Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Inverteres hegesztőtrafó
 
Témaindító: Gabi, idő: Aug 12, 2005
Lapozás: OK   490 / 562
(#) Ge Lee válasza iringotilda hozzászólására (») Márc 1, 2017 /
 
Érdekesek ezek a képek. Az IGBT gate-jén a jel felfutása nagyon lassúnak tűnik. Nem tudni hogy a főtrafót milyen állapotban mérted, de ez inkább hasonlít egy elvi ábrára, a valóságban ennek egyáltalán nem így kellene kinézni. Nincs egy deka túllövés sem a jelen, aminek az oka talán az lehet, hogy valamiért nagyon lassú az átkapcsolás.
(#) Temela válasza erbe hozzászólására (») Márc 1, 2017 /
 
Ok, de pont ezért érdekel milyen a szerkezet. velem együtt mások is tanulnak itt a fórumon.
(#) iringotilda hozzászólása Márc 1, 2017 /
 
Az igazság az hogy amint korábban irtam az elektronikai tudásom az nem valami eget rengető, de épitettem pár dolgot sikeresen,a szkóppal is most ismerkedtem meg a MACI építése során,a jelalakokról is csak annyit tudok hogy hogy kell kinézniük amit itt a fórumon tapasztaltam. IGBT gate jelet ilyet még láttam(vagy még rosszabat )amire azt mondták hogy ok. Amit tapasztaltam:a vezélést 14v-ról járatom és az IGBT gate zenner 2 db. 15 v-os szembe fordítva(igy adja ezt a jelet ami fölraktam), és 1db. 15 vóltossal 1 vóltot esik a csúcsfesz.,a felfutás nem változik,de hogyha 2db.13voltos zennert rakok összefordítva akkor a jel tökéletes kocka 14volt csucsfesszel. A főtrafó jelét 75voltos traforól ami puffer után kb. 100volt,üresjáraton mértem. Hogy miért nit nincs túllövés és miért lassu az átkapcsolás nem tudom,mindent ez a raj szerint csináltam,kivéve R-C tagok és főtrfó memetszám ,de a 18/6 tekercsel is ilyen volt a jel.
(#) papplaszlone hozzászólása Márc 2, 2017 /
 
Jó reggelt kívánok a T. fórum tagoknak Papp László vagyok.
Korábban már sikerült feltenni a közösség oldalára egy általam visszarajzolt weco 140 discovery típusú gépet ,amelyet szeretnék megjavítani . Sajnos az elektronikai tudásom nem "végtelen ",ezek után segítséget szeretnék a nagyra Tisztelt fórum tagoktól.A számítógép kezelés is néha nehézséget okoz ezért elnézést kérek.
Tulajdonképpen a gép működik,csak abban nem vagyok hogy azt csinálja amit kellene ,ugyanis még nem javítottam hegesztő gépet.
Addig eljutottam hogy az inpulzus trafó után levő BC337 collektorán azonos jelet mértem ,mint amilyet tisztelt "iringotilda" /remélem jól írtam/kolléga feltett legutóbbi hozzászólásában-első,az
IGBT G-jén mért jelforma .Ezen föllelkesülve beforrasztottam az új IGBT-ket.Most aztán itt állok ahol a part szakad ,és várok egy biztató jó szót hogy bekapcsolhatom!?
Emiatt szeretnék konzultálni egy hozzáértővel mielőtt füstbe menne az egész szerkezet.
Várom a jelentkezésüket,
Tisztelettel: Papp László.
(#) dokidoki válasza papplaszlone hozzászólására (») Márc 2, 2017 /
 
Én csak annyit tudnék hozzászólni, hogy az első bekapcsolást javítás után, valamilyen soros 100-200W körüli izzó sorbakötésével tedd! Így igaz hegeszteni nem lehet róla, de az első bekapcsoláskori pukk-ot elkerülheted, ha valami hiba van, akkor az izzók nem 'alszanak' el. Ha meg égve maradnak, akkor érzékeltetik, hogy valami durva hiba van még.
A helyzet az, hogyha izzók szerint nincs hiba, és tényleg 'élesben' bekapcsolod a 230Voltra, attól még terhelés hatására ismét tönkre mehet... Ha nem került meg a tönkremenetelt kiváltó ok, vagy hibát okozó alkatrész.
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2017
(#) luluzulu hozzászólása Márc 2, 2017 /
 
Sziasztok!

Elhatároztam készítek egy inverteres hegesztőt.
Vagyis inkább a meglevő trafós CO hegesztőmet(200A-os) szeretném át alakítani inverteresre. Mivel így trafósként nem nagyon használható mivel felém a hálózati feszültség annyira változik hogy egy 20cm váratott se lehet meg csinálni, hogy ne kellene menet közben állítani a hegesztőn.
Melyik kapcsolás lenne számomra a legmegfelelőbb?
(#) Payne09 hozzászólása Márc 3, 2017 /
 
Üdv mindenkinek! Még nem tudtam szerezni DC lakatfogót, de felmerült bennem egy kérdés, hogy a potméter panelján mire szolgál ez a kis trimmer? Mit lehet ezzel állítani?
(#) vision61 válasza Temela hozzászólására (») Márc 3, 2017 /
 
Szia!
Mint pl. ezek.
Élmény volt húzgálni a műhelyben.
(#) Ge Lee válasza luluzulu hozzászólására (») Márc 3, 2017 /
 
Tartok tőle hogy egyik sem, mert vagy 50Hz-es trafóval hegesztesz vagy inverterrel, a kettőt nem tudod kombinálni (vagyis tudnád, csak semmi értelme nem lenne). A trafóhoz tudsz ugyan csinálni triakos szabályozót, de annak az inverterhez semmi köze sincs.
(#) Ge Lee válasza Payne09 hozzászólására (») Márc 3, 2017 /
 
Milyen potméter panelján és milyen trimmer? Egy élmény amikor valaki a kérdését sem tudja leírni, és úgy kell kitalálni hogy mit is szeretne kérdezni. Nem vagyok ugyan látnok, de látatlanban valami áramállító poti közelében lévő trimmerről lehet szó, amivel általában azt szokták jusztírozni, vagyis a poti végkitérését lehet vele állítani, eltolni. Vagy azt a feszültségszintet amit a poti állít.
(#) Payne09 válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 3, 2017 /
 
Bocsi, hogy nem írtam oda milyen poti, de azért nem írtam oda, mert csak ez az 1 db potméter van rajta. De mondjuk konkrét gép típust sem írtam. :v
Igen az áramállító tekerentyűról van szó. Csak arra gondoltam, hogy ezzel lehetne állítani, hogy a kijelzőnek megfelelő áramerősség jöjjön ki a gépből. Akkor legalább minden valós lenne. Na, de lehet rosszul gondolom.
(#) Temela válasza vision61 hozzászólására (») Márc 3, 2017 /
 
Szia!

Igen ezek dinamók és semmi közük az inverterhez.
(vajon erbe is ilyenre gondolt?)
(#) Payne09 válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 3, 2017 /
 
A képet mondjuk elfelejtettem feltölteni, elnézést!
Erre gondoltam.
(#) erbe válasza Temela hozzászólására (») Márc 3, 2017 /
 
Korábbi hozzászólásaimban mindent leírtam, ami a hegesztődinamóra jellemző.
Érdekes, hogy az említett típust sehol sem találom az interneten, az idézett képek között sem szerepel egy darab sem. Pedig egykor (~50 éve) akadt bőven. Sokkal régebbieket is látni. 4 éve szétromboltak egy kisebbet, a vezérlődobozát megkaptam. Persze én is csak a javát tartottam meg. A 100 A-es csillag-delta kapcsolót nem. Akik hasonló korúak és közel olyan régen kezdtek hegesztőkkel foglalkozni, ismerhetik.
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2017
(#) papplaszlone hozzászólása Márc 4, 2017 /
 
Tisztelettel
megköszönve a hozzászólásodat,a soros izzót már korábban
bekötöttem.Elismerem "boap "véleményét miszerint van még mit tanulnom
ebben a témában,de hát azért vagyok itt!Én 1985-ben végeztem a főiskolán
/ SZÁMALK / műszakin .Ott még a Z80 volt a sláger.Az alap áram körök
alkalmazását csak magán úton lehet megtanulni már ha volt rá ideje az
ember fiának.Azt is tudom hogy ebben a szakmában csak szép lehet valaki
,de okos nem! Na de maradjunk a kérdésnél .
A 3845 "boap" véleménye,miszerint terheléskor a kitöltést csökkentve
szabályoz,a jelen esetben nem látom , mert nincs beleszólása a végfok
működésébe miután csak a +12 és a -12VOLT valamint a D2 diódáról 18 V.
tápot csinál az IC-k számára.
Az áram váltó tekercsén amin áthalad a primer kábel 3,5 Voltnál az
IC2/2 kimenete nullába megy. Amit ki is próbáltam egy 0-tól
szabályozható kis tápról,tehát ez is működik.De nem szabályoz csak
kapcsol ,erre van beállítva a 9-es lába .Számomra az nem világos,hogy a
kimenő feszültség amit nem tudom hogy pontosan mennyinek kellene leni,a
vezérlő panelon lévő IC 6. lába ,aT5 tranzisztor bázisa R38,R20,illetve
/ez már nem a vez. panelon/ T1 collektorra 39Kohm.Akimenő
feszültség,miután csak 26 v -os szabályozható tápom van ,3 db 12 voltos
szünetmentes táp akuumlátorát sorba kötöttem és még az én tápomat igy
lett 62 voltom ,aminek a "felső" felét tudtam szabályozni. Ilyenformán a
vezérlő panel az IC2 33 voltnál -7,5 voltról / a kimenete /+11,7 voltra
változott , ez eddig jogos csak nem tudom miért 33 voltnál van ez
beállitva ?
A T5 tranzisztor 62 volt-ig nem csinál semmit!?
Ez úgy néz ki mint ha 33 voltig működne ????
Egyenlőre ennyi a kérdésem lehet hogy valamit rosszul
csináltam!?Köszönöm a figyelmet.
Tisztelettelapp László.
(#) otvenkilenc válasza papplaszlone hozzászólására (») Márc 4, 2017 /
 
Fel van ide rakva az a kapcsolási rajz amiről írtál?
(#) papplaszlone hozzászólása Márc 5, 2017 /
 
Igen a "hegesztő inverter javítás"cím alatt.Kösz!
(#) luluzulu válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 5, 2017 /
 
Nem akarom kombinálni. A benne lévő trafót kidobni, majd helyette egy invertert betenni.
Szóval ha úgy nézzük kell egy 3-4kW -os 20V körüli táp egység.
(#) papplaszlone hozzászólása Márc 5, 2017 /
 
Sziasztok!

Csatoltan felteszem az általam készített VECO 140 Discovery rajzát.
(#) black1989 hozzászólása Márc 5, 2017 /
 
Lassan dobozolhatom!☺
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2017
(#) klenósanyi hozzászólása Márc 6, 2017 /
 
T.Urak!
Vetne valaki hozzáértő egy pillantást erre az adatlapra? Teljes hidas gépben használható, vagy ez oda lassú?
(#) iringotilda hozzászólása Márc 6, 2017 /
 
Üdv, leirná nekem valaki hogy egészen pontosan hogyan nézzem meg szkóppal a (MACI) főtrafó primer és szekunder jeleit,vagyis hova rakjam a csatlakozókot? köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2017
(#) Geri86 válasza black1989 hozzászólására (») Márc 7, 2017 /
 
Monitor vasakat használtál főtrafónak jól látom?
(#) Ge Lee válasza klenósanyi hozzászólására (») Márc 8, 2017 /
 
Az itt használatos frekikre ez nagyon lassú, nem ide való. Vegyél HGTG-t, az kellően gyors.
(#) Ge Lee válasza iringotilda hozzászólására (») Márc 8, 2017 /
 
A szekundert úgy hogy ráteszed a szkóp mérőfejét a szekunder felső pontjára, a csipeszt meg az alsóra. A primert meg nem kell megnézni mert ugyanúgy néz ki mint a szekunder.
(#) BarnaPili válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 8, 2017 1 /
 
A főtrafó hálózati potenciálon lehet,leválasztást ne feledd.
(#) granpa válasza BarnaPili hozzászólására (») Márc 8, 2017 / 1
 
Egyet mellé, kettőt szorosan közel.
(#) BarnaPili válasza granpa hozzászólására (») Márc 8, 2017 /
 
Ott a pont...
(#) klenósanyi válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 9, 2017 /
 
Rendben, köszönöm!
(#) Ge Lee válasza BarnaPili hozzászólására (») Márc 9, 2017 /
 
Hát ha a szekunder hálózati potenciálon van akkor ott már valami nagyon nagy baj van, vagy takarék trafóról van szó. Azt sem nagyon értem hogy ezt miért nekem írtad.
Következő: »»   490 / 562
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem