Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   574 / 607
(#) tomi1990120 hozzászólása Ápr 4, 2017 /
 
Sziasztok egy tda7294-es mehet ugy tonkre hogy minden mukodik rajta szol is rendesen csak jobban melegszik es erotlen?Vagy ennyit birna az ic?
(#) reloop válasza tomi1990120 hozzászólására (») Ápr 4, 2017 /
 
A Jamo-t kötötted rá?
(#) mucsa válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 4, 2017 /
 
Köszönöm szépen mindenkinek a kimerítő válaszokat.
reloop: visszaolvastam, de a beírás után olvastam újra. Köszi szépen, érthető.
Alkotó: ezzel sokat segítettél, mert stereóban csinálom, és az előerősítőt is erről a tápról szeretném meghajtani.
Megvettem az E_2-höz az alkatrészeket és amint találok lyukasórát csinálok NYÁKot is neki, aztán lassan a többit. Vlaószínüleg beszámolok róla
(#) tomi1990120 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 4, 2017 /
 
Nem egy 16cm-es hifi hangfalat.Philips.
(#) reloop válasza tomi1990120 hozzászólására (») Ápr 4, 2017 /
 
Az IC csak a túláram és túlmelegedés miatt korlátozza a tápfeszültségből adódóan kivehető teljesítményt. Valami külső hibát kell keresned.
(#) tomi1990120 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 4, 2017 /
 
Egy 16cm-es hangszorot azert meg kell hogy jarasson nem?Van egy toroidom esetleg lehet az lenne keves?Adatokat nem tudok rola nincs rajta semmi cimke se felirat.Pufferelve olyan 36-37v jon ki belole 2x es a torzitsnal leesik olyan 33-34-re.
(#) reloop válasza tomi1990120 hozzászólására (») Ápr 4, 2017 /
 
A hangszóró átmérő sajnos nem hordoz számunkra hasznos információt.
Az erősítő kimenő feszültségét kell megmérned szinuszos jel határolási pontján 6ohm vagy 8ohm műterhelésnél. Ügyelj, nehogy a mérőjel kibocsátója határolja a kivezérlést!
(#) tomi1990120 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 4, 2017 /
 
Hat muterhelesem sajnos nincsen hangszoroval meg lehet oldani?Gondolom multival merjem a feszultseget?
(#) reloop válasza tomi1990120 hozzászólására (») Ápr 4, 2017 /
 
A hangszóró bizonyára nincs felkészítve 100W 1kHz-re, de még a füled is megsínylené.
Az eddigi tapasztalatok azt mutatják, hogy az alapvetően 50Hz-AC mérésére konstruált multiméterek, elfogadható hibával dolgoznak 1kHz-en is.
A mérés tárgyi feltételeit előbb-utóbb úgy is meg kell teremtened, ha ezt a hobbit választottad.
(#) tomi1990120 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 4, 2017 /
 
Ertem.Es mekkora muterheles kellene 100w-os?
(#) reloop válasza tomi1990120 hozzászólására (») Ápr 4, 2017 /
 
Elegendő a 100W.
(#) tomi1990120 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 4, 2017 /
 
Oke koszonom majd jelentkezek ha sikerult szereznem es lemertem.Kb mennyi feszulseget kell merjek ha minden rendben?2 daram 15ohmos 50w-os parhuzamosan eleg?
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2017
(#) reloop válasza tomi1990120 hozzászólására (») Ápr 4, 2017 /
 
Itt írtam róla. Azzal ellenállással és az említett táppal 18-19V kimeneti feszültség várható el.
(#) tomi1990120 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Lemertem 6-ohmos hangszoroval 100Hz-s frekvencian a torzitas kezdetenel 23-24v-ot mertem a kimeneten.Muterhelest meg nem tudtam szerezni.
(#) reloop válasza tomi1990120 hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Ha ezt a teljesítmény gyengének tűnik, akkor a hangsugárzód érzékenysége rendkívül alacsony. A táp és az erősítő rendben van.
(#) tomi1990120 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Most akkor az erosito teljesitmenye gyenge vagy a hangszoroe?Mennyit kelett volna mernem?
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2017
(#) reloop válasza tomi1990120 hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Nem tudjuk 100Hz-en hány ohm-os a hangszóród, a 6ohm csak a névleges impedancia. A szükséges képleteket lentebb linkeltem.
(#) tomi1990120 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Lehet hulyeseget kerdezek de ha lemernem a hangszoro impedenciajat a torzitas hataranal?Atkapcsolnam a multit ellenallas meresre?
(#) tomi1990120 válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Es hogyan tudnek aramot merni a kimeneten?Az erosito kimenetevel sorba kotom a multit a hangszoroval es atkapcsolom A-meresre?Enyem csak 5A-ig mer az elegendo?
(#) Alkotó válasza tomi1990120 hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Inkább mérj áramot.
(#) Alkotó válasza tomi1990120 hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
A sorba kötés jó, és váltakozó áram mérésre kell kapcsolni. Az 5 A akkor jó, ha ettől kisebb áram folyik.
(#) tomi1990120 válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Esha nagyobb folyik akkor nem mehet semmi tonkre?
(#) patkany válasza mucsa hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Visszább én is közöltem egy nyáktervet, amit egy gyári paneltól másoltam. Igaz kétoldalak, kicsit nehézkesebb elklszíteni, de én nagyon meg vagyok elégedve vele.
Itt nincs szétválasztva a jel és táp GND, mitöbb, beültetés gelöli oldalon van, teli fóliával. Az erősítő síri csendben van, 1,5m szabad végű (nem csatlakoztatott) átjátszó kábellel is! Na de, és itt alátámasztja Alkotó szavát, két erősítő van egy panelen, és közös minden, amiből nem muszály kettő.
Tehát, ha sztereoban gondolkozol, érdemes úgy elklszíteni a panelt, -hamár magad csinálod- hogy a két IC egy panelen legyen.
De ellen példával is élek, szintén Alkotó szavát igazolja, régen rendeltem két mono panelt, de nem közös táp és jel föld. Azt szétválasztottam. Külön betáp, külön föld, külön jel, ráadásul doboz két végében. Már ha tekintetemet ráemeltem, már attól zúgott!
Tanúlság, nem muszály szétválasztani, de akkor egy panelen legyen a két erősítő, és nem hurkolva a fő áramú részeket. Illetve hiába választod szét a gnd-ét, ha külön panelen van a két IC, a vezetékeléssel még elrontható!
(#) tomi1990120 válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Van egy kis gond a multimeter csak egyenaramot tud merni valtoban nem mutat semmit.
(#) Alkotó válasza tomi1990120 hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Akkor érdemes lehet átgondolni, ér-e neked annyit a teljesítmény számszerű ismerete, amennyibe egy másik -esetleg akkor már jobb- multiméter kerül. Ha igen, be kell ruházni, és máris lehet méricskélni.
Persze ha a hangszórót lecseréled ismert értékű műterhelésre, akkor elég a feszültségmérés is, mert a műterhelés nem változtatja az értékét a frekvencia változására (vagy ha mégis, akkor az ilyen minimális, amit elhanyagolunk).
De tudnod kell, hogy az erősítő mért teljesítménye csak áttételesen ad információt a hangosságról. Sőt tovább feszítve a húrt -szinte hihetetlen-, de egy dupla akkora számszerű teljesítmény az éppen csak annyival hangosabb, mint amit már észre tudsz venni, tehát szó sincs dupla hangosságról.
A tényleges hangosság érzetedet a hangszórók számának növelésével, vagy jobb esetben érzékenyebb hangszórókkal sokkal-sokkal hatékonyabban tudod befolyásolni, mint a beléjük pumpált teljesítmény növelésével.
(#) reloop válasza tomi1990120 hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Ha az erősítő teljesítményére vagy kíváncsi, ez a hangszórós mérés nem ad megbízható eredményt. A 100Hz elég közel van egy mély-közép hangszóró rezonancia-frekvenciájához. A ±34V tápfeszültségből és a 23VAC kimeneti feszültségből arra lehet következtetni, hogy 10-20ohm környékén járunk ezen a frekvencián. Bővebben: Link
(#) tomi1990120 válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Ertem akkor majd ha lessz ugy kidobando penzem beszerzek egy muterhelest mer jo ha van szerintem meg egy jobb multimetert addig is koszonom a turelmeteket es a segitseget.
(#) Moderátor hozzászólása Ápr 7, 2017
 
A műterhelés építésével kapcsolatos további beszélgetés áthelyezve ebbe a témába. A továbbiakat kérem ott folytatni szükség szerint.
(#) Awa hozzászólása Ápr 16, 2017 /
 
Hello from Canary Islands ,Spain.
Hope some one can helpme with this.
After browse for many pcb's for TDA in BTL I decide to make this one posted here,

http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_1147538.html#1147538

due its have few tracks betwen IC pins, and good thickness.
Well dedigned in general.
I use TDA7293, changing bootstrap capacitors from pins 6-14 to 6-12 in booth IC.
I'm using a +46 o -46 around 5A power source, initially I test it with a 40w lamp in series with the transformer.

It don't work. Im only get high beep... with full voltage, only work with about 12v, or when capacitor are charging or discharging.

I try testing only the IC at the left (audio input) connecting the speaker between ground and pin 14 of this IC and it works at full voltage.
But when I test with the IC at the right is make "tuck..." and then nothing until I disconnect the power.
IC replaced with the same results.
Tracks and solderings checked.

I don't have more ideas about what is wrong.

Hope someone can helpme..
Many thanks.
(#) Cinema válasza Awa hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Hi!

This Board Not Good.
-
Download the "Original" Datasheet the TDA7293, or 7294 For Bridge-Operation.
Isolated the Heatsink-to-TDA!
New Components Recommended the Good Work.

Good Luck!
Következő: »»   574 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem