cm-t hegesztettem 2-es elektródával és 4mm-es anyagon 43A-rel. Ez lett belőle. De volt olyan is, hogy egy egész elektródát leolvasztottam 50A-en, így szélesebb volt az ömledék és nem égett át az anyag, de eléggé izzott a túloldala.
Ami még érdekes, hogy ha nullára (azaz 20A-re) letekerem a potit akkor 5A-t mutat. Akkor magasabb Amperen nem változik az áramerősség? Tehát nem valós a jelzett és a tényleges kimenő.
(#) Chipmunk1960 válasza zolo79 hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
Nem a valós értéket mutatja, belül egy potival be lehet állítani az értéket, amit a műszer mutat, pedig van benne shönt, tehát egy másik műszeren lehetne nézni a valós áramot hegesztés közben, de a sisakban nem látszik semmi a piros kijelzőből... Ez a varrat úgy néz ki, mintha nem lenne benne fojtó, vagy fordítva van bekötve. A Hegesztő Inverter topicban nézzél szét, ott építéssel foglalkoznak, s több ilyesmi problémát kitárgyaltak már.
(#) zolo79 hozzászólása Feb 12, 2017 /
 
Köszi az infót! Ha a potit kitekerem teljesen, 145-ig, akkor a kijelző is annyit mutat. Fojtó van benne, mert látszik is, a de a bekötését nem tudom. Sajnos mérni nem tudok, mert nincs hozzá műszerem. A kijelzőt nem is nézem pajzson keresztül, de ennyire van beállítva.
(#) Chipmunk1960 válasza zolo79 hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
Hát 145-el, már a 3.25 -ös pálcát kell neki vinni szépen, olyan 6mm-es anyagon. Az hogyan megy? Én 10-es tartót toltam 200 A-el, hát az egész felizzott, az 5-6 os lemezt átfújja akkor.
(#) zolo79 hozzászólása Feb 12, 2017 /
 
Sajnos nincs itthon 3,25-ös elektródám, de lehet még olyan anyagom sem amit lehetne vele hegeszteni.
De lehet holnap beszerzek ilyesmit és letesztelem, de jobb lenne inkább mérni a kimenő áramerősséget.
Szerintem.
(#) dara válasza zolo79 hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
A kijelző az csak parasztvakítás.nem a ténylegest és nem a valost mutatja,csak van.Dizájn jobban veszik.Az egyik ismerösöm is vett valami ilyesmit ott 200A mutat,de a szabályzási tartománya ilyesmi mint a tied.Ha letekerem akkor is hegeszt,ha feltekerem,valamivel több de nem sokkal.
(#) zolo79 hozzászólása Feb 12, 2017 /
 
Én nem a kijelző miatt vettem, hanem más miatt. De ilyenkor mi a teendő? Ki kellene mérni a kimenőt hegesztés közben? De akkor sem jó szerintem, hogy akárhova tekerem mindig lyuggat. Valami nem kerek benne az biztos.
Én nem terveztem 200 meg 250A-os gépet venni, mert az egy nagy átverés.
Azt lenne jó tudni, hogy akkor most küldjem vissza vagy nem. Mert lassan dolgoznom kellene vele, de ez igy nagy trágya.
(#) erbe válasza zolo79 hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
Nem érdemes méregetni, mindenképpen vissza kell küldeni.
A fordított polaritás nem okozhat ilyen jelenséget.
(#) zolo79 hozzászólása Feb 13, 2017 /
 
Sziasztok! Ma felhívtam a webshopot ahonnan vettem a gépet és átirányítottak a Centroweld-hez. Ott beszéltem egy emberrel és azt mondta, hogy nem szabályoz a gép. Nagyon egyszerű baja volt az inverternek, egy a képen bekarikázott csatlakozó nem volt rendesen a helyén, pedig még valami ragacsot is kentek rá, de gondolom nem a legjobb pozicióban. Mindkét végét újracsatlakoztattam, leteszteltem és egyelőre nem lyuggatja ki az anyagot. Majd hamarosan élesben is tesztelve lesz és kiderül. Október közepéig él a gari, ha esetleg előjön a baj újra.
Mindenkinek köszönöm a tanácsokat, infókat és a segítséget!
(#) zolo79 hozzászólása Feb 13, 2017 /
 
A kép lemaradt!
(#) erbe válasza zolo79 hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
Erre szokott lenni egy apróbetűs kitétel a garanciafeltételek között. "A ház megbontása a garancia elvesztésével jár."
Reméljük, hogy a garancia lejártáig nem lesz több hibája a gépnek. Ha szerencséd van, utána se.
(#) zolo79 hozzászólása Feb 14, 2017 /
 
Ez így van. De azzal az emberrel beszéltem aki cserélte volna a gépet ha nem "javítható" házilag. Vagy küldjem vissza a webshop-ba, aztán úgyis hozzá fog kerülni.
Mondta, hogy nyugodtan bontsam meg és nézzem meg a csatikat. Ha nem javul küldjem vissza és cserélik.
Én is bízom benne, hogy nem lesz vele több bajom, de azt nem hiszem, hogy örökké.
(#) jimmi12 válasza zolo79 hozzászólására (») Feb 14, 2017 /
 
Helo,

Nekem is van ilyen csodám, más a neve, de belülről ugyanilyen. Neked nem vágja le a biztosítékot bekapcsoláskor? Az enyém sajnos levágja a 16A-est, de csak elsőre, utána már nincs vele gond. Ha jól láttam nincs benne lágyindítás, valószínűleg teszek majd bele...

Üdv.: Imi
(#) zolo79 válasza jimmi12 hozzászólására (») Feb 14, 2017 /
 
Szia! Nem tudom, mert nekem 20A van a műhelyben. Máshol meg még nem volt lehetőségem próbálni.
Ha nincs benne, milyen módon lehet azt megoldani? Annyira sajnos nem értek hozzá.

Üdv!
(#) jimmi12 válasza zolo79 hozzászólására (») Feb 14, 2017 /
 
Hali,

Ha szeretsz építeni akkor itt a fórumon találsz bőven ifót: Áramlökés határoló
Ha nincs kedved hozzá akkor pedig rendelsz egy ilyent: EM-60014

Üdv!
(#) zolo79 hozzászólása Feb 14, 2017 /
 
Igazából szeretek építeni, de ha ennyiért lehet kapni, akkor felesleges birkózni vele.
Köszönöm a tippet és a linkeket! Akkor egy ilyen tuti jó hozzá?
Behoztam a gépet és a fürdőszobában bekapcsoltam és levágta a megszakítót. Ott 16A van.
Csak be kell szerezni egy ilyen cuccost, mert nem mindenhol van 20 és több amper.
(#) jimmi12 válasza zolo79 hozzászólására (») Feb 14, 2017 /
 
Én is csak most rendeltem, nem tudom milyen relé van benne, max. azt kell cserélni 16A-re, amúgy jónak kell lennie.
(#) zolo79 hozzászólása Feb 14, 2017 /
 
Utánaolvastam egy kicsit és néhány helyen 10A-es relét használnak, de lehet 16 is.
Nagyon sok NYÁK terv és alkatrészlista van.
Szerintem beruházok én is egy ilyenre, csak még azt nem tudom, hogy a gépben hova teszem, mert rengeteg hely van benne és legalább ekkora szabad felület.
(#) zosza18 válasza jimmi12 hozzászólására (») Feb 14, 2017 /
 
Nekem is van ilyenem, nekem is ilyen problémával. Bár a neve más szokás szerint, de ugyan ez elejétől a végéig. Nekem ráadásul még az ívgyujtás is halott, de nem volt még idegrendszerem megnézni se.
(#) zolo79 hozzászólása Feb 16, 2017 /
 
Ma megjött a lágyindító, ha minden jól megy akkor a napokban beszerelésre kerül.
Gondolom közvetlen a kapcsoló után kell bekötni.
(#) Chipmunk1960 válasza zolo79 hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Szia, Azért nézd meg milyen vezetékre kötöd, ha onnan használod, ahonnan a trafósat, akkor nem lesz gond, a jobb hatásfok miatt kevesebb az áramfelvétele, viszont a pufferek feltöltéséhez megrántja a hálózatot. Annyi pénzért érdemes bekötni az EM-60014 -et, ha nem is a gépbe egy elosztóba.
(#) zolo79 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Szia! EM-60014-et rendeltem. A bekötést úgy gondoltam, hogy a kapcsolóról lehúzom a két csatit ami megy bele a panelba és annak a helyére kötöm be a lágyindító bemenő kapcsát. A másik kettőre pedig azt a két kábelt (piros és fekete) amit lehúztam a kapcsolóról. Remélem így működhet a dolog.
(#) Chipmunk1960 válasza zolo79 hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Az 1800VA lehet kevés lesz, érdemesebb egy nagyobb relét berakni. Az adattáblán/ gépkönyvben benne kell lenni, hegesztőáram A / felvett áram összefüggésnek. Az enyém max áramnál, 15,5A-t vesz fel, az 3,7KVa.
(#) zolo79 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Nekem a könyvében 4,2KW-ot ír és bemeneti áramerősség pedig 19A.
A lágyindítóban pedig 16A-os relé van.
(#) zolo79 hozzászólása Feb 17, 2017 /
 
Mekkora relé kellene bele?
(#) Chipmunk1960 válasza zolo79 hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
A 16A-rel, 3,8KVa , ami ellent mond az adataiba olvasott 1,8KVa-rel. Ha nem akarod mindíg maximumon használni, akkor annyi tűrést ki kell neki bírni. Itt 13A-es biztik vannak a fali-dugókban, patkoltam bele egy 20A körülit, amit schönttel kimértem pontosan egy 30A es tápról. Otthon már régen felszelik a 32A-t ingyen, ha a vezeték keresztmetszete engedi. Nekem is az volt felrakva, egy jó erős plusz kábelt vezettem a megszakítótól a műhelyig, a lakás többi része szét volt osztva a kisebbekre. Itt 65A a bejövő.....
(#) zolo79 hozzászólása Feb 17, 2017 /
 
Hát a gép útmutatójában ez a táblázat van. Vagy igaz vagy nem.
Minden gép adatai jobban néznek ki egy kis túlzással. Így lehet eladni a sok kacatot.
Akkor lehet nem kell cserélnem a relét? A srác az itteni "villanyosbótba" azt mondta, hogy lehet nincs ennél nagyobb relé ilyen lábkiosztással mint a lágyindítóban van.
(#) jimmi12 válasza zolo79 hozzászólására (») Feb 20, 2017 /
 
Elnézve a gép felépítést, a vasmag és vezeték keresztmetszeteket, a hűtőbordákat stb. nem hiszem, hogy ebből a gépből 100A-nél többet ki lehet sajtolni. Szerintem elég oda a 16A-es relé.
Következő: »»   50 / 114
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem