Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Multiméter - miért, milyet?
Lapozás: OK   87 / 126
(#) tbarath hozzászólása Márc 16, 2017 /
 
Ma megjött az UT139C, ebay-en licitáltam rá, 30 dollárért (kb. 8700 Ft) sikerült elhoznom.
Kézikönyv szerint kétféle biztosíték kell bene:
- 6x32 mm 600V 600 mA
- 6x25 mm 600V 10 A

Kérdéseim:
- lehet-e ilyet itthon kapni?
- van-e valakinek eladó?
- ha találok és rendelek ilyet akkor érdekel-e valakit?
(#) Massawa válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 16, 2017 /
 
Hogyhogy nincs?
Minden müszerröl tudhato (leovashato), hogy milyen a minimális feszültség (a legkisebb digit) meg az áram.
Árammérés modusban is valoban a müszer feszültséget mér, azaz ha az Umin=0,001V és az
Imin=0,001A akkor 1 mV felel meg 1 mA-nek, azaz a söntön 1 mA áram esetén 1 mV feszültség esik - ebböl még Ohm ur is ki tudná számolni a müszer belsö ellenállását...
(#) attika válasza tbarath hozzászólására (») Márc 16, 2017 /
 
Pont ezt tárgyaltuk nem olyan régen több oldalon keresztül.
Én tettem fel szinte ugyan ezt a kérdést, és több linket is kaptam.
Kicsit olvass vissza és megtalálod.
(#) tbarath válasza attika hozzászólására (») Márc 16, 2017 /
 
Tudom, én is írtam boltot ahol árulnak biztosítékot. Csak arra nem emlékszem, hogy végül lett volna egy tuti hely ahol lehet kapni. Aztán fene tudja, lehet hogy volt ilyen csak elkerülte a figyelmemet. Majd visszaolvasok.
(#) Doky586 válasza tbarath hozzászólására (») Márc 16, 2017 /
 
Azért nem emlékszel szerintem, mert ragaszkodott valaki hozzá hogy azon bizti ami mindenhol 600V felirattal vehető meg, legyen átcimkézve 1000V-ra...
(#) attika válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 16, 2017 /
 
Mondasz valamit de valahol találtam is 1000V/600mA-t. Tuti azok között volt amit belinkelgettek.
(#) tbarath válasza attika hozzászólására (») Márc 16, 2017 /
 
És hol találtad?
Amúgy nekem 600 Voltos kellene, én azt nem találok. Lehet teszek a helyére 250 Voltost, nagyobb fesz közelébe nem kívánok ezzel menni
(#) attika válasza tbarath hozzászólására (») Márc 17, 2017 /
 
Én a Conrad-ból rendeltem hozzá.
(#) tbarath válasza attika hozzászólására (») Márc 17, 2017 /
 
Kösz, megnézem. Mondjuk ma voltam ott...
(#) attika válasza tbarath hozzászólására (») Márc 17, 2017 /
 
Szinte semmilyen nincs nekik raktáron, a weboldalukon keresgélj és meg kell rendelni.
Gondolom neked is kerámiacsöves van benne.
(#) tbarath válasza attika hozzászólására (») Márc 17, 2017 /
 
Az hát, de az a jó.
Csak nekem hülye értékek vannak, mert 6x32 mm helyett 6,3x32mm amit találok, a 600V 0,6A pedig teljesen ufó, ha jól emlékszem 500V 0,63A és 600V 500 mA már típust találtam.
És akkor ott van még a 6x25mm 600V 10A is, az még ritkább.
Majd egyszer szétszedem aztán megmérem rendesen ezeket a vackokat...
(#) RoliNyh válasza tbarath hozzászólására (») Márc 17, 2017 /
 
Bővebben: Link1

Bővebben: Link2

Bővebben: Link3

Méreteket az eladóval pontosítsd, mert nem mindenhova írják oda (nem is értem miért nem).
A 0.3 mm átmérő szerintem elhanyagolható, annak bele kell menni.

Ha esetleg valaki nem tud külföldről rendelni, keresen privátban, ha nem nagy összeg, tudok segíteni...
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2017
(#) tbarath válasza RoliNyh hozzászólására (») Márc 17, 2017 /
 
Köszi, de

1. "link", itt kezdtem, de vagy méret nem lesz, vagy 15A, vagy üveg, vagy stb. A 3. link ugyanez

2. link, ezt is láttam már, de 500V (ami nem baj) és vagy 500 mA vagy 630 mA, 600-as nincs. Ráadásul baromi drága, 5 db 4500 Ft vagy 10 db 5500 Ft. Ezt úgy lenne érdemes hogy összeáll jópár ember és mindenki visz néhányat kb. 550 Ft/db áron. Ezért is kérdeztem, hogy ha találok és rendelek ilyet akkor érdekel-e valakit.

A 0.3 mm pedig lehet hogy elhanyagolható, de egy védelmi eszköz egy mérőműszerben, szóval nem szeretném elhanyagolni. Ahogy látom 6,3x32 és 5x20 a gyakori méret, nem hiszem hogy egy ritka biztosítéktípust használnának, inkább csak trehányul írták a manual-t szerintem.
(#) Doky586 válasza tbarath hozzászólására (») Márc 17, 2017 1 /
 
Ugyan már.. 5db-ot simán elhasználsz egy hónap alatt..
(#) RoliNyh válasza tbarath hozzászólására (») Márc 17, 2017 /
 
Arra ne is várj, hogy majd 150-200Ft darabáron találsz valahol...
A második linken a szelektorban 630mA -est is lehet választani...
Írj az eladónak, hogy postakölcséget nem tud e olcsóbbat intézni...
A 3 tizeden meg fölöslegesen parázol...
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2017
(#) attika válasza RoliNyh hozzászólására (») Márc 17, 2017 /
 
Idézet:
„Arra ne is várj, hogy majd 150-200Ft darabáron találsz valahol...”

Ebben igazad van mert a Conradnál a 10db 6,3x32-0,63A/500V kerámiacsöves F-es volt kemény 1000Ft, 100Ft/db ára.
És a Conrad nem az olcsó árairól híres.
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2017
(#) RoliNyh válasza attika hozzászólására (») Márc 17, 2017 /
 
Oké, akkor nem értem, a kínaiaknál miért kerül ennyibe...
(#) Doky586 válasza RoliNyh hozzászólására (») Márc 17, 2017 /
 
3 tized..? az 3 század Amper..!
(#) RoliNyh válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 17, 2017 /
 
Nem az amperről, hanem az átmérőről van szó...
(#) tbarath válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 17, 2017 /
 
Egen, én is azon gondolkodtam, hogy mit is csinálok rosszul, mert eddig egyszer sem sikerült még biztosítékot kinyírnom multiban. De most majd nekiesek
(#) attika válasza tbarath hozzászólására (») Márc 17, 2017 /
 
Ha ez kicsit is vigasztalóan hat rád akkor megnyugtatlak, hogy eddig nekem se sikerült kinyírni egy multiban sem, ez az UNI-T az első, de ez valami külön állat faj lehet.
A 2ft-os piaci multival bármilyen hülyeséget csináltam nem halt meg benne semmi.
(#) tbarath válasza RoliNyh hozzászólására (») Márc 17, 2017 /
 
Nem 150-200 Ft-ért akarok venni (bár ha kapok ennyiért örülni fogok), de nem szeretném ráköltneni a multi árát 2x5 biztosítékra, amiből szerencsés esetben soha nem fogok egyet se használni.

A 630 mA és az 500 mA is megfelel nekem, még az 500 Voltos is, a 4500-5500 Ft az amivel bajom van. De jó tipp volt a Conrad, sanszos hogy ezt és ezt fogom megvenni, 1500, speckóban nagyjából stimmel, nekem elég, csak a méretet kell majd ellenőrizni.
(#) nagym6 válasza attika hozzászólására (») Márc 17, 2017 /
 
Árammérő aljzatba felejve a mérőzsinór, és feszültségmérést végzünk pld.: tápfeszültséget, akkor a biztosítékon keresztül folyik amit a táp tud adni.
(#) Doky586 válasza tbarath hozzászólására (») Márc 17, 2017 /
 
Ugyan én nem adnék 200Ft-nál többet egy biztiért, de hát különbözőek vagyunk és különböző célra használjuk a multimétereket...
(#) attika válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 17, 2017 /
 
Ne haragudj de nem bírom ki, hogy ne írjam le.
Miért érzem én minden egyes hozzászólásodba a negatívizmust?
Olyan lenézőnek tűnik az összes megnyilvánulásod.
(#) Doky586 válasza attika hozzászólására (») Márc 17, 2017 /
 
Sajnálom ha ilyen előítéleteid vannak..
(#) teglascs hozzászólása Márc 21, 2017 /
 
Sziasztok,
ezen az oldalon 1.490 Ft az Excel DT9205A típusú egyszerű multiméter. A használhatóságát nem ismerem, viszont a közismert árösszehasonlító oldalon 2.990 Ft-tól kezdődnek az árak. Szóval lehet, hogy megéri, ha valakinek egy alapműszerre van szüksége éppen.
(#) bozig hozzászólása Márc 24, 2017 /
 
Sziasztok!
Mi a véleményetek a Maxwell MX-25328-as újabb szériájáról, van már valakinek tapasztalata?

Üdv.: bozig
(#) erbe válasza teglascs hozzászólására (») Márc 24, 2017 / 1
 
Nekem már sok éve van egy ilyen (is). Elfogadható a pontossága, elég strapabíró és a DT830 klónok árán jó választás. Az AC 20A és a kapacitásmérés hasznos. Bár ez utóbbi nem túl pontos, de arra tökéletes, hogy egy kézi elektromos gép kábelében közelitő pontossággal megtaláljam a szakadás helyét. Annak idején ugyanezen az áron kaptam.
Most nézem, ez még többet is tud, mint az enyém (~10 év). Automatikus kikapcsolás, eredmény tartás. Más a kapcsolóállások sorrendje is.
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2017
(#) teglascs válasza erbe hozzászólására (») Márc 24, 2017 /
 
Köszönöm az infót. Alaposabban utánanézve azt is láttam a linkelt oldalon, hogy 990 Ft a szállítási költség (és nincs lehetőség személyes átvételre), de egyrészt a 2.480 Ft sem mellbevágó, másrészt az argep.hu szerinti következőnél a 2990 Ft-os listaár.
Következő: »»   87 / 126
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem