Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   49 / 197
(#) remiasa válasza Stewe hozzászólására (») Máj 10, 2017 /
 
Náluk folyamatosan ki jár az öntödébe es okoskodik, közbeb halvány gőz fogalma nincs az egészröl, kezébe adtam a szerszámokat és mondtam neki hajrá mutasd meg egy felfogatott két tonnás szerszámon hogy gondolja a beálítását 3 perc alatt amikor az öntőgép asztalába 2mm-es hajlat van, csak nézett mint hülye gyerek a moziba.
(#) Elektro.on válasza remiasa hozzászólására (») Máj 10, 2017 /
 
De a 0,3 az extruder furata, a 0.2 meg a réteg magassága. Ami ugye egy bizonyoss hossz nyomtatásánál kiad egy adott térfogatot. Ha így felgyűri a műanyagot akkor a filament adagolási sebességével lehet kompenzálni.
(#) remiasa válasza Elektro.on hozzászólására (») Máj 10, 2017 /
 
Tévedés világméretü méghozzá,egy részében igaz csak ez kicsit össze tetteb, probál ki egy kinyomó pisztojal, az adagolási sebesség csak azt fogja meghatározni mien gyorsan jöjjön ki az anyag de a fejen attol még 0,3 tized átmérőjű fog kijönni mivel akkora a furat!! A tengelyek sebessége nem mindegy, hogy 20 , 50 , 80 , vagy 100% -os sebességel nyomtatol, én például 80%-on de ez lassu a 0,3-as fejhez, ha viszont a sebességet emelem arányosan romlik a minőség.
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2017
(#) Elektro.on válasza remiasa hozzászólására (») Máj 11, 2017 /
 
A nyomtatási sebességet és a fej adagolási sebességét mindig együtt kell módosítani.
Az ideális vezérlő ( itt megint megemlítem, hogy az arduinos hobbi gépekkel nincs tapasztalatom) az ismert paraméterekből ,réteg vastagságból, extruder átmérőből, nyontatási sebességből kiszámolja egy adott nyomtatott szakaszra a szükséges anyag térfogatot, és úgy kalkulálja a filament adagolását, hogy az adagolt anyag térfogat megegyezzen a szükséges térfogattal. valószínűnek tartom , hogy a hobbi gépeken ez nem autómatikus.
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2017
(#) remiasa hozzászólása Máj 11, 2017 /
 
Na ma agyvérzést kaptam megjött a királykék filament (Verbatim) tipus ,egy kalap trágya ajánlott nyomtatási hőfok 200°-220° fok de ezen a hőfokon olyan volt mint a gumi fokonkét 230° -ig mentem de még a szoknyát se tudtam kinyomtatni, ugy zsugorodik mint az ABS és felválik.
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2017
(#) Elektro.on válasza remiasa hozzászólására (») Máj 11, 2017 /
 
Éppen tegnap beszélgettem erről egy kolégámmal. Neki is van olyan alapanyaga amire 200-220 °C -ot írt a gyártó, de a szeletelésnél erre az anyagra a CURA 180°C -ot javasolt. És azzal működött is neki.
(#) remiasa hozzászólása Máj 11, 2017 /
 
A Repetier-be meg lehet adni a filament gyártója nevét vagy hogy honnan tudja milyen PLA van bene?
(#) Elektro.on válasza remiasa hozzászólására (») Máj 11, 2017 /
 
CURA -val szeletel és van benne gyártó függő anyag lista. ha jól értettem amit mondott.
(#) Elektro.on válasza remiasa hozzászólására (») Máj 11, 2017 /
 
Itt nézd meg!
(#) HERC válasza remiasa hozzászólására (») Máj 11, 2017 /
 
A repetier a cura engine-t használja és csak azt. Saját konfigurációt lehet neki csinálni.
Jobb tabon slicer ott pl curanegine alatta configuration és jobb fül filament.
Én nem tudom ki és miért vacakol mindenféle filamentel HERZ turkálós filamentnél
jobb szerintem hobbi célra nemigen van. Mert szerintem előszeretettel felejtik mostanság
el a 3d nyomtatás prototipus gyártásra jó semmi másra. Használati tárgy nem nagyon
lesz belőle a végén.

u.i:Nekem ezek a szeletelők curaengine,slic3r nagyon sok mindent elcsesztek már
viszont a simplify3d megéri az árát.
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2017
(#) remiasa hozzászólása Máj 12, 2017 / 1
 
Fityiszt a Verbatim filamentnek akkor is én vagyok az okosabb és akkor se fűtöm a munkalapot
(#) Elektro.on válasza remiasa hozzászólására (») Máj 12, 2017 /
 
Mi volt a megoldás?
(#) remiasa válasza Elektro.on hozzászólására (») Máj 12, 2017 /
 
3M kétoldalas regasztó.
(#) remiasa válasza remiasa hozzászólására (») Máj 12, 2017 /
 
Még valami a gyárilag megadott 220° fok mégis csak jó.
(#) elektromos hozzászólása Máj 13, 2017 /
 
Sziasztok!
A Repetierben hol kell állítani, hogy ne 100%-os legyen a tárgy mérete, hanem 102% ?
Van benne ilyen lehetőség?
Van egy fájlom, de kinyomtatva nem pontos a méret, de ha növelném % értéket talán jobb lenne.
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2017
(#) remiasa válasza elektromos hozzászólására (») Máj 13, 2017 /
 
Igen van, pirossal bekarikáztam, tört értéket is beírhatsz.
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2017
(#) elektromos válasza remiasa hozzászólására (») Máj 13, 2017 /
 
Köszi!
(#) GPeti1977 válasza HERC hozzászólására (») Máj 13, 2017 /
 
"A 3d nyomtatás prototipus gyártásra jó semmi másra"
Ha ez így lenne akkor elég lenne egy vagy két fajta nyomtató anyag és mégis egyre több fajta van; inkább sorozatgyártásra tömegtermelésre nem alkalmas.
(#) Temela válasza GPeti1977 hozzászólására (») Máj 13, 2017 /
 
Szerintem pedig igaz. Amennyiben összeveted az elkészült tárgyat egy fröccsöntött tárggyal ("jó kis szárazból, de jó is az..."), akkor szembeötlőnek kell lennie a különbségnek. De!, a házilagos (barkács) fröccsöntés nem igazán megy. (csak üvegből)
(#) GPeti1977 válasza Temela hozzászólására (») Máj 13, 2017 /
 
Igen, ami szembeötlő különbség az az öntött tárgyak felületi simasága, meg hogy ha vékony akkor is erős.
(#) remiasa válasza Temela hozzászólására (») Máj 13, 2017 /
 
Ennyi erővel a műanyag heggesztett dolgokat se lehetne használni semmire, és mégis több köbméteres műanyag tartályokat készítenek igy veszélyes anyagokhoz .
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2017
(#) HERC válasza remiasa hozzászólására (») Máj 14, 2017 /
 
De csak egy öntött lemezt hegesztenek össze egy vonalon.
A 3d nyomtatott tárgyból még öntésre alkalmas formát is nehéz csinálni.
Nem ellene vagyok a nyomtatásnak, csak úgy gondolom, az elején én is
azt hittem húú mi mindent fogok nyomtatni, aztán annyira mégsem.
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2017
(#) remiasa válasza HERC hozzászólására (») Máj 14, 2017 /
 
Én se akarok kamiont nyomtatni , de egy alkatrész tárolót vagy ceruza tartót vagy még kissebb disztárgyakat igen, erre tökéletes.
(#) HERC válasza remiasa hozzászólására (») Máj 14, 2017 /
 
De csak 1-1 darabot, ami a prototipus gyártásnak felel meg.
(#) Elektro.on válasza HERC hozzászólására (») Máj 14, 2017 /
 
Ugyan csak kisszériára műköik, és a méret pontosság terén is kompromisszumokat kell kötni de:
Bővebben: Link
Azért az igazsághoz hozzá tartozik, hogy ez PolyJet technológia és nem FDA
(#) pcroland hozzászólása Máj 16, 2017 /
 
Sziasztok!

Valaki esetleg nem szeretne beszállni filament rendelésbe? 11.3$/kg (6+5.3posta) áron lehetne rendelni Alibaba-ról PLA-t, viszont 20kg a minimum mennyiség Fedex-szel jön, 7 nap elvileg

Színek: https://vgy.me/j978ge.jpg[LINK][/url]
Alibaba: [url=jinbohao.en.alibaba.com][LINK][/url]
A hozzászólás módosítva: Máj 16, 2017
(#) HERC válasza pcroland hozzászólására (») Máj 16, 2017 /
 
Szia!
Az akkor is 4000 cirka sőt még több.
Vagy a 11$-ra rászámoltad az áfát meg a vámot?
(#) remiasa válasza pcroland hozzászólására (») Máj 17, 2017 /
 
12000ft -ig nincs vám és áfa, ha e felett rendelsz nem fogja megérni az tuti.

UI: És kitudja mien a minősége!!
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2017
(#) Tinky válasza remiasa hozzászólására (») Máj 17, 2017 /
 
22euroval számolj, ne 44euroval.
(#) remiasa válasza Tinky hozzászólására (») Máj 17, 2017 /
 
te most miröl beszélsz ?
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2017
Következő: »»   49 / 197
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem