Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos kerékpár, robogó házilag
Lapozás: OK   166 / 228
(#) zolek hozzászólása Máj 6, 2017 /
 
Üdv: A töltésjelző led zölden világít amikor az aksi fel van töltve, de nem folyamatos hanem villogás be vált át. Találkozott valaki e jelenséggel?
(#) mineral hozzászólása Máj 10, 2017 /
 
Sziasztok!

Adott egy elektromos rokkant jármű. 2 db 12V 12Ah-s akkumulátor van (volt) benne.
Típusa: UB12120 Bővebben: Link
Helyettesítő akkumulátort keresek. De több kérdés eldöntésében is elakadtam. Szívesen fogadnék tőletek pár tanácsot.
Ez az akkumulátor nem tűnik ciklikus üzeműnek. Akkor miért is tették vajon ezt bele gyárilag?
Találtam pár hasonló fizikai méretű akkumulátort. (ciklikus üzemű.) Minimális árkülönbséggel. Azok viszont 13 és 14Ah-s akkumulátorok. Kérdésem, hogy ezeket is berakhatóak vagy inkább maradjak a 12Ah-s akku vásárlásánál? Bővebben: Link Tanácsaitokat előre is köszönöm.
(#) zolika60 válasza mineral hozzászólására (») Máj 10, 2017 /
 
Nyugodtan beteheted a nagyobb kapacitású akkukat. legfeljebb nagyobb lesz a hatótáv. Az a kis többlet szerintem a töltőnek sem okoz gondot.
(#) etm hozzászólása Máj 10, 2017 /
 
Hello! Adott egy 60 fokos BLDC motor. A kerék minden fordulatnál ugyan abban a pontban hangot ad , ami üresben csendes,de ha ráülök,és gázt adok, akkor erősen hallatszik,mintha akadna valamibe a kerék. A szenzorok jók. a forgó rész nem szorul,mert ha pedállal hajtom mint a kerékpárt,akkor minden ok.Csak ha gázt adok neki,akkor zajos,ami természetesen nem az a zaj ami hallatszik a hibátlan motor működésekor. Fogtam a kezemben a kiszerelt kereket,és abban a pontban ahol hallatszik a zaj,a tengelyt nem ragadta magával a kerék(mint amikor meg szorul),hanem érdekes módon ellenkező irányba akarja csavarni a tengelyt,mint amerre a kerék forog. Tehát abban a pontban még lök a keréken kicsit,és minden fordulatnál csak egyet,és ugyan ott.Szkóppal néztem a vezérlőből kijövő jelet,ami minden fázison ok,még a zaj hallásakor is. Mi okozhat ilyet? Már rengeteget javítottam,de ez fog ki rajtam?
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2017
(#) mineral válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 10, 2017 /
 
Köszönöm. Akkor veszek egy pár nagyobb kapacitásút.
(#) rolie válasza etm hozzászólására (») Máj 10, 2017 /
 
Szia!
Régebben olvastam, hogy repedt mágnes okozhat ilyesmi hibát (eggyel több É-D pólusváltás van az adott pontban). Személyesen nem találkoztam ezzel a hibával, de egy szemrevételezést megérne.
(#) Biro F. válasza etm hozzászólására (») Máj 11, 2017 /
 
Üdv.
Nézd át a küllő anyákat, kiszoktak lazulni, azért van mindig terhelésnél egy bizonyos ponton kattogó hang. A másik hiba valamelyik oldali csapágygolyó sérülése. Én is jártam így, mire rájöttem hol a hiba, teljesen szét szedett keréknél.
(#) Edinalaci hozzászólása Máj 11, 2017 /
 
sziasztok tud nekem segíteni valaki elektromos robogó a vezérlő bekötése kéne
(#) kalmi.kalmi válasza Edinalaci hozzászólására (») Máj 12, 2017 1 /
 
Ahogy látom, a piros a pozitív !
(#) weend válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Máj 12, 2017 1 /
 
És a fekete lesz a negatív!
(#) kalmi.kalmi válasza weend hozzászólására (») Máj 12, 2017 /
 
Ebben már nem vagyok biztos !
(#) RoliNyh válasza Edinalaci hozzászólására (») Máj 12, 2017 /
 
Mint említették a vastag fekete a test, a vastag piros a pozitív táp.
Vastag sárga, vastag zöld és vastag kék a motor fázisok.
Hogy a vékony vezetékek mik azt meg nehéz kideríteni, legalábbis úgy, hogy jóformán alig kivehető maga a panel is, nem hogy még az is, milyen alkatrészek és vezérlő IC van rajta...
(#) RoliNyh hozzászólása Máj 13, 2017 /
 
Megjött távolkeletről a kombinált világításkapcsoló és a kürt a készülő eChopper © brinyómhoz...
(#) etm válasza rolie hozzászólására (») Máj 13, 2017 /
 
Hello ! Köszönöm a segítséget,de átnéztem mindent,és semmi bajt sem találtam.Küllők jók,mert ki volt törve a felniből egy garab. En is arra gyanakodtam ,de miután át fűztem a küllőket a hangja megmaradt.Ezután szét szedtem,és hibás mágnest kerestem,de sikertelenül. Utolsó lehetőség maradt,amihez semmi reményt nem fűztem,hogy fel cseréljem a csapágyházakat(dekniket) a keréken. Leszedtem mind a kettőt,és másik oldalra szereltem fel,és mit ad Isten,minden ok lett. Nem tudom miért,mivel az mindegy,de jo lett! Ez jol megszivatott,ennyi tapasztalattal! De van ilyen!
(#) proli007 válasza etm hozzászólására (») Máj 15, 2017 /
 
Hello! Csak egy tipp.. Az nem lehet, hogy most fordítva forognak a csapágyak és a kopott csapágynak így nincs hangja?..
(#) RoliNyh hozzászólása Máj 22, 2017 /
 
Megjött a gázkar is...
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2017
(#) stelaci1933 hozzászólása Máj 25, 2017 /
 
Polymobil TC-016 -2013-évjáratu.A probléma az,hogy az indulási sebesség túl nagy!!Még óvatos gázadás-
nál is vigyázni kell mert "ugrál".A gázkar mellett egy potméterszerü csavarógomb van,de ez semmi hatással nincs a sebességre.Egyébként ha már lendületben van,nincs vele gond. A kérdés az,hogy lehet
az indulási sebességet úgy csökkenteni,hogy biztonságosan lehessen indulni,és ezt követően növelni a
sebességet.Ki az aki ezt a korrekciót (javitást-elektronika cserét)eltudja végezni.
stelaci Mohács.
stelaszlo@citromail.hu
(#) RoliNyh válasza stelaci1933 hozzászólására (») Máj 25, 2017 /
 
Nem ismerem az adott típust, de legelőször azt kellene kideríteni, hogy ez konkrétan "gázkar" vagy vezérlőelektronika hiba -e. Ha "szerencséd" van, akkor potméter van a gázkarban, ami talán elkopott, így egy cserével helyrehozható. Ha HALL szenzoros, de szintén ez ment tönkre (ami azért már nem annyira jellemző), akkor egy szenzor csere szintén megoldás lehet. Viszont ha a gázadagolásra egyenletes feszültség megy a vezérlőbe, és nem az adagolással van a gond, akkor másfelé kell a hibát keresni és problémásabb lesz megoldani...
(#) Csiniba hozzászólása Jún 1, 2017 /
 
Sziasztok!

segítségeteket szeretném kérni.

Rendeltem egy ilyen szabályzót.

Van rajta egy indicator feliratú csati. Az mi célt szolgál? Ha nem kell, ki lehet e iktatni?

Előre is köszönöm!
(#) nyikolaj válasza Csiniba hozzászólására (») Jún 1, 2017 /
 
(#) RoliNyh válasza Csiniba hozzászólására (») Jún 1, 2017 /
 
Megmérted már mikor milyen feszültség van rajta? Talán valami visszajelzőlámpa lehet, esetleg műszerfal háttérvilágításra tippelnék abból a morzsányi információból, amit az eladó az oldalon említ.

Küldj üzenetet az eladónak és kérdezd meg tőle valójában mi célt szolgál, pontos információt csakis ő tud neked adni. Ahány ilyen keleti vezérlő, annyivéle elnevezés és bekötés. Csak a gyártó tudja épp melyík vezeték mi célt szolgál és minek nevezte el...

Sosem értem ilyen információt miért itt kérdez valaki, mikor van hivatalos support.
Itt sem gondolatolvasó senki.
(#) Csiniba válasza RoliNyh hozzászólására (») Jún 1, 2017 /
 
Még nincs kézben a vezérlő, de mivel a fórum címe ide vág, gondoltam már láttatok hasonlót

Van olyan kerékpár, amit csak akkor segít a motor ha tekered, én inkább arra a jeladóra gondolnék
(#) Csiniba válasza Csiniba hozzászólására (») Jún 1, 2017 1 /
 
Köszönöm, megtaláltam.

Bővebben: Link
(#) Pistrixx hozzászólása Jún 8, 2017 /
 
Sziasztok. Van egy ovinem OS 310 elektromos robogom. Jelenleg 40 - 45km/h a vegsebessege 8db uj 22AH akkuval.
Tudna valaki segiteni hogyan novelheto a vegsebesseg? Csatolom a kapcsolasi rajzat is. Elore is koszonom.
(#) zolika60 válasza Pistrixx hozzászólására (») Jún 8, 2017 /
 
Ez sajnos kevés. A vezérlő rajza kéne hozzá.
(#) uniman válasza Pistrixx hozzászólására (») Jún 8, 2017 /
 
A KRESZ erre vonatkozó szabályait bizonyára nem ismerheted, mert akkor nem kérnél segítséget a szabályok áthágásához... Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2017
(#) zolika60 válasza uniman hozzászólására (») Jún 8, 2017 /
 
Nem írta, hogy közúton szeretné használni.
(#) uniman válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 8, 2017 /
 
OK...de azt sem írta, hogy zárt, forgalomtól elzárt magánterületen szeretne "száguldozni"...
..valamint azt sem írta le, hogy ezek ha pl. ólomakkuk, akkor súlyuk több mint 40 kg lehet...
A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2017
(#) Pistrixx hozzászólása Jún 8, 2017 /
 
Sziasztok. Nem akarok senkit untatni azzal hogy ismerem e a kreszt, es azzal sem hogy hol akarom hasznalni, de nem is ez volt a kerdes
Következő: »»   166 / 228
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem