Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   176 / 259
(#) botesz válasza JoniPeti hozzászólására (») Ápr 6, 2017 /
 
A bronz is jó én sima teflont raktam bele.
(#) JoniPeti hozzászólása Ápr 7, 2017 /
 
Felgrundoltam a forgórészt! Azt leszedettem, meg csináltattam hozzá bronzperselyeket. Estére összeszerelés
(#) botesz válasza JoniPeti hozzászólására (») Ápr 7, 2017 /
 
Arra ügyelj hogy NAGYON könnyen kell hogy tudjon forogni különben megint E24 et kapsz.
(#) botesz válasza JoniPeti hozzászólására (») Ápr 7, 2017 /
 
Én úgy szoktam összerakni hogy a 4 körmöt rögzítő fület letöröm és vágok alá gumidarabokat(pl mosógép lengéscsillapítójából de persze akármilyen jó)és benyomom és akkor tuti nem tud szétjönni.
(#) JoniPeti válasza botesz hozzászólására (») Ápr 7, 2017 /
 
Az már akkor letört amikor szétszedtem, de kösz a tippet!
Befújtam a tengelyvégeket teflonnal, elég jól siklik rajta a persely. Annál biztosan jobb mint volt
(#) JoniPeti hozzászólása Ápr 7, 2017 /
 
Na összeszereltem. Lenyomtam 2 tesztet, eddig hibamentes

Most nyomok egy edényes élestesztet is.

Kösz mindent!
(#) szhelyi hozzászólása Ápr 7, 2017 /
 
Siemens mosogatógép E24 hiba. Szivattyúkipucolva, kifolyócső kipucolva. Progi végigmegy vizet kiszivja, de a legvégén a leálláskor újra E24 hibajelzés. Mi lehet az oka?
(#) JoniPeti hozzászólása Ápr 7, 2017 /
 
Na lehidalok! Dobott egy e2-es hibakódot. Lement a mosogatás, maradt úgy 6 perc, mikor magára hagytam. Visszatérve tapasztalom hogy leállt hibával.
(#) botesz válasza szhelyi hozzászólására (») Ápr 8, 2017 /
 
Olvass vissza most volt róla szó.Vagy nem ürít rendesen.
(#) botesz válasza JoniPeti hozzászólására (») Ápr 8, 2017 /
 
Az baj mert az valami elektronikai nyűgöt takar.Próbálgasd hátha elhagyja....ez művelt nekem már csodákat....
(#) szhelyi válasza botesz hozzászólására (») Ápr 8, 2017 /
 
Rendesen végigment a program és teljesen kiüritett. Megálláskor újra e24 kód.
(#) botesz válasza szhelyi hozzászólására (») Ápr 8, 2017 /
 
Valószínűleg rossza a szivattyú.
(#) JoniPeti válasza botesz hozzászólására (») Ápr 9, 2017 /
 
Eddig még nem jelentkezett újra az e02-es hiba. Többször is mosogattunk már vele. Be is kötöttem a végleges helyére!
(#) rf_sampler hozzászólása Ápr 12, 2017 /
 
Sziasztok! A Bosch mosogatógépünket szeretném beállítani. Budapesten milyen átlagos német keménységi fokkal érdemes számolni? A Vízművek nagyon tág tartományt ad meg (80-180 mg/liter CaO között, 8-18 nk).
(#) proli007 válasza rf_sampler hozzászólására (») Ápr 13, 2017 / 1
 
Hello! Esetleg..
(#) graficolor hozzászólása Ápr 14, 2017 /
 
Sziasztok!

Egy ADG 7556 Whirlpool mosogatógéppel küzdök. Megszívja magát vízzel, de nem csinál semmit, pár másodperc után leengedi és jelzi a program végét. Hibaüzenet nincs. Korábban a programok végén hibát jelzett, sípolt és a bekapcsolás LED 3-szor villant.

előre is köszönöm a segítséget
(#) Busz hozzászólása Ápr 14, 2017 /
 
Adott egy asztali mosogatógép, Electrolux ESF222, nagyon régi lehet, még mechanikus programkapcsoló van benne!!

Bedöglött, nem engedi be a vizet. Kimértem, a mágnesszelepe a rossz. Áramot kap de nem nyitja ki a vizet. Szétkaptam, üresen is próbáltam, de nem vonzza a csavarhúzót, hangot nem ad, de ellenállása van, tehát nem szakadt a tekercs de nem is működik.
Lehet még bele ilyet kapni? Mert elég spéci a felépítése, nem olyan mint a mai mosógépeké.

Amúgy érdemes még ezt a gépet megjavítani, jól mosogat? Mert a használati utal arra hogy melegvízre is lehet kötni, ilyet a mai gépek sem tudnak szerintem.

Sótartálya is van, mi lesz ha só nélkül üzemeltetem?

Ha manuálisan feltöltöm akkor beindul, igaz ereszt is valahol.

DSC_1255.JPG
    
(#) botesz válasza Busz hozzászólására (») Ápr 14, 2017 /
 
Ez a gép abból a szempontból jó hogy masszív.Mindegyik mosogatógépet lehet melegvízre kötni max 60 fokig.Ha só nélkül járatod akkor egy idő után vízkövesedni fog,nameg borzalmasan mosogatni.
(#) botesz válasza graficolor hozzászólására (») Ápr 14, 2017 /
 
Valószínűleg a keringető szivattyúnál lesz valami gubanc...
(#) somys hozzászólása Ápr 15, 2017 /
 
Sziasztok! Ösrégi bosch mosogató (SGS 30A39) nem végzi a dolgát.Nagyon hallk lett a vizet be és ki nyomja csak furcsán olyan hallk lett.Olyan mintha csak ezt a két müveletet csinálná.Viz be majd ha oda ér a progi akkor viz ki.Enyhe elektromos szagot éreztem elötte.Kérem a segitségeteket.
(#) botesz válasza somys hozzászólására (») Ápr 15, 2017 /
 
Neked is azt tudom írni mint az előtted lévőnek.Lehet hogy megszorult a szivattyú vagy rossz a kondija.
(#) Busz hozzászólása Ápr 15, 2017 /
 
Szerintetek kapható még hozzá olyan elektromágneses szelep?
(#) somys válasza botesz hozzászólására (») Ápr 15, 2017 /
 
Köszönöm szépen! Van 3 másik mosogató ilyen tipus tarcsiba majd átteszem .
(#) granpa válasza Busz hozzászólására (») Ápr 15, 2017 /
 
Hívd fel a Baross utcai Alkatrészáruházat, sok régi külföldi géphez is tartanak alkatrészt.
(#) botesz válasza Busz hozzászólására (») Ápr 15, 2017 /
 
Ahogy nézem sima egy utas mágneszelep.Jó az univerzális is nem kell típusra pontosan.max 4-5 e Ft.
(#) ant75 hozzászólása Ápr 16, 2017 /
 
Sziasztok,

volt itt már pár hozzászólás emiatt, de ahol link volt (még ha nem is egyező a géppel a tipus) már nem él.. így egy kérdésem lenne.
Van egy candy cdp4609 mosogatógép, ami nem szárítja az edényeket..
Családi darab, így nem értek hozzá nem a mienk, a hibának azt mondták hogy nem melegít, namost kimértem a fűtőszálat 30 ohm körül van az kb 1800wattnak felel meg, gondoltam ok, majd szétkaptam a vezérlő panelt kicsit meg volt égve a fűtés csatlakozónál, relét kiforrasztottam lemértem rendben volt rendberaktam a forrasztást. bekapcsoltam örültem hogy melegít..
Szépen mosogat, minden rendben, majd nem igazán szárított, gyakorlatilag teljesen hideg volt a gépben minden a program "végén" illetve amikor leállt.
két led villogott, de nem tudom mit jelent mert a neten semmi sincs róla..
hőm szenzort kiszedtem, jónak kell lennie, mert változik az ellenállása a hőmérséklet változással. Kondik a control panelon rendben vannak, legalábbis vizuális inspekció alapján biztosan.

Mit kellene még meglesni hogy szárítson a drága ?

Millió köszönet..
(#) ant75 válasza ant75 hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /
 
még annyi, hogy mbALI javítását nem tudtam megoldani, mert nekem az általa leírt kondi nincs.
Táp kondit cseréltem 2 db sima elko, de hibátlan volt. Azért lecseréltem.
Ellenben van itt egy sűrga kondi amire rákerestem safety film capacitorként leltem a neten ez nem tudom hogy kell e valamire, érdemes lehetne e a venni ilyen alkatrészt...
De nagyon nincs más 5letem

candy.jpg
    
(#) botesz válasza ant75 hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /
 
A fűtéskörben kell lennie biztonsági nyomáskapcsolónak azt nézd meg hogy rendesen működik e.
(#) ant75 válasza botesz hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /
 
Szia,,

Olyat nem láttam, ellenben.. csináltam ujra egy mosogatási fázist, és látom hogy ég a kontrol led amit bekötöttem (ha a relé áramot kap felvillan a led így ellenőrzöm a mosási fázisokat) de most nem melegít.

Rámértem a csatlakozókra a hálózati fesz megvolt, ellenben a fűtőszál már nem kapott áramot..
Van egy kis muanyag tok, amit a fűtőegység fém háza védi, próbáltam hozzáférni, persze hogy a muanyag szétmállott..
Na mind1 ha már így jártam, akkor gondoltam jöhet az erőszak szétfeszegettem. Ez a kis védelem a fűtőtest fő része után van de még a fűtőtesten csak a belső csövön, s hővezető pasztát találtam alatta. Gondolom ez lehet a védelem. ezt megnyomogatva megint jó lett de mivel megfeszegettem ott is ahol nem kell (elgörbült a védőérintkező) esélytelen hogy a védelmi funkciót betöltse..

Most ujraindítottam, újra melegít, minden tökéletes, ellenben ha jön a szárítási ciklus a gondolataim:

- Idáig nem szárított.
Létezik hogy úgy szárít, hogy felforralja a vizet, ez a kis bimetálos kapcsoló 90-100 fokon tartja, a gőz bekerül a gépbe és az felmelegíti az edényeket ??

Mert akkor lehetett ez a bimetálos védelem ami tönkrement, és bizonyos esetekben hamar lekapcsolt..

De.. akkor miért nem kapcsolta a szárításnál a relét a rendszer ? Mert szárításnál soha nem láttam égni a kis ledemet, de ez nem jelent semmit, a gép kinn az udvaron én csak néha ránézek..

venni vennék egy új egységet, ahogy elnéztem milliméterre egyezik a gorenje egysége, amiből van utángyártott és 8000 ft, csak ha mégse ez a baj akkor feleslegesen vásároltam.

Szóval ha érteném a szárítás lényegét (nekem a logikus az lenne ha fűtőszál lenne az üstben felmelegítené a rendszert, majd leszívná a levegőt, de a logikus dolog itt valahogy nincs) akkor tudnék mire következtetni..
(#) somys válasza botesz hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /
 
Tisztelettel kérdezem melyik alkatrész átszerelésével kezdjem?A kondi csere után.A fent emlitett probláma miatt.
Következő: »»   176 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem