Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Folyamatábrás mikrokontroller programozás Flowcode-dal
Lapozás: OK   277 / 360
(#) HuG válasza HuG hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Normál légköri nyomás tengerszint magasságában: ~14,7 psi. Ami ennél lejjebb van az vákuum. , csak alacsony légköri nyomásnak hívják. Szerintem olyan nincs, hogy minusz akármennyi psi. 0 psi van, az abszolút vákuum.
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2017
(#) HuG válasza HuG hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Idézet:
„A vákuumot tehát, olyan nyomásértéknek kell tekintenünk tudományos szinten, amelyik az egy atmoszférát képviselő bioszferikus lénynyomástól alacsonyabb értékű. Úgy érdemes elképzelnünk, mint a Celsius és a Kelvin hőmérsékleti viszonyokat. Az abszolút nulla fok ugyanis, csak a Celsius skálán mínusz hőmérséklet. Hiszen azon a nulla Celsius fok gyakorlatilag, 273 Kelvin fokkal azonos hőmérsékleti érték. Így a vákuum is, csupán a relatív bioszferikus nyomásrendszerünkben képvisel negatív nyomásértéket. Abszolút értelemben véve, ahogy van abszolút nulla fok a hőmérsékleti viszonyokban, úgy kell lennie, abszolút nullanyomású pontnak is. Az pedig, legalább 760 Tirichellivel kevesebb nyomásérték. Ez a 760 Torichellis nyomásérték, magában foglalja, a vákuum, ma még negatívnak minősíthető nyomásértékét.

Az abszolút nulla nyomásérték, feleslegessé teszi a relatív nyomásértéket képviselő, egy atmoszférás nyomásalapot a tudományos életben. Így a tudományosan végzett matematikai számítások, abszolút hőfokok alapján, és abszolút nyomásértékekkel végezhetőek el. Ennél fogva, az eredményük, mentes lesz a paradoxonoktól, amit az abszolút tényezők relatív tényezőkkel való matematikai „vegyülése” képez.”
(#) HuG hozzászólása Ápr 23, 2017 /
 
Ha már ennyire szétoffoljuk a topicot, egy kis önsajnálat:

Én vákuum technikával foglalkozok, nálunk a mechanikus alkatrészek vezérlése vákuummal történik.
Időnként érkeznek új kollégák, akikkel meg kell értetni egy egy berendezés működését. A legnehezebb, azt elmagyarázni, hogy egy-egy berendezésben a légköri nyomás az erő, a működtető "elem", csak annyi történik, hogy a vákuumszivattyúval az ellentartó erőt tüntetjük el.
(#) mitibi hozzászólása Ápr 23, 2017 /
 
Értem már, oda az 5 pont!!!
Egy kicsit megvicceltek a netes átalakítok. Én a kis naiv azt hittem, hogy a konvertálok nem sima szorzatként működnek. Gondolkodás nélkül beírtam 0bar aztán persze 0psi-t dobott ki.
(#) mitibi hozzászólása Ápr 23, 2017 /
 
Sziasztok!
Azt hogyan tudom megoldani, hogy az ADC ne 0-tól 5-ig számoljon, hanem fordítva.
(#) kokozo válasza mitibi hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Szia
5- adc ?
(#) kaqkk válasza mitibi hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Egy számítással : a max értékből vond ki az adc által mért értéket PL : x = 255-adc
(#) mitibi hozzászólása Ápr 23, 2017 /
 
Köszönöm!
(#) Baxi hozzászólása Ápr 25, 2017 /
 
Hi Mesterek!
Segítséget szeretnék kérni.
Fordulatszámot szeretnék mérni. Úgy gondoltam hogy két bejövő jel közt eltelt időt számolnék s ez alapján már meglenne a fordulat.
Az lenne a kérdésem hogy lehet pl: timer1 elindítani illetve adott időben kiolvasni az értéket. Ezt flowban meglehet csinálni, vagy ez már C nyelv lesz?
A assembly-t ismerem, de azt nem tudom hogy lehet ide beimportálni ( C nyelvet nem ismerem)
Segítséget válaszokat előre is köszönöm.
(#) kokozo válasza Baxi hozzászólására (») Ápr 25, 2017 /
 
Szia !
Timer számol folyamatosan, gomb megszakítás nullázza, nullázás előtt pedig elmenti egy segéd változóba az értékét és már kész is.
(#) Baxi válasza kokozo hozzászólására (») Ápr 25, 2017 /
 
Pl: timer1 =segédváltozo?
(#) kokozo válasza Baxi hozzászólására (») Ápr 25, 2017 /
 
forditva segedvaltozo=timer1
(#) elektroszala hozzászólása Ápr 29, 2017 /
 
Üdvözlet!
Az alany egy 18f87k22. A gondom a következő: egy tft kijelzőnek szeretném előre eltárolni 0-9 ig illetve A-Z -ig a karaktereket. A képpontokat C ben tárolom le, onnan olvasom ki egy tömbbe amit egy külön makró kezel. (azért C-ben, mert ha FC-ben hozok létre több ilyen változót pl VALAMI1[25],VALAMI2[30]... az nekem valamiért sosem működött rendesen, de ez más kérdés)
A gondom az, hogy kb 20-25 ilyen "C tömböt" tudok létrehozni, azután már nem fut rendesen a program. Egy ilyen tömb mérete átlagosan 24 bájt. Mit rontok el, illetve mit értelmezek félre?
Csatoltam egy ilyen makró képét az érthetőség kedvéért. Ezen a C betű képpontjait másolom a DATAX[30] tömbbe, a pr_15 sub makró a kijelzőnek küldi ki az adatokat.
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2017

c.jpg
    
(#) Bakman válasza elektroszala hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
Mit kell pontosan azon érteni, hogy nem fut rendesen a program? Fordításkor kapsz valamilyen hibaüzenetet?
(#) elektroszala válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
Mindig más a hibajelenség, hibaüzenet nincs.
Példa: létrehozok egy új makrót, mondjuk a P betűnek (0-9-ig ill. A- O ig már készen vannak a "betűmakrók", és ezek minden körülmények között tökéletesen működnek is, csakúgy mint a program többi része), és innentől mondjuk rosszul címzi a kijelzőt (pixel koordináták), vagy épp el sem indul a program. Akkor is ez van, ha nem hívom meg a P makrót,de a fordításban szerepel . Ha kikommentelem,vagy törlöm akkor helyreáll a program.
DE ha például törlök egy korábbi makrót, és az újonnan létrehozotatt (most például a P-t) engedélyezem, akkor nincs gond. Olyan mintha elfogyna valamilyen "tárhely" a picből.
Erre utal az is, hogy ha egy nagyobb méretű tömböt akartam létrehozni (pl.: DATAY[200], a jelenség ugyanez volt, pedig akkor a "betűmakróim" csak a C -ig voltag még készen. Eddig még nem volt szükségem 50 bájtnál nagyobb tömbbre, de tudomásom szerint 255 -ig gond nélkül le kellene kezelni a flowcode-nak.

Csatoltam a fordító üzenetet, nincs benne ilyesmire utalás. Eddig egyébként ezeket az értékeket EEproból (külső) vagy NAND -ból olvastam ki, de a jelenlegi alkalmazáshoz ezek feleslegesek ezért szeretném átrakni a pic-be, de praktikus okokból nem a belső epromba.

a01.jpg
    
(#) Bakman válasza elektroszala hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
Az ilyen hibát nem túl könnyű kergetni...

Csak egy apróság de hátha segít: a Flowcode-ban a "DATAC" nevű változót nevezd át "datac"-re (csupa nagybetű helyett csupa kisbetű). A C blokkban viszont maradjon az "FCV_DATAC".

Nem ismerem alaposan a C nyelvet, de az "int FCV_DATAC[24]" tulajdonképpen 24 (0 - 23) vagy 25 (0 - 24) változót hoz létre? Továbbá az "int" típusú változó nem két bájtot foglal el?
(#) elektroszala válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
Korábban próbáltam kisbetűvel, de volt vele gondom, néha azt sem szerette, úgyhogy leszoktam róla.
A [24] az 0-23.
ha tömböt hozok létre C blokkban, akkor kell elé az "int". Hogy miért ne kérdezd, nem értek hozzá...
(#) kokozo válasza elektroszala hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
Szia!
Én ezt Nokia és oled kijelzőnél is úgy szoktam csinálni hogy a betűket beteszem a kiegészítő kódba ami a build/project opciók fülnél van lásd 1. kép, majd a második képen lévő c kóddal meghívom a kívánt betűket.. így akár lehet több soros betűt is csinálni (dupla tripla méretűt, vagy képet)
(#) Bakman válasza elektroszala hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
Próbáld ki "char"-ral, az int valószínűleg két bájtot foglal le.
(#) kaqkk válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
Idézet:
„egy PIC18F14K22-es PIC-et kvarc nélkül lehet akár 64 MHz-en is járatni.”
Most jött el az ideje hogy kipróbáljam , tennél fel képet a beállitásról ?
(#) Bakman válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
Parancsolj, melléklet.
  1. osccon=0b01110000;
  2. osctune=0b01000000;
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2017

64 MHz.jpg
    
(#) kaqkk válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
Köszönöm !
(#) elektroszala válasza kokozo hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
Köszi, ezt a kiegészítő kód funkciót még úgyse használtam eddig, kipróbálom!
(#) elektroszala válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
Hmm, nem annyit amannyi a [] között van?
(#) elektroszala válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
Ok, köszi, rákeresek!
(#) elektroszala válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
Közben az jutott eszembe, ha 4x annyi bájtot foglalna le annak is bele kellene férni...(?)
(24 bájt / betű) *4 = 96 bájt *(10 szám + 40 betű/ikon)= 4,8 kbájt. vagy nem?
(#) ktamas66 válasza elektroszala hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
Ha jól látom ebben a PIC-ben 3862 byte RAM van, de különben ilyen táblázatokat a programmemóriában szoktak tárolni.
(#) elektroszala válasza ktamas66 hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
Ez mondjuk igaz.
De hogy adom meg a Fc-ban, hogy egy ilyen tömb hova tárolódjon?
(#) elektroszala válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
Közben átneveztem mindet char -ra , sajnos nem segített.
(#) elektroszala válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Máj 1, 2017 /
 
Köszönöm, közben megértettem. Mivel eddig sosem kellett letárolnom 255-nél nagyobb számot tömbben (legalábbis nem "egyben" /eddig Hi+Lo bájtot használtam) ezért ezen nem is gondolkodtam, c -ben gondolkodás nélkül int -et hoztam létre. Az viszont érdekes, hogy ha valamiféle "tárhely" probléma lenne, akkor valóban miért nem segített a char változó használata. Így a kb. 50 tömb fele helyet foglal.
Következő: »»   277 / 360
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem