Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DC motorvezérlés
 
Témaindító: rozsda, idő: Máj 3, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   77 / 86
(#) Bakman válasza polka hozzászólására (») Ápr 23, 2017 / 1
 
El tudod olvasni, amit írtál? Meg is érted?
(#) polka hozzászólása Ápr 23, 2017 /
 
Mire gondolsz konkrétan?üdv
(#) kadarist válasza cimopata hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Szerintem az nem baj, ha a parazita is visz áramot, sőt. De aki akar az rak plusz diódát, aki nem az meg nem.
(#) kadarist válasza polka hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Szerintem a MUR1620CTR jó lesz helyette. Keress rá.
(#) polka válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 24, 2017 /
 
Köszönöm valóban ez már legalább közös anóddal van ez a legfontosabb mert sorba van felrakva ahűtőtömbre 6 db Fett egy schttoky ésigytovább 6-szor szigetelés nélkűl és a hűtőborda egyik kivezetése a PWM-nek.Üdv. Polka.
(#) polka válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 24, 2017 /
 
Üdv. néztem a MUR 2020R-tjobban tudnám illeszteni a panelra. Mit szólsz hozzá?
(#) kadarist válasza polka hozzászólására (») Ápr 24, 2017 /
 
Ha csak egy dióda kell, akkor jó lesz.
(#) polka válasza polka hozzászólására (») Ápr 24, 2017 /
 
Másik kérdésem lenne, van egy FZ 900 R 12 KE 4 túlzásnak tűnik de biztonságosabban eltudná vezérelni az 1000 W permanens kommutátoros motort? előre is köszönöm a válaszod.
(#) polka válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 24, 2017 /
 
Másik kérdésem lenne, van egy FZ 900 R 12 KE 4 túlzásnak tűnik de biztonságosabban eltudná vezérelni az 1000 W permanens kommutátoros motort? előre is köszönöm a válaszod.
(#) kadarist válasza polka hozzászólására (») Ápr 24, 2017 /
 
Ezt a batár IGBT-t mivel hajtod meg, milyen izmos gate-drivered van?
(#) Pafi válasza polka hozzászólására (») Ápr 25, 2017 /
 
A motor teljesítménye helyett az áramát és a bemeneti feszültséget kellene megadnod.
(#) Chipmunk1960 válasza polka hozzászólására (») Ápr 26, 2017 /
 
Szia, Ezt a "permanens kommutátoros motort" kifejtenéd bővebben, mert nem egészen világos számomra? A permanens az állandó mágneses gerjesztésre mondjuk, a kommutátor pedig az a rész, ahol szénkefék átadják a feszt a forgórésznek.
(#) Sendi hozzászólása Jún 12, 2017 /
 
Üdv.
DC motor vezérlővel kapcsolatos kérdéseim lennének. Örülnék ha tudnátok választ adni a kérdéseimre. Adott egy 3 fázisú bemenetű szabályzó, a bemenetén egy vezérelt (3 dióda, 3 tirisztor) egyenirányítóval. Kérdéseim:
- a híd maximális kimenő feszültsége, az a bemeneti vonali feszültség közeli csúcs feszültsége? (Nincs puffer kondenzátor)
- a tirisztorok gyújtó impulzusait a saját fázisaiból állítja elő, hogy fázis és sorrend helyes legyen?
(van neki külön 1 fázisú segéd feszültség bemenete is, de azt csak a működtető táp feszültségek előállítására használja fel)
- ha tesztelni szeretném a vezérlőt, mi történik, ha csak az egyik fázisra adok bemenő feszültséget? (a 3 fázis helyett) illetve mi van, ha összekötök a 3 bemenetet, és úgy kapcsolok rá egy fázist?
Tudom így tesztelni (egy DC motorral) a vezérlő működését.
Várom válaszaitokat.
(#) Sendi válasza Sendi hozzászólására (») Jún 12, 2017 /
 
Közben megnéztem a vezérlő blokk sémáját. Van benne 3 fázis figyelő, tehát a bemenet átrázása tárgytalan.
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2017
(#) Bakman válasza Sendi hozzászólására (») Jún 12, 2017 /
 
Kapcsolási rajz/típus nélkül egy határozott talán a válasz.
(#) Sendi válasza Bakman hozzászólására (») Jún 12, 2017 /
 
Szia. Az egyik kérdés tulajdonképen általános: Egy 3 fázisú egyenirányító kimenti feszültsége a vonali feszültség csúcsértéke? A szabályzó típusa: Parker 590+.
(#) Bakman válasza Sendi hozzászólására (») Jún 12, 2017 /
 
Itt szinte mindent megtalálsz: Wikipédia.
(#) Sendi válasza Bakman hozzászólására (») Jún 12, 2017 /
 
Akkor jól mondtam, hogy a kimenő feszültség közel a vonali csúcsértéke. 400Vx1.4=560V a leírás szerint pedig 538V. De hogy működik a gyújtás vezérlés?
(#) gulyi88 válasza Sendi hozzászólására (») Jún 12, 2017 /
 
Egészen pontosan 3fázisú 2utas 6ütemű egyeniránítás maximum effektív kimenőfesze 2,34*Ufázis, pillanatértékben persze a vonali feszültség csúcsáig megy fel (mínusz a diódák tirisztorok stb feszesése)...
Teszted úgy, hogy elékötsz minden fázisba sorosan 2 db 100W os izzót, ettől kezdve nagy baj nem történhet vele...
Legalább kell 2 fázist adni neki, különben nem tud semmit sem csinálni.
Szkóppal meg tudod nézni a gyújtás helyességét, akár a kimeneti jelalakból is.
Az user manualt nézve 99%, hogy a gyújtásvezérlést belül intézi el, elvileg mindegy hogy kötöd a bemenetre a 3 fázist.

Sőtt most már biztos
Idézet:
„The main ac power is connected to busbar terminals L1, L2 and L3, there
is no specific phase connection to these three terminals as the controller is
phase rotation independent. The connections must be made via the correct
high speed semiconductor fuses, the main
contactor and the ac line choke.”
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2017
(#) Peter65 válasza Sendi hozzászólására (») Jún 13, 2017 /
 
Szia!
Ez a szabályzó, mint a legtöbb mai, már uP vezérlésű. A gyújtójeleket nem közvetlen, merev szinkronozással állítja elő a segédüzemből vagy a főáramköri feszültségből, hanem PLL-es hurokkal követi a főáramköri feszültséget. Tesztelni ezt a típust csak 3F bejövő feszültséggel tudod (ezt emlékeim szerint nem lehet átállítani 1F üzemre). Ahhoz, hogy a tirisztorok üzemelni tudjanak, legalább a tartó áramuknak ki kell alakulniuk, tehát valamilyen terhelés kell a kimenetre (pl. 3db izzó sorba kötve), mert különben hiba üzenetet fog adni. De mindenre panaszkodni fog, ha nem motort kötsz rá; a gerjesztő áram hiánya (ez egy 1F szabályzó), a fordulatszám érzékelő hiánya, stb. Ezeknek a figyeléseknek jó részét ki lehet kapcsolni, és akkor le tudod ellenőrizni egy ohmos terhelésen, hogy a tirisztorok működnek-e.
Egyébként 4/4-es készülékkel nem lehet elérni a Gulyi88 által megadott elméleti értéket, mert a gyújtásszöget elölről is korlátozzák az inverter tartaléknak megfelelően.
(#) Sendi válasza Peter65 hozzászólására (») Jún 13, 2017 /
 
Kollégák, köszönöm a szakszerű válaszokat. Motorral akartam tesztelni, de a DC motorom csak 200V-os. Most beszerzek egy 3 fázisú toroidot, és arról "csökkentet" 3 fázist adok be neki. A gondom még, a jeladó. az enyém tacho, mig neki encoder kell.
(#) Peter65 válasza Sendi hozzászólására (») Jún 13, 2017 /
 
Bár nem kockázat menetes, de 3x400V-ról egy próba erejéig használható 200V-os motor is. Ha 60°-ra korlátorzod a minimális gyújtásszöget, akkor a kimenő fesz középérték csak a fele a maximumnak. Ha nem fontos a jeladó rész tesztelése, akkor kapocsfeszültségre is szabályozhatsz.
(#) Sendi válasza Peter65 hozzászólására (») Jún 16, 2017 /
 
Még egy problémám lenne. Azt írja ki, hogy "comms fault code N". Már cseréltem a tasztatúrát, de semmi. Tudsz javasolni valakit, vagy helyet, ahol meg tudják javítani?
(#) jany1966 hozzászólása Júl 11, 2017 /
 
Sziasztok
Nem tudom, hogy jó helyre írtam-e?
Egy 200 voltos 200 wattos DC motor fordulat szabályozását kellene megoldanom a legegyszerűbben.
Valaki tudna segíteni.
Köszi
(#) pjg válasza jany1966 hozzászólására (») Júl 11, 2017 /
 
PWM a varázsszó.
(#) jany1966 válasza pjg hozzászólására (») Júl 11, 2017 /
 
Köszi
?? 200 volt.
Dimmer + dióda híd?
(#) pjg válasza jany1966 hozzászólására (») Júl 11, 2017 /
 
Az fázishasítás.
(#) jany1966 válasza pjg hozzászólására (») Júl 11, 2017 /
 
Valami ilyesmi?
(#) pjg válasza jany1966 hozzászólására (») Júl 11, 2017 /
 
Próbáld meg. Nem sok alkatrész kell hozzá. Vigyázz! Meg ne rázzon.
(#) jany1966 válasza pjg hozzászólására (») Júl 11, 2017 /
 
Ok köszi
Következő: »»   77 / 86
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem