Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   42 / 199
(#) Elektro.on válasza Elektro.on hozzászólására (») Márc 17, 2017 /
 
Gép belül. Szintén netes kép. Bővebben: Link
Sajnálom, hogy saját nyomatról nem tehetek fel képet, pedig van 1-2 látványos darab közöttük.
(#) remiasa válasza Elektro.on hozzászólására (») Márc 20, 2017 /
 
Bakter első ránézésre kávé autómatának néztem.

A munkafelülethez képest jó nehéz, biztos lesulyozták egy jó nagy ólom tömbel
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2017
(#) Elektro.on válasza remiasa hozzászólására (») Márc 21, 2017 /
 
Maga a nyomtatófej is van vay 3 kg. Rendesen rángatja az egészet, mikor a kitöltést csinálja.
(#) remiasa hozzászólása Márc 21, 2017 /
 
Az miért van hogy a Marline feltettem a Mega 2560-ra és a Cura nem érzékeli/ nem látja?

A Repetier-el meg működik.
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2017
(#) cslaci hozzászólása Márc 24, 2017 /
 
Sziasztok!

Van egy RAMPS 1.4 panelem, de nem tudom életre kelteni. A Marlin pins.h-ban pl.: a X_STEP_PIN a (digital) 0 poron van definiálva, de a panelen az A0-ra van kötve.
Tudtok segíteni?
(#) remiasa hozzászólása Márc 29, 2017 /
 
Üdv
Sikerült feltölteni a Firmware , a kijelző is müködik, de fordítás és feltöltés után van egy rakat hiba üzenet, valaki tudna segiteni mit szurtam el.
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2017
(#) kapu48 válasza remiasa hozzászólására (») Márc 29, 2017 /
 
Több hiba is lehet!

Elsőnek talán szüntesd meg az alsó 3 sorban látható u8glib.h dupla előfordulását!
Amelyik könyvtárat nem akarod használni (kívül van a projekten) azt távolíts el, vagy zip-eld be!
(#) remiasa hozzászólása Márc 29, 2017 /
 
Az a baj ha bármelyiket törlöm a könyvtárból nem működik a kijelző.

Na sikerült törölni de még mindig van egy kazal hiba.
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2017
(#) remiasa hozzászólása Márc 29, 2017 /
 
Kimásoltam a hiba üzenetett hogy jobban lássátok.

  1. sketch\Marlin_main.cpp:2658:36: warning: invalid suffix on literal; C++11 requires a space between literal and identifier [-Wliteral-suffix]
  2.  
  3.          LCD_MESSAGEPGM(MACHINE_NAME" "MSG_OFF".");
  4.  
  5.                                     ^
  6.  
  7. In file included from sketch\dogm_lcd_implementation.h:40:0,
  8.  
  9.                  from sketch\ultralcd.cpp:39:
  10.  
  11. sketch\ultralcd_st7920_u8glib_rrd.h: In function 'uint8_t u8g_dev_rrd_st7920_128x64_fn(u8g_t*, u8g_dev_t*, uint8_t, void*)':
  12.  
  13. sketch\ultralcd_st7920_u8glib_rrd.h:40:95: warning: large integer implicitly truncated to unsigned type [-Woverflow]
  14.  
  15.  #define ST7920_WRITE_BYTE(a)     {ST7920_SWSPI_SND_8BIT((a)&0xf0);ST7920_SWSPI_SND_8BIT((a)<<4);u8g_10MicroDelay();}
  16.  
  17.                                                                                                ^
  18.  
  19. sketch\ultralcd_st7920_u8glib_rrd.h:63:9: note: in expansion of macro 'ST7920_WRITE_BYTE'
  20.  
  21.          ST7920_WRITE_BYTE(0x3E);       //extended mode + GDRAM active
  22.  
  23.          ^
  24.  
  25. sketch\ultralcd_st7920_u8glib_rrd.h:40:95: warning: large integer implicitly truncated to unsigned type [-Woverflow]
  26.  
  27.  #define ST7920_WRITE_BYTE(a)     {ST7920_SWSPI_SND_8BIT((a)&0xf0);ST7920_SWSPI_SND_8BIT((a)<<4);u8g_10MicroDelay();}
  28.  
  29.                                                                                                ^
  30.  
  31. sketch\ultralcd_st7920_u8glib_rrd.h:67:11: note: in expansion of macro 'ST7920_WRITE_BYTE'
  32.  
  33.            ST7920_WRITE_BYTE(0x80);     //set x = 0
  34.  
  35.            ^
  36.  
  37. sketch\ultralcd_st7920_u8glib_rrd.h:40:95: warning: large integer implicitly truncated to unsigned type [-Woverflow]
  38.  
  39.  #define ST7920_WRITE_BYTE(a)     {ST7920_SWSPI_SND_8BIT((a)&0xf0);ST7920_SWSPI_SND_8BIT((a)<<4);u8g_10MicroDelay();}
  40.  
  41.                                                                                                ^
  42.  
  43. sketch\ultralcd_st7920_u8glib_rrd.h:94:13: note: in expansion of macro 'ST7920_WRITE_BYTE'
  44.  
  45.              ST7920_WRITE_BYTE(0x80);           //x=0
  46.  
  47.              ^
  48.  
  49. sketch\ultralcd_st7920_u8glib_rrd.h:40:95: warning: large integer implicitly truncated to unsigned type [-Woverflow]
  50.  
  51.  #define ST7920_WRITE_BYTE(a)     {ST7920_SWSPI_SND_8BIT((a)&0xf0);ST7920_SWSPI_SND_8BIT((a)<<4);u8g_10MicroDelay();}
  52.  
  53.                                                                                                ^
  54.  
  55. sketch\ultralcd_st7920_u8glib_rrd.h:99:13: note: in expansion of macro 'ST7920_WRITE_BYTE'
  56.  
  57.              ST7920_WRITE_BYTE(0x80 | 8);       //x=64
  58.  
  59.              ^



^
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2017
(#) kapu48 válasza remiasa hozzászólására (») Márc 29, 2017 /
 
A Configuration.h kb. 540. sora után kezdődik az LCD panelok kiválasztása!
Alapból a: DOGLCD van beállítva! Szerintem az általad használt valami más lehet!
  1. //automatic expansion
  2. #if defined (MAKRPANEL)
  3.  #define DOGLCD
  4.  #define SDSUPPORT
  5.  #define ULTIPANEL
  6.  #define NEWPANEL
  7.  #define DEFAULT_LCD_CONTRAST 17
  8. #endif



Próbáld meg kivenni a megjegyzésből a LCD panelnak megfelelő #define … sort
(#) remiasa válasza kapu48 hozzászólására (») Márc 29, 2017 /
 
A probléma ott kezdődik hogy nem tudom miröl van szó, mert nem értek a programozáshoz, már az is csoda hogy idáig eljutotta.
(#) kapu48 válasza remiasa hozzászólására (») Márc 29, 2017 /
 
Csak tudod mi a neve az LCD panelodnak?

Itt felsoroltak minden lehetséges alkalmazást:
  1. //LCD and SD support
  2. //#define ULTRA_LCD  //general LCD support, also 16x2
  3. //#define DOGLCD  // Support for SPI LCD 128x64 (Controller ST7565R graphic Display Family)
  4. //#define SDSUPPORT // Enable SD Card Support in Hardware Console
  5. //#define SDSLOW // Use slower SD transfer mode (not normally needed - uncomment if you're getting volume init error)
  6. //#define SD_CHECK_AND_RETRY // Use CRC checks and retries on the SD communication
  7. //#define ENCODER_PULSES_PER_STEP 1 // Increase if you have a high resolution encoder
  8. //#define ENCODER_STEPS_PER_MENU_ITEM 5 // Set according to ENCODER_PULSES_PER_STEP or your liking
  9. //#define ULTIMAKERCONTROLLER //as available from the Ultimaker online store.
  10. //#define ULTIPANEL  //the UltiPanel as on Thingiverse
  11. //#define LCD_FEEDBACK_FREQUENCY_HZ 1000        // this is the tone frequency the buzzer plays when on UI feedback. ie Screen Click
  12. //#define LCD_FEEDBACK_FREQUENCY_DURATION_MS 100 // the duration the buzzer plays the UI feedback sound. ie Screen Click
  13.  
  14. // The MaKr3d Makr-Panel with graphic controller and SD support
  15. //#define MAKRPANEL
  16.  
  17. // The RepRapDiscount Smart Controller (white PCB)
  18. //#define REPRAP_DISCOUNT_SMART_CONTROLLER
  19.  
  20. // The GADGETS3D G3D LCD/SD Controller (blue PCB)
  21. //#define G3D_PANEL
  22.  
  23. // The RepRapDiscount FULL GRAPHIC Smart Controller (quadratic white PCB)
  24. //
  25. // ==> REMEMBER TO INSTALL U8glib to your ARDUINO library folder: http://code.google.com/p/u8glib/wiki/u8glib
  26. //#define REPRAP_DISCOUNT_FULL_GRAPHIC_SMART_CONTROLLER
  27.  
  28. // The RepRapWorld REPRAPWORLD_KEYPAD v1.1
  29. //#define REPRAPWORLD_KEYPAD
  30. //#define REPRAPWORLD_KEYPAD_MOVE_STEP 10.0 // how much should be moved when a key is pressed, eg 10.0 means 10mm per click
  31.  
  32. // The Elefu RA Board Control Panel
  33. // REMEMBER TO INSTALL LiquidCrystal_I2C.h in your ARDUINO library folder: https://github.com/kiyoshigawa/LiquidCrystal_I2C
  34. //#define RA_CONTROL_PANEL


Ki törlöd a '//' jeleket az aktuállis #define .... elöl!
Csak 1 LCD legyen így kiválasztva.

Utánna mented a javítást, és ujra fordítod a projectet.
Ha nem sikerül? Próbálkozól mással.
(#) remiasa válasza kapu48 hozzászólására (») Márc 29, 2017 /
 
Evvel az egyel hajladó működni de igy jönnek a hiba üzenetek.

  1. // ==> REMEMBER TO INSTALL U8glib to your ARDUINO library folder: http://code.google.com/p/u8glib/wiki/u8glib
  2. #define REPRAP_DISCOUNT_FULL_GRAPHIC_SMART_CONTROLLER
(#) kapu48 válasza remiasa hozzászólására (») Márc 29, 2017 /
 
Átnézve a hibajegyzékedet, error nincsen benne, csak.
warning: large integer implicitly

Ezek kényszerített típus módosítás, amire figyelmeztett, de attól még működni fog.

(Valószínűleg a régebbi IDE még nem dobot erre figyelmeztetéseket?)
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2017
(#) Temela válasza remiasa hozzászólására (») Márc 29, 2017 /
 
Szia!

Küzdöttem vele én is. Póbáld meg másik verziójú marlin firmware-val. (sajnos más nem emlékszem, hogy melyik jött be, a kijelző típusra meg a neten rá kell keresni, és azt kell kiválasztani az .ini beállításokban. A leírásokban utalnak a helyes beállításokra, megnevezésekre.)
(#) remiasa válasza Temela hozzászólására (») Márc 29, 2017 /
 
Marlin frimware-bol négy-böl ez az egy "működik" a többit még le se foditja ha beállitom a kijelzőt.

Másik probléma Angol tudás zéro, ezét is vagyok nagy bajba a beállitásokkal pl: a kijelzőn kivül még semmit nem allitotta be ez is négy órába tellett nekem , és igy elég nehéz lessz normális működésre birnom az egészet.
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2017
(#) remiasa hozzászólása Márc 30, 2017 /
 
Marlin-1.1.0-RC8 ez a tuti csont nélkül felment, most jöhetnek az érzékelők és a motorok beállítása, egy honap.
(#) HERC válasza kapu48 hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
Hali!

Nem próbálkoztál még a repetier-el?
Van webes beállítója nem kell programozni.
(#) remiasa válasza HERC hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
Üdv

De probálkoztam, de még a lcd kijelzőt se sikerült beállitani rajta ugyhogy maradtam a mariln-nál.

Az érzékelők is jól működnek már, igy csak a motorok maradtak.

Hop most nézem nem is nekem írtál.
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2017
(#) kapu48 válasza HERC hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
Nem!
Mert nekem Y irányban kör asztalom van. És csak marlinban találtam 360°-ban forgó asztalra fejlesztést. Magyar felhasználó csinálta.

Más.: nem használok grafikus kijelzőt, mert itt a sebesség a lényeg, nem a csicsa!
A 4*20 LCDt pedig könnyebb volt beállítani. (Úgysem fogom bámulni órákonát!)
(#) egaborka hozzászólása Márc 30, 2017 /
 
Sziasztok!

Lenne egy nagyon egyszerű kérdésem. Ti hogy/hol tároljátok a nyomtatóhoz használt filamentet? Figyeltek arra hogy zárt térben alacsony páratartalom mellett (napfénytől védve stb..) tároljátok vagy szerintetek mennyire van erre szükség? Máshogy tároljátok az ABS-t vagy a PLA-t?

Köszi!
(#) Temela válasza egaborka hozzászólására (») Márc 31, 2017 / 1
 
Sajnos nedvszívó a cucc, nyomtatáskor meg is mutatkozik. Habzik- habosodik. (no, nem úgy kell érteni, hogy csicsog-csöpög:jump Szinte lehetetlen a nedvesedett anyaggal normálisan nyomtatni. A napfény meg egyszerűen öregíti, töredezett/repedezett lesz idővel. A toló-hajtó rendszer ezt nem tolerálja. - ugye vékony, 1,7mm-es szálról beszélünk, nyilvánvalóan érzékeny minden külső behatásra.
(#) KBal76 válasza egaborka hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Átlagos lakásban, ahol kb 35-40% pára van, simán a saját kartondobozában vannak, egy zacskóban (a nem használtak, PLA). De ami a gépen van éppen, annak sem lett még semmi változása sosem, pedig volt hogy állt a gép hónapokat (por ellen persze nagy zacskóval letakarva).
Ha nedvesebb a lakás, akkor lehet a zacskóba tenni kiszárított nedvszívót (silica gél, vagy macskaalom "átlátszó kristályos" ami kb. ugyanaz, ezt pl. papírzacskóba töltve mert porzik) az egészet leragasztani/lehegeszteni.
Én öregedés jeleit még kültérben sem tudtam rajtakapni, illetve az immár 3 éves nyomaton (elsô tesztek, itt fórumon be is fotóztam, és megtehetem akár most is) egyikén sincs változás. Van ami szándékosan a fürdőszobában van fellógatva, hogy érje pára is rendesen, de még a felületén (az alja fényes üvegre nyomtatás miatt) sem lehet megmondani hogy nem tegnap nyomtattam.
(#) remiasa hozzászólása Márc 31, 2017 /
 
Üdv

Van egy problémám, mégpedig az hogy a cura nem érzékeli a vezérlőt, ti melyik verziót használjátok?
(#) GPeti1977 válasza remiasa hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Régebbi cura használom.
(#) egaborka hozzászólása Márc 31, 2017 /
 
Köszi a válaszokat, én is azt vettem észre hogy az ABS nincs elzárva dobozban stb, akkor nyomtatáskor serceg, gondolom a víztartalom miatt. Illetve PLA esetén azt vettem észre hogy a filament sokkal könnyebben törik egy idő után mint az új frissen kibontott. A már nyomtatott darabokon én sem veszek észre különösebb változást, mondjuk van néhány mintám ABS PLA, kint a szabadan kb 2 éve ahol eső, napfény minden éri őket, jelentősebb változást csak az ABS en látni az sokkal fakóbb lett.
(#) Temela válasza remiasa hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Repetier-host - nekem az jött be. (persze még nem műkszik a gép, még a "műtőasztalon" van/ készül)
(#) remiasa válasza GPeti1977 hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Régebbit? Egy verzió számot tudol mondani?
(#) remiasa válasza Temela hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Az "megy" nekem is, de fűtés és filament nélkül akarok lefuttatni egy egyszerübb formát de nem birom rábeszélni sehogy, kézi vezérlésnél szépen mutatja a kijelző mennyit lép az adott tengely, de ha elinditok egy nyomtatást az x tengely motorja elindul megy pár másodpercig utána megáll és ennyi, a kijező pedig nullán marad.
(#) HERC válasza remiasa hozzászólására (») Ápr 1, 2017 /
 
Repetier hostban a manual control fülön van a dry run.
A G kódból az Extruder parancsokat már nehezebb kiszedni de nem lehetetlen.
Következő: »»   42 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem