Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD monitor probléma
 
Témaindító: Squall, idő: Aug 14, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   268 / 312
(#) Laurox válasza didyman hozzászólására (») Máj 5, 2017 /
 
Nem vagyok itt annyira újonc, inkább csak ironizáltam egy picit. Tehát: A DELL 2007 WFP nem ad életjelet, (széria hiba, mindegyik így döglik be, nekem ebből 2 db is van már jelenleg) a 450V-os puffer kondi eldurrant benne, stb. A táp panelen lehet a probléma, mégpedig a 2SK3548-as mosfet lehet a bűnös, legalábbis a "kutatásaim" során erre a következtetésre jutottam. De azt nem tudom, hogyan kell kimérni multiméterrel. Nem vagyok műszerész.
A képen a kék nyíllal jelölt alkatrészeket kicseréltem. jelenleg nincsenek is benne, mert félbehagytam a projektet, és a másik tápba pakoltam, ami most benne van a másik monitorban, és azt nincs kedvem most szétszedni.
100 szónak is egy a vége: Szerintetek is a 2SK3548-as mosfet lehet a bibi? Nem ad életjelet a monitor..
A HQ-ban, a Hestore-ban, és máshol sem lehet ilyet beszerezni, csak az ebay-en!

Kb. ennyi.

Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2017
(#) david10 válasza Laurox hozzászólására (») Máj 5, 2017 /
 
Szia,
Amielőtt nem volt komponens teszterem, azelőtt én így mértem ki a mosfeteket:Bővebben: Link
A mosfetet ki kell forrasztani mérés előtt!
Komponens tesztert 10-15 dollárért lehet kapni, ha akarod, akkor átküldöm az eBay-es linkjét annak, ami nekem van.
(#) didyman válasza Laurox hozzászólására (») Máj 6, 2017 /
 
Bármi jó helyette, ami tud kezelni 8-900 V-os feszültséget 8-10 A áramerősséggel, például ez: https://hqelektronika.hu/termekek/fqp9n90c-n-mos-900v-8a32ap-205w-1-12r2-8a
De valószínűleg nem csak ennyi a baja. A FET-et vedd ki, mérj zárlatot a G és D lábak között. A D és S valószínűleg zárlatban lesz. A kérdés az, hogy elégett-e a source ellenállás. Azt jelölted kék nyíllal, ha szakadt, és a G felé zárlat van bármelyik láb felől, akkor a meghajtása és a PWM vezérlő is szinte biztosan kuka. A meghajtásban 1-2 20-30 Ohmos ellenállás, és egy dióda, esetleg Z-dióda is van még, azokat érdemes cserélni. A S-ról a PWM vezérlő felé, az áramkorlát visszacsatolásában is lehet még egy elégett ellenállás (maximum 1 kohm körül szokott lenni)-ezeket az alkatrészeket remélhetőleg le tudod olvasni még, a dióda 1n4148. A PWM vezérló úgy rémlik, Delta saját számozású, ahelyett az NCP1200A lesz jó neked, a 60 kHz-es típust vedd a HQ-ban. A graetz hidat is mérd meg, ha zárlat van bármely lába között, az is csere. 600 V, 4 A.
(#) Laurox válasza didyman hozzászólására (») Máj 6, 2017 /
 
Köszönöm a korrekt segítséget! Igen, a source ellenállást is cserélni kellett. Neki fogok állni a javításnak hamarosan, hátha sikerül. Üdv.
(#) Laurox válasza david10 hozzászólására (») Máj 6, 2017 /
 
Rendben, köszönöm neked is! Igen, érdekelne a link. Üdv.
(#) xxxyyy válasza xxxyyy hozzászólására (») Máj 8, 2017 /
 
Végeredmény: 3 db 940N-es tápból kettőnél csak a biztosítékot kellett cserélnem a kondikon kívül, az inverternél nem volt zárlat. Működnek. A biztosíték a schottky dióda mellett volt eldugva a szilikongumi alatt.

Mégegyszer köszönöm mindenkinek a segítséget
(#) zsoltee0001 válasza xxxyyy hozzászólására (») Máj 8, 2017 /
 
Szuper, mondjuk az fura, hogy akkor miért volt levágva a biztosíték?
Nekem egyébként sima üvegbiztosíték eddig bevállt, nem tudom mennyiért vettél, de egyszer majdnem benyeltem egy 1000 ft körüli smd biztosítékot, mondtam is az eladónak, hogy az egész panel nem ér annyit és inkább dróttal összekötöm, azóta is megy egy régi laptop inverterébe Persze ezt nem követendő példaként mondom
(#) xxxyyy válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 9, 2017 /
 
Szia

200Ft volt darabja, a helyszűke miatt más méretű nem jöhetett szóba.
Talán a zajos tápfesz megbolondította az inverter vezérlését és szerencsémre a biztosíték volt a gyorsabb. A 3. táp is elindult, de pár másodperc után megint elfüstölt az inverter biztosítéka. (Természetesen élesztés előtt ellenőriztem a FET-eket és a trafókat zárlatra.)
(#) csabee hozzászólása Máj 15, 2017 /
 
Üdv! Van egy W9ZA vagy H19-1W fujitsu siemens LCD monitorom és nem tudom pozicionálni a képét! Mi lehet a gond? A gyerek megnyomta az autoprocessing gombot és azóta ilyen...
(#) csabee hozzászólása Máj 15, 2017 /
 
ilyen a képe... 60 és 75 Hz is
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2017
(#) zsoltee0001 válasza csabee hozzászólására (») Máj 15, 2017 /
 
Normálisan reagál a nyomógombokra?
Üdv
(#) csabee válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 15, 2017 /
 
Igen. Mindenre reagál rendesen. Most 1280x720-on van az 1440x900 helyett. Nem lehet valahogy reszetelni?
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2017
(#) bbalazs_ válasza csabee hozzászólására (») Máj 15, 2017 /
 
Tegyel ra egy masik jelforrast ideiglenesen.
(#) csabee válasza bbalazs_ hozzászólására (») Máj 16, 2017 /
 
Üdv! Tettem rá egy másik gépet de akkor se áll helyre...
(#) bbalazs_ válasza csabee hozzászólására (») Máj 16, 2017 /
 
Masik gep, masik felbontas es szinten megnyomni azt a gombot...
(#) Kovidivi válasza csabee hozzászólására (») Máj 17, 2017 /
 
Nyiss meg egy teljes képernyős fehér képet valami képnéző programmal, ne lehessen a monitoron semmi mást látni, csak a fehéret. Ha ekkor megnyomod az Auto gombot, be fogja tudni magát állítani. Jelenleg nem találja, hogy hol a kép széle.
(#) csabee válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 17, 2017 /
 
Köszi! Sajnos nem jött be...
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2017
(#) csabee hozzászólása Máj 17, 2017 /
 
HEURÉKA!!! Kábelt cseréltem és helyre állt... Köszönet mindenkinek...
(#) lacca337 hozzászólása Máj 23, 2017 /
 
Üdv mindenkinek!
Segitség kellene.JVC 32" LT-32C360.
Sérült a kijelző.
Kicseréltem egy "LC320TU2A-PANDA" kijelzőre.
A problémám hogy fejjel lefelé van a kép.
A kijelző leírásában nem találtam utalást (vagy átsiklottam felette) hogyan lehetne beállítani.(azt felejtsük el hogy épitsem be fejjel lefelé...nem megolható) Szerviz menüben nem találtam opciót a problémámra.
Main:tp s506.pb801
Segítséget kérnék.
Előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2017
(#) elektroncso válasza lacca337 hozzászólására (») Máj 23, 2017 /
 
Próbáld meg, hogy megnyomod a jobb oldali ALT billentyűt és a felfelé (esetleg a lefelé) mutató iránybillentyűt egyszerre. Elvileg meg kéne fordulnia a képnek. De ez csak egy ötlet, nekem XP alatt működik, jelenleg más op. rendszer alatt nem tudom kipróbálni.
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2017
(#) lacca337 válasza elektroncso hozzászólására (») Máj 23, 2017 /
 
Köszi a választ! Csak az a probléma hogy ez egy tv,de így csak monitorként tudom használni(windowsban meg lehet fordítani a képet).
(#) uniman válasza lacca337 hozzászólására (») Máj 23, 2017 /
 
Idézet:
„Kicseréltem”
...azt meg elfelejtetted leírni, hogy milyen volt benne eredetileg?
...vagy tán ugyanilyen típusszámú lett volna benne? T-Con ?
"Factory setting"-ben pedig ott kéne lennie....
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2017
(#) lacca337 válasza uniman hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Köszi a választ! Eredetileg AJ32T03-v4 volt benne. Erröl a kijelzőről nem találtam doksit a neten. A factory setting-ben a panel setting menüben ennyi beállítási lehetőség van(kép mellékelve.
(#) elektroncso hozzászólása Máj 27, 2017 /
 
Sziasztok.
Egy furcsa kérdésem volna. Egy LG LCD monitor fénycsöves háttérvilágítása hány ampert vesz fel? Konkrétan egy LG FLATRON W1934S-SN típusról van szó. Tönkrementek a háttérvilágítás fénycsövei, kiváltottam őket LED szalagra. Mechanikailag átalakítottam, kipróbálva tökéletes képet ad, csak jó volna, ha nem kéne külön tápot használnom a háttérvilágításra (most azzal próbáltam ki). A monitor saját tápjának +14V-os ágáról használnám. Az eredeti inverter kiiktatnám. A LED szalag 12V-on 680mA-t vesz fel, csak nem tudom el bírná-e a 14V-os ág. Azt, hogy 14V a betáp és 12V-os a LED szalag azt megoldom, csak a terhelhetőség a kérdés. Mellékletben van a monitor tápjának és inverterének kapcsolási rajza. Ha a tápot túlterhelném akkor lekapcsol?
Előre is köszönöm.
(#) elektroncso válasza elektroncso hozzászólására (») Máj 27, 2017 /
 
Közben eszembe jutott, hogy le is mérhetem. Gyorsan visszakábeleztem a dolgokat, visszaforrasztottam a kikötött inverter és mértem. 2A áramot vett vett fel az eredeti inverter. Vagyis akkor biztos működni fog.
(#) bbalazs_ válasza elektroncso hozzászólására (») Máj 27, 2017 /
 
Hibas fenycso mellett???
Ezek hozzavetoleg 35-40W-ot esznek max fenyeronel, az ujabbak kicsit kevesebbet.
A lenyegen nem valtoztat, bírnia kell.
(#) elektroncso válasza bbalazs_ hozzászólására (») Máj 27, 2017 /
 
Az eredeti csövek el vannak használódva, ezért letilt az inverter. Új csöveket nem tudok szerezni, ezért LED-esítettem. Csak a bekapcsolás utáni első fél percben üzemel, ezalatt mértem. Szerencsére a vezérlőt nem érdekli, hogy működik-e az inverter, ezért elég volt csak az inverter betáp vezetékeit elvágni.
(#) ianikj hozzászólása Jún 4, 2017 /
 
Udv,
Egy samsung th220hd monitorrol lenne szo. indulas utan fura sisterges, inkabb szikrazo hang es kialudt a hatter vilagitas. szerelohoz vittem azt mondta hogy az inverter hibaja es leakart rollam gombolni egy rakas penzt.. ok nem mentem bele talaltam 1/4 arban egy hasznalt de letesztelt tapot(inverter benne).. kicsereltem es ugyanaz ( tehat most van kettom itthon ).. par youtube video utan .. kiderult , persze 1 oramba telt mire szetszedtem ,hogy az egyik lampa a gond..
Szikerazo hang amit hallottam a rosz illesztest takarta.. ugy elvolt egve az elektrod a ccfl csovon hogy keptelenseg volt odaforrasztani a kabelt, ha meg sikerult akkor osszeszerelesnel eltort vagy max 2 hetig tartott.. vettem 4db uj lapmat(2ot cserere, +2ot meg ha eltornem veletlenul) de mivel a monitor/tv 16:10-es keparanyu a standard 22" cso 1 cm hosszabb(eredeti 48cm , uj 48.8cm).
Ez nem is lett volna gond .. kis ugyeskedessel beleapoltam .. de mivel , gondolom en, a lampak kulombozo erosseguek, nagyobbak mint az eredetiek(fogyasztas) es az inverter eszleli ugyanugy kikapcsol ( van 2 rovidebbem is egy 17es monitortol azzokkal munkodik, de mivel rovidek nem vilagitana meg egyenletesena felso reszt ). Kulso inverterrel munkodott , bele is fert a dobozba de utolso osszeszerelesnel sikeresen eltortem az egyik lampat mivel hosszabb es kilogott egy picit.
Szoval a ccfl lampas dolgot feladtam es rendeltem egy led kitet(2 led strip es a vezerloje, az egesz 8$volt), mellekeltem kepen alul . kulso tapegyseggel megoldani a vilagitast nem gond, de szeretnem a monitor tapjaba beiktatni hogy a fenyero es a bekapcsolas is munkodjon. A ledes modulnak kell (10-29)V, ez megvan (kep alul 9pines csatlakozo), de az on/off, es a fenyero allitasaval nem vagyok teljesen tisztaba. Ugyanott lathato az A-dim es az on/off csatlakozo is..
KERDES : ki kell iktatnom az eredeti invertert vagy eleg ha csak odaforrasztom a szalakat a megadott helyre ???
Nagyon megkoszonnem a segitseget, szerettem volna feltolteni az egesz szervizkonyvet hogy attekinthetobb legyen a dolog a jartas eberek szamara de a 2MB-ba nem fert bele.reszletes leirasnak nagyon orulnek. Elore is koszonom es bocsi az ekezetekert.
A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2017
(#) didyman válasza ianikj hozzászólására (») Jún 4, 2017 / 1
 
Cső lett volna Digitális Harcsáéknál szinte biztosan. Illik négyet cserélni, az eltérő szín és üzemállapot miatt. Oxidos csővéget polírpapírral lehet forraszthatóvá tenni ismét.
LED-es cucc: Jó lenne többet tudni róla. A tápfeszültségből nem derül ki semmi. A monitor oldaláról sem derül ki sok minden. Mérd meg az on/off lábat be-, kikapcsolt állapotban, meg az a-dimmet feltekert és letekert fényerőnél. Ezekből tudni lehet mindent. A LED meghajtónak az adatlapjából pedig azt, hogy mit kér. A legtöbb szinte plug 'n' play, de azért legyünk óvatosak, két perc megmérni.
(#) ianikj válasza didyman hozzászólására (») Jún 5, 2017 /
 
Kosz a gyors valaszt. Lemerem az ertekeket. Cső vasarlas meretben nem megoldhato onnan,nem magyarorszagon elek.
A ledes modul igen plug'n'play lenne ha az eredeti inverter is kulonallna a tabegysegtol (ip-54135a), ezert gondoltam h csak szimplan odaforrasztom a megadott helyre a 9pines csatlakozonal. Ez az utolso lehetosegem mert nagyon maceras szetszedni es osszerakni a display-t, hogy hozzaferjek rendesen a lampakhoz: kijelzo ki, 2 femes es egy muanyag keret , stb es sok sok turelem.
Kb meg 1 het mire megkapom a ledes modult, nallam ilyesmit nem talaltam ugyhogy kina maradt opciokent ahol apropenz. amint meglesz irom a fejlemenyt : mukodik vs kuka.
Tovabbi kellemes napot mindenkinek

Untitled.png
    
Következő: »»   268 / 312
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem