Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Li-Po - Li-ion akkumulátor és töltője
 
Témaindító: yokesz, idő: Máj 30, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   153 / 312
(#) martin96 válasza fecus hozzászólására (») Máj 18, 2017 /
 
Eredetinek az árában van, de eléggé hamisítottnak néz ki a képek alapján.
Én inkább ezt venném:Bővebben: Link

Mást nem akkut inkább Gearbestről, banggoodról vagy fasttech-ről rendelj, de ne ebay-ről.
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2017
(#) sector99 válasza fecus hozzászólására (») Máj 18, 2017 /
 
Én rendeltem hasonlót, és olyant kaptam amivel még a ledes lámpát se működteti... Csatlakozom az előttem szólóhoz, hogy akkut eBay-ról semmiképpen nem rendeljen senki ! Inkább csak hazai forrásból, ahol könnyű reklamálni, ha nem azt kapod amit ígértek.
Ha akkus fúrógépbe kell, akkor ezt viszont merem ajánlani, mert tényleg tudja azt amit ráírtak. (két gépemben is ilyen van már) Ja, és gyárilag ki van hozva a csatlakozó balancer töltéshez.
(#) Massawa válasza sector99 hozzászólására (») Máj 18, 2017 /
 
Ezekkel az akkukkal ugy látszik mindenki szenved. Pár honapja rendeltem az egyik notebookomba uj akkut ( má 10 éve egy helyröl veszem öket). A 3. nekifutásra sikerült nekik müködöt szállitani.
A cégen belül egy uj berendezést fejlesztettek ( nem olcso cucc) a beépitett márkás akkukbol a második szállitásban vagy 30% volt rossz. ( 6 darab 18650-s akku van minden berendezésben).
Szoval inkább rulett. A fenti cégtöl is egy gyenge pillanatban vettem a dronomba akkut, 2 töltést birt ki. Az eredeti a mai napig megy.
(#) martin96 válasza Massawa hozzászólására (») Máj 18, 2017 /
 
Vettem újonnan is és bontottan is 18650-es cellákat, de nem volt még velük gondom. Egyedül a Samsung INR18650 25R-nél másznak el a feszültségek egy idő után. De az LG HE4-esek, meg a Panasonic UR18650NSX-ek, teljesen hibátlanok.
(#) Massawa válasza martin96 hozzászólására (») Máj 18, 2017 /
 
Én meg ingyen kapom a kidobott cellákat ( hatosával összeragasztva) és válogatom a jokat, mert a gyártás nem tud mit kezdeni velük. Amiket eddig kiszereltem és jonak tüntek azok valoban jok már hosszu éve.
A régebbiekben a töltö elektronika is be volt ragasztva az akkukba - ott igen gyakran csak az elektronika volt a ludas, a cellák, köszönik jol voltak. Az ujakban már nincs semmi az egész elektronika kiköltözött a berendezésbe igy csak a cellák között kell keresni a rosszat.
Épp ma találtam egy olyat, amit simán fel lehetett tölteni ( a betöltött amper is stimmelt 11Ah) minden jot mutatott a berendezés mégis csak a fele ideig tudott vele müködni mint kellene, azaz ez az akku is kuka ( illetve megtarthatom).
(#) sector99 válasza Massawa hozzászólására (») Máj 18, 2017 /
 
"Inggyé" ? Az nem rossz, szerencsés vagy !...
(#) fecus válasza sector99 hozzászólására (») Máj 18, 2017 /
 
Sajnos nem fér be. Folyamatosan keresem, hogy mi fér be 65*65*32mm-be.
(#) Laslie válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 18, 2017 /
 
Köszönöm a tanácsot.
Vettem ilyen töltőt, és feltöltöttem vele az akkukat. Így most van két jó akkum.
(#) sector99 válasza fecus hozzászólására (») Máj 18, 2017 /
 
Igen sajna át kell egy kicsit "alakítani" az eredeti akkutartót. De inkább eltekintettem az esztétikától, csak jó legyen...
(#) Kovidivi válasza jFET hozzászólására (») Máj 19, 2017 /
 
Bővebben: Link Ennek a 3S töltőnek van még értelme, minden cellát külön tölt.
(#) fecus hozzászólása Máj 21, 2017 /
 
3S Li-Po aksihoz egy ilyet illesztenék. Kissé alacsonynak tartom a mélykisülés védelem elindulási értékét.
Mi a véleményetek összerakhatom? Nem teszi tönkre az aksit?
(#) Kovidivi válasza fecus hozzászólására (») Máj 22, 2017 /
 
"Over discharge voltage range: 2.3-3.0v±0.05v" Ez olyan széles tartomány, hogy nem is kell komolyan venni. Mérd le, ha megérkezik. 2.3V már kicsit valóban alacsony, de mivel terhelés közben figyel a védelem, lekapcsol, szép lassan vissza fog kúszni a feszültség a normál tartományba.
(#) nedudgi válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 22, 2017 /
 
Arra tippelek, hogy 2,3-3,0V tartományban nem engedi át a teljes töltőáramot, hanem csak annak tört tészét. Így a mélykisütött cella lassan tér vissza a normálisan töltött állapotba.
Valószínűsíthető a fordítógép (Google, Bing) elégtelen működése.
(#) jFET válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 22, 2017 /
 
Köszönöm a válaszokat. Ez a töltő lesz szerintem a legjobb megoldás. Ez ha jól értem csak annyi, hogy a sorba kapcsolt akkuk + és - végét illetve a közös pontokat kivezetem és csatlakoztatom a töltőhöz.
(#) jFET válasza jFET hozzászólására (») Máj 22, 2017 /
 
Most nézem, hogy ez LiPo-hoz való töltő, nem jelent majd gondot, hogy én Li-iont töltenék vele? Azt tudom, hogy vannak 4,2V-os max töltöttségű LiPo cellák is, de a töltés módja is megegyezik Li-ion meg LiPo-nál?
(#) fecus hozzászólása Máj 22, 2017 /
 
Köszönöm. Majd beszámolok hogyan sikerült a fúró "okosítás".
(#) nedudgi válasza jFET hozzászólására (») Máj 22, 2017 /
 
A LI-Po konstrukció, a Li-on kémia. Az egyik kerek, a másik lapos.
(#) RoliNyh válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 22, 2017 /
 
Azért a forma nem minden, pl sok telefonakku is Li-Ion, mégsem kerek/henger...
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2017
(#) nedudgi válasza RoliNyh hozzászólására (») Máj 22, 2017 /
 
Írtam volna valahol olyant, hogy össze van rendelve a forma a kémiával?
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2017
(#) RoliNyh válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 22, 2017 /
 
Hát csak a második mondatodban. Talán félreértettem?...
(#) nedudgi válasza RoliNyh hozzászólására (») Máj 22, 2017 /
 
Igen. Írhattam volna egy harmadik mondatot is: Az egyik sárga, a másik kék, a harmadik piros .
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2017
(#) pyroxhu hozzászólása Máj 29, 2017 /
 
Sziasztok! Van egy laptop akksim, de viszont nincs laptoptöltőm. Van egy többfunkciós "okos" töltőm amin van LiPo mód. Ezzel feltudom tölteni ezt a Li-ion akksit?
(#) lelkes amatőr válasza pyroxhu hozzászólására (») Máj 29, 2017 /
 
Ennél azért picivel több információt kellene megosztani. A megadott adatok alapján a válasz: igen/nem.
(#) uniman válasza pyroxhu hozzászólására (») Máj 29, 2017 /
 
Esetleg...persze szét kell szedni az akkut, de az meg csak roncsolással menne.
(#) diysub hozzászólása Máj 31, 2017 /
 
Sziasztok!

Szeretnék a telefonomhoz egy kis hangszórót építeni.
Maga a hangszóró egy kis szélessávú 15W-os darab lesz, az erősítő szintén 15w körüli és 12V-ról üzemel.
Eddig minden szép és jó. Csak hogy kell bele egy akksi is és itt akadtam el, nem tudom, van-e olyan 12V-os akku, ami nem túl nagy, mint egy zselés akku. Meg persze kellene hozzá töltő is. Tehát 12V és kb. 6Ah
Van ötletetek?
Először egy kis 5V-os erősítővel akartam építeni, az ment volna power bankról, de ennél egy fokkal jobbat szeretnék építeni.
Előre is köszönöm a segítséget.
Üdv.
szerk.: Gondoltam arra, hogy veszek egy ilyet: Link
És ehhez három 18650 típusú akkut. Csak nem tudom, mert ehhez akkor még kéne védelmi áramkör is?
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2017
(#) akosnagy válasza diysub hozzászólására (») Máj 31, 2017 /
 
Nézz szét model boltokban. A helikopterek, quadkopterek aksia elég kicsi. Hátha találsz megfelelőt
(#) diysub válasza akosnagy hozzászólására (») Máj 31, 2017 /
 
Köszi az ötletet. Az a gond, hogy az nagyon drága lenne és kicsi a töltésük.
Három 18650-es akkuval jól járnék, csak ha mindegyikhez külön kell venni védőelektronikat, az plusz háromezer Ft, az a húzos csak.
Hátha van jobb megoldás.
(#) Massawa válasza diysub hozzászólására (») Máj 31, 2017 /
 
Ha valoban 6 Ah kell, akkor 3 darab 18650-s nem lesz elég.
(#) diysub válasza Massawa hozzászólására (») Máj 31, 2017 /
 
5 is eleg igazabol.
Csak a vedoelektronika miatt nehez kerdes.
Mert nem szabad tulsagosan lemeriteni ugye.
(#) Kovidivi válasza diysub hozzászólására (») Máj 31, 2017 /
 
Kicsit olvasgassál a témában. 12V 5Ah-hoz kell 18650-es cellából 3 sorosan, és minimum 2 párhuzamosan. Tölteni speciális töltővel fogod, vagy ImaxB vagy bármilyen más megolsás, keresgess picit. Védő elektronikából tengert lehetne rekeszteni, felmész Ebayre, beírod 3S battery protection. De szerintem jobban járnál egy gyári tölthető henger alakú hangcuccal, mert ha keresgéléshez sincs kedved, akkor az építéshez sem lesz, vagy ha problémád lesz, ide fogod ismét feldobni kérdésnek... Ebben a témában minden héten erről beszélgetünk...
Következő: »»   153 / 312
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem