Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrohullámú sütő javítás, magnetron csere, stb.
Lapozás: OK   95 / 138
(#) donyi1988 hozzászólása Ápr 7, 2017 /
 
sziasztok . hozzáértők segítségére lenne szükségem. van egy orion om-028d micro sütőm, ami egyszercsak nem melgít már. azt mondták megált a magnetron . szereztem egy daewo sütőt ami jól meelegít, de ramaty állpotban van. nos a lényeg az hogy a daewo micróban (2M218 magnetron) van míg az orionban (2M219j magnetron) van. belerakhatom az orionba a daewo magnetronját, mert a bekötés ugyan az?
(#) mindenes válasza donyi1988 hozzászólására (») Ápr 7, 2017 / 1
 
Ha a felfogatásuk vagyis a csavarozásuk megegyezik akkor betehető helyete, igaz a 2M218 teljesítményben kevesebbet tud de hát mint tudjuk vannak azok a helyzetek mikor a szükség "törvényt bont" . Arra számíts hogy a mikró már ugyanúgy melegíteni nem fog, a melegítési idö negatív vagy pozitív irányban is megváltozhat. üdv.
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2017
(#) donyi1988 hozzászólása Ápr 7, 2017 /
 
köszönöm válaszodat, tehát akkor nem fog sem zárlatot, semmi ílyesmit okozni ha beteszem?
(#) donyi1988 hozzászólása Ápr 7, 2017 /
 
illetve a magnetront nem teszem tönkre?
(#) mindenes válasza donyi1988 hozzászólására (») Ápr 8, 2017 /
 
Miért tenné ezis ugyanolyan magnetron mint 2M219 csak kisebb teljseítményű, azáltal étel melegítése valószínüleg tovább fog tartani. A két szál sarus vezeték felhelyezése pedig szerintem nem lehet gond. A többit nem részletezem mert lényegében az egész csere ennyiből áll. .
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2017
(#) Johnny0004 hozzászólása Ápr 8, 2017 /
 
Üdv! Érdeklődnék, kaptam egy mikrót és az ajtaján kívűl egy kis helyen ki van olvadva a műanyag fólia, ami a fém rács előtt van. Ez okoz problémát? Valamint belül van ahol a festék lejött azt elég lefesteni? Köszi.
(#) donyi1988 hozzászólása Ápr 9, 2017 /
 
sziasztok. átraktam a fent említett magnetront, aztán el is indult a micro, melegített is kb, 2 percig, aztán nagy szikra levágta a villanyórát. ezután többet nem indult be az orion. ezután visszaraktam a daewoba, ott kiderült, hogy nem ment a magnetron tönkre, és azt használom amíg kp-m nem lesz egy újra. egy próbát megért, azért köszönöm.
(#) granpa válasza Johnny0004 hozzászólására (») Ápr 9, 2017 /
 
A dohányzás igen (ami kilyukalta). Festeni és kész.
(#) granpa válasza donyi1988 hozzászólására (») Ápr 9, 2017 /
 
Ha úgy figyeltél a bekötésnél, mint a shift billentyűre, akkor nem csoda. Méregessél, hátha más hiba is van/volt.
(#) Johnny0004 válasza granpa hozzászólására (») Ápr 9, 2017 /
 
Köszi!
(#) zolika60 válasza granpa hozzászólására (») Ápr 9, 2017 /
 
Meg figyelhetne a Válasz gomb használatra is.
(#) mindenes válasza donyi1988 hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Idézet:
„melegített is kb, 2 percig, aztán nagy szikra levágta a villanyórát”
Sajnos azt kell hogy mondjam hogy akkor ott más alkatrész is hibás volt, vagy valamit te hibázhattál a bekötés során.
(#) Békabácsi hozzászólása Ápr 10, 2017 /
 
Sziasztok!

Kezeim közé került egy mikró, amelyben nincsen nagyfeszültségű bizti, hanem egy második dióda. Ezt a második diódát hová kellene kötni, mert nem látszik az eredeti helye?

Előre is köszönöm:

BB
(#) ezermester1 válasza Békabácsi hozzászólására (») Ápr 11, 2017 /
 
Helló! Nem kell bele. Anélkül is működni-e kell.
(#) péter71 hozzászólása Ápr 23, 2017 /
 
Sziasztok. Adott begy mikro,ami kiverte a nagyfesz biztit. Kicseréltem, bekapcsoltam,és egy fura halk csattanás vagy hasonló volt. Azt hittem megint a bizti de nem. Nem melegit, a magnetron mérésre jó, a trafó ohmra annyi mint amiket itt olvastam, viszont az egyik tekercs elég sötét szinű.
A kondit meg a diodát nem mértem még. Ha a trafo nagyfesz része rossz, akkor is ki kéne verni a nagyfesz biztit?
(#) zolika60 válasza péter71 hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Nézd meg a magnetronon a mágneseket nem repedt-e valamelyik, vagy mindkettő.
(#) kadarist válasza péter71 hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
A nagyfesz bizti a nagyfesz tekercsre van kötve, tehát igen.
(#) péter71 válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 24, 2017 /
 
A mágneseken nem látok repedést,viszont az antenna porcelánja kicsit fekete. A magnetron nélkül bekapcsoltam, és elég mély búgó hang hallatszik,de biszti jó. Megpróbálom egy másik magnetronnal.
(#) steelbird válasza péter71 hozzászólására (») Ápr 24, 2017 /
 
Szia.
Óvatosan, mert lehúzott magnetron esetén nincs, ami kisüsse a kondit, ha jó minden más, akkor nagyot tud rázni. Ha viszont nincs nagyfeszültség, akkor hibás lesz a dióda, vagy a kondi. De inkább a dióda.
Azt füleld meg, hogy ugyanúgy búg-e, ha a HV biztosíték benne van, vagy ha nincs benne?
A magnetron továbbra is legyen lehúzva.
(#) péter71 válasza steelbird hozzászólására (») Ápr 24, 2017 /
 
Szia. Magnetron lehúzva a HV biztositék kiszedve. A trafó búg.
(#) Gyula42 hozzászólása Ápr 24, 2017 /
 
Kedves Fórumtársak!
Mikrosütővel kapcsolatban a következő problémára keresem a megoldást: A mikrosütő kiverte a 8 A biztosítékot, és csere után megint.
A kondiról testre menő diódát lekötöttem, így beindul, de nem melegít.
A dióda és test között az 5 W-os próbalámpa azonnal kiég. Mi lehet a hiba?
(#) vargaf válasza Gyula42 hozzászólására (») Ápr 24, 2017 /
 
Nagyfeszültségű próbalámpád van? Mert ha nem, akkor természetes dolog, hogy kiég. Inkább a diódát kellene megmérned.
(#) steelbird válasza péter71 hozzászólására (») Ápr 24, 2017 /
 
Akkor most az a kérdés, hogy az, amit hallasz, az normális-e, vagy sem. Szokott búgni üresjáratban is, de nem nagyon. Járasd úgy egy kicsit, ha nem meledszik, nem füstöl, akkor a trafó jónak mondható. Feszültséget lenne jó mérni a szekunder oldalán, de ahhoz nagyfeszültség mérésére alkalmas műszer kellene.
(#) steelbird válasza Gyula42 hozzászólására (») Ápr 24, 2017 /
 
Sanszos, hogy zárlatos a dióda.
(#) péter71 válasza steelbird hozzászólására (») Ápr 25, 2017 /
 
Most a diódát mértem, 9 voltos elemmel. mérésnél minden irányba 9 voltot mérek, és ha csak multiméterrel mérem, ahogy elvileg nem lehet, ott is mindkét irányba mér a műszer. Valószinű zárlatos a dióda?
(#) vargaf válasza péter71 hozzászólására (») Ápr 25, 2017 /
 
Nem valószínűleg, biztosan zárlatos a dióda.
(#) péter71 válasza vargaf hozzászólására (») Ápr 27, 2017 /
 
Kicseréltem a zárlatos diódát. A jelenség maradt. Egy sercenés, a bizti nem szállt el,a mikro nem melegít. A magnetron antennája elég fekete, de olyan a felfogatása,hogy az otthon lévők közül nem tudom helyettesíteni próbára. A kondit még nem mértem.
(#) Remci válasza péter71 hozzászólására (») Ápr 27, 2017 /
 
Az enyém is ilyet produkált a múltkor. Dióda zárlatos,bizti kicsap. A dióda mellett még a magnetront is cserélni kellett. Azóta működik.
(#) Gyula42 válasza steelbird hozzászólására (») Ápr 28, 2017 /
 
Új diódával is próbáltam és akkor is sajnos ugyanez a helyzet.
(#) péter71 válasza Remci hozzászólására (») Máj 1, 2017 /
 
A sercenés amit irtam, az az új dióda zárlatba menetele volt. Viszont a HV bizti nem szállt el, csak nem melegit. A kondi mérésre jó. A magnetron ellőheti a diódát?
Következő: »»   95 / 138
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem