Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrasztópákák - melyik miért jó
Lapozás: OK   111 / 191
(#) nyuszis2 válasza ironmen hozzászólására (») Ápr 20, 2017 /
 
2 hét, Őt ajánlom
Ha egyáltalán nincs hegyed, egyel ki tudlak segíteni
(#) ironmen válasza nyuszis2 hozzászólására (») Ápr 20, 2017 /
 
Oké, az jó lenne. A többit privátban
(#) Ivan93 válasza Ivan93 hozzászólására (») Ápr 20, 2017 /
 
Megkérdeztem, a javítandó felületek 0.3-0.5 mm vastag ezüst lemezek. Ehhez milyen állomás lenne alkalmas, amivel kényelmes dolgozni és szűk helyekre is odafér?
(#) Massawa válasza Ivan93 hozzászólására (») Ápr 20, 2017 /
 
Ehhez komoly páka kell nagyobb fejjel ( a mérete a fontos! ) mert az ezüst lemez még jobb hövezetö, mint a réz igy az azonnal elvezeti a hegy melegét. A legegyszerübb az, ha elöveszed a legnagyobb lemezt amit forrasztani akar, megméred a tömegét és a páka hegyének legalább ilyen nehéznek kell lennie különben csak kin szenvedés lesz a munka.
(#) (Felhasználó 116638) válasza Ivan93 hozzászólására (») Ápr 21, 2017 /
 
Metcal-t javaslok, pl:MX-500 állomás, a megfelelő méretű/tipusú heggyel.
Annak nincs lehetetlen...
(#) Ivan93 válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Ápr 22, 2017 /
 
Tubeamp, Massawa! Köszönöm!
(#) Gafly hozzászólása Ápr 22, 2017 /
 
Azon morfondírozok, hogy a Attila86 II-höz a Fahreinheit 28111 jó-e (csatlakozó csere után), mert az eredetileg javasoltat már nem árulja a HQ...
(#) ironmen hozzászólása Ápr 23, 2017 / 2
 
Aki beleszaladt már ebbe a problémába, akkor annak itt egy kis segítség. Nevezetesen a Hakko T12 klónok menüje verziónként változik, és ezt nem annyira dokumentálják.
Sikerült a napokban hozzájutnom egy ilyen klónhoz, az F verzió van benne. Tökéletesen működik, a volt tulajdonosának köszönet ismét érte. De sajnos még véletlenül sem azt csinálja mint a korábbi verziók menüjébe lépésekor várnánk
De itt a lényeg: F - G verzió P00-P11-ig tart a menü

P00: visszaállíthatja az alapértelmezett paramétereket? vagy gyors menüelérés az F verziónál. (0 vagy 1 ) visszaállít - 1 )

P01: erősítés - műveleti erősítő (200 - 350) az alapértelmezett érték 230

P02: műveleti erősítő ofszet feszültség (0 ~ 250mV ) az alapértelmezett értéke 100,
A műveleti erősítő kimeneti feszültsége, szoba-hőmérsékleten mért érték.
Ez a feszültség függ a hőmérséklettől, az erősítés beállításától, és annál nagyobb minél nagyobb az erősítés,
Ha ezt az értéket nem méred meg, akkor legyen beállítva az alapértelmezett érték, vagyis 100 )

P03: hőelem C / mV adatok (30 ~ 50 ) az alapértelmezett érték 41.
Ha ezt az értéket nem ismered, tartsd meg az alapértelmezett értéket!

P04: hőmérséklet-beállítási lépésköz (0,1,2,5,10 fok ) ( F verziónál 5 vagy 10 fok )
Ha 0 állítasz be, akkor a páka hőmérséklete állandó. Nincs állítási lehetőség.

P05: alvási idő - ennyi időnek kell eltelnie művelet nélkül az alvó mód aktiválásához. ***
(0 és 60 perc között. Ha 0 a beállítás, akkor az alvás funkció tiltott)

P06: Automatikus kikapcsolási idő
(0-tól 180 percig,10 perces lépésközzel állítható. Ha 0 a beállítás, akkor a funkció tiltva van - nincs automatikus kikapcsolás)

P07: hőmérséklet-korrekció ( Szoba-hőmérsékletre állítani. Alapbeállítás +20 fok) abban az esetben, ha a kijelzőn mutatott érték nagyobb mint a páka végén mért hőmérséklet, akkor itt tudod kompenzálni )

P08: ébredési mód (0,vagy 1 ) 0 beállításnál csak a páka megemelése, mozgatása után ébred. Ez értelemszerűen csak a mozgásérzékelős pákánál működik.
1 beállításnál az encoder forgatására ébred.

P09: hőmérséklet emelkedési fokozat (20 fok és 100 fok között állítható, 10 fokonként)
( ez nem világos teljesen )

P10: Hőmérséklet elérési Időtartam ( beállítási tartomány 10 és 250 másodperc, 5 másodperces lépésekben állítható )
Ettől függ hogy lassan vagy gyorsan fűti fel a pákát. Célszerű valahol 60 és 100 másodperc közé tenni. Így kíméled a pákát is és az elektronikát is.

P11: paraméter beállítás módból visszatérés (4-60 másodperc között állítható. Célszerű a 10 másodpercet beállítani)

***A P05 beállítása 0 legyen ha a pákában nincs mozgásérzékelő. Ugyanis anélkül a beállított időtartam után állandóan készenlétbe menne,
mivel nem érzékelne változást.

Remélem lesz aki hasznát veszi.

Hakko T12.JPG
    
(#) sector99 hozzászólása Ápr 25, 2017 /
 
Sziasztok !
Ha valami ráégett a pákahegyre, azt mivel lehet letisztítani ? Alig volt használva a hegy (Weller WSP80) újként vettem (úgy is nézett ki) lehet, hogy hamisított ?
(#) NGY válasza sector99 hozzászólására (») Ápr 25, 2017 /
 
Kolofónium és propanol kb. 1:1 arányban, sűrű masszává keverni, a felfűtött pákát beledörgölni.
(#) Ge Lee válasza sector99 hozzászólására (») Ápr 25, 2017 /
 
A ráégésnek nem sok köze van ahhoz hogy a hegy eredeti vagy sem, nem tudom hol vetted, de néhány hirdetett árat elnézve elgondolkodtató, amikor a bolti ár harmadáért kínálják. Azt sem tudni mi égett rá, de egy sima lehúzással annak le kellene jönni. Ha nem, akkor óvatosan a tapétavágó élével le lehet húzni (kaparni) ha meleg a hegy.
(#) sector99 válasza NGY hozzászólására (») Ápr 25, 2017 /
 
Az első az ok, bár még sose hallottam, hogy ez azonos a fenyőgyanta "hivatalos" neve... A propanolt hol lehet beszerezni ? Közben én is keresgéltem, ezekről mi a véleményed ?
(#) NGY válasza sector99 hozzászólására (») Ápr 25, 2017 /
 
Izopropil alkohol majdnem ugyanaz, azt kapsz pl. a hestore-ban is, ugyancsak jól oldja a gyantát. Érdemes apránként adagolni az alkoholt, ahogy felveszi a gyanta, hogy ne legyen túl híg.

Azok a krémek valószínűleg hasonlóak, még nem próbáltam egyiket sem. Ha készen kapható, akkor nem kell otthon vegyészkedni .
(#) sector99 válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 25, 2017 /
 
Vate...n vettem, nem linkelném be, hogy hol.( talán nem illendő...) Hogy mi égett rá, azt én se tudom, mert vigyázok rá. Konkrétan csak forrasztok vele, tehát nincs műanyag olvasztás, melegítés meg ilyenek. Olyan feketés fényes felület van rajta, majd megpróbálom lefotózni.
(#) ironmen válasza sector99 hozzászólására (») Ápr 25, 2017 / 1
 
Milyen forrasztó ónt használsz? Én is jártam így egyszer. Az ónban volt valami adalék ami ráégett. Olyan volt a páka hegye mintha feketére színterezték volna..
Vizes farmer darab leszedte, de jó soká.. kb egy hét kellett mire úgy ahogy lejött. Persze csak amikor forrasztottam akkor törölgettem.
Amúgy a forrasztó ón váltás segített, utána ilyen gondom nem volt.
(#) sector99 válasza NGY hozzászólására (») Ápr 25, 2017 /
 
Akkor valami más megoldás lesz, mert azért nem fogok fölmenni Pestre, hogy vegyek.(csak személyes átvétel) A sima gyógyszertári alkohol miért nem jó ?
(#) Ge Lee válasza sector99 hozzászólására (») Ápr 25, 2017 /
 
Meg kell nézni hogy nincs-e ott valami sérülés a hegy bevonatán. Ha olyan dolog égett rá ami a szivacsos húzásra nem jön le, akkor azt mártogathatod akármibe, mert semmivel sem fog lejönni. Jártam már én is így, egyedül a késes kapargatással jött le, de azt finoman kell csinálni. Nálam túlélte a bevonat, azóta is használom azt a hegyet. Ami még egyszer működött az a rozsdaoldó (forrasztási csodaszer), de abba csak akkor mártsd bele amikor még melegedő állapotában van a hegy, szóval ne legyen meleg. Hidegen belemártod, bekapcsolod a pákát, és amikor már éppen sercegne kiveszed, lehúzod a szivacson.
(#) NGY válasza sector99 hozzászólására (») Ápr 25, 2017 /
 
Mert az etilalkohol, ami alig-alig oldja a gyantát. Meg lehet vele küzdeni, de nem lesz az igazi.

Ahogy nézem azokat a "gyári" krémeket, van bennük valami forraszanyag is, gondolom a tisztítás után egyből szépen be is ónozza a hegyet.

Akkor most feltalálom a spanyolviaszt: lejárt szavatosságú forraszpasztát (úgyis menne a lecsóba) feljavítani valami jóféle folyékony folyasztószerrel, és kész a tisztító/ónozó krém.
(#) sector99 válasza ironmen hozzászólására (») Ápr 25, 2017 /
 
Szerintem ott a pont Nálad ! Tökéletesen illik rá a leírásod. Akkor én is ónt fogok cserélni.
(#) ironmen válasza sector99 hozzászólására (») Ápr 25, 2017 /
 
Nem szentírás.. De valami nagyon gazdaságos k*nai ónt vettem.. aztán ez festette át a pákavégét..
(#) sector99 válasza NGY hozzászólására (») Ápr 25, 2017 /
 
Ok. Közben én is keresgéltem újra itt magyarul is van leírás, emitten meg venni is lehet. Lehet, hogy rendelek, mert van elég sok(féle) hegyem és pákám.
(#) Massawa válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Ápr 25, 2017 /
 
Még itt ott kaphato a barkácsboltokban.
(#) sector99 válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 25, 2017 /
 
Most látom, hogy a Hestore is forgalmazza...
(#) nandika76 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Ápr 25, 2017 /
 
Szia. Azért lehet még kapni!!
(#) sector99 válasza nandika76 hozzászólására (») Ápr 25, 2017 /
 
Itt a legolcsóbb. A szállítási költség is majdnem annyi...
(#) Firefighter1 hozzászólása Ápr 25, 2017 /
 
Probálom megérzeni.. de egyszerűen nem siker
A kék és a fehér az a vibrokapcsolo... a piros a fekete és a zöld pedig???
Az egyik közösített test a másik a fütőelem a harmadik pedig a hőérzékelő?
(#) ironmen válasza Firefighter1 hozzászólására (») Ápr 25, 2017 /
 
Piros fűtőelem +
Fekete fűtőelem -
Zöld ESD föld

Kék "A" + Fehér "B" vibrokapcsoló

A mozgásérzékelő kapcsolónál lehet meg kell cserélned a két vezetéket, ha nem reagál a páka mozgatásra
(#) meone hozzászólása Ápr 27, 2017 /
 
Sziasztok!
Tanácsot szeretnék tőletek kérni.Az elkövetkezendő időkben tervezek venni egy forrasztó állomást.
Szeretnék vele kiforrasztani és beforrasztani egyaránt. Weller márkájú termékben gondolkodom, mivel van egy 80 Wattos pákám és évek óta kiszolgál rendesen.
A rászánt keretem 100 eret Ft körül mozog.
Mit tanácsoltok mely típust érdemes megvenni?
Köszönöm előre is.
(#) micimacko válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Ápr 27, 2017 / 2
 
A Kalmopyrin is tökelete erre a célra, az kapható
A füstjébe ne szagolj bele, mert borzalmas...
(#) Meggyötört Pingvin hozzászólása Máj 1, 2017 /
 
Üdv!

10-15 ezer körül milyen állomást ajánlotok? Lehetöleg könnyen beszerezhető legyen az alkatérsz hozzá. Illetve ha van ebben a kategoriában jol bevált az is jöhet
Következő: »»   111 / 191
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem