Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Klíma szervizelés, javítás
 
Témaindító: Atka15, idő: Júl 15, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   32 / 94
(#) Pixi válasza Pixi hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Na nem ez volt a baja csak! Tettem bele új tranyót, átméregettem az IGBT hidat, a motornál mind a 3 láb közt egységesen 2.4 ohmot mértem. elidult a klíma és ahogy tápot adott kintre már ment is le az autómata. De úgy hogy még a földszinten az óra melletti 25A is lement nem csak a lakásban a 10A-es. Úgyhogy más gond is van.
Esetleg valaki vállalja, hogy ha elküldöm a panelt akkor megnézi?
(#) habazutty válasza Pixi hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Esetleg nem próbáltad felvenni a kapcsolatot a Whirlpool-al? Lehet, hogy csak kültéri panelra tudnának egy elfogadható árat adni. Kicserélni meg ki tudod...
(#) Pixi válasza habazutty hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Meg volt! Azzal indítottunk, és a kiszállás/bevizsgálás (max 10 perc) volt 12000Ft, és akkor mondta csávó, hogy 70000 a panel, plusz a kiszállás, javítás, egyéb felmerülő költésgekkel együtt 90-100000Ft. Hozzáteszem, ennek a klímának a nagyobbik tesója (12000btu) 105000Ft volt akcióban az edigitalban!
(#) sany válasza Pixi hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
A kompresszor tekercsellenállását esetleg le tudnád mérni? Esetleg tudod, mit kapcsol az az IGBT , amit kicseréltél?
(#) Pixi válasza sany hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
A kompresszort írtam fentebb, hogy 2,4ohm mind a 3 láb közt minden variációban.
Úgy vettem ki, hogy az IGBT kapcsolja a feszt a greatz után, a kondi "erdőre", és onnan tovább az IGBT hídra.
(#) sany válasza Pixi hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Azt hittem az IGBT hidat mérted meg, ott van a 2,4 ohm. Már örültem, hogy ott legalább nincs zárlat.
Esetleg azt nézd már meg, hogy amit beforrasztottál új alkatrész az tönkrement-e most.
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2017
(#) Pixi válasza sany hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Majd ha kibontom megnézem. Az IGBT hídnál sehol sem volt zárlat.
(#) molnarf válasza Pixi hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Azt a mindenit, komoly árajánlatot kaptál megáll az eszem.Néhány éve jelentek meg ezek a "fostalicska" inverterek és kijelenthetem, hogy majdnem mindig az elektronika a hunyó az egész tákolmányban.Nekem meg egyetlen inverteres készüléket sem sikerült megjavítanom amelynek az elektronikája hibásodott meg viszont a régi on/off klímákból rengeteget "gyógyítottam" meg úgy elektronika vagy hűtéskör hibásat, de egy biztos inverteres klímára pénzt nem aldóznék a közeljövőben!
(#) Pixi válasza molnarf hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Az a baj az On/Off klímákat betiltották. Így már csak f***s inverteres van, ami egy vagyont hoz a cégeknek, mert sokkal több benne a meghibásodásra hajlamos cucc. De ugye pont ez a jó benne. Ilyen javítási árakkal inkább kidobja az ember és vesz egy újat! Szomorú, de ez az új világ, és egy inverteres nem fog elmenni 10 éveket.
(#) zoz11 válasza Pixi hozzászólására (») Márc 15, 2017 /
 
Hello
Tipikus inverteres gond ezeknél. Sajnos ez az a kategória amit megvenni se szabad....
Amúgy az az IGBT az aktív PFC teljesítmény kapcsolója, kisebb hálózati hibánál szeret már átmenni rövidzárba.
Amúgy van hibakódja is, figyeli az elektronika, hogy megy a PFC vagy sem, ha nem megy akkor nem engedi indítani a kompresszort.
98%ba az IGBT csere megszokta oldani a problémát.
(#) zoz11 válasza Pixi hozzászólására (») Márc 15, 2017 /
 
Az lemaradt, hogy a 2,5kW osnak 31500Ft a panelja, a 3,5kW-osnak pedig 34500Ft.
(#) molnarf válasza Pixi hozzászólására (») Márc 15, 2017 /
 
Romániában meg mindig lehet vásárolni on/off klímát.Persze a nagyobb áruházakban, barkácsboltokban itt is csak az inverteres létezik de a netten bőven lehet beszállítót találni régi típusú klímához.
(#) Busz válasza zoz11 hozzászólására (») Márc 20, 2017 /
 
De akkor melyik az a kategória amit érdemes megvenni?
Már csak inverteres van szóval azt kikerülni nem tudjuk.
De inverteresből mi az ami megfizethető és nem döglik be ilyen korán?
(#) zoz11 válasza Busz hozzászólására (») Márc 20, 2017 /
 
pl ott van a CASCADE, GREE, pl megfizethető, 5év garanciás. Vagy PL a GALANZ olcsó, igaz csak 1+2 év a garancia. eddig ezekkel sose volt gondunk.
(#) golyo01 hozzászólása Márc 21, 2017 /
 
Tudok eladó 0 perces, bontatlan gyári csomagolású GREE, MIDEA on/off 3,5kw-os klímákat.
(#) kaqkk válasza golyo01 hozzászólására (») Márc 21, 2017 /
 
Én is, de ez javítós téma nem az apró ...
(#) lukovicsek hozzászólása Márc 30, 2017 /
 
sziasztok
Egy Audi A4 b6 klima nem kapcsol be , hiába nyomom a gombot pirosra vált, szelepen néztem a gázt , nyomás van benne, a kompresszor tekercse nem szakadt. Hol keressem a bajt??
(#) BarnaPili válasza lukovicsek hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
Mértednis a nyomást,vagy csak szisszentettél ki egy kis gázt a szelepen? Ha igen,mennyi volt?
István
(#) kaqkk válasza BarnaPili hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
A nyomásmérésnek csak járó kompresszornál van értelme ... Ha a gáz fele mát elszivárgott a nyomás akkor is csak a hómérséklettől és a gáz fajtájától függ ha áll a kompresszor .
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2017
(#) lukovicsek hozzászólása Márc 30, 2017 /
 
Üdv kedves hozzászólók
Tehát igen csak sziszentettem és álló motorral azt hiszem, elég nagyot szisszent,
(#) lukovicsek válasza BarnaPili hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
Holnap egy ismerősömmel megnézzük,amugy müködés közben mennyinek kell lenni kb ?
(#) kaqkk válasza lukovicsek hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
.Ne a gázzal foglalkozz a kompresszor üzemi kondenzátorát cseréld ki és el fog indulni ,
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2017
(#) lukovicsek válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Azt hol keressem?
(#) lukovicsek válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
ez autó klima, mehanikus a kompresszor meghajtása, hova megy kondenzátor ide?
(#) kisedison válasza lukovicsek hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Nem az elektromos kondira gondolt szerintem, hanem az elpárologtató ellenpárjára.

Egyébként elindul a kompresszor? Hallod a kuplungot kattanni, és forog is ?
(#) kaqkk válasza lukovicsek hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Bocs elnéztem , azt gondoltam hogy ez split klima . Az auto klimához sajnos nem értek .
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2017
(#) lukovicsek válasza kisedison hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Ez nem kuplungos, de nem megy, az elektronika nem engedi valami végett
(#) viton1 hozzászólása Ápr 4, 2017 /
 
Sziasztok.Inverteres klímám vezérlő panelja nincs meg.Működhetne on-off-ra átalakítva?Esetleg beszerezni a gyári panelt?Valakinek tapasztalata,észrevétele,tanács lenne?Beltéri típusa:Genex Gold GG5WMGR-45G
(#) habazutty válasza viton1 hozzászólására (») Ápr 4, 2017 /
 
Szia!

A kültéri vagy a beltéri panelje hiányzik?
Át lehet alakítani, de szinte tuti, hogy nem éri meg. Invertereseknél a kompresszor 3 fázisú aszinkron vagy pedig BLDC (kefenélküli egyenáramú - ez esetben felejtős).

Eredeti panelt nem tudom honnan lehetne beszerezni... Esetleg: Bővebben: Link
(#) viton1 válasza molnarf hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Olvastam az észrevételed,azt szeretném kérdezni,hogy inverteres klímát át lehet on-off ra alakítani?
Következő: »»   32 / 94
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem