Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   32 / 137
(#) Josi777 válasza kly hozzászólására (») Ápr 22, 2017 /
 
Lehet a Bluetooth jó megoldás lehet. Már az ősrégi BTM-222 (amit én használok), képes 460Kbit/sec-re, RS232-ön (ennél egyszerűbb protokoll nincs ), de a 4.0-ás már képes max. 4.3 Mbit/sec-re USB 2.0-án keresztül.
(#) kly válasza Josi777 hozzászólására (») Ápr 22, 2017 /
 
Közben sikerült rendbe tenni az SDK-t. Nem lesz gond megírom SPI re.
Kész megoldás kiváltására kell az meg már SPI ,nem tudok könnyen ettől eltérni. (Nem lehetetlen de nem szeretnék)
Azért köszi
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2017
(#) nedudgi válasza atus1981 hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Igen, ha a bemenő feszültség 4,5V felett marad.
Nem árthat, ha az ESP modul tápjára 470µF vagy nagyobb Low ESR kondenzátort kötsz.
Csúnya dogokat csinálhat egy elhasználódott csatlakozó hüvely is.
(#) kbhuinfo válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Van egy AMS1117-es (hasonlo, mint amilyet nedudgi kollega belinkelt az elobb), van egy probapanel CH340-es, meg ma hozok regi atx-es tapot.

Aramfelvetel flash uzemmodban ~51mA, bekapcsolas utan FW fuggoen ~136-151mA.
(#) nedudgi válasza kbhuinfo hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
A CH340 3,3 voltjában nem szabad megbízni. A legjobb, ha az AMS117 a CH340(USB/soros átalakító) 5 voltjáról kap tápot. Ha PC táp kell, akkor nagyon el van kefélve valami.
A boot folyamat elején 74800Bd, utána 115200Bd vagy 9600Bd a leggyakoribb sebesség.
Egy közönségs terminál programban (például Putty, TeraTerm) látszik valami?
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2017
(#) kbhuinfo válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Valoban igy van (CH340 nem megbizhato). Sajnos az AMS1117 (komolyan ez van az IC-n), sem eleg megbizhato - 5V 1A taprol nem tud rendes 5V/3.3V-ot csinalni (jumperrel valaszthato, mericskeltem), viszont 9V 900mA-rol látszik az 5V és a 3.3V is. De valami megsem passzol, mert az eszkoz nem mukodik...

Ekkor dontottem ugy, hogy direkt 5V-ot adok a cuccnak, ami teljesen hibatlanul elkezdett mukodni par perc erejeig - azota bekapcsolas utan 10mA a felvetel, ugyhogy lehet a mukodteto kozeg (fust) kijott belole eszrevetlenul. Viszont ez 99%-ban tapellatasra tereli a gyanumat.

A soros porton amugy barmilyen ki-bekapcsolasnal megjelenik majdnem ugyanaz az uzenet - de krix-krax (ha kell bemasolom, de ertelmezhetetlen).

Megyek piacra minosegi tapert - de szerintem a pc tap sem elvetemult otlet. Gondolod nagyon el van kefelve valami?
(#) nedudgi válasza kbhuinfo hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Igen, el van kefélve. Az AMS1117 nagyon jóravaló, kezes jószág, de csak egyféle feszültséget képes előállítani. Azt, ami rá van írva. Nem értem ezt a jumperrel választható mondatot és környékét.
(#) kitartás válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Nálam is az AMS csinálja a tápot egy esp12 vel és ch340 el kombinált eredeti kínai kütyünek. Kb egy hete be van kapcsolva és szorgalmasan logolja a kinti és benti (fólia) hőmérsékletét. Ráadásul kb 3 percenként. Semmi baja.
(#) kbhuinfo válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
az lm itt kettos kivitelben van egy nyakon. ket lm van raforrasztva, jumperrel valaszthato kimeneti feszultseggel (3.3 es 5).
(#) nedudgi válasza kbhuinfo hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Ha LM317, akkor 3,3V necces 5V tápról. Kellhet neki 2V, vagy több. Az AMS117 "LDO", mindössze 1,2V V esik rajta.
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2017
(#) nedudgi válasza kbhuinfo hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Idézet:
„- de krix-krax -”

Említettem, hogy 74800Bd vagy 115200Bd vagy 9600Bd. Más sebesség csak akkor szokott előfordulni, ha megváltoztattadd. Gondolom, akkor nem panaszkodál itt .
(#) atus1981 válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
12 voltos táp adja a 7805-nek a feszt, innen megy a Nano és az AMS.
A Nano és az ESP kommunikációs vonala illesztve van feszültségosztóval.
(#) vargham válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
"Az AMS1117 nagyon jóravaló, kezes jószág, de csak egyféle feszültséget képes előállítani."
Létezik állítható kivitelben is.
(#) nedudgi válasza atus1981 hozzászólására (») Ápr 23, 2017 / 1
 
Használd nyugodtan, nem lesz gond.
(#) kbhuinfo válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Sajnos barmelyik frekin dobja a vackot. A het elejen leprobalom a tobbi tappal aztan visszajelzek! Koszonom a tamogatast mindenkinek!
(#) nedudgi válasza kbhuinfo hozzászólására (») Ápr 24, 2017 /
 
Milyen firmware van benne?
Betöltéskor a 74800Bd fix, az a ROM-ba van beégetve. Azzal sebességgel mindenképpen olvasható szöveget kell kapnod, feltéve, hogy jó a soros átalakítód.
Amikor a flash memóriából betöltötte az aktuális firmware-t, a sebesség változhat. Hogy mennyire, azt csak a fejlesztő aktuális elmeállapota határozza meg.
(#) kbhuinfo válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 24, 2017 /
 
Rtos, at es nodemcu-val probaltam. Frekiket vegigkattintottam, nem volt ertelmes valasz. Van pl2303, ftdi (2 fele) es ch340. Tapokat atnezem, szerintem ott lesz a gubanc. Amugy eddig a sikereim 9600 baudon jottek!

Egy kerdes: flasheles sikeres, ha nem all meg. Ott a soros hibajavitas hibazhat? Ugyertem az gyanusan jol mukodik, de a fw valaszolni nem akar. Ezt talan egyedul az magyarazza, hogy a fw tobb aramot igenyel, ergo tap-erzekenyebb. Kerek kis idot!
(#) nedudgi válasza kbhuinfo hozzászólására (») Ápr 24, 2017 /
 
AT firmware esetén a parancsot az LF zárja le, a CR nem elég.
RTOS-t nem próbáltam, a NodeMCU-t meg nem jártam körbe.
Sikeres flash után újra kell indítani a modult.
A hozzászólás módosítva: Ápr 24, 2017
(#) kbhuinfo válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 24, 2017 /
 
Koszi, ez terminal beallitas - szerintem crlf-et kuld enterre.
Flash utan gpio0 disconnect, majd tap el - tap vissza!
(#) kbhuinfo válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 26, 2017 /
 
Milyen 3,3vos aramforrast ajanlotok hestore-bol, ha biztosan ki akarnam zarni a tap-problemat? Jo lenne par alternativa arban. Elore is koszi!
(#) nedudgi válasza kbhuinfo hozzászólására (») Ápr 26, 2017 /
 
3,3V AMS1117, megfejelve az elvárt kerámia szűrőkondenzátorokkal. A kimenetre egy LowESR kondenzátor, 470-1000µF kapacitással, mindez USB-ről táplálva. Ennek menni kell, a probléma legfeljebb a huzalozással, kopott, meggyengült próbapanellel lehet. Az 5V túlfeszültséget megjárt modult ugye félretetted?
Az a gondom, hogy nem tudom elhinni, hogy nem működik jól. Mutass egy képet a kapcsolásodról, gyorsabban megoldhatjuk a problémát.
(#) kbhuinfo válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 26, 2017 /
 
Koszonom a segitseget - megteszek mindent, bar amire gondoltam az egy dobozos tap, ami tuti mukodik. A rossz modult azonnal szetbontottam (van meg belole 6 bontatlan). Az usb-tol azert tartok, mert lehet keves az aram. Amugy masik usb-t meg nem probaltam, azt is meg fogom nezni. Kerlek adjatok linket egy tuti taprol, kepet pedig toltok fel, amint odajutok!
(#) kbhuinfo válasza kbhuinfo hozzászólására (») Ápr 26, 2017 /
 
Ilyen tápom van: https://www.hestore.hu/prod_10035506.html
Sajnos 1,2V-ot ad ki, ha 3,3V-ra teszem a jumpert. Elég fura dolgok történnek nálam Amúgy multimeter-ből is 3 van itthon, nem is gagyik, szóval a mérési értékek legalább közelítenek a valósághoz.
(#) kapu48 válasza kbhuinfo hozzászólására (») Ápr 26, 2017 /
 
Inkább ezt ajánlanám:
3A Step-down tápegység

Viszont kelleni fog hozzá 1 jó multiméter, be állítani a kimenő feszültséget.
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2017
(#) Hp41C válasza kbhuinfo hozzászólására (») Ápr 26, 2017 /
 
Milyen típusú az a két sot-223 tokozású IC a panelon?
(#) nedudgi válasza kbhuinfo hozzászólására (») Ápr 26, 2017 /
 
Hmm. Az elem nem merült le a műszeredben?
(#) Panhard válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 26, 2017 1 /
 
AMS1117-3.3 és AMS1117-5.0 van rajtuk. Ilyen nekem is van, csak kínából. De szinte használhatatlanok. A 3.3V os ic, szinte semmi áramot nem bír. Én 7805 és LM1084IT-3.3 IC-vel használom a próbapaneleket.

tap.JPG
    
(#) sirály12 válasza kapu48 hozzászólására (») Ápr 26, 2017 /
 
Ilyen modult használok Én is. Jó kis táp.
(#) nedudgi válasza Panhard hozzászólására (») Ápr 26, 2017 /
 
Az AMS1117 mindent bír szerintem, amit egy próbapanellel szabad megépíteni. Egy ESP8266 meg se kottyan neki, ha USB (5V) a bemenet.
(#) vargham válasza Panhard hozzászólására (») Ápr 26, 2017 /
 
Az AMS1117 jó cucc. Kimenetére raktál minimum 10, de inkább 22 mikros kondenzátort? Nélküle NEM működik!
"Stability
The circuit design used in the AMS1117 series requires the use of
an output capacitor as part of the device frequency compensation.
The addition of 22µF solid tantalum on the output will ensure
stability for all operating conditions"
Lásd az adatlap 4. oldalát.
Következő: »»   32 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem