Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   217 / 287
(#) vargaf válasza deak francis hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
A két ellenállás ott van a rajzon, 100 kΩ és 24 kΩ. De láttam már rajzot ahol 3 darabból volt összerakva és 2 W-os volt.
(#) deak francis válasza vargaf hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Köszönöm szépen!
(#) JZoli hozzászólása Ápr 23, 2017 /
 
Ha kiveszem a tirisztor meghajtását a kondi 550V-ra töltődik fel. Szerintem ez elég . Viszont a kimenetén van két 470K ellenállás és egy glimm lámpa az villog a beállított ütemnek megfelelően. A tulajnak van egy mérője amin a 10000V-os glimm is villan. Ennek elégnek kellene lenni. Viszont már csináltam ezelőtt négy villanypásztort azok kimeneténmérve nem villant fel a tizezres lámpa, de ha szikraközt raktam rá, akár 7-8 mm közt is simán átütött. Ez a gyári szerkezet max 3mm-t üt át, de azt is csak néha-néha. Ha ráteszik a kerítést a tulaj szerint ha megfogja "alig bizsergeti" csak a kezét. Ebből gondolom, hogy a kimenő terhelhetőségével lehet baj.
Eddig az inverter részében kicseréltem az összes elkót, de nem sokminden változott.Jó lenne tudni, hogy eredetileg mit tudhatott.
(#) ironmen válasza JZoli hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Akkor sajnos trafó lesz a bibis.. Hacsak nem a karámvezeték testel valahol... 3 kV elég lehet, van pár gyári pásztor ami ekörül dolgozik.. igaz 4-5 Joule energiával Mondjuk a tirisztor meghajtását kiveszed, azért azt sem ártana megmérni, mennyi idő alatt éri el az 550V-ot? Mert ha 1 sec alatt csak 300v-ra tölti a kondit, akkor annyit süt rá a trafóra..
De kevésnek találom az 550V-ot is.. A gyári gépek jellemzően 6 - 700V-ra töltik a kondit
Bár lehet hogy ez ilyen..
(#) JZoli válasza ironmen hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Lehet, hogy igazad van ezzel a trafóval, mert a kondi 800V-os, de ha benthagyom a tirisztorvezérlést akkor annyira hullámzik a kondi feszültsége, hogy hol 300V-nak, hol meg 600V-nak méri a műszerem. A kerítést nem láttam, mert távolabb van valami erdő mellett a vaddisznók miatt, de a tulaj szerint az rendben van. De mint írtam a leadott feszültséget, illetve teljesítményt én is keveslem! A trafó csere szerintem ez esetben nem oldható meg, mert a trafóra nincs semmi írva.
(#) ironmen válasza JZoli hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Hát igen, a trafó csere nehéz téma lesz.. Próbálj analóggal mérni.. vagy szkóppal. A digitális csak kevés kivétellel képes megmérni.
Próbáld még ki azt, hogy az 550V-ra töltött kondit manuálisan süsd rá a trafóra - persze ésszel - , s nézd meg az ív hosszát a szekunder oldalon. Ha 6-8 mm áthúz akkor a trafó hiba majdnem kizárható. Ha viszont hallasz kattanást a trafón belülről, vagy az ív rövid, akkor sajna átütött valahol. Akkor az kuka..
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2017
(#) JZoli válasza ironmen hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Ok, de már csak holnap tudom megmérni. Analóggal (ganzuniv) még kevesebb a feszültség (3-400V működés közben) ami a kondin mérhető, gondolom beterhel az lehet az ok. A kimenő nagyfeszt előállító trafó brutális méretű, kb 10x10 cm és nagyjából 8cm vastag, de ki van teljesen öntve valami szürke trutyival.
(#) erdgab válasza deak francis hozzászólására (») Ápr 23, 2017 / 3
 
Idézet:
„.Azért nekem egy kicsit fura a 5-600V a kondin?!?Nekem nem sikerült ennyit kihozni még.”

Ki lehet hozni a 600V feszültséget a kondenzátorra,nem annyira ördöngős.Az itt már agyon emlegetett inverteresbe tegyél egy olyan 230V/4V áttételű kb. 4-5W trafót ami üres járásban ad le 4V AC feszültséget.A kapcsolásban szereplő Ri ellenállást válaszd 1,5M értékre s kondenzátoron nagy valószínűséggel ott lesz a 600V. R1=560 ohm,R2=2,2k,a diódát hagyd el.
(#) mtomihun hozzászólása Ápr 24, 2017 /
 
Sziasztok

A szőlőnket szeretnénk körbekeríteni villanypásztorral , mert vaddisznók járnak bele.
A kerülete kb 120-130m, gondolom 3-4 szálat kellene körbekeríteni.
A jófogáson néztem 2 féle vezérlőt, melyiket ajánljátok. Kondijaim, ill autó trafóm van.
A 4000Ft-os hogy működik? Mi tölti fel a kondit? Egyik
Másik
(#) deak francis válasza erdgab hozzászólására (») Ápr 25, 2017 /
 
Szia.Elnézést a késésért....köszönöm a gyors választ!
(#) kadarist válasza mtomihun hozzászólására (») Ápr 25, 2017 /
 
Szia!
A 12V van időközönként rákapcsolva a trafóra, itt nincs kondi.
(#) nik6868 hozzászólása Ápr 25, 2017 /
 
Helló.Tudja valaki rendszer ezt villanypásztor?Integrált áramkör TL494CN.Köszönöm.
(#) mtomihun válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 25, 2017 /
 
Szia
A leírásában az van, hogy a beüzemeléshez szükséges kondi és trafó.
(#) ironmen válasza mtomihun hozzászólására (») Ápr 25, 2017 /
 
A 4000 forintos az csak 12V-ot szaggat a gyújtótrafóra, olyasmi mint az elektronikus gyújtás.
A 4900 forintos meg egy inverterrel először a 12 V-ból csinál 2-400V-os feszültséget, majd ezzel tölt egy kondit, és ezt süti rá a gyújtótrafóra. A második lényegesebben nagyobb energiát ad, de vaddisznók ellen autótrafóval, főleg 3-4 párhuzamos szállal nagyon karcsú lesz így is..
A vaddisznónak izmosabb trafó kell, aminek a szekunder tekercse vastag huzalból van. Ezenkívül nem árt a 6-8 Joule energia sem..
(#) kadarist válasza mtomihun hozzászólására (») Ápr 25, 2017 /
 
Kérdezd meg az eladót, hogy hová kell kötni kondit. A trafó az egyértelmű, róla veszed le a nagyfeszültséget.
(#) erdgab válasza nik6868 hozzászólására (») Ápr 25, 2017 /
 
Szia!
Valami inverteres megoldásnak nézem.Talán a melléklet segít.

IMG_8787.JPG
    
(#) nik6868 hozzászólása Ápr 25, 2017 / 1
 
Erdgab,Köszönöm szépen.
(#) Justo hozzászólása Ápr 26, 2017 /
 
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Ismerősöm hozott egy Horizont Ranger A30-as típusú villanypásztort, aminek az egyik nyomtatott áramköri része nagyon rossz állapotban van (vezetősávok szakadtak, kondenzátor elfüstölt ami szemmel látható hiba). Valaki végzett rajta "javítást"de nem igazán járt sikerrel. Esetleg lenne valakinek kapcsolási rajza, vagy lát esélyt a javításra vagy esetleg egy helyettesítő kapcsolás? Előre is köszönöm a segítséget!
(#) ironmen válasza Justo hozzászólására (») Ápr 26, 2017 /
 
Erre a címre írj nekik, pontos típusszámmal és panelszámmal. sales@hotline-fencing.co.uk
Jó eséllyel küldenek rajzot

Az utolsó előtti képen, a biztosíték csere nagyon High tech
Ezekután nem csodálkozom hogy elolvadt a fólia
(#) Justo válasza ironmen hozzászólására (») Ápr 27, 2017 /
 
Rendben, köszönöm, mindenképp írni fogok!

Igen, ezt én úgy nevezem szakbarbár javítási kúltúra
(#) hkarcsi válasza ironmen hozzászólására (») Ápr 27, 2017 /
 
Milyen felvezetot hasznal a rasutesre? Udv., Ka.rcsi
(#) ironmen válasza hkarcsi hozzászólására (») Ápr 27, 2017 /
 
Szia. Tirisztort.
Már a típusára pontosan nem emlékszem, de IXYS gyártmány. Valami MMIX1H60.... -ra emlékszem.
De akkor kíváncsiságból megnéztem az adatlapját, hát 1500V és 10 uSec időtartamig valami 20 vagy 30000 A (30kA) Elég jó kis cucc.. Na ebből van benne kettő, és ezek felváltva működnek. Hol az egyik, hol a másik süti rá a trafóra a kondikat
(#) Cavalier válasza ironmen hozzászólására (») Ápr 28, 2017 /
 
Annak a trafója mekkora, nem mérted le? A vasmagot, mármint. Gondolom E-I az is, légrésesre szerelve. A trafó primer áramkörét nem rajzoltad le? Van-e valami kondi, tekercs még ott a tirisztoron kívül?
(#) P1251500 hozzászólása Ápr 28, 2017 /
 
Üdvözletem a Mestereknek!
Folyamatosan olvasom ezt a vill.p. témát,és úgy döntöttem,hogy kipróbálom én is az építést.
Csak azért,mert van egy kutyus aki előszeretettel szereti áthelyezni a különféle virágokat,meg alagutakkal
nehezíteni az udvari közlekedést.
Ki is néztem egy kapcsolást,amit "dizi"nevű mester rakott fel pár éve.
Nekem pont jó lenne,mert van hozzá két teljesen egyforma dugasztáp,ami ráadásul AC feszt ad ki.
A segítség ahhoz kellene,hogy a benne szereplő alkatrészeknek kellene az adatai.(tipus,fesz.érték,teljesítmény,stb).
Jövőhéten megyek alkatrészboltba,és akkor fogom megvenni azokat amik nincsenek itthon.
Előre is hálás köszönetem!
(#) ironmen válasza P1251500 hozzászólására (») Ápr 28, 2017 /
 
Minden rajta van a rajzon... A C3 az 63V-os, a nagyfesz trafó előtti 10µF az közönséges motorindító kondenzátor, 450V-os, de elég lesz belőle a 4 vagy 6 µF is. A Tirisztor BT151-800 legyen, a diac meg diac a C4 - C5 helyére jó egy darab 22nF 450V-os zavarszűrő kondi. A többi érték ott van.. az ellenállások nem baj ha 0,5 W-osak Milyen adatok kellenek még?
(#) P1251500 válasza ironmen hozzászólására (») Ápr 28, 2017 /
 
Nagyon köszönöm,ennyi most elég.
Csak azért nem volta m biztos az adatokban mert ugye 230v-ról indul a kör,és nem voltam biztos benne,hogy például a C3 lehet egy 63V-os elkó is.
még egyszer köszi,és további szép estét!
(#) Justo válasza ironmen hozzászólására (») Máj 6, 2017 /
 
Hello! Írtam nekik email-t, de sajnos nem kaptam semmiféle választ.
Az lenne a kérdésem, ha már adott a kondi és a trafó nem lehetne egy másik elektronikát építeni hozzá? Ha lehet, akkor tudnál segíteni egy kapcsolási rajzzal és/vagy nyáktervvel?
Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2017
(#) kicsizsola hozzászólása Máj 6, 2017 /
 
Sziasztok ! Épp most hoztak javitani egy villanypasztort! A baja az hogy nem oszcillál csak akkor ad szikrát amikor a tirisztort rövidrezárom
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2017
(#) ironmen válasza Justo hozzászólására (») Máj 6, 2017 /
 
Van itt fent egy bevált inverteres elektronika. Számtalan példányban megépült, azt építsd meg.
Bővebben: Link
(#) ironmen válasza kicsizsola hozzászólására (») Máj 6, 2017 /
 
Rajz? Fotó? Füstjel? Így nem tud senki segíteni..

Update: Ja közben tettél fel képet.. Önrezgő.. Mérd meg a trafót, nem szakadt e
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2017
Következő: »»   217 / 287
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem