Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1232 / 1384
(#) Kovidivi válasza RoliNyh hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
Akkor fogsz elkezdeni gondolkodni, amikor Magyarországon 1db nyák áráért ugyanannyit kérnek el, mint 10db-ért Kínából! Esetleg többet. Akkor lehet inkább kidobod a maradék 8 nyákot...
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2017
(#) kaqkk válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
Azért ahogy olvasgatom itt a hozzászólásokat ez a kínai gyártatás is csak addig éri meg amíg nem haladja meg a 100x100mm es méretet a nyák .
(#) Kovidivi válasza RoliNyh hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
Én nem az otthoni nyákgyártásról írtam egyébként, hanem a Magyarországi nyákgyártatásról (műveltető ige)!
(#) RoliNyh válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 7, 2017 / 1
 
Ez így igaz, de szerintem erre még akkor is várnom kellessz pár évet, bár lehet addigra már alúlról szagolom majd az ibolyát is.
Most vetem 2db A4 méretű egyoldalas nyákot 1000Ft/db. Nem hinném, hogy ez annyira horribilis ár lenne érte. Két oldalast egyenlőre nem használok, de ha nagyon muszály esetleg beraktározok egyet.
A vaskloridot kb öt éve vetem (fingomnincsmennyiért, kb 1000-1500 Ft), még mindig van belőle kb 5dl.
A nyomtatóba festék mindig kellessz, mert sűrűbben nyomtatok mint nyákot gyártanék. A hőnyomó papírt meg szintén vagy két éve rendeltem keletről, 10db -ot, még van belőle 9, amivel szerintem még biztos elleszek szintén pár évig.

Na ezt add össze... (Szerintem még így is 22$ alatt vagyok.)
(#) RoliNyh válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
Magyarországon meg nem gyártatok, és soha nem is állt és nem is fog szándékomban állni, épp az árak miatt...
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2017
(#) pisti89 válasza eyess hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
Nem először próbáltam
A kölcsönkapott toner tuti eredeti, egy olyan cégtől kaptam kölcsön, aki éves szintem több tíz millió eurós bevételt könyvel, nem szaroznak utángyártottal.
Külön a HP hozza nekik...

Beállításokat végigpróbáltam már sokszor, driverből meg többet is teszteltem.
Igazán fekete nálam az amin darabokban nem világít át a zseblámpa.
Munkahelyi nagy Xerox ilyen, már próbáltam, de nekem túl nagy...
(#) gulasoft hozzászólása Máj 8, 2017 /
 
Hirtelen kellet egy kis motor vezérlőt gyártanom. Nem rég vettem egy Canon pixmate MG4250-es nyomtatót (elsősorban a wifi miatt, mert így nem kell a gépem sem a scanneléshez sem a nyomtatáshoz a családnak)
Volt itthon xerox tintás fólia. Magas minőség, normál papír 2 rétegben teljesen jól bevált. Nem azt mondom, hogy nyomdai minőség, és a két réteg illesztése sem egyszerű, de azért sikeres lett.
Ja és persze dry film és fotózás volt a technológia, a furatokat meg a cnc csinálta.
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2017
(#) aroxol válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 8, 2017 /
 
Csak azért szúrja a szemed mert Te is nyák készítéssel foglalkozol. Egyszer kértem tőled árajánlatot, mit is mondjak...
Házilag ilyen minőségű nyákot nem lehet csinálni.
Ha valaki a Pcbway oldalról valaki megrendel akár 10db nyákot amiből 9-et eldob, akkor is jóval olcsóbban jön ki mintha itthon megrendelné.
Az meg csak mellékesen hogy ha valaki regisztrál, és vásárol máris USD5 kupont kap.
(#) kaqkk válasza aroxol hozzászólására (») Máj 8, 2017 /
 
Nem ! Már két éve nem foglalkozom nyákkal , köszönöm a kedvességed ! Egyébként keversz valakivel te még ajánlatot sem kértél tőlem .
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2017
(#) aroxol válasza goreny hozzászólására (») Máj 8, 2017 /
 
Nagyon szívesen!
(#) aroxol válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 8, 2017 /
 
Nem-nem. Én tudom mit beszélek.
(#) goreny válasza RoliNyh hozzászólására (») Máj 8, 2017 /
 
A felső sárga mezőben van némi intelem. Egyébként meg nem értem, hogy ha valaki megoszt valamit, ami valamiért, valakinek nem "tetszik", miért kell így lereagálni. Csak azért, mert neked drága megoldás, másnak lehet ez hasznos információ. Egyébként aki soha nem készített otthon nyákot, viszont szüksége lenne profi kivitelre (mert otthon azért megnézem, ahogy a konyhaasztal sarkán elsőre elkészítesz egy ilyet), annak ez tökéletes megoldás. Azért azt is illene beleszámolnod, ha nincs a fiókba semmi, (nyák, nyomtató, fúró, vegyszerek, stb.), mennyibe kerül így a nyákod.
(#) Stewe hozzászólása Máj 8, 2017 /
 
Most tényleg az a téma, hogyan és miért NE készítsünk NYÁK -ot?
(#) RoliNyh válasza goreny hozzászólására (») Máj 8, 2017 /
 
Most ne érts félre, te elmondtad a véleményed, volt aki megköszönte. Én is elmondtam az enyémet, ennyi a történet. Ha valakinek meg abszolut nincs semmije, majd elmegy utánnaérdeklődik, aztán eldönti melyík megoldást választja...
(#) niedziela hozzászólása Máj 8, 2017 / 2
 
Nem értem a vita okát.
Lehet panelt készíteni otthon, lehet rendelni magyarországon, és lehet rendelni kinából.
Nyilván az otthon készült panel minősége nem közelíti meg a másik kettőt, és nyilván a kinai olcsobb mint a magyarországi panel, ha annak mérete nem nagyobb mint 10x10 cm.

Ezen nincs mit vitatkozni, ezek tények, aztán ki hol készít vagy gyártat az már legyen magánügy.
Ezen megint nincs mit kardozni.
(#) mohinger válasza pisti89 hozzászólására (») Máj 10, 2017 /
 
Pontosan ugyanez a bajom nekem is. A cégnél lévő nyomtatókat végig próbálva elég siralmas az eredmény. A mostani költséghatékony gyári tonerek messze nem tudják azt a fedettséget és festék vastagságot, mint a régi, Pl.: 12A HP tonerek.
(#) don_peter hozzászólása Máj 10, 2017 /
 
Uraim, remélem jó helyen kérdezem..
Milyen programot (ingyenes ha van) ajánlanátok 4 rétegű nyák tervezéséhez.
Fontos, hogy tudjon gerbert exportálni.
Köszi előre is..
(most Sprint Layout 6.0-át használok, de ez nem tud 4 réteget kezelni, elvileg)
(#) Ivan93 válasza don_peter hozzászólására (») Máj 10, 2017 / 1
 
Szia! KiCad ingyenes, nincs méret-korlát, max. 16 réteg lehet és tud gerbert exportálni.
(#) don_peter válasza Ivan93 hozzászólására (») Máj 10, 2017 /
 
Köszi, utána nézek..
(#) ktamas66 válasza don_peter hozzászólására (») Máj 10, 2017 / 3
 
Gyakorlatilag viszont igen, de csak ha kipipálod a panel tulajdonságainál hogy többrétegű.
(#) don_peter válasza ktamas66 hozzászólására (») Máj 11, 2017 /
 
Húúú mennyire igazad van Köszi..
(#) pisti89 válasza mohinger hozzászólására (») Máj 12, 2017 /
 
És milyen megoldásra jutottál?
Mit használsz?
(#) gulasoft hozzászólása Máj 12, 2017 /
 
Egész jó ez a kicad, csak az alakatrészkönyvtára egy kalap f*s, pl. pic24-ből csak minimális van benne, lehet legyártani kézzel, ami meg elég gáz.
Alapban 2 oldalas, nem is enged magától egyet, de van hozzá egy freeroute nevű kis java, amiben be lehet állítani hogy egy oldalas legyen és utána vissza lehet importálni a route-ot, úgyhogy ha az alaktrészlistája nem lenne ilyen hiányos akkor simán át lehetne térni erre.
Ja és tud egyből negatív pdf-et csinálni, ami viszont marha jó, mert nem kell konvertálgatni mint az eagle-ből.
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2017
(#) mps válasza gulasoft hozzászólására (») Máj 12, 2017 /
 
Nagyon sok alkatrészt le lehet tölteni, pl a napokban találtam első keresésre esp8266 modulokat, de pic is található jócskán, van hozzá eagle konverter is, simán átveszi.
Bár szerintem újat létrehozni is egyszerű.
(#) gulasoft válasza mps hozzászólására (») Máj 12, 2017 /
 
Igen találtam eagle konvertert, és teljesen jó. Az hogy csinálni egyet a teljes mikrochip lib ismeretében kicsit merésznek hangzik, mert abban a lib-ben van vagy 200 chip.
eagle-lbr2kicad-1.0.ulp
Megnyitod a libet elinditod ezt az ulp-t kell neki 3* ugyan az az output könyvtár és máris használható.
(#) alberton válasza gulasoft hozzászólására (») Máj 12, 2017 /
 
Szívesen letölteném a konvertert is és a libeket is. Honnan lehet? Ki kellene próbálni, lehet hogy bizonyos dolgokra praktikus, bár én az Eagle-t tartom a csúcsnak.
(#) mohinger válasza pisti89 hozzászólására (») Máj 12, 2017 /
 
Egyelőre semmilyenre. Az eddig próbált nyomtatókkal egyikkel sem jó. Jövő héten még kipróbálok egy-kettőt. Sárga kínai transzferpapír, amit itt is ajánlottak. Sem vasalva, sem laminálva nem okés. De már a papírra nyomtatáson is látszik, hogy nem fedi le tökéletesen, kevés a festék. Valami régebbi nyomtatóval, vagy fénymásolóval is kipróbálom a jövő héten.
Sajnos sok nyomtatónkba már csak utángyártott tonereket veszünk, ezeket ki sem próbálom. Van még HP Laserjet 4 is a cégnél, de töltött tonerrel persze. Meg sem próbálom.
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2017
(#) RoliNyh válasza mohinger hozzászólására (») Máj 12, 2017 /
 
Csak egy tipp, ha a nyomtató beállításainál lehet kontrasztot állítani, akkor nyomd fel a maximumra.
Meg némelyík printernél vannak úgynevezett festéktakarékos mód, azokat is ki kell kapcsolni...
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2017
(#) mohinger válasza RoliNyh hozzászólására (») Máj 12, 2017 /
 
Természetesen ezeket is mind próbáltam. A korszerű nyomtatóknak az a "baja" hogy rendkívül festéktakarékosan nyomtatnak, tehát erre a célra nem igen alkalmasak. Pl. a Konica fénymásolóink 1,20Ft/lap költséggel dolgoznak. Ez pl. a HP 12A gyári tonernél kb. 14,50Ft. Nagyon nem mindegy.
(#) gulasoft válasza alberton hozzászólására (») Máj 13, 2017 /
 
https://github.com/lachlanA/eagle-to-kicad
az ulp kell meg az inc
Letöltöd a legújabb eagle-t az express-t választod a licensznél ez a 10*10 centis nyák
Megnyitod, bemész bármelyik lib szerkesztésébe, és ott elindítod az ulp-t megadod a kimeneti könyvtárakat az elkészültfájlokat berakod a kicad-ba és utána a tervezésnél kiválasztod, hogy azokat is használja és voilá
Következő: »»   1232 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem