Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Műhelyünk felszerelése, szerszámai
Téma, a műhelyünkben előforduló készülékek, anyagok, szerszámok, eszközök bemutatására, kitárgyalására.
Lapozás: OK   81 / 195
(#) BarnaPili válasza szamóca hozzászólására (») Márc 8, 2017 /
 
Véleményem szerint a flexszel való vágásnál nem igazán lehet szempont a vágási felület milyensége. Ha már a konstans elektronikus szabályzó előnyeit szeretnéd kidomborítani,akkor inkább a finomabb felület kialakításában játszott szerepét említsd meg. Pl.polírozás. Ott igencsak sokat számít.
István
(#) sany válasza BarnaPili hozzászólására (») Márc 8, 2017 /
 
Én még amikor megnyílt 2007 -ben városunkban ezt a márkát áruló áruház még akkor vettem egy rezgőcsiszolót, azóta jól működik. Pedig azóta már nagyon sokat csiszoltam vele és mai napig kapható hozzá megfelelően kivágott és méretezett csiszolópapír.
(#) sany válasza mucsa hozzászólására (») Márc 8, 2017 /
 
Én is vennék ilyet, de mire eljuttok az áruházba addig mindig elfogy.
(#) szamóca válasza BarnaPili hozzászólására (») Márc 8, 2017 /
 
Polírozni a sarokcsiszoló fordulatszámával? Te használtál már ilyen gépet erre a célra? Én ehhez célgép híján, egy excentercsiszolót használok. Egy körfűrész állványát készítettem ma, és a szögvágásoknál, varratlecsiszoláshoz használtam a gépet, ezen friss benyomások alapján írtam a tapasztaltakat.
(#) kocsgab002 hozzászólása Márc 11, 2017 /
 
Sziasztok.
Éppen lakástfelújítunk, ezért ma a következő szerszámok kerültek beszerzésre. Ma már nem vések, de hétfőn próba. .
(#) vision61 válasza szamóca hozzászólására (») Márc 12, 2017 /
 
Szia!
A polírozás sarokcsiszolóval nem csak a fordulatszáma miatt problémás, hanem az alkalmazható (lamellás) korongok szemcsemérete miatt is. Az excenter csiszolóhoz legalább kapható 1000-es szemcseméretű lap is. De még az azzal előállított felület is igen messze van egy polírozott felülettől.
(Ez a rész nem is annyira neked szólt, ezt szerintem te is tudod.)
A sarokcsiszoló utólagos fordulatszám szabályzására én egy porszívóból kiselejtezett szabályzót dobozoltam be, villásdugóval és lengőaljzattal szerelve. Így a fát sem égeti, ha lamellás csiszolóval kell dolgozni. Nyilván nem nyomatéktartó, mint egy beépített elektronika, de használható.
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2017
(#) joci hozzászólása Márc 12, 2017 /
 
Sziasztok!
Ez a link volt már? : https://www.flickr.com/groups/elwb/pool/with/8653349773/
Lehet ötleteket találni a munkaasztal és környékének elrendezésére.
(#) baloghvl válasza kocsgab002 hozzászólására (») Márc 12, 2017 /
 
Elárulhatnád, hol és mennyiért szerezted be. És még jobban érdekelne miben használtad és hogyan szerepelt.
Én ilyesmit egyszer vettem a Lidl-ben, majd beton támfal elem kifúrására használtam. Az első és egyetlen lyuk kifúrása közben amit elkövettem vele két foga letört. Visszavittem, visszaadták a pénzt.
(#) zoly15 válasza baloghvl hozzászólására (») Márc 12, 2017 /
 
Mi a nyáron ilyen fúróval 40Cm-es alapot fúrtunk át, borzasztó sok idő volt, és a víz sem ártott mellé.
A piacon lett beszerezve, a vidiák kitörtek belőle de forrasztottunk bele másikat, az már bírta szépen.
Nem rossz szerkezet, de a betonban nem igazán haladós, téglában egész jó.
(#) baloghvl válasza zoly15 hozzászólására (») Márc 12, 2017 /
 
Én nem szeretnék újraforrasztással foglalkozni. Tudom hogy ez a konstrukció tud jó is lenni, az érdekelne hol van az az ár/minőség kategória ahol megéri beruházni rá. Ha egy 2,5 cm-es beton átfúrása közben 2 fog is letörik az nem minőség!
(#) kowi válasza szamóca hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Nekem fordulatszám szabályozós a sarokcsiszolóm és van hozzá filckorong. Ha nem késő este érek haza teszek fel fotókat.
(#) kocsgab002 válasza baloghvl hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
A kőbányai piacon vettem, ez a szett így ami a képen van 7000Ft volt, A főpróba, kíváncsi leszek rá...
Egyébként tégla és beton vegyesen lesz a terület.
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2017
(#) kitartás hozzászólása Márc 13, 2017 /
 
Sziasztok! Panel fúráshoz szeretnék egy kis masinát venni. Mivel sokféle kütyüt látni a neten kicsit tanácstalan vagyok. Szerintetek mit vegyek? Nem túl sok panel készül. Évente kb 50 - 60 db, viszont szeretném ha az új készülék legalább fele időt bírna mint a mostani miniplex ( 10 év és ez a fele!)
(#) sany válasza mucsa hozzászólására (») Márc 13, 2017 / 1
 
Megvalósult a beruházás? Én megvettem. Az első flex a háznál. Jónak néz ki.
Már nyitás előtt odamentem az áruházhoz. Nagy meglepetésemre, elég sokan voltunk. Volt olyan vásárló aki egyszerre 4-et vitt el belőle.
(#) kowi válasza kowi hozzászólására (») Márc 14, 2017 / 1
 
Az ígért képek. Nem azt mondom hogy profi munka de itthonra tökéletes. Ha olyan dolgot készítek akkor gyártatom úgy is... Na meg ha nem az én kezembe lenne lehet szebb lenne De az induló ütött kopott alulaphoz képest jó.
(#) Alkotó hozzászólása Márc 15, 2017 /
 
Rendszeresen belebotlok ebbe a linkbe.
Mi ez, és mire való?
Valamilyen "dörzsárat" sejtet, de azok nem így szoktak kinézni.
Esetleg el tudnám azt képzelni, hogy a lapolások és a kúppalást találkozása éles, így mondjuk vékony lemezekbe fúrt lyukakat lehet vele "kalibrálni".
Miről szól ez valójában?
A HE-n is itt van jobb oldalon, a melléklet szerint.
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2017
(#) elektroncso válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 15, 2017 /
 
Azt írják, hogy dörzsár kés, amivel könnyen lehet vékony anyagokba tökéletes lyukat készíteni.
(#) mex válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 15, 2017 /
 
A video szerint lukfúrásra használatos...
Eléggé nyögvenyelős.
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2017
(#) Alkotó válasza mex hozzászólására (») Márc 15, 2017 /
 
Elektorncsőnek is!
Köszönöm a magyarázatot, most már pontosan látom mi ez. A képeken az él nem nem látszott jól.
De ugye nem "tökéletes lyukat", hanem legjobb esetben is kúppalást részletet lehet vele csinálni, ami azért vékony lemezben közel esik a lyukhoz.
Inkább abban látom a lehetőséget, ha kell egy 6,7-es lyuk, akkor könnyebb ezzel felbővíteni egy 6-ost, mint kireszelni azt.
Illetve önvédelmi fegyverként is jól helyt tudna esetenként állni.
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2017
(#) Massawa válasza mex hozzászólására (») Márc 15, 2017 /
 
Én is vettem egyet. Nagyon jo dolog, csak nem ugy ahogy az uriember mutogatja.
Mindenképpen elöre kell furni az anyagot és utánna böviteni. Vékony anyagokba a nagyobb lyukak furása mindig bonyolult, ezzel a szerszámmal meg nagyon könnyü és a lyuk is szép lesz
(#) szamóca válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 15, 2017 / 1
 
Ez a kúpos lemezfúró kézi változata. Ahogy mondják, én is csak akkor használom, ha a lépcsősben nincs olyan méret ami kellene, egyébként nem.
(#) Massawa válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 15, 2017 /
 
Természetesen mind a két oldalrol kell furni, igy a lyuk kupossága is a felére csökken.
(#) szucsistvan123 hozzászólása Márc 18, 2017 / 1
 
Új szerzemény!
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2017
(#) BarnaPili válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Márc 18, 2017 / 1
 
Szép műszer,használd egészséggel!
(#) mechanika hozzászólása Márc 20, 2017 /
 
Sziasztok!

Tudna valaki ajánlani jó minőségű blankolót, amivel vékony vezetékeket is szépen lehet blankolni.
HESTORE előnyben lenne, mert úgyis akarok onnan egyebet rendelni.

Köszi!
(#) Bakman válasza mechanika hozzászólására (») Márc 20, 2017 /
 
Nekem egy ilyenem van: Jonard ST-500 (Mouser). Azt kell mondjam, hogy a legjobb blankoló vékony vezetékre, amit csak eddig használtam.

Kicsit drága de venni fogok egyet, a mostaninak kezd kimenni az éle. Nem is emlékszem, milyen régen kaptam, de legalább hét éves szerszámról beszélek, rendszeres használattal. Bátran ajánlom mindenkinek.
(#) kowi válasza mechanika hozzászólására (») Márc 20, 2017 /
 
Blankoló
Csak ajánlani tudom
(#) elektroton válasza mechanika hozzászólására (») Márc 20, 2017 /
 
Ha igazán jót akarsz és pénzed is van elég, csakis az eredeti Weidmüller Stripaxot ajánlom. Főkép ha nem alkalmi hobbiszinten akarod használni. Hosszú távú beruházás, de megéri.
(#) kowi válasza elektroton hozzászólására (») Márc 20, 2017 /
 
Mindennapi használatban van stripax meg a Mentavil-es is. Eddig nem igazán van különbség a néven kívül. Előző stripaxom hóba esőbe építőiparba használva 2 év.
(#) szamóca válasza kowi hozzászólására (») Márc 20, 2017 /
 
Nálam a stripax egy hideg téli napon motorbekötéskor a rideg, 4mm2 PVC szigetelés blankolásakor, darabokra tört. A nehezen beszerezhető késegység annyiba került volna, mint egy új komplett fogó 3/4-e! Új lett inkább véve.
Következő: »»   81 / 195
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem