Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC építése házi alkatrészekből az alapoktól
Lapozás: OK   267 / 371
(#) kaqkk válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
Nézd ezt a cuccost Ez tuti strapabiró és nem is drága ha megépited
(#) tiggersoft válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
Persze, hogy elég. De a képen nem golyós orsó van hanem trapéz menetes, de a célnak az is megfelel. Ami van abból kell gazdálkodni.
(#) Bakman hozzászólása Ápr 30, 2017 /
 
Köszönöm, alkotok valamit. Csak a költségvetést kell elfogadtatnom, minden nincs itthon.
(#) madar94 hozzászólása Máj 1, 2017 /
 
Sziasztok!
Nincs valakinek eladó gépépítő eleme? Vagy honnan lenne érdemes beszerezni?
(#) tiggersoft válasza madar94 hozzászólására (») Máj 1, 2017 / 1
 
Nézz körül a sárga fórumon, vagy egyből keresd Lonewolf-ot.
(#) madar94 válasza tiggersoft hozzászólására (») Máj 2, 2017 /
 
Melyik a sárga fórum?
(#) pjg válasza madar94 hozzászólására (») Máj 2, 2017 /
 
Hobbi CNC?
(#) kaqkk válasza madar94 hozzászólására (») Máj 2, 2017 /
 
(#) borvendeg hozzászólása Máj 15, 2017 /
 
Sziasztok!

A kínai (ebay-es) marómotorokkal van valakinek tapasztalata?

üdv.
(#) csatti2 válasza borvendeg hozzászólására (») Máj 15, 2017 /
 
Van valamennyi a kisebb teljesítményűekkel. Fára, nyákra és műanyagra jók. Első lépésként ki kell benne cserélni a csapágyakat minőségire (lehetőleg olyat vegyél, amin nincs alapból rajta a tokmány), a gyárilag beépítettek hamar tönkre mennek úgyis (viszont nagy az excentricitásuk is). A tokmányt utólag is fel tudod szerelni (zsugorkötés otthon: motor a fagyasztóba, tokmány a sütőbe, majd gyorsan összerak és gumikalapáccsal összeüt, kisméretű csapágylehúzóval a tokmány később megint leszedhető).
(#) kaqkk válasza borvendeg hozzászólására (») Máj 15, 2017 /
 
Én 3 db ot próbáltam semmi problémám nem volt vele (nyákot fúrtam , plexit, csempét ,üveget gravíroztam )
(#) mex válasza borvendeg hozzászólására (») Máj 15, 2017 /
 
Nekem is van egy 300W teljesítményűnek mondott motorom. Első próba alkalmával párezres fordulat felett erősen rezonálni kezdett, mint kiderült a fröccsöntött ventilátor okozta. A palástvastagság eltérő volt, ezt egy alkalmas tüskére húzás után méretre forgácsoltam. Azóta kifogástalanul lehet vele dolgozni.
Most épp a proxxon marógépen helyettesíti az eredeti motort, mert a csapágyfészek kikopott, és lóg a "főorsó"...
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2017
(#) bbatka válasza borvendeg hozzászólására (») Máj 15, 2017 /
 
A kínai gépem nekem is egy 300W-os motorral van szerelve. Az enyémen műanyagból van a ventilátor nekem is erősen rezonál nagyobb fordulaton. Több rezonancia pontja is van. Szerencsére van egy lyuk a rezonancia pontok között. Ragasztószalaggal szerintem ki tudnám egyensúlyozni némi kísérletezgetéssel. Leginkább egy Kress 1050 FEM1-est szoktam feltenni a 300W-os motor helyett. Felirat gravírozáshoz azonban a 300W-os jobb.
Szóval ennyit a kínai motorról.
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2017
(#) kaqkk válasza bbatka hozzászólására (») Máj 15, 2017 /
 
Akkor úgy látszik nekem szerencsém volt 3 motorból egy sem rezonált , mind tökéletes volt . A harmadik most is megy csak már az új gazdájánál .Lehet hogy azért mert én 400W osakat használtam ? Ne értsétek félre senkire nem akarom rábeszélni ....
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2017
(#) guliver83 válasza borvendeg hozzászólására (») Máj 15, 2017 /
 
Lényeg mire akarod használni?
És hogy hosszú távra tervezel e?
Én átalakítottam egynek a csapágyazását, úgy még használható szerintem!

Néha itt is van a fórumon marómotor az nem egy olyan rossz választás , vagyis sokkal jobb mint a kínai át kell egy kicsit alakítani, mert nincs rajta patronbefogó, de sokkal jobb.
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2017
(#) kameleon2 válasza borvendeg hozzászólására (») Máj 15, 2017 /
 
Szia! Van. 500W-os van a gépemen már vagy 2 éve. Azóta megy rendületlenül. Nincs vele semmi gondom. Igaz - 10-11000 fölé nem küldtem. Nekem bőven elég az alacsonyabb fordulatú tartomány. Műanyag lapokhoz, plexihez, nyákhoz használom.
(#) borvendeg válasza kameleon2 hozzászólására (») Máj 16, 2017 /
 
Köszi a válaszokat!

Üdv.
(#) szebee hozzászólása Máj 16, 2017 /
 
Sziasztok!

Most szeretnék belefogni egy CNC építésébe. Először az elektronikával szeretném kezdeni. Lenne valakinek egy 100%-ig megbízható és életképes kapcsolása amit minden gond nélkül érdemes megépíteni?

Előre is köszönöm!
(#) csatti2 válasza szebee hozzászólására (») Máj 16, 2017 /
 
Kapcsolás, de mihez? Léptetőmotor meghajtó áramkör? Szervohajtás? Mozgásvezérlő? Főorsó vezérlő?
Itt a legtöbben kész modulokból állítják össze a gép vezérlését. Viszont rossz irányból közelíted meg a kérdést. Az elektronika kiválasztása/megvalósítása az utolsó lépés a tervezési folyamatban.
Első lépésként oszd meg velünk, mekkora gépre gondoltál és milyen feladatokra használnád. Ez alapján javasolhatunk mechanikai megoldásokat. Ezután jön a főorsó és egyéb motorok, illetve végálláskapcsolók és egyéb szenzorok kiválasztása. Ha ez mind ismert, akkor érdemes belemenni az elektronikai modulok kiválasztásába.
(#) kameleon2 válasza szebee hozzászólására (») Máj 16, 2017 /
 
Szia! Szerintem fordítva kellene kezdened, mert kabáthoz szoktak gombot varrni. Első a feladat, második a mechanika, aztán a mechanikát mozgatni képes motorok méretezése és a végén az azt kiszolgáló elektronika és tápegység. Legalábbis szerintem. Mert nem mindegy, hogy egy acélmegmunkálásra képes monstrumot kell hajtani, vagy egy lézerfejet. CNC mindegyik.
(#) Gafly hozzászólása Máj 17, 2017 / 2
 
Idézet:
„Kapcsolás, de mihez?”

Kell nekem egy CNC, mert mindekinek van.
De nagyobb kell, mint a többieké.
Legyen olcsó, de mutasson jól.
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2017
(#) Stewe válasza Gafly hozzászólására (») Máj 17, 2017 / 1
 
Úgy tűnik a kollégák túl közelről kezdték, neked először talán meg kellene tudnod, mi az a CNC.
Az enyém ekkora.
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2017

Ferm.jpg
    
(#) Stewe válasza Gafly hozzászólására (») Máj 17, 2017 /
 
Milyen technológiát szeretnél CNC-vel?
CNC vezérléssel készíthető fúrógép, marógép, 3Dnyomtató, hegesztőgép. lézervágó, lézer gravírozó, LDM, plotter, hegesztőgép, plazmavágó, lángvágó, szikraforgácsoló.... idő se lenne felsorolni csak a mindennaposokat sem.
Építés előtt kell kiválasztani a technológiát, a megmunkálandó anyagot, és a kívánt megmunkálási pontosságot, ez alapján megtervezni a mechanikát a megfelelő motorokkal és hajtóművekkel, és ha ezzel már kész vagy, akkor kell a hajtásvezérlővel foglalkoznod.
Ha úgy éreznéd, hogy ehhez több szakmát kell elég mélyen ismerni, nem tévedsz.
A házi megoldásoknál mindig az okos kompromisszumok megkötése a legfontosabb feladat, mert ha ipari minőséget akarnál, akkor sokkal drágább lenne, mint a kész gyári darab.
(#) BEMcorp válasza Stewe hozzászólására (») Máj 17, 2017 / 1
 
Bocs, hogy belevau, de úgy érzem átsiklottál kissé a lényegen... Gafly erőteljesen ironizált hozzászólásában.
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2017
(#) kameleon2 válasza Stewe hozzászólására (») Máj 17, 2017 /
 
Óra hajszálrugókat gyártasz rajta?
(#) Stewe válasza BEMcorp hozzászólására (») Máj 17, 2017 /
 
Teljesen igazad van, átsiklottam azon, hogy az indító szebee volt, azt hittem ő akar nagyot alkotni. Akkor vettem észre, mikor már ez sem volt törölhető.
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2017
(#) Stewe válasza kameleon2 hozzászólására (») Máj 17, 2017 /
 
Nem én használom, csak az építésben voltam benne. Azért töltöttem fel, hogy érzékeltessem, a CNC elég sok mindent takarhat.... mint utóbb kiderült, feleslegesen.
(#) Gafly hozzászólása Máj 17, 2017 / 1
 
Trollkodásból ismét jól teljesítettem
De jót szórakoztunk (tanulunk is belőle (talán?)).
(#) Stewe válasza Gafly hozzászólására (») Máj 18, 2017 /
 
CNC troli??
(#) csatti2 válasza Stewe hozzászólására (») Máj 18, 2017 /
 
Csak berakod abba az apró CNC-dbe és átformázod troll alakúra.
Következő: »»   267 / 371
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem