Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1220 / 1384
(#) aulac válasza niedziela hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Köszönöm a választ, de nem írtad, hogy honnan rendeljem meg.
(#) granpa válasza aulac hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Kínáról volt szó(vagy Afganisztánról?).
(#) kaqkk válasza aulac hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
(#) aulac válasza granpa hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Azért Kína elég nagy ország.
(#) Belus88 válasza elektroncso hozzászólására (») Feb 17, 2017 / 1
 
Egyelőre még nem, de terveztem rendelni a jövőhét folyamán.
(#) mc-4 válasza Belus88 hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
A pcb-diy oldalról rendeltem 2 napja, de nem kaptam pay-pal számlát.
Így maradt az ebay...
(#) niedziela válasza mc-4 hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Egész szép ára van ennek a fóliának
(#) mc-4 hozzászólása Feb 19, 2017 /
 
Sziasztok!
Egy proxxon micromot 50ef-el kézből fúrtam a nyákokat eddig.
Tudtok ajánlani hozzá álványt ami pontos, nem kotyog és kb 10e forintnál nem drágább?
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2017
(#) Stewe válasza mc-4 hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
A vékony fúrókhoz inkább a kéz.... ha egy gyenge lötyögős állvány ha berezonál, azokat a fúrókat is biztosan töri, ami kézben nég jól működik. Az olcsó darabok csak lakatosmunkához valók.
(#) morgo válasza Stewe hozzászólására (») Feb 19, 2017 / 1
 
Nem mosógépmotort kell rátenni, és nem fog "berezonálni". A legegyszerűbb állványok is nagyobb biztonságot adnak a kézben tartott gépnél. Én saját készítésű állványokat használok, közel sem vagyok megelégedve velük, de százszor biztonságosabban - pontosabban lehet velük fúrni, mint kézből.
(#) Belus88 válasza mc-4 hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Nekem proxxon 50EF + MB200 -as összeállítás van, az ára húzósabb volt 65euró körül vettem, de az MB 140/s árban kedvezőbb. Szerintem minőségbeli különbség nincs köztük, csak pár funkcióval kevesebbet tud. Ára 13-14ezer körül mozog...
(#) Kera_Will hozzászólása Feb 19, 2017 /
 
Egyszerű alternatív NYÁK gyártási folyamat, vasaló nélkül : itt folytatva .
(#) mc-4 válasza Belus88 hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Néztem mind a két állványt, de kicsit sokallom.
Erről van testközeli élménye valakinek?
(#) kaqkk válasza mc-4 hozzászólására (») Feb 20, 2017 /
 
Ez jó stabil állvány , én használtam.
(#) Belus88 válasza mc-4 hozzászólására (») Feb 20, 2017 /
 
Előtte azért győződj meg róla, hogy tényleg bele lehet-e fogatni a Micromot 50EF -edet.
(#) kitartás hozzászólása Feb 20, 2017 /
 
Ha már micromot illetve proxxon. Mi a vélemény ezekről kisgépekről. Sajna a nagyon régi miniplex masinám a végét járja (legalább 20 éves). Melyik típust milyen tokmánnyal javasoljátok. Elsősorban panelfúrás lenne a feladat max 2mm átmérőig.
(#) Belus88 válasza elektroncso hozzászólására (») Feb 21, 2017 /
 
Szervusz, még pénteken rendeltem a dpsk.sk oldalról két nyáklapot (egy simát és egy fényérzékenyet), A4-es lötstop és fényérzékeny fóliát. Ma át is vehettem a postán. Amint lesz időm ki is próbálom.
(#) kaqkk válasza Belus88 hozzászólására (») Feb 21, 2017 /
 
Nézd mekkora a befogója ! 52mm átmérőjű marómotort tartott amíg használtam ..
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2017

fúró.jpg
    
(#) elektroncso válasza Belus88 hozzászólására (») Feb 21, 2017 /
 
Ez jó hír! Lehet én is rendelek tőlük, az áraik jók. Sokkal olcsóbb egy A4-es egyoldalas NYÁK-lap mint máshol nálunk.
(#) Belus88 válasza elektroncso hozzászólására (») Feb 23, 2017 /
 
Az A4-es fényérzékeny lapoknak is nagyon jo az áruk, de azokra rákérdeztem és negatív fényérzékeny réteggel vannak ellátva. Ha jól tudom nátrium karbonát vizes oldata kell az előhíváshoz, és a megszokott nátrium hidroxid vizes oldata a tisztításhoz.
(#) kaqkk válasza Belus88 hozzászólására (») Feb 23, 2017 /
 
Idézet:
„negatív fényérzékeny réteggel vannak ellátva.”
Akkor nagy valósínűséggel DRY fóliával vannak laminálva , ha megérkezik csinálj képet róla és a levilágított elhívott nyákról is .
(#) kenikl hozzászólása Feb 26, 2017 /
 
Sziasztok,

készítettem egy ilyen erősítőt. Pontosabban 2 db-ot, hogy sztereó legyen.
A kapcsolás viszonylag most már szépen működik, és terveztem hozzá egy saját tápegységet.

Van egy 12V-os 1.65A-es trafóm hozzá amit szeretnék egyenirányítani pufferelni és a két oldalt ellátni erről a tápegységről.
Illetve hallottam még, hogy érdemes a nagy puffer kondikkal párhuzamosan egy kis 100nF-os hidegítőt is betenni, bár nem tudom kell-e mind a kettőre 1-1 vagy elég egyet kötni utánuk.

Kérlek fussátok át a kapcsolást és ha érdemes még valamit fejleszteni rajta akkor szóljatok. Szerintetek hiányzik még valami a tápegységből?

Köszönöm

nyák.JPG
    
(#) Stewe válasza kenikl hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
A témához igazodva nem is a kapcsoláshoz szólnék, hanem a panelhez magához.
A pufferkondik viszonylag nagy áramokat tudnak felvenni és leadni is, ezért egy kicsit megvastagítanám a vezetősávok szélességét. Nem tudom hogy minek lesz ez a tápja, de ha gyakran mozgatod, akkor lehet, hogy nem elég stabil a viszonylag nagy elkók rögzítése, egy forrasztható támasztókeret esetleg szükséges lehet, vagy 3 - 4 pontos rögzítésű kondit kell keresni.
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2017
(#) kenikl válasza Stewe hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Terveim szerint nem lesz mozgatva egyszer beépítésre kerül és ott is marad jó esetben.

A hozzászólásomba linkeltem, de berakom még 1x ebből az erősítőből építettem 2 db-ot ezeket szeretném meghajtani vele:

Bővebben: Link

Köszi
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2017
(#) Stewe válasza kenikl hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
A mozgatásnál az erősítő hurcolására gondoltam, egy autóban fuvarozott darabnál egész más az igénybevétel, mint a nagymama kredencének a tetején.
Hogy mégis szóljak a kapcsolásról is, csak pufferkondival nem lesz teljesen brumm-mentes, a két kondi közé egy induktív fojtó megérné.
A TDA2030 hídkapcsolásban szép áramot fel tud venni, a másfél amperes táp biztosan nem fogja teljes mértékben kiszolgálni. Hogy kicsit halkabb lesz, egy dolog, de a felső tartományban torzíthat is ha nem stabil a táp.
(#) kenikl válasza Stewe hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
A másik lehetőség, hogy egy ilyen toroidot szerzek be az erősítőhöz:
Bővebben: Link

Viszont még elég kezdő vagyok az erősítők terén, tudnál abban segíteni, hogy milyen milyen induktív fojtót kellene beépíteni?

Köszi
(#) Stewe válasza kenikl hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Ezt inkább a tápegységes topikban!
(#) elactrofan hozzászólása Feb 28, 2017 /
 
Hello!

Bővebben: Link

ezek közül melyik lehet alkalmas nyák lévilágításra?
(#) kaqkk válasza elactrofan hozzászólására (») Feb 28, 2017 /
 
Bármelyik (mindegyik)
(#) fifadani hozzászólása Márc 4, 2017 /
 
Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni Tőletek! Teljesen tanácstalan vagyok a következő problémával kapcsolatban:

A tinát nem tudom átjuttatni a nyák réz felületére...

Volt egy lézer Xerox nyomtatóm, semmi gond nem volt vele. Azonban szegény beadta a kulcsot, váltanom kellett. Egy HP tintásba szerettünk bele. Gyönyörű színest nyomtat, szkenner blabla. Viszont ma panelt szerettem volna készíteni, s kb. sírva fakadtam amikor megláttam, hogy hiába vasalgatom a papíromat, a tinta meg sem moccan... (fényes oldalára nyomtatok persze, a nyák tisztára csiszolva, zsírtalanítva aromás hígítóval)

Próbáltam, a nyomtatási beállításokat módosítani, fotó papírra, sima papírra. Mindegy.
652 típusú a patron.

A vasaló kb 200 °C-os.

Járt esetleg így valaki?

Köszönöm szépen!

Szép estét.
Következő: »»   1220 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem