Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   216 / 287
(#) erdgab válasza deak francis hozzászólására (») Ápr 15, 2017 /
 
Akkor elvileg van a kondenzátorban 630m joule töltés,ez kerül a trafóra.Kérdés,milyen hatásfokkal alakítja át és küldi a karámra?Egy kísérletet megérne mondjuk 2km kerítésen és a végén megnézni mekkora faszültség marad.A gyakorlati gazdák azt mondják 3000V a karám végén még biztosan távol tartja a vadakat.
Joule számoló.
Van nálam egy gyári pásztor,amint időm engedi méricskélek a nagyfesz trafóján és leírom ide.
(#) deak francis válasza erdgab hozzászólására (») Ápr 15, 2017 /
 
Köszi szépen.Én megelégszem ha "visz"2-3 hektárt is.
(#) deak francis válasza erdgab hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /
 
Üdv.mindenkinek!Ha trafót használok kivehetem az alábbi alkatrészeket??
(#) erdgab válasza deak francis hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /
 
Miért vennéd ki a snubbert?Az elvileg a tirisztort védi.
Amit ígértem:CLOS 150-2 pástor.A trafója EI 85x70x35mm,10,5cm2 keresztmetszet,légrés nélkül.Primer kb. 0,2 ohm (87,6uH) ,a szekunder 20,6 ohm (503mH),feszültség áttétele 11,5.Vezeték átmérőket,menetszámot nem tudok mondani,ezek hozzáférhetetlenek,megbontani nem szeretném.A kondenzátora 18uF,melyet kb. 600 voltra töltött az elektronika.
(#) deak francis válasza erdgab hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /
 
Köszönöm.Nem akarom kivenni,csak találtam egy kapcsolást amiben nem volt ez a "védelem".
Tehát az enyén akkor ezek alapján jó-e 2-3 hektárra??
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2017
(#) erdgab válasza deak francis hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /
 
Biztosat mondani nem lehet csak kipróbálás után lesz értékelhető eredmény,addig sok a talány meg a ha.....,de kíváncsian várom az eredményt.
(#) deak francis válasza erdgab hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /
 
Megértettem! Ha valami pontosat tudok jelenkezem!!Csak az alapján hogy 0,5J elég 1-1,5 hektárra (valami olvasmány alapján)akkor gondoltam 2 hektárhoz okés lesz.És meg hogy trafóról lenne szó nem bobinárol .Tudniillik a bobinának a nagyfesz derót ha leesik a földre ,beterhelődik?!?!,a trafónál meg még pattog.Saját tapasztalat!! Köszi és elnézést!!
(#) irka válasza levaitamas hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /
 
Ok. Köszönöm!
(#) nyemi válasza erdgab hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /
 
Idézet:
„Miért vennéd ki a snubbert?Az elvileg a tirisztort védi.”


Inkább segíti a tirisztor be-ki kapcsolását (főleg induktív terhelésnél fontos), és növeli a dV/dt-jét (kritikus feszültség emelkedés tűrést, az anód-katód közt).
(#) Imi69 válasza erdgab hozzászólására (») Ápr 18, 2017 /
 
Szia erdgab!
Az induktivitás értékek vasmaggal vagy vasmag nélkül lettek mérve? Lehetne a tekercsek fizikai méreteiről (tekercshossz, tekercsréteg-vastagság) adatot kapni?
Arra gondoltam, hogy közelítő számítást lehetne végezni az induktivitás és az ellenállás értékek alapján menetszámra és huzal keresztmetszetre. Ebből adódna a menetszám: https://www.hobbielektronika.hu/segedprogramok/?prog=induktivitas2 . Az így kapott menetszám értékkel és az ellenállás értékből pedig a huzal keresztmetszetét lehetne megsaccolni a fajlagos ellenállás számítás segítségével. Tudom, hogy nagyon közelítő, de talán egy-két próba tekercselés után már lehetne konkrét értékeket is közzétenni... természetesen akinek van rá ideje, energiája és anyaga!
(#) erdgab válasza Imi69 hozzászólására (») Ápr 18, 2017 /
 
Szia!
Az induktivitás értékek vasmaggal lettek mérve,nyitott szekunder illetve nyitott primer tekercsvégekkel.A trafót nem tudom megbontani,nem is szeretném,nem az enyém a készülék.A vasmag teljesen tele van tekercselve,ennél többet sajnos nem tudok mondani.A kivezetéseknél sem tudom megnézni milyen huzalból lehet,mert mind többszálas sodrott vezetékkel van kihozva valahonnét bentről.A trafó átlagos kinézetű,ha nem tudnám mié azt mondanám valami 230V/20V(ennyit mértem próbán) trafó,semmi szembetűnő eltérés nem látható.
(#) JZoli hozzászólása Ápr 20, 2017 /
 
Hoztak hozzám egy ADIMAX 5000 tipusú villanypásztort javításra. A tulaj szerint az a gond vele, hogy "nagyon gyenge villanyt ad le". Szétszedve egy elég nagy panel van benne, több IC-vel. Semmilyen állítási lehetőség nincs benne, csak egy kapcsolóüzemű inverter lehet, na meg a tirisztoros rész. Mi okozhatja a kimenőfeszültség, vagy teljesítmény csökkenését? Felteszek egy képet róla, ez ugyan a netről való, de hátha így ismerős lesz valakinek.

103387C.jpg
    
(#) ironmen válasza JZoli hozzászólására (») Ápr 20, 2017 /
 
Mérj feszültséget a kondikon. Jellemzően 400 - 800V közötti feszültséget sütnek rá a trafó primerjére. Ha "elfáradt" az inverter, és kevés a delej, akkor nincs kimenő teljesítmény. A trafó is okozhat ilyet. Éppen a napokban cseréltem egy Gallagher B180 power plus-ban trafót, ugyanezzel a jelenséggel szenvedett.
(#) deak francis válasza ironmen hozzászólására (») Ápr 20, 2017 /
 
Üdv.És milyen trafót cseréltél???Milyet tettél bele?
(#) ironmen válasza deak francis hozzászólására (») Ápr 20, 2017 /
 
Gyárit. Rendeltem a gyártó viszonteladóján keresztül. Nem pont az eredeti került bele, de működött utána rendesen. Postával együtt 22 ezer volt
(#) JZoli válasza ironmen hozzászólására (») Ápr 20, 2017 /
 
Szerencséd volt vele! Nos ebben ez a panel van:
(#) deak francis válasza ironmen hozzászólására (») Ápr 20, 2017 /
 
Köszi..értem!
(#) Cavalier válasza JZoli hozzászólására (») Ápr 21, 2017 / 1
 
A nagy fekete kondin mérj feszültséget, másodpercenként fel kell szaladnia 4-600V környékére. Ha nem teszi, akkor a kondi is lehet rossz, a múltkor volt egy ami teljesen zárlatos volt, csere egy motorindító kondira, és jó lett.
(#) erdgab válasza JZoli hozzászólására (») Ápr 21, 2017 /
 
Mérj feszültséget a kondenzátoron (5-600V) ,ellenőrizd a kondi kapacitását kisütött állapotban.Ha ezek rendben akkor lehet zárlatos a nagyfeszültségű transzformátor,nem biztos,hogy ki tudod mérni.Lehet,úgy üzemeltették ,hogy le volt szakadva a karám a pásztorról és magába húzott át.Én találkoztam már ilyennel,a kiöntött trafó nem javítható.
(#) deak francis hozzászólása Ápr 21, 2017 /
 
Üdv.Ez a pásztor 230V-ről műkődik?
(#) ironmen válasza deak francis hozzászólására (») Ápr 21, 2017 /
 
A fotót elnézve inverteres..
(#) deak francis válasza ironmen hozzászólására (») Ápr 21, 2017 /
 
Elnézést!igazad van.Azért nekem egy kicsit fura a 5-600V a kondin?!?Nekem nem sikerült ennyit kihozni még.
(#) ironmen válasza deak francis hozzászólására (») Ápr 21, 2017 /
 
Ááá az még annyira nem is sok...A speedrite 15000i-ben 2 db 23µF 900V-os kondi van.. Ezt tölti az elektronika kb 800 voltra.. Aztán ezt rásütik egy olyan trafóra, aminek a szekunder tekercse kb 100-menet, 1,5-ös huzalból. A primer meg egy rézszalag egyszer körbetekerve a szekunderen. Na ez kb olyan ívet húz, mint a nyári villám..

Ha jól választod meg az inverteres trafóját, meg eljátszol a frekivel/kitöltéssel, akkor azért ki lehet szedni egy amatőr cuccból is 600 v-ot probléma nélkül.
(#) deak francis hozzászólása Ápr 23, 2017 /
 
mérő Üdv.Van egy gyári nagyfesz mérőm,mindig leégeti a 140-150K -os ellenállást...mit lehetne csinálni?
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2017
(#) ironmen válasza deak francis hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Fotó a belsejéről? Kapcsolási rajz? Enélkül nehéz lesz bármit is mondani azon kívül hogy ne használd..
(#) vargaf válasza deak francis hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Nem látunk bele a készülékbe, nem tudjuk milyen a 140-150 kΩ ellenállás. Így csak két ötletem van, tegyél nagyobb terhelhetőségű ellenállást, vagy több darabból rakjad össze.
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2017
(#) ironmen válasza deak francis hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Így néz ki belülről? Sajnos ezen a képen nem olvashatók le az ellenállás értékek, de melyik lenne az ami leég? És mennyi idő alatt? Ezzel nem szokás 10-20 másodpercnél hosszabb ideig méricskélni egyhuzamban..
(#) deak francis válasza ironmen hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Ez az....sajnos az ell.értékek nem igazán látszanak.Ahogy ráakasztom a kerítésre pár másodperc alatt kampó.
(#) vargaf válasza deak francis hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Műszer villanypásztorhoz
Ott az értékek is olvashatóak.
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2017
(#) deak francis válasza vargaf hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Valami hasonló értékeket számoltam...csak a legnagyobb értéküt nem tudom biztosra...csak saccolom 140-150K -nak.
Következő: »»   216 / 287
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem