Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hörmann kapuk
 
Témaindító: Maxim Max, idő: Feb 9, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   10 / 27
(#) zsoltee0001 válasza 20sz Jófiú hozzászólására (») Szept 5, 2016 /
 
Ezt a képet én is megtaláltam, de neked úgy tűnik jobb a szemed.
Reális...Köszi
Üdv
(#) zsoltee0001 válasza 20sz Jófiú hozzászólására (») Szept 8, 2016 /
 
Az általad javasolt ic-vel sikerült összehozni, igaz egy soros tokozásút tudtam rendelni, kicsit alakítani kellett a lábakat, hogy jó legyen, pár alkatrész még el volt szállva, de jó lett.
Meglepő, hogy milyen kevés alkatrészből össze tudtak, hozni egy 24/5V-os 30W-os tápegységet.
Közbe kiderült, hogy TOP234GN a tipusa, de sebaj, így nagyobb teljesítménnyel vélhetően jobban bírja
Üdv
(#) 20sz Jófiú válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 8, 2016 /
 
Örülök, hogy segíthettem!
(#) Poker40 hozzászólása Szept 11, 2016 /
 
Sziasztok!

Hörmann HSM4 40Mhz távirányítóm tökéletesen működik azonban a műanyag háza összetört. Ha esetleg lenne valakinek épp háza /ez a kulcstartós változat/ akkor azt meg szeretném venni.
Köszi előre is.

Üdv.:
Poker40
(#) lelkes amatőr hozzászólása Jan 12, 2017 /
 
Sziasztok,
Egy Promatic2-höz szeretnék infrát telepíteni.
Ezt az eredeti 2 vezetékes rendszert nem egészen értem. A TX-RX is csak a tápot kapja, de akkor mi jelzi a fényút megszakadást?
Más: Az eredeti elég húzós áron van, szeretném Ezt a fajtát használni mert ez van itthon meg ez befordítható +- 90 fokkal.
Mit kell változtatnom a bekötésen?
Segítségeteket köszönöm.
(#) zsoltee0001 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Jan 12, 2017 /
 
Szia
Ezt a tipust nem ismerem, de azt tudom mondani, ha egy vezetéken megy a vevő és az adó akkor ezt úgy oldják meg, hogy x frekvenciával pumpálják a tápot és ugyanezen a szálon visszafelé a vevőből a vezérlés veszi a jelet, buszos rendszernek hívják, niceéknál is van ilyen, biztos, hogy nem tudod semmivel megkerülni, főleg a hörmanust ismerve
Üdv
(#) jimmi12 hozzászólása Jan 30, 2017 /
 
Sziasztok!

Tudom, hogy nem Hörmann, de lenne valakinek egy Beninca Ms4-hez kapcsolási rajza?

Üdv.
(#) zsoltee0001 válasza jimmi12 hozzászólására (») Jan 31, 2017 /
 
Magyar nyelvű bekötési rajzot dob a gugli.
Neked vezérlés kapcsolási rajz kellene? Szerintem erről ne is álmodj
(#) jimmi12 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Feb 1, 2017 /
 
Helo,

A bekötés az megvan, viszont nem tudom működésre bírni...
A relék kattannak, a visszajelző led-ek alapján a vezérlés működik, de a motor nem akar mozdulni.
A motor tekercsei rendben vannak (36-36ohm a tekercseket mérve), beszorulva nincs. A kondit cseréltem, a vezérlésen a stop és infra sorompó bemeneteket is bekötöttem a "közös" pontra, de meg se nyikkan.
(#) uniman válasza jimmi12 hozzászólására (») Feb 1, 2017 /
 
Hello! Van másik fórum, ott vesd fel a problémádat (képekkel illusztrálva, hogy lássuk mit kötöttél be rossszul..vagy jól). Köszi... Bővebben: Link
(#) mraulajos válasza jimmi12 hozzászólására (») Feb 1, 2017 /
 
Hali!
Engem egyszer/pár éve egy 220ohm os smd ellenállás szívatott meg de nagyon, mire sok-sok méregetés után megtaláltam.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Feb 1, 2017 /
 
Sziasztok
Régi tipusú marantec/hörmann tengelyvégmotor fékje nem volt oké, szerintetek ez a ferrodol vastagságnak jónak kéne lennie?
Melléklet.
Üdv
(#) Mumtaz válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Feb 5, 2017 / 1
 
Csak úgy tudod bekötni - mivel Promaticnál még trükkel sem lehet fotocellaként bekötni -, hogy a STOP kört szakítod meg vele. Más megoldás nincs. Ez ugyan nem fogja visszanyitni a kaput, ha belelépsz, ráadásul felfelé irányban is tiltja a vezérlést, de más megoldás nincs a gyári fénysorompón kívül.
(#) lelkes amatőr válasza Mumtaz hozzászólására (») Feb 6, 2017 /
 
Kössz, ez hasznos infónak számít.
(#) JZoli hozzászólása Jún 1, 2017 /
 
Sziasztok. A napokban nekem is meggyűlt a bajom egy Hörmann RotaMatic tipusú kapuvezérléssel. A transzformátor ment benne tönkre. Ezt kicserélve "provizórikusan" kipróbálva el is indult a kapu, és vissza is zárt. Viszont ezután beépítettem a trafót a vezérlő dobozába, ahogy kész lettem vele, sajnos a kapu nem hajlandó megmozdulni, hanem négyet villant a sárga lámpán ami a kapuoszlopon van. Sajnos nincs hozzá meg a használati utasítás, így nem tudom mit jelent ez a hibakód. A vezérlő beazonosítása miatt beteszek egy képet, ez nem a saját képem, Uniman tette be ide korábban, sajnos ennél többet nem tudok róla konkrétan, mert a trafócserénél nem néztem meg konkrétan. Remélem ez elég lesz a beazonosításhoz. Sajnos olyan kezelési utasítást nem találtam a neten ami ehez a típushoz megfelelő lenne.
(#) lelkes amatőr válasza JZoli hozzászólására (») Jún 1, 2017 /
 
Valami ilyesmit ellenőrizz:
villog 4 x
Ok:
A nyugalmi áramkör ill. a személybejáró
érzékelő nyitott miközben a kapu nyit.
Elhárítás:
Ellenőrizze a csatlakoztatott egységet,
zárja a nyugalmi áramkört.
(#) JZoli válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Jún 1, 2017 /
 
Ezt az egyik leírásban megtaláltam, de nekem nem mond semmit. Ez esetleg az infrasorompóra vonatkozhat? De van bekötve öt- vagy hat kábel, honnan tudni, hogy melyik hová megy?
(#) lelkes amatőr válasza JZoli hozzászólására (») Jún 1, 2017 /
 
Az általad felrakott képen látható 3 átkötést ellenőrizd, hogy hibátlan-e.
(#) uniman válasza JZoli hozzászólására (») Jún 1, 2017 /
 
Hello! Van ugyan leírás ehhez...de nem látom az általad leírt hibára a megoldást benne...(felületesen néztem csak át)
Link_1
Link_2
Link_3
Bizonyára a saját készítésű fotódon többet is láthatnánk, ami netán elkerülte a figyelmedet...
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2017
(#) JZoli válasza uniman hozzászólására (») Jún 2, 2017 /
 
Sajnos a panel mindenféle hibát jelez. Az első hiba az infrasorompó miatt volt. Az átküldött leírás alapján visszaállítottam a gyári beállításokat. De a tanulás sem megy már. A kapuszárny addig mozog csak amíg nyomom a gombot, sőt a "B" szárny nem is megy, pedig a kétszárnyú beállítást használjuk. Már semmilyen ötletem sincs vele kapcsolatban. Lehet ehhez vezérlőpanelt venni valahol? Na és mennyiért? Itt egy kép a saját panelról. igaz kiszerelt állapotban, így a vezetékek nem látszanak. Annyit csináltam, hogy az infrasorompó helyét is rövidre zártam.
(#) lelkes amatőr válasza JZoli hozzászólására (») Jún 2, 2017 /
 
Ha már asztalon van a panel akkor annyit tegyél meg, hogy a képen látható 3 áthidalást tedd be, semmi mást. Adj neki villanyt és utána a 20-21 pontot pillanatra zárd. Ekkor hallani kell a motor-relé kattanást. Ha ez megy akkor feltehetően jó a panel.
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2017
(#) JZoli válasza JZoli hozzászólására (») Jún 2, 2017 /
 
Az előbb lemaradt a kép valamiért
(#) JZoli válasza JZoli hozzászólására (») Jún 2, 2017 /
 
Megpróbáltam a 20-21-es pontot rövidrezárni. Semmit nem csinálnak a kapuszárnyak, csak egy vagy két relé kattan egy rövidet és utána semmi.meg villan egyet a kapuoszlopon a sárga LED-es "lámpa".
(#) sonajkniz hozzászólása Jún 3, 2017 / 1
 
Az a baj a Hörmannal, hogy nem a kapui, hanem a reklám-szakemberei jók!
Az elmúlt években 4 Hörmann vezérlőt dobtam a kukába, és cseréltem le ilyenekre.
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Sokkal egyszerűbb és megbízhatóbb szerkezetek.
(#) mraulajos válasza sonajkniz hozzászólására (») Jún 4, 2017 /
 
Hali!
Támogatom a véleményt.
(#) JZoli válasza sonajkniz hozzászólására (») Jún 4, 2017 /
 
Ok. Köszönöm. Valószínűleg vezérlőpanel csere lesz a megoldás. A jelenlegi több sebből vérzik!
(#) Mumtaz válasza JZoli hozzászólására (») Jún 11, 2017 /
 
Pár dolgot meg kellene nézni. Ha adsz infókat a vezérlésről, tudok segíteni.

Azt meg kellene nézni, hogy mondjuk áramszünet után, ha el akarod indítani mondjuk távkapcsival, vagy a 'T' gombbal, akkor mit csinál. Ha be van tanítva a vezérlés, akkor ilyenkor zárnia kellene a kapuszárnyaknak. Ezt akkor is megpróbálja, ha be van csukva. Ez után viszont már nyílniuk kéne egy újabb gombnyomásra.
Ha valami hiba van a rendszerben, azt a vezérlésen a piros led visszajelzi hibakód formájában. Ilyenkor meg kell számolni, hányat villan a piros LED.

A képeden ez egy Rotamatic BS vezérlés. Ha ilyen formában megy csak addig a szárny, míg nyomod a gombot, az azért van, mert fel van kapcsolva a 4-es kapcsoló. ami viszont betanításhoz van. Ilyenkor csak az egyik ('A') szárny mozog és csak addig, amíg nyomod a 'T' gombot. Ilyenkor semmi más gombra/távkapcsolóra nem reagál.
A hozzászólás módosítva: Jún 11, 2017
(#) JZoli válasza Mumtaz hozzászólására (») Jún 11, 2017 /
 
Ha a 4-es kapcsolót lekapcsolt helyzetbe teszem akkor sem változik semmi! A motor csak addig megy amíg a gombot nyomom, vagy a távkapcsoló vevő kimenetét összezárom. A távkapcsoló vevő csak rövid ideig ad "rövidzárat" avval semmit nem csinál, csak ránul egyet a kapuszárny.
Ha egyszárnyú állásba teszem akkor viszont a "B" szárny indul el, az is csak addig amíg a gombot nyomom. "Tartása" semmilyen állásban sincs a vezérlésnek.
(#) Mumtaz válasza JZoli hozzászólására (») Jún 13, 2017 /
 
Biztos, hogy be vannak állítva a végállások? Mert akkor megy csak gombnyomások, ha a vezérlés nincs betanítva. Illetve az is okozhat hasonló hibát, ha a motorok fordulat jeladója, vagy a motorokban lévő kicsi panel hibás. De ezekre hibakódot is dob és ilyenkor nyomva tartott gomb mellett is csak egy kicsit megy a motor, majd leáll hibakóddal.

Csináj egy gyári resetet, majd próbáld újra betanítani a vezérlést.:

1. 4-es fel
2. azonnal nyomj egy P gombot (a led gyorsan villog)
3. azonnal kapcsold le a 4-est

Ha jól csináltad, akkor mindkét led egy pillanatra kialszik, majd a zöld el kezd lassan villogni

Betanítás:
1. 4-es fel ('B' szárny legyen becsukva)
2. Tartsd nyomva a 'T' gombot, míg az 'A' szárny be nem zár és relé kattanást nem hallassz
3. újra tartsd nyomva a 'T' gombot, míg ki nem nyit az 'A' szárny a kívánt pozícióig
4. ha elérte a kívánt pozíciót, nyomd meg röviden a 'P' gombot. a pirosled gyorsan villogni fog
5. Nyisd ki egy kicsit kézzel a 'B' szárnyat
6. Kapcsold fel a 3-as kapcsolót is (a 4-es maradjon fent)
7. Csináld végig 2-4 pontokat a 'B' szárnnyal is
8. Ha kész, kapcsold le a 4-est (a 3-ast is, de ez nem kötelező)
Ha minden ok, akkor a zöld led gyorsan villog. Ilyenkor megszakítás nélkül meg kell járatni a kaput. Ilyenkor már mennie kell távkapcsival is. Addig kell járatni, míg a zöld led folyamatosan nem világít.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Júl 16, 2017 /
 
Sziasztok

Hörmann supramatic kapcsolóüzemi tápjáról tudna valaki segíteni, pár ellenállás el van füstölve, az értéküket max saccolni tudnám.
Mellékeltem a képet.
Köszi, ha van valakinek és meg tudná mondani az értéküket, R66, R56, R65, ha jól látom.
Üdv
Következő: »»   10 / 27
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem