Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Folyamatábrás mikrokontroller programozás Flowcode-dal
Lapozás: OK   278 / 360
(#) HuG hozzászólása Máj 6, 2017 /
 
Sziasztok!

Több dolgot is szeretnék kérdezni:
Adott egy PIC18F67K22

A fent említett PIC rendelkezik feszültség korlátozóval. Ha ezt a PIC-et 5V-ról üzemeltetem, és nem használom a feszültség konverterét, akkor a kimenetein 5V-ot ad ki?
Ezt azért kérdezem, mert lenne a rendszerben GSM modul, ami 3,3V-kíván a bemeneteire. De a többség 5V-os. Célszerűbb lenne csak a kevesebb számú 3,3V-ost illesztenem.

A Flowcode 5.5-ben a GSm modul Tellitre van kihegyezve. Ha annak a belső makróit átirnám Quectel M95-re, akkor azok csak az adott projectben maradnak meg, vagy véglegesen átíródnak.

Hardveres vagy szoftveres SPI-t használjak?
(#) bubuszoft hozzászólása Máj 20, 2017 /
 
Sziasztok

Egy hossszú időzítőre lenne szükségem. 24 óra elteltével 20 percig működne, utána megint előről.
Az elektronika 230V-ot kapcsolna alapba két opto és két triac-ra gondoltam. az egyik 24 órába működik a másik a 20 percben. 555 ös ic-vel nem akarom megoldani, mert nem bízok benne. Ha valakinek van készen ilyen nagy időzítő programja, azt szívesen veszem. A Pic egy PIC12F675 egy 4Mhz rezonátorral.
Köszönö.
(#) kokozo válasza bubuszoft hozzászólására (») Máj 20, 2017 /
 
Mennyire legyen pontos a 24 óra? ha az egyik led 24 órában működik akkor arra minek kell progi? Direktbe az áramra oszt csókolom.. Vagy úgy gondolod, hogy annál a 20 percnél amikor a másik működik akkor ne működjön? Mert azt is egyszerű megoldani. A 2 optot sorba kötöd az 5V és a test felől is védő ellenállást raksz, és a közös pontjukat 1 lábbal kacsolod hol felhúzod hol le.
(#) bubuszoft hozzászólása Máj 20, 2017 /
 
A lényeg egy noofrost hűtő, aminek nem indul a leolvastása. A bimetál, a fűtőtest minden jó. Tehát a vezérlő proci hüjült meg. A lényeg, hogy 24 óráig a hűtő kap feszültséget. Majd lekapcsoljuk beindítjuk az olvasztást, majd végezve visszakapcsoljuk a hűtőt. Ez kelene nekem.
(#) bubuszoft válasza kokozo hozzászólására (») Máj 20, 2017 /
 
Triakkal kapcsolnám
(#) kokozo válasza bubuszoft hozzászólására (») Máj 20, 2017 /
 
Nem halálpontos, de itt nem is lényeg..
(#) bubuszoft válasza kokozo hozzászólására (») Máj 20, 2017 /
 
Köszönöm holnap megnézem. Optotriacal oldom meg.
(#) kokozo válasza bubuszoft hozzászólására (») Máj 20, 2017 /
 
Az mindegy, abban is led van..
(#) bubuszoft válasza kokozo hozzászólására (») Máj 20, 2017 /
 
A triac ami beragad ugye? A tirisztor nem. Feszültségre.?
(#) Bakman válasza bubuszoft hozzászólására (») Máj 20, 2017 /
 
A triak kétirányú, a tirisztor egyirányú. Minkettő "beragad" DC kapcsolásnál.
(#) bubuszoft válasza Bakman hozzászólására (») Máj 20, 2017 /
 
Akor esetembe egy optotriac- ra ha kiadok a pic- ből 5 voltot beindol, majd ha elveszem akor szépen leáll?
(#) kaqkk válasza bubuszoft hozzászólására (») Máj 20, 2017 /
 
Igen ! Arra találták ki (triac meghajtó)
(#) kokozo válasza bubuszoft hozzászólására (») Máj 20, 2017 /
 
Keress rá a szilárdtest relére és megkapod a választ.
(#) bubuszoft válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 20, 2017 /
 
Nagyon köszönöm. Nincs időm próbapanelon méricskélni. Rögtön nyákot készítek.
(#) bubuszoft hozzászólása Máj 22, 2017 /
 
Sziasztok

Volt esetleg ilyen hibátok. Adott egy rele amit pic vezérel. A tekercs szépen megkapja a nyitófeszültséget. A relle behúz munkapontjai műszerrel kisipolnak. Mégis ha rárakok 230V feszültséget és egy égőt ( tesztteléste.) Az égő nem gyullad fel mikor a relle meghúz. A nyákból kiforrasztottam az alkatrészt, rá a táp munkapontok kisípolva. Égő is természetesen működik.
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2017
(#) Kovabe válasza bubuszoft hozzászólására (») Máj 22, 2017 /
 
Szia

Igen sajnos volt ilyen, 2 lehetőség van vagy nem stabil a kimeneten a feszültség vagy a PIC tápját rángatja. Én már áttértem a szilárdtestrelé megoldásra, azóta nincs hibám.
(#) kaqkk válasza bubuszoft hozzászólására (») Máj 22, 2017 /
 
Ha ez a hűtőd reléje , akkor cseréld ki egy ugyanolyan tipusúra és az elektronikán a kocka alakú nagy kondit is cseréld ,az adja az egésznek a delejt ha csökkent a kapacitása nem húzza be teljesen a relét . Később már az elektronika is megbolondul az alacsony tápfesztől .
(#) bubuszoft válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 22, 2017 /
 
Igen a hűtő. Nagyobb teljesitményű rellém volt ithon, most cseréltem ki. Most ptóbálom, elvileg 1..1,5 hónap után jön a probléma. Onnan veszem észre, hogy a hűtő rész melegszik. Mem 2-3 fok, hanem 6-8 fok
Ekor tudom hogy jeges lent az egész. Adok még egy esélyt mielött megépíteném az idözítőt.
(#) bubuszoft válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 22, 2017 /
 
Akor ajánlod az összes kondi elkó cseréjét?
(#) kaqkk válasza bubuszoft hozzászólására (») Máj 23, 2017 / 1
 
Ez már itt OFF priviben fojtassuk
(#) Irkaxka hozzászólása Máj 25, 2017 /
 
Sziasztok,
ismerkedési szinten vagyok a Flowcode programmal és beleütköztem egy hibába. Egy kódzárat próbálok készíteni de nem tudom hex fájlba konvertálni mert mindig kiáll hibára. Mellékeltem képet a hibáról és a programot is. Még nincs teljesen kész de így is le kellene fordítania. Szerintem
Miért csinálja ezt nekem?
(#) Bakman válasza Irkaxka hozzászólására (») Máj 25, 2017 /
 
A programot most nem tudom ellenőrizni, csak egy tipp: a fájl elérési ótvonalában és/vagy nevében ne legyen speciális karakter, csak az angol ABC betűi.
(#) Irkaxka válasza Bakman hozzászólására (») Máj 25, 2017 /
 
Köszönöm a segítséget. Ékezetes volt a fájlnév és kiakadt miatta
(#) Firefighter1 hozzászólása Máj 26, 2017 /
 
Sziasztok!

Nem teljesen ide vág, de abból a szempontból igen hogy Flow-al szeretném a programot megirni!
Mennyire nehéz, illetve bonyolult egy ("ardus") OLED kijelzőt meghajtani? Illetve hozzá megszerkeszteni, megirni a "képernyőt" mert a Nextion az elég kis kompakt editorral rendelkezik, de van egy két ötlet a fejembe amihez azok a kijelzők nagyok lennének, no meg egy picit drágák is!
(#) Bakman válasza Firefighter1 hozzászólására (») Máj 27, 2017 /
 
Milyen kijelzőről van szó konkrétan? Ha az "ardus" alatt Arduino-t értesz, akkor van "pár" lehetőség.
(#) Firefighter1 válasza Bakman hozzászólására (») Máj 27, 2017 /
 
Igen... azokra gondolok!
Sok esetben elég lenne az.. nem kellene egy Nextion kategóriáu, De azért mégse egy 2xq6 karakteres LCD!
(#) Bakman válasza Firefighter1 hozzászólására (») Máj 27, 2017 /
 
Van kb. 100 típus, mind különböző vezérléssel. A FC 5-ös csak pár típust támogat, a 6-os már többet. Csak halkan jegyzem meg, bughalmaz az egész 6-os és 7-es. A legnagyobb hibák éppen a gLCD-k kezelése körül van.
(#) Horváth P Tamás válasza Irkaxka hozzászólására (») Jún 7, 2017 /
 
Szia az lenne a kérdésem,hogy a mellékelt képen lévő számításokat (amit te csináltál) el tudnád nekem magyarázni ?Mert én egyáltalán nem értek ehhez a részéhez a flowcode-nak. Előre is köszönöm a segédkezget.

DOMBO027.jpg
    
(#) djadji hozzászólása Jún 13, 2017 /
 
Sziasztok!
Van pár 12F1572 PIC-em, de a flowcode nem ismeri és sajnos a PicKit 3 sem.
Rá tudom valahogy venni a PICKIT-et (esteleg a Flowcode-ot) hogy tudjam kezelni? Használt már valaki ilyen PIC-et?
(#) kokozo válasza djadji hozzászólására (») Jún 13, 2017 /
 
Pickit 3-nek nem is kell ismerni, csak a szoftvernek.. MPLAB X ismeri ezt a picet és a pickit 3-al fel lehet programozni.
Következő: »»   278 / 360
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem