Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   459 / 580
(#) mindenes válasza ax-el hozzászólására (») Ápr 15, 2017 /
 
A varisztorokkal kár foglalkozni a betét műkodését közvetlen nem befolyásolják, tulfeszültség védő szerepük van van csupán a félvezetők érdekében
(#) Tyutyu válasza palko0125 hozzászólására (») Ápr 15, 2017 /
 
Sziasztok! A főmotor szénkeféje nagyon rövid volt, így tetem bele újat. De még mindig nem indul. Annyira jutottam, hogy a vezérlőpanel nem halott, mert tudom resetelni és el is akarja kezdeni a mosást. Úgy hallom a vízbevezető szelep nyit, de mikor indítaná a főmotort hibára fut és az állapot jelző LED gyors villogásba kezd. A nagy TRIAK jó, kiforrasztva megmérve. A kicsi triakokokon pedig nincs nagy hibára utaló jel. A kékkel karikázott részen csak egy kis ragasztó volt. Most lehet hogy a főmotort és fordulatszám mérőt kellene leellenőriznem. Szerintetek ezt hogy lehet legegyszerűbben ellenőrizni? Köszi előre is...
(#) ax-el válasza mindenes hozzászólására (») Ápr 15, 2017 /
 
De a varisztor egyik lába közvetlen megy ahhoz a reléhez, ami kapcsolja a fűtő szálat. Szóval biztos, hogy a varisztornak nincs szerepe? És amúgy normális, hogy szakadásban van mindkét varisztor?
(#) mindenes válasza ax-el hozzászólására (») Ápr 15, 2017 /
 
Fentebb irtam hogy mi a szerepe . Gonolod hogy ha aktivan részt vállalna a fbetét táplálásában, egy ekkora alkatrész 2kW kibirna?
(#) mindenes válasza Tyutyu hozzászólására (») Ápr 15, 2017 /
 
Szia!A triakot ne csak mérd hanem teszteld, a mérés csak zárlat megállapítására jó.
(#) mindenes válasza ax-el hozzászólására (») Ápr 15, 2017 /
 
Hibátlan varisztornál egyébbként az az elvárható.Mármint a szakadás.
(#) botesz válasza mindenes hozzászólására (») Ápr 15, 2017 /
 
Biztos hogy nincs mert ebben újfajta nyomáskapcsoló van.
(#) Tyutyu válasza mindenes hozzászólására (») Ápr 15, 2017 /
 
Teszteltem is( tápegységről 12V + lámpa), úgy is OK.
(#) kisskarex hozzászólása Ápr 16, 2017 /
 
Sziasztok.Whirlpool AWE 6514 felültöltős mosógépem tele ruhával felfűtve mosás közben megállt de úgy hogy még hiba kódot sem ir ki teljesen sötétek a ledek semmi nem világit.Áram van biztositék hibátlan,mi lehet a probléma?Eddig működött hibátlanul éppen a napokban cseréltem benne csapágyakat de elektronikához nem nyúltam ezért nem értem az egészet.
(#) ax-el válasza kisskarex hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /
 
Szia! Panelre érkezik táp? HA igen, van tokozott biztosíték a panelen?
(#) botesz válasza kisskarex hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /
 
Elszállt a táp IC.Van ott még egy induktivitás meg egy ellenállás általában szemmel láthatóan rosszak szoktak lenni.Csere és megy tovább.Az induktivitás az nem mindig száll el de az ellenállás mindig.
(#) kisskarex hozzászólása Ápr 16, 2017 /
 
Sziasztok.
Igen táp érkezik a kapcsolóig de onnan sehova,bizti nincs.
Vszinűleg azIC lesz de igy szemre semmi nem rossz nincs szétégve stb.Sikerült szereznem egy másik panelt és most megy rendesen.
(#) mindenes válasza kisskarex hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /
 
Szia! Keress vissza itt a mosógépes témában sokszor le volt írva ez a hiba eset, tipikus whirpool probléma ez a táphiba.
(#) atika 0475 hozzászólása Ápr 16, 2017 /
 
Üdvözlök mindenkit.. Egy bosch logixx 8 tipusú mosógéphez keresek motorvezérlő panelt vagy ha valaki esetleg javít ilyet..előre is köszönöm a segítséget,vagy a tippet,hogy merre hogyan tovább...Tisztelettel: BallaAttila...
(#) Josi777 válasza kisskarex hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Általában 2 oka van ennek a jelenségnek. A gyakoribb az LNK304-es IC és egy 33 ohmos védő ellenállás meghibásodása. Ilyenkor ezen alkatrészek cseréje orvosolja a problémát. Célszerű még cserélni az 1uH-s zavarszűrő induktivitást is, ez egy barna, ellenálláshoz hasonló alkatrész, melyen felpúposodás látható. Ha jó a 33 ohmos ellenállás, akkor a másik meghibásodásba futottál bele, szóval először ezt az ellenállás ellenőrizd.
(#) péter71 hozzászólása Ápr 17, 2017 /
 
Sziasztok. Van egy whirlpool awg 371 es mosógép, amibe a kondenzátor szétolvadt, majdnem kigyulladt. Kábel köteg összeolvadt a hőtől. A kérdésem az, hogy csak a kondi adta meg magát, vagy a motor is hibás lehet, amitől melegedett a kondi?
(#) Near hozzászólása Ápr 17, 2017 /
 
Sziasztok!

Elsőnek adatok:
typ.: bosch sd6p1b
Táp/vezérlő: siemens epg60100
Relék: HF3FD

Hiba részletesen.

Tegnapi nap folyamán lefutott rendesen a program.
Amikor a végén ki szerettem volna kapcsolni ez csak félig történt meg.
Egy relé kattant de a kijelző bekapcsolva maradt.
A gombok is működtek program indító megnyomására a gép maga semmit se csinált,
csak az időzítő indult el.
Ekkor kihúztam majd bedugtam. Ekkor elindult rendesen a gép elindult az előzőleg beállított program.
Töröltem a programot majd megint megpróbáltam kikapcsolni sikertelenül.
Kihúztam, kivettem a vezérlőt és átnéztem a reléket.
Az egyik nem kapcsolt kis noszogatásra azonban hajlandó volt vissza térni.
Gondoltam húsvét utánig kibírja aztán csere.
Rosszul gondoltam.
Vissza raktam a tápot, mindent a korábban készített képek alapján össze dugtam.
Legelsőre minden rendben is ment.
Bedugásnál teszt de nem maradt bekapcsolva.
Power gomb megnyom bekapcsol. Először ki is kapcsolt. Aztán bekapcsoltam és ismét nem reagált a kikapcsra visza jött a hiba.
De ezúttal egy furcsa jelenséget hozott magával. Halk szikra szerű sercegés
kezdett hallatszani majd kis idő után észhez tért megint a relé. Ez tartott kb 5 percig amikor is megint elkezdte a hangot produkálni. Random időközönként neki állt ki be kapcsolni.
Ekkor viszont enyhe égett szagra lettem figyelmes. Azt hittem elrontottam valamit
de minden kábel a helyén volt minden úgy ahogy a képeken. Az égett szag
ráadásul nem a panelről hanem a gép aljából (a vezérlő is ott van) jött.
Kivettem megint a vezérlőt de mint mondtam nem arról jött.
Benéztem alulra de égésnyom sehol. Érdekes a teszt ekkor is lefutott míg kicsivel utána magátol ki nem kapcsolt.
Hiba kódot nem kaptam egyszer se.

Kérdések:
Lehet, hogy én rontottam el valamit amikor először kivettem a vezérlőt?
Mi okozhat égett szagot? Lehet bekapcsolta a meghüjült vezérlő víz nélkül a fűtőbetétet?
A relék cseréje megoldhatja vagy komplett panel csere esedékes? (9 éves készülék)
Esetleg más probléma is lehet?

Remélem nem lett túl hosszú és elég infót leírtam, jó lenne észhez téríteni.
(#) palko0125 válasza Near hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Szia!
Akkor ez valószínűleg szénkefe probléma lesz. Amit leírtál az teljesen erre utal. Nézd meg a motorban a szénkeféket. Valószínűleg rövidek lesznek.
Üdv, Palkó.
(#) botesz válasza Near hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Szegény plako kolléga be is nézte...ez mosogatógép...még jó hogy van külön topic neki!!!
szóval:
Ilyenem már volt.Valószínűleg folyik valahol alul.
Van benne egy nikecel úszó azon van egy 3 vezetékes mikrokapcsoló.Cseréld ki mert össze van égve.Nekem legalábbis akkor produkálta az általad leírt jelenséget.
(#) palko0125 válasza botesz hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
[off]huuuu, valóban![off]
(#) kisskarex hozzászólása Ápr 17, 2017 /
 
Sziasztok.
Köszönöm mindenkinek aki segitett az agyhalott whirlpool-ban jelenleg egy másik panellal műkszik.........kérdés meddig!
(#) ax-el válasza mindenes hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
A nyomáskapcsoló kiiktatható legalább a tesztelésig? Nincs benne tapasztalatom. Amúgy a szintjelző kapcsoló és a nyomás kapcsoló ugyanaz?
(#) botesz válasza ax-el hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Nem tudod kiiktatni ahogy írtam ez már digitális nincs értelme.
(#) mindenes válasza ax-el hozzászólására (») Ápr 18, 2017 /
 
Nyomáskapcsoló, vizszintszabályzó, presostát.
(#) gabo68 hozzászólása Ápr 21, 2017 /
 
Sziasztok! Zanussi 674 c típusom van. A centrifugával van olyan gondom, hogy nem forgatja a legmagasabb fordulaton centrifugálás közben, azt hiszem kb. 3 fokozata van, a másodikig jut el. Azt sajna nem figyeltem meg, hogy az öblítések közti centrifugálásokkor pörgeti e rendesen. kefe volt már cserélve, de nem mostanában. Korábban volt egyszer vele olyan, hogy ledobta az ékszíjat, én meg persze azonnal oldalra fordítottam, hogy visszategyem és az öblítő tartóból a folyadék ráfolyt pont a vez. elektronikára. azt hittem annyi neki, de pár nap száradás után ment rendesen, azóta mosott már vagy 30-szor. a korábbi kefekopás alkalmával volt egy kis "ívhúzó" hangja a motor felől, ez most nincs, de attól még persze lehet, hogy kopott... Örülnék, ha tudnátok segíteni. Előre is köszönöm.
(#) banya012 hozzászólása Ápr 22, 2017 /
 
Sziasztok..
Megint elakadtam..
Botesz..!!! Te vagy a miele zseni..
olya gond adodott, hogy minden programot vegig futtat, viszont a centrinel elakad.
csak forgat jobbra-balra.. felporog kb 100-as fordulatra, majd ujra kezdi..
szenkefek jok, felpucolva a kommunator..
szintszabalyzo tesztelve..
az ido ketyeg visszafele, ezert a ( szerintem ) a tacho is jo..
tegnap motor takaritas utan, 4x futtattam le a centrit, megnyugodva, hogy mukodik..
ma, szinten csak forgat..
viszont, most ketto percnel az " ablauf prufen" led villogasaval megallt..
merre keresgeljek..?
Lehetseges, hogy a motorral van gond, valami menetzarlat esetleg..?
Köszönöm szépen
jahhh
miele w435
(#) botesz válasza banya012 hozzászólására (») Ápr 22, 2017 /
 
Ha a tacho rossz lenne spülen led villogna.Légsűrítőt kipucoltad?
Az ablauf prüfen az ürítési hiba.
mrt 37 es moci van benne?
az lehet hogy rossz én már párat kidobáltam mert szarok voltak.
A 36 os jó helyette.
(#) banya012 válasza botesz hozzászólására (») Ápr 22, 2017 / 1
 
A szamat nem neztem..
most epp a szintszabalyzot forrasztom at, mert surito cso nelkul is elkezd villogni ket perc utan..
pedig a vizet rendesen szabalyozta, es a vesz uzemmod is elindult
de talan, mintha kevesebb vizet adna, mint amit megszoktam..
(#) botesz válasza banya012 hozzászólására (») Ápr 22, 2017 /
 
És mi villog?Az előmosás vagy a prüfen?
Akkor valószínűleg kuka a panel.Esetleg megpróbálhatod kicserélni a szenzort de nekem ez nem hozott eredményt.Van mellette egy IC az vezérli(?).
(#) banya012 válasza botesz hozzászólására (») Ápr 22, 2017 /
 
Mindjart le fenykepezem a panelt..
igen, ic van mellette egy ic..
most, hogy kicsereltem a szintszabalyzot, kicsit karacsonyfa jelleguen villog egy par led.
a pfuren villogott az elobb..
Arra a hibatunet, hogy nem engedi le a vizet..
es logikus, nem indul a centri..
ezert a szintszabalyzora gondoltam..
Következő: »»   459 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem