Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hegesztő inverter javítás
Lapozás: OK   51 / 114
(#) Chipmunk1960 válasza zolo79 hozzászólására (») Feb 20, 2017 /
 
Én egy ilyen fojtót hiányolok belőle, mert ettől lehet szépen hegeszteni. Elég a 16A.

IMG_0056.JPG
    
(#) zolo79 hozzászólása Feb 20, 2017 /
 
S ilyesmit nem lehet utólag beleépíteni?
(#) granpa válasza zolo79 hozzászólására (») Feb 20, 2017 /
 
Ha van hely; miért ne?
(#) mateatek hozzászólása Feb 20, 2017 /
 
Üdvözlet!

Olvasgatom a topikot, és fölmerült bennem egy kérdés.
Van egy IWELD GORILLA POCKETPOWER 140-es gépem. Kíváncsiságból belenéztem, és hát, miért is lenne benne fojtó a kimeneten. Spórmasina.
Mit tesz egy ilyen fojtó, amitől én kedvet kapnék belesuvasztani azt a gépembe? Elméletileg sejtem, de gyakorlatban mit hoz?

Attila
(#) zolo79 válasza granpa hozzászólására (») Feb 20, 2017 /
 
Ha van hely? Hát csinálunk, ezen ne múljon már! Hol lehet ilyen fojtót beszerezni és mi alapján kell kiválasztani? S hogyan kell bekötni eme kínai csodába?
(#) granpa válasza zolo79 hozzászólására (») Feb 20, 2017 /
 
Ilyet nem fogsz kapni sehol, csinálni kell. Lényeg, hogy az áramot bírja (keresztmetszet), valamint a mintát követve (vagy nem) kell hasonlóra elkészíteni. A többi témában is (inverteres) láthatsz mintákat, találsz leírást. Fogsz egy köteg trafóvasat/ferritet, rátekered a huzalt (sodronyt, profil-rezet), a vas legalább a főtrafó fele legyen. Sorba kell kötni a munkakábellel.
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2017
(#) Jaki Peter hozzászólása Feb 20, 2017 /
 
Szevasztok! Érdeklödnék_egy_ Rilon ARC200-as inverter felől. Mekkora az üzemi frekvenciája? Már anyira elkészült, hogy működik, de kevés az áram, és nem is lehet szabályozni. A FET-ek és diódák_ jók. Az alaplapra gyárilag szerelt 24_V-os kapcsolóüzemű táp miLYen frekin kapcsolgat? Előre is köszi!

Helyesírás?!
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2017
(#) r.laci hozzászólása Feb 21, 2017 /
 
Sziasztok!
Egy Mastroweld MMA-140 I típusú hegesztő inverterem elromlott, a hibajelenség a következő. Mikor ívet húz rögtön leáll és világít a túlmelegedést jelző piros LED. Ha valaki találkozott már hasonló problémával vagy esetleg van egy kapcsolási rajza ehhez a típushoz kérem jelezze!
Más építő jellegű tanácsokat is szívesen meghallgatok!
(#) papplaszlone hozzászólása Feb 23, 2017 /
 
Tisztelt kollégák "ajándékba "kaptam egy nem működő weco 140 discovery tipusu hegesztő gépet gondoltam megnézem mi van benne látom hogy elszállt a végfoka meg egy halom kontakt hiba miatt elolvadt az előlapja rajz hiján elkezdtem lerajzolni . Hát mit ne mondjak nem volt egy sámli de még egy eséjt szeretnék neki adni ... Ha valaki ki tudna segiteni egy eredeti rajzzal nagyon megköszönném . És talánegy kicsi jó tanács sem ártana.
köszönettel :lacibá.
(#) zolo79 hozzászólása Feb 23, 2017 /
 
Sziasztok! Bekerült a lágyindító és elégnek bizonyul a 16A-os relé. A B16-os megszakítót nem vágta le amin a múltkor lett próbálva. Én már ennek is tudok örülni ennél a gépnél. Ha már szét volt szedve akkor megnéztem a fojtónak a helyet, de abból nem sok van sajnos, tehát valószínű az kimarad belőle, pedig szívesen "tuningolnék", javítanék a gépen.
(#) granpa válasza zolo79 hozzászólására (») Feb 23, 2017 /
 
Kívül is lehet a fojtó (tokozva ).
(#) Chipmunk1960 válasza granpa hozzászólására (») Feb 24, 2017 /
 
Pontosan, mivel simám sorba van kötve a munka-kábellel. Az "Inverteres hegesztőtrafó" rovatban megtalálod a pontos méretezést szerintem, meg a bekötést, mert talán nem mindegy. / de ha már kész, a gyakorlatban úgy is meglátod. / Normál MMA-nal nem nagyon kell polaritást forgatni, AWI meg nincs a gépen. Bocsi. "zolo79"-nek szántam!
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2017
(#) Klorid válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Feb 24, 2017 /
 
Hát én találkoztam már olyan géppel, aminél a toroidos fojtók nem voltak beépítve, csak áthidalták a helyét és kiválóan hegeszt a gép. MMA volt, tehát nem volt nagyfesz. becsatolótekercs sem, ami a kép közepén van. Szerintem nem a fojtó miatt hegeszt jól ez a típusú gép. Próbáltam már fojtósat is, semmi különbséget nem éreztem és szerintem a kínaiak sem, ezért vették ki belőle.
(#) granpa válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Feb 24, 2017 /
 
Ezt "zolo79"-nek akrtad címezni.
(#) zolo79 hozzászólása Feb 24, 2017 /
 
Köszönöm srácok a tanácsokat, de abból a 488 oldalból nem válogatnám ki a nekem szükséges pár hozzászólást.
(#) r.laci hozzászólása Feb 24, 2017 /
 
Sziasztok!
Egy Mastroweld MMA-140 I típusú hegesztő inverterem elromlott, a hibajelenség a következő. Mikor ívet húz rögtön leáll és világít a túlmelegedést jelző piros LED. Ha valaki találkozott már hasonló problémával vagy esetleg van egy kapcsolási rajza ehhez a típushoz kérem jelezze!
Más építő jellegű tanácsokat is szívesen meghallgatok!
(#) jimmi12 válasza zolo79 hozzászólására (») Feb 24, 2017 / 1
 
Nem is kell, sajnos az én lágyindítóm még nem jött meg, de úgy tervezem, hogy távtartóval a hűtőbordákra rögzítem (remélem elfér). A fojtót nem kell túlbonyolítani, U57-es félmagra kb. 15-20 menet megfelelő vastagságú huzalból (itt lehet sima sodrott vagy fazonhuzal is, mert itt már DC van). Ezt a gép elejébe szeretném tenni a toroid fölé, ha sikerül teszek fel képeket.
Igazából van itthon egy leégett Te..o-s hegesztő, aminek a szekundere 3x2mm-es alumínium fazon huzal-al van tekerve, lehet, hogy azt fogom használni...
(#) zolo79 válasza jimmi12 hozzászólására (») Feb 25, 2017 /
 
Ha ugyanez a géped elrendezése mint az enyémnek akkor nem fog elférni a hűtőborda oldalán a lágyindító. Mivel távtartó nélkül is kilógnak a kondik a gép oldalánál. A tetején még csak-csak elférne, de ott meg szélességre nem fér. Ezt mondjuk ki lehet küszöbölni, de én nem akartam szétfurkálni a bordát emiatt. Ha nem lenne rá még gari akkor simán fúrtam volna.
Ha a fojtó elkészítése ennyire egyszerű, akkor lehet körülnézek a portán, mert azért itt is akad néhány kallódó limlom, hátha lesz közte használható.
Akár rá lehetne tekerni egy ferritgyűrűre is a huzalt, vagy az már nem ajánlott?
(#) Chipmunk1960 válasza r.laci hozzászólására (») Feb 25, 2017 /
 
Szia, Kellene néhány kép, mert rengeteg fantázianevűnek majdnem ugyanaz a belseje. Az enyém eldőlt, esett utána lett ilyen tünet. Átforrasztgattam a vez panelt, s jó lett. Meg kellene nézni szkóppal, megy-e ki vezérlőjel a végfok felé..
(#) zolo79 hozzászólása Feb 25, 2017 /
 
Az itthon fellelhető anyagok amik rendelkezésre állnak.
Néhány vasmag és van egy 5mm vastag szigetelt sodrott réz kábelem.
A méreteik: 74x62x25mm ez a dupla
88x70x22mm
(#) granpa válasza zolo79 hozzászólására (») Feb 25, 2017 /
 
Ezek egyike sem alkalmas, nyitott vas kell. Mint írták:2 db. U57 (vagy hasonló; az újabb TV-k vasai is jók), háttal (nyitottan) összefordítani, megtekerni. Huzal, szekunder vastagság. Ergo: ferritgyűrű sem jó.
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2017
(#) zolo79 hozzászólása Feb 25, 2017 /
 
Értem. S ha kettévágnám a nagyobbikat és összefordítanám, vagy csak az egyik felét használnám vékonyabb kábellel?
Mint írtam itt nálunk nem igazán foglalkoznak ilyesmivel, tehát ha rendelek akkor meg a 300Ft-os alkatrész majdnem 2000Ft lesz. Ezért abból oldanám meg ami van.
(#) erbe válasza zolo79 hozzászólására (») Feb 25, 2017 /
 
Keress kidobott monitort, TV-t, PC tápot! Bármelyikben találsz használható ferritmagot.
Egy időben sok ilyesmit küldözgettem ajándékba, de a kedves fogadók a postaköltséget se állták. Azóta nem...
(#) zolo79 válasza erbe hozzászólására (») Feb 25, 2017 /
 
A képeken PC táp van, kérlek mutasd meg azt a magot amire rá tudok annyi és olyan kábelt tekerni ami jó lenne!
Van itthon legalább 5db tápom, de egyikben sincs túl nagy holmi.
Vagy tegyek bele egyet a bentlévőkből azt jóidő?
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2017
(#) erbe válasza zolo79 hozzászólására (») Feb 25, 2017 /
 
Ha találnál két egyforma nagy trafót, vedd őket ketté! Kapsz 4 db E formát. Ezeket tedd kettesével egymás mellé és hanyatt fordítsd össze. A kihasználható vályúkat nem kell teletekerni, a vasmagkeresztmetszet elég lesz. Lehet, hogy egy pár is elég lenne.

EE-fojtó.jpg
    
(#) zolo79 válasza erbe hozzászólására (») Feb 25, 2017 /
 
S ha azt a trafót venném ketté ami dupla? Az is csupa E lemezből áll. Ugyanott lennék azokkal is, nem?
De van még egy kisebb trafó vasmagom is ami dupla, azt is szét lehetne szedni.
(#) erbe válasza zolo79 hozzászólására (») Feb 25, 2017 /
 
Néhányan már leírták előttem.: Hegesztő inverterbe lemezelt vasmag nem jó. Fojtónak se. Ferrit kell!
A PC tápban látható legnagyobb trafóról írtam korábban. A szétszedését oldalakon keresztül tárgyalták.
(#) zolo79 hozzászólása Feb 25, 2017 1 /
 
Én meg írtam, hogy nem fogok 488 oldalt elolvasni néhány hozzászólásért!
Azt meg sehol nem láttam, hogy a legnagyobb trafóról lenne szó, de biztos én siklottam el felette...
Oldalakon? Valahol a majd 500-ból..
Köszi a segítséget, holnap megnézem azt a hatalmas trafót!
(#) erbe válasza zolo79 hozzászólására (») Feb 25, 2017 / 2
 
Minek kérdezősködsz itt a fórumon, ha nem akarod elolvasni, amit írnak? Van kereső, néhány másodperc alatt megtalálnád, amire szükséged van.
(#) erbe válasza zolo79 hozzászólására (») Feb 25, 2017 /
 
Idézet:
„sehol nem láttam, hogy a legnagyobb trafóról lenne szó, de biztos én siklottam el felette”

Fojtó méretezésnél úgy ajánlják, hogy a főtrafó vasmagjával közel azonos keresztmetszet és nyitott vasmag legyen. Fele akkora keresztmetszettel is tökéletesen működő fojtót lehet készíteni. Sok inverteres hegesztőben légmagos a fojtó. Több menet kell hozzá.
Következő: »»   51 / 114
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem