Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1234 / 1384
(#) nagym6 válasza mohinger hozzászólására (») Máj 23, 2017 /
 
Az 1-es -de még a 2-es is- vékonyabb vonalaknál szakadások tömegét adná, vagy maratás előtt javítgatni kellene. Itt széles vonalaknál talán nem érnek végig a szakadások, de ez keresztmetszet csökkenés, ami nagyobb áramoknál probléma lehet.
(#) Elektro.on hozzászólása Máj 23, 2017 /
 
Sziasztok!
Furat galvánhoz rendelt már valaki calcium hypophosphit -ot?
A másik amiről nem találtam számomra használható infót, hogy konkrátan milyen anyag a lúgos szelektív maróanyag ami a kémiai ónozást nem bántja.
(#) Primary hozzászólása Máj 23, 2017 /
 
Sziasztok!
Találtam youtubon egy videót az alkoholos-acetonos módszerről, aztán látom itt is volt téma (sok oldalon keresztüli töredezett szöveg ).
Összefoglalná valaki, hogy mi vált be a topiclakóknak legjobban.
Köszönöm.

Amúgy eddig vasaltam vegyes eredménnyel, de számomra macerás.
(#) papus51 válasza Elektro.on hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Igen. Például én is.
Üdv.
(#) nagym6 válasza Primary hozzászólására (») Máj 24, 2017 / 1
 
Csak egy ötletnek. Nekem messze a legegyszerűbb, legjobb minőség a P20 módszer.
(#) Elektro.on válasza papus51 hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Jah igen. Látod ez nem jutott eszembe.
Eredetileg arra gondoltam, hogy ha valakinek volna otthon vennék tőle egy kis adagot. Szeretném kipróbálni ezt a technikát. Csak ugye ebay -ról rendelve csak fél kilós kiszerelést láttam 100$ körüli áron. Annyi panelt mostanában nem gyártok, hogy ezt megérje megvenni.
Arra tudnál tippet adni milyen szelektív marólúggal lehet ilyen panelt marni?
Láttam profi cégnél, hogy előre furatozot panelt furatgalvanizálás után úgy fotóztak, hogy a végén a vezetősávok maradtak szabadon. Ezt kémiailag ónozták, utána a maradék foto lakkot eltávolították. Így lett tiszta réz felület a vezető sávokon és a furatokban ónozva. Aztán a maratás ami az ónozott részt nem bántja. Azt mondták, hogy szelektív maró lúg de, hogy konkrétan mi az, azt titokban tartották.
(#) attika válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 24, 2017 / 1
 
Na végre!!!
Sok ember elkeseredésére egyet kell, hogy értsek veled
Sok vitám volt már itt ebből de szerintem is a p20 a legjobb minőség.
Nagyon sokan nem tudják használni és lehurrogják, úgy ahogy én a dry fóliát
(#) Elektro.on válasza attika hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Én a dry fóliát még nem próbáltam, de egyszer majd kipróbálom azt is.
Réges régen P20 -al küzdöttem. bár akkor még a régi kiszerelés volt belőle és nem szórta a lakkot egyenletesen. Csak köpködött. Képtelen voltam vele egyenletes felületet létrehozni. Lehet, hogy a mostaniak jobbak . Már a sima színes festékek is sokkal jobb minőségű felületet adnak mint azok a régiek. Az utóbbi pár évben viszont nagyon kevés NYÁK ot készítek ezért maradtam a PNP transfer fóliánál. Az ugyan nem a legolcsóbb, de így ha ritkán használom és kiesek a ritmusból akkor is tudok vele jó minődéget elérni. Lehet, hogy egy újabb P20 at is meg kéne próbálnom.
(#) nagym6 válasza attika hozzászólására (») Máj 24, 2017 / 1
 
Nem sokan vagyunk itt P20-asok, talán néhányan. Nincsenek problémák mint különböző tonerfestékek tapad-nem tapad ilyen-olyan papírra, hőfok, stb. Simán mindig tökéletes eredmény.
(#) Primary válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Nem vitatom, hogy a P20-as módszer a legjobb, de akkor kell P20, fólia, lámpa is. Az acetonozásnál csak aceton kell, ami amúgy is előfordul otthon. Eddig a vasalás is megfelelő minőséget nyújtott, csak ugye vasalni kell
Ahhoz nagyon keveset marok otthon, hogy megérje mondjuk a lámpával foglalkozni.
(#) Wezuv válasza attika hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Kinek a pap, kinek a...
32éve használtam utoljára, akkor is útáltam!
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2017
(#) nagym6 válasza Primary hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Megpróbáltam a laminálós (mint a vasalós) módszert jó volt, tonercsere, másik festékkel használhatatlan. Másik új nyomtató ismerősnél jó, eljött a tonercsere, már nem jó. Meguntam. P20-nál semmi váratlan probléma nincs.
(#) niedziela válasza Primary hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Minél egyszerűbb, és kevesebb eszköz, annál alacsonyabb minőség.
Nyilván nem lineális, de azért igy van.
fényérzékeny technikához kell egy lámpa, egy üveglap, P20 vagy dry fólia

Az acetonos dolog hasonlít a vasaláshoz, csak szerintem még gyengébb
A fényérzékeny eljárás meg minimum ilyen.

panel.jpg
    
(#) Wezuv válasza niedziela hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Ilyen alacsony a minőség... (Ezek az egyik teszt panelem részletei, amit összedobtam egy hétvégén. Tonert gyárit kell venni...)
Szóval nem kell leírni egyik megoldást sem. Mindenki azzal, amit jónak vél. Vallásháborút nem kell indítani.
(#) niedziela válasza Wezuv hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Én biztos nem fogok vallás háborút indítani mert tizen valahány évig használtam ezt a módszert Ismerem mind a két eljárást, nekem ez a véleményem, ez nem leírása egyiknek sem. Nekem ez az objektiv tapasztalat, főleg hogy nem a vasalásról írtam hanem az acetonról.
Főleg mert azt is megpróbáltam.
(#) Bakman válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Ezt annyival egészíteném ki, hogy a gyárilag lakkozott panelnél még a fújást sem lehet elrontani, a réz réteg pedig kifogástalan, mindig.
(#) nagym6 válasza Elektro.on hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Nem köpköd a P20, feltehetőleg a nyomás volt kicsi a palackban, kimehetett a gáz. Nekem van kb. 10 éves hűtőben tárolt, nemrég próbáltam tökéletesen szór, terül, könnyű egyenletes réteget csinálni, önmagától is szépen egyenletesen elterül szárítás alatt.
(#) nagym6 válasza Bakman hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Ezt még nem próbáltam, de ha elfogy a P20, lehet, hogy ez jön.
(#) Bakman válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Egy apró trükk van a P20-hoz képest, tovább kell világítani, érzéketlenebb az UV fényre.
(#) mikldesign hozzászólása Máj 24, 2017 /
 
Az lenne a kérdésem, hogy itt olvastam egy módszerről, hogy tintasugaras nyomtató fotopapírjára lasernyomtatóval nyomtatni, és azt rávasalni panelra. Nos azt szeretném tudni, hogy ez a papír nem olvad rá a lézernyomtatóra? Nem teszi tönkre?
(#) Bakman válasza mikldesign hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Lehet, hogy ráolvad, lehet, hogy nem, inkább ne teszteld. Lézernyomtatóba lézernyomtatóhoz való papírt. A krumplileves legyen krumplileves...
(#) Wezuv válasza mikldesign hozzászólására (») Máj 25, 2017 /
 
Lézernyomtatóba való műnyomópapírt vegyél, lehetőleg a legkisebb tömegűt. Persze, csak akkor, ha a nyomtató szépen viszi a kis tömegű fényes papírt is. A HP 1102 ilyen...
(#) mohinger válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 25, 2017 /
 
Na, ez jó hír. Pont azért nem akartam P20-at venni, mert valaki azt mondta, hogy lejár a szavatossága. Így akkor inkább ezt fogom majd kipróbálni. Évente 2-3 NYÁK miatt kellene.
(#) niedziela válasza mohinger hozzászólására (») Máj 25, 2017 / 1
 
Idézet:
„Évente 2-3 NYÁK miatt kellene.”

Annyiért feleslegesnek tűnik, de ....
(#) Bakman válasza mohinger hozzászólására (») Máj 25, 2017 / 2
 
Évente két-három NYÁK miatt inkább az előrelakkozott panelt ajánlom. Hűvös, száraz helyen tartva nekem két év után is olyan, mint az új. Az csak mértere kell vágni és már mehet is a levilágítás. Kimarad a tisztítás, fújás, szárítás.
(#) nagym6 válasza mohinger hozzászólására (») Máj 25, 2017 / 1
 
Vigyázz, nehogy 3 éveset vegyél a boltban, ami ezalatt tűző napon volt a kirakatban. Valahol gyártási dátum van a dobozon. Én fél évesen vettem, az kb. tíz évesen is jó. Másikat használok, ez a régi vésztartalék, de mindig meglep, hogy még jó.
(#) Firefighter1 hozzászólása Máj 25, 2017 /
 
Tud valaki ajánlani egy üvegest? Vagy esetleg van köztünk üveges? NyÁK-kádkészítésre keresnék? Vagy essek neki ?... Üvegvágó... ragasztószilikon... aztán lesz ami lesz??
(#) granpa válasza Firefighter1 hozzászólására (») Máj 25, 2017 /
 
Nyócker, Alföldi u., a Nyufi mögött.
(#) gulasoft válasza Firefighter1 hozzászólására (») Máj 26, 2017 /
 
Nekem ez az ember csinálta a maratókádamat, úgyhogy már van benne gyakorlata, kicsit furcsálta hogy ilyen keskeny, mondtam neki lepényhal lesz benne, de persze azért a végén elmondzam hogy mire kell, és olyan anyaggal ragasztotta össze ami bírja a savat, és csinált neki kasa merevítőket, talpat, és kiöblösítést az akváriummelegítőnek. Csak azt sajnálom, hogy aza ljára nem kértem egy üveg csapot a leeresztéshez, de te még klérhetsz.
Üveges
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2017
(#) nagym6 válasza gulasoft hozzászólására (») Máj 26, 2017 /
 
Idézet:
„mondtam neki lepényhal lesz benne.”
Ez jó volt.
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2017
Következő: »»   1234 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem