Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   30 / 137
(#) Panhard válasza DecebaL hozzászólására (») Ápr 13, 2017 /
 
Ilyen nekem is volt, hogy lassan írta ki az adatokat az oldalra, de az a böngésző hibája volt. Ha jól emlékszek, firefox böngészőben volt ilyen. De ott mindig. Mivel én Operát használok, azóta nem láttam ezt a hibát.
(#) DecebaL válasza Panhard hozzászólására (») Ápr 13, 2017 /
 
Nálam sajnos nem.
Próbáltam, Chrome, Ie, Opera, Firefox böngészővel ugyanaz. Még a sebesség problémával ki is békülnék, de az hogy csak 50-60 bájtot fogad és betelik a buffer az nagyon zavar és ennek a megoldása érdekelne jobban.
(#) Panhard válasza DecebaL hozzászólására (») Ápr 13, 2017 /
 
Úgy tudom 1500 bájt az MTU csomag mérete. Nem lehet hogy ezt léped át? Mert akkor több részletben kell elküldeni az adatot.
(#) Kovabe válasza DecebaL hozzászólására (») Ápr 13, 2017 /
 
Szia

Nem vagyok egy nagy ESP mágus, azt nézd meg hogy az ESP milyen sebességgel kommunikál a soros porton, lehet hogy valami lassítja, esetleg lassura van álítva.
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2017
(#) DecebaL válasza Panhard hozzászólására (») Ápr 13, 2017 /
 
A sebesség 9600, de próbáltam nagyobbal is azzal sem volt gyorsabb.
Ha csak 10 karaktert küldök át akkor is 1 karakter / másodperc alatt írja ki a böngészőre a cuccot.
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2017
(#) nedudgi válasza DecebaL hozzászólására (») Ápr 13, 2017 /
 
  1. 'default.bas
  2. serialbranch [serialin]
  3. wait
  4.  
  5. [serialin]
  6. bla$ = Serial.read.chr()
  7. if bla$ == chr(13) then print
  8. wprint bla$
  9. if bla$ == chr(35) then cls
  10. if serial.available() <> 0 then goto [serialin]
  11. return

Így gyorsabbnak tűnik.
(#) DecebaL válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 14, 2017 /
 
Sajnos nálam ugyan olyan lassú próbáltam másik ESP-vel azzal is ugyanaz.
Azt nem tudod, hogy a buffer miért telik meg 50 bájt átküldése után?
(#) nedudgi válasza DecebaL hozzászólására (») Ápr 14, 2017 /
 
Milyen firmware verziót használsz? Mekkora a flash memória?
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2017
(#) nedudgi válasza DecebaL hozzászólására (») Ápr 14, 2017 /
 
  1. 'default.bas
  2. serialbranch [serialin]
  3. wait
  4.  
  5. [serialin]
  6. serialinput bla$
  7. 'if bla$ == chr(13) then print
  8. wprint bla$
  9. if bla$ == chr(35) then cls
  10. 'if serial.available() <> 0 then goto [serialin]
  11. return

Elnézést, nem ellenőriztem, mi volt a vágólapon.
(#) DecebaL válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 14, 2017 /
 
ESP Basic 3.0.Alpha 69 és 1 mega a flash.
Így nálam nem működik.
Nem igazán vagyok otthon basicben sajnos.
Hogyan lehetne egy változóban vagy tömbben eltárolni a bejövő adatokat és azt majd a végén vagy később kiírni?
A ' jelnek mi a szerepe az utasítás előtt?
(#) nedudgi válasza DecebaL hozzászólására (») Ápr 14, 2017 /
 
A ' jel megjegyzés, komment. Az 5. sor utasítása azt jelenti, hogy a bla$ változóba tárolja el a beolvasott karaktereket.
Mi a végcél, mit szeretnél megoldani?
Délután kerítek egy modult kevesebb flash memóriával, akkor megnézem. (Most csak 16 és 4 MB van kéznél.)
(#) DecebaL válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 14, 2017 /
 
Van a kazán vezérlőm 6 szenzorral egy PIC a lelke az egésznek az kiteszi soros portra a mért hőmérsékleteket, és az egyéb beállításokat adatokat ez pontosan 170 bájt.
A PIC 1 percenként küldi a szóban forgó 170 karaktert
Ezt a 170 bájtot akarom hogy a böngészőben megjelenjen.
De csak a lenti képen látható infót írja ki a böngészőbe a többi lemarad.
Most jelenleg kb. 50-60 bájtot tud kiírni mert betelik a buffer, és ez az 60 bájt kb 50-60 másodperc alatt kerül kiírásra.
(#) nedudgi válasza DecebaL hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /
 
Mit értesz azon, hogy nem működik?
Szerintem ott a gond, hogy karakterenként küldöd a böngészőnek az adatokat. Nem ismerem a Basic és HTML működését, de valószínűsítem, hogy egy karakter kiküldése nem csak annyiból áll, hogy WiFin elküldi a böngésőnek azt a karaktert.
Hőmérséklet mérésekor a másodpercenkénti adatküldés valószínűleg felesleges.
(#) cua válasza DecebaL hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /
 
Az a baja, hogy masodpercenkent kuldesz egy karaktert es ezt probalod percenkent ismetelni.
Nem a 'buffer' telik be hanem letelik az egy perc, innen a kb. 60 karakternyi atvitt adat.

Karakterenkent kuldeni tcp/ip-n adatot (ertsd: csomagot) eleg meredek. Mukodik, de nem pont szerencses http protokollal

Allitsd ossze a kivant stringet (fuzd ossze a karaktereket) es kuld at _egyetlen_ adatcsomagban.
(#) DecebaL válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Igen az volt a baj, hogy karakterenként küldtem, hogy egyben küldöm az egészet így már szuper.
Köszönöm a segítséget.
(#) andyka hozzászólása Ápr 19, 2017 /
 
Egy wifi repeater -t szeretnek osszehozni egy Wemos mini Pro -val.
Probalgattam is egy neten lelt kodot / megoldast de nem jutottam semmire.
Link
Esetleg csinalt-e valaki ilyet, tud valami jobb linket (megoldast) ?
(#) Firefighter1 válasza andyka hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Repeater is összehozható ezzel a modullal?? Na ez engem is érdekelne! Elkezdek turni énis a neten! De ha jutsz valamire akkor ird meg légyszives
(#) Firefighter1 válasza andyka hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
(#) moltam hozzászólása Ápr 19, 2017 /
 
Helosztok.
Szerintetek működőképes lenne ha 50+ darab esp modul lenne rákapcsolódva egy routerra? A legtávolabbi kb 150m re. Kb a kép szerint, minden pötty egy esp. 45 öt rajzoltam be, de valószłnűleg több lesz. Nem zavarnák be egymást a modulok? Lenne külső antenna esp-07 modulokkal, elvileg a 150m bőven hatókörön belül van. Ha ez nem oké, rs485 kábeles kapcsolat a másik lehetőség...
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2017

esp.jpg
    
(#) Lucifer válasza moltam hozzászólására (») Ápr 20, 2017 / 1
 
(#) moltam válasza Lucifer hozzászólására (») Ápr 20, 2017 /
 
Ezek szerint működhet. A kérdés már csak az hogy akkuról eljárna e vagy mindenképp kell neki tápot vinni. 8-10 hónapot kéne működnie, gondolom ez már necces hiába a sleep. Mindegy, tápot odavinni olcsóbb mint az ftp kábel az rs-485 nek. Egy hőmérséklet mérő hálózat lenne a koncepció dallas féle 1 wire hőmérőkkel.
(#) Lucifer válasza moltam hozzászólására (») Ápr 20, 2017 /
 
Ez tipikusan nem Wifivel megoldandó feladat.
(#) Kera_Will válasza moltam hozzászólására (») Ápr 20, 2017 /
 
Nézzél körül inkább a LoRa WAN eszközök körül .
Azokat pont erre a célra fejlesztették ki, low power , large range , data transfer .
LoRa tájékoztató
(#) moltam válasza Kera_Will hozzászólására (») Ápr 20, 2017 /
 
Köszönöm a válaszokat. Az esp azért lett volna jó, mert SoC így megspóroltuk volna a mikrokontrollert. Ez a lora dolog jó is lenne, csak gondolom nem filléres cucc ebayról. nrf24l01 a következő ötlet, de ehhez már kellesz külön kontroller is. Vagy rfm69hw. De ez már nem esp téma.
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2017
(#) Panhard válasza moltam hozzászólására (») Ápr 20, 2017 /
 
Meg lehet oldani ESP modulokkal is. Bár ha 600Huf-al számoljuk darabját, és 50db kell, az sem olcsó mulatság.
A hatótáv bőven belefér. A tápellátásról kell gondoskodni.
Kell egy router, amin Openwrt vagy ddwrt van, azok gond nélkül tudnak kezelni 256 klienst is.
(#) moltam válasza Panhard hozzászólására (») Ápr 20, 2017 /
 
Igen, openwrt lenne a terv, mert a logger/webszerver is a routerben lenne. 1200 körül a külső antennát is beleszámolva, plusz a ds hőmérők, 3v3 stab. Ha már vezetéknélküli, jó lenne ha akkus lenne, fogyasztásban viszont jobb az nrf. Persze kell mellé egy kontroller, az még hozzáadódik. De ha már akkus, akkor akku ára, akku állapot figyelő/védő áramkör, töltés megoldása... Valahogy ez a tápvezeték + antenna megoldás nem szimpatikus, de ha így olcsóbb, akkor így lesz megoldva.
(#) Panhard válasza moltam hozzászólására (») Ápr 20, 2017 /
 
Az akkus megoldást hogy gondoltad? Naponta töltögeted az akksikat egyesével? Amúgy milyen projekt lesz ez? Ha nem titok.
(#) moltam válasza Panhard hozzászólására (») Ápr 20, 2017 /
 
Csak néha néha kéne elküldeni pár bájtot, nagyrészt sleepben lennének az espk, bár szerintem egy hónapnál így se lehetne tovább húzni. Terményraktár hőmérő rendszer lenne. Egy esp modulon 3 ds 1wire hőmérő.
(#) Firefighter1 válasza moltam hozzászólására (») Ápr 20, 2017 /
 
Már csak azon gondolkodom hogy miért kell ennyire részletes térinformáció? Tűzjelző szerepet is betöltene? De ha már ennyit belefektetsz akkor miért nem raksz mellè pára szenzort is?
A termény érzékenyebb a nedvességre mint a hőre! De amigy kiváncsian várom mert az ilyen projektek mindig jok szoktak lenni... érdekesek!
(#) kly hozzászólása Ápr 20, 2017 1 /
 
Rászántam magam két ilyen modul megvételére. Különösebben nem ismerem ezeket kb annyit tudok róla hogy wifi 802.11 . tehát kényelmes a használat és hogy soros porton kell beszélgetni vele is alapból. Van rajta valami SW alapból.Ezzel ki is merült a tudásom.

Elsőre egyből az tűnt fel hogy kb 15 féle verzió kapható. Hurrá így legalább könnyű mellényúlni

kb ez a család:
ESP 8266 WIFI Module ESP 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 12E 12F 13 14 W

A tervem ,hogy bare metal írok rá saját software-t a fellelhető free lib ek segítségével. Láttam van SDK meg minden ami kell. Ezzel nincs is gond.

Kérdésem hogy mi a különbség a modulok között? A chip is több verzió van vagy csak több gyártónak van ilyen modulja és ezért a sokféleség?

Szóval egyformák ezek vagy megszívathat valami?

Alapvetően a feladat egyeszrű,az lenne hogy:

INPUT ->SPI(slave)->FIFO->WIFI(AP) -> WIFI(CL)->FIFO->SPI(slave)-> OUTPUT

Amit az INPUT-on betolok azt az OUTPUT -on akarom kiszedni.
A két modul IP-n, UDP vel beszélgetne. Nincs szükség webszerverre sem. kívülről a modulokat sem akarom elérni IP-n.
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2017
Következő: »»   30 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem