Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   219 / 287
(#) vargaf válasza Remci hozzászólására (») Jún 8, 2017 /
 
Itt van pdf-ben.

2017_136.pdf
    
(#) Remci válasza vargaf hozzászólására (») Jún 8, 2017 /
 
Ügyesebb vagy Nekem nem sikerült.
(#) vargaf válasza Remci hozzászólására (») Jún 8, 2017 /
 
Használd a Foxit PhantomPDF Advanced Editor programot.
(#) Remci válasza vargaf hozzászólására (») Jún 8, 2017 /
 
Rákeresek,köszi.
(#) zombee válasza Remci hozzászólására (») Jún 8, 2017 /
 
Köszönöm mindkettőtöknek, ezek szerint tényleg elég az a "pár megaohm".
Ilyenekhez mindig a win-es Paint-et használom, bármely képformátum eleve univerzálisabb.
A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2017
(#) Cavalier válasza Remci hozzászólására (») Jún 9, 2017 /
 
El tudnád küldeni nekem az egész cikket? Ui. ez az áramkör kísértetiesen hasonlít arra, amit még ide raktam fel 2012 márciusban.
Kíváncsi lennék, legalább megjelölték-e a forrást, vagy úgy gondolták, hogy ami az interneten van, az mindenkié.
(#) vargaf válasza Cavalier hozzászólására (») Jún 9, 2017 /
 
Írj privátban egy e-mail címet
(#) Cavalier válasza vargaf hozzászólására (») Jún 9, 2017 /
 
Közben megtaláltam én is, nyilván nincs feltüntetve, és a 2013-as évkönyvben pedig szintén majdnem egy az egyben szerepel az inverteres rajz, amit szintén ide raktam ki még 2008-ban.
Nem különösebben izgat a dolog, de elveszi az ember kedvét, hogy bármit is közöljön, ha más meg lenyúlja, és a sajátjakként "árulja".
(#) Remci válasza Cavalier hozzászólására (») Jún 9, 2017 / 1
 
Igen,én is láttam a 2013-ban a rajzot. De rá se ránts, az alapkapcsolást meg tőlük nyúltam le Bővebben: Link
(#) erdgab válasza Cavalier hozzászólására (») Jún 9, 2017 /
 
Én már nem lepődöm meg semmin,Te se tedd,bár az biztos,hogy elveszi az ember kedvét.Valamikor 2009 december 25 tettem fel egy kapcsolást a forrásra is hivatkozva az Elhalványuló utastér világítás autóba topikba. Itt van És viszontláttam a Cikkek közt Ime a szerző magáénak mondta.
(#) Gafly válasza erdgab hozzászólására (») Jún 9, 2017 /
 
A világunk már csak így van berendezve.

HE legalább (nagyon korlátozottan és érthetetlen/egyedi szabályok szerint legalább) vízjelezi a képeket.

Nem véletlen, hogy alig publikálnak emberek (itt sem).
Inkább csak linkelgetünk netről. Már rajzolni sem szokás egy válaszhoz.
(#) Daniel5ty hozzászólása Jún 9, 2017 /
 
Üdv mindenkinek!

Kaptam egy hibás villanypásztort, be volt ázva. Szétszedtem, hagytam kiszáradni, visszaadtam a gazdájának. Néhány nap működés után megint elromlott. (Más okból, mert most vízzel nem találkozott.)

Egy AHV 2005-ös gépről van szó, így itt a fórumon megtaláltam a rajzot, és alkatrészeket is tudtam hozzá venni. Eddig kicseréltem a triakot, a másik két tranzisztort és a gyujtótrafót is. Annyi javulás történt, hogy legalább már kattog.

A kondenzátorra rámértem, és 400V körüli feszültséget mutat. A kattogások pillanatában azonban a multiméter csak kis feszültségesést mutat. (Ha jól tudom, ilyenkor a kondinak ki kellene sülnie teljesen.

Készítettem egy videót, amin a hibás működés látható, hallható. Közben az inverter potiját állítom, hátha változik valami.
Bővebben: Link

Akinek van valami jó ötlete, vagy esetleg tudja is, hogy mi a baj kérem írja meg! Már eltöltöttem vele majdnem egy egész napot, és az analóg elektronikától lassan kitépem a hajam...

Előre is köszönöm!
(#) Cavalier válasza Remci hozzászólására (») Jún 10, 2017 /
 
Én is pont ugyanarra a rajzra firkáltam rá ceruzával, aztán szkenneltem be, nem gondoltam akkor, hogy ilyen sikere lesz. Egyébként nem sajnálom tőle, meg szépen összerakta a cikkeket, de a forrásmegjelölés jó lett volna.
(#) Daniel5ty válasza Daniel5ty hozzászólására (») Jún 10, 2017 /
 
A kondenzátor kapacitása le tud csökkenni valahogyan? Kondenzátort hirtelen nem tutam cserélni, a kapacitását sem tudom mivel megmérni, csak a rajta levő feszültséget. (A feszültség jónak tűnik.)

Ha a kondenzátor a kelleténél kevesebb töltést tárolna (lecsökkent a kapacitása), akkor a gyujtótrafó mágneses mezejében is kevesebb energia keletkezne. Előfordulhat ilyesmi?
(#) erdgab válasza Daniel5ty hozzászólására (») Jún 10, 2017 /
 
Azt a trafót is meg kellene vizsgálni.lehet szakadt a szekundere.
(#) Daniel5ty válasza erdgab hozzászólására (») Jún 11, 2017 /
 
Köszönöm a segítséget! 12V-ról adott szikrát mind a két trafó (szereztem még egyet), ezért kerestem nagyfeszültségű elektrolitkondikat. A két kondit sorosan bekötöttem az eredeti helyére, így elkezdett működni a gép.
Nem igazán értem, hogy az eredeti kondenzátoron miért látszik a feszültség, ha egyszer rossz? A tönkrement kondenzátorok hogy szoktak viselkedni? (eddig úgy gondoltam, hogy rövidzárként)
(#) manolo hozzászólása Jún 12, 2017 /
 
Sziasztok! Üdv. Mindenkinek!
Egy kis segítségre lenne szükségünk. Van egy barátom, akinek bedöglött a képeken is látható villanypásztora. A D5 pozíció számú dióda égett szét úgy, hogy a típusa nem azonosítható. Az lenne a kérésünk, ha valaki ismeri, javított, vagy rendelkezik ilyen szerkentyűvel, és meg tudná mondani a kérdéses dióda típusát nagyot segítene rajtunk. Én valami gyors, vagy schottky diódára tippelnék
Előre is köszönettel!
manolo
(#) kjancsi81 válasza Szebence hozzászólására (») Jún 12, 2017 /
 
Üdv, nem tudod honnan lehet pont ilyen villanypásztorhoz a kis tekercset szerezni, én már mindent kicseréltem rajta, és még mindig semmi?
nem tudom hogy ha azt is kicserélném akkor lehet jó lenne.
(#) ironmen válasza manolo hozzászólására (») Jún 12, 2017 / 1
 
Szia

Bármilyen, legalább 1A-es schottky diódát például ilyet betehetsz a helyére. De ha az ott szétégett, akkor van baj..
(#) nyemi válasza manolo hozzászólására (») Jún 12, 2017 / 1
 
BY255 neki De valószínű valamelyik kondenzátor is zárlatos. Szürkére tippelek.
(#) erdgab válasza Daniel5ty hozzászólására (») Jún 12, 2017 /
 
Idézet:
„A tönkrement kondenzátorok hogy szoktak viselkedni?”

Az a kondenzátor nem tud elvileg zárlatos lenni.A tönkrementek hasonlóan viselkednek,mint amit tapasztaltál.Azért tudtál még feszültséget mérni rajt,mert valamennyi kapacitása még van,legalábbis annyi amivel a "műszert be tudta csapni",ezért javallott a kapacitás mérés,ott azonnal kiderül a hiba.
(#) Cavalier válasza erdgab hozzászólására (») Jún 13, 2017 /
 
Villanypásztorban találkoztam már zárlatos motorkondival, 230-nál szétégett volna belül a rövidzár, de itt az inverterben nem volt elég szufla, szóval csak beterhelte és nem ment fel a fesz.
(#) Swedhart válasza Daniel5ty hozzászólására (») Jún 14, 2017 / 1
 
Szia ne kínlódj vele tegyél bele másik vezérlőt én is azt szoktam.
Már sokat át alakítottam azóta tökéletesen működnek.
(#) erdgab válasza Cavalier hozzászólására (») Jún 14, 2017 /
 
Szia!
Köszönöm a kiegészítést,amivel egyet is értek.Én fogalmaztam pontatlanul,mivel tudott rajta feszültséget mérni,ezért gondoltam,hogy nem zárlatos.
(#) 7DU hozzászólása Jún 18, 2017 /
 
Üdvözlöm a Fórum látogatóit!
Azzal a kérdéssel fordulok a T .tagtársakhoz,hogy szedett-e szét gyári villanypásztor nagyfeszültségű transzformátort valamelyikötök?Ha igen,tud-e adatokat közölni?(ha publikus)Vagy esetleg valaki közülletek javított olyan gyári berendezést,amelyben éppen a nagyfesz trafó mondta fel a szolgálatot és megtisztelne azzal,hogy eljuttatja ezt nekem.
Az nem kizáró ok,ha mügyantával van kiöntve. Előre is köszönöm.
(#) ironmen válasza 7DU hozzászólására (») Jún 18, 2017 /
 
1:10-es a jellemző áttétel ( primer 20 me 0,8 -1,2 CuZ szekunder 200 - 250 me 0,5 CuZ)
Vákuum impregnált, soronkénti szigeteléssel
Sima mezei EI vas a trafó anyaga.

A speedrite használ olyan trafót, amiben a szekunder kb 100-150 menet, a primer meg egy 0,3 vastagságú vörösréz szalag, ami teljes szélességében fedi a szekunder tekercset. Itt teflonszigetelésű a szekunder, 0,8-as huzalból. A trafó vas szintén EI, műgyantás kiöntéssel. Ez Kb 12 Joule energiát képes átvinni a karámvezetékre
Ez a spedrite 15000i trafója. Átlőtték sörétes puskával, azért kellett cserélni

Házilagosan simán lehet tekerni.. Az EI trafó I vasára feltekersz teflonszalagot, majd 300 menetet 0,5 huzalból, soronként 100 menet dupla szigeteléssel. Majd kb 20 menetet primernek.. közéjük vastagon ( kb 1 mm ) szigetelés kell. Ezután az egészet elsüllyeszted kemény viaszban ( EON-os ismerőstől kell szerezni trafóházakban használatos kemény viaszt. ez kb 90 fokon olvad, amikor megszilárdul hasonlatos lesz a pecsétviaszhoz, törik )
(#) ironmen válasza ironmen hozzászólására (») Jún 18, 2017 /
 
Amúgy nem kemény viasz a neve annak az anyagnak, csak nem jut eszembe a rendes elnevezése.. De állagában, és szinében is nagyon hasonló a pecsétviaszhoz
(#) 7DU válasza ironmen hozzászólására (») Jún 18, 2017 /
 
Köszi az információt!Megprobálok én is tekeni probára egy párat.
(#) ironmen válasza 7DU hozzászólására (») Jún 18, 2017 /
 
1:20 áttételnél nagyobbat nincs értelme házilagosan tekerni, mert 6kV felett a szigetelést nem tudod megnyugtatóan megoldani. Vákuum impregnálás nélkül, előbb utóbb át fog ütni valahol belül..

Én csináltam pár olyan trafót, amiben egy 20 mm átmérőjű ferrit rúd volt. Ezen zománc + teflon szigetelésű huzalból 100 menet, szigetelés, majd primer tekercs 10 menet. Ezt átitattam ezzel a szigetelő anyaggal, 500 V-ts sütögettem rá, és 5-6 kV-ot leadott a szekunderen.. Szép vastag ívet húzott, átütötte az A4-es papírt .. Kísérletezgetni jó, de tartós használatra nem alkalmas
(#) 7DU válasza ironmen hozzászólására (») Jún 18, 2017 /
 
Én az elmult hetekben tekercseltem pár darabot, az áttételt 1:50-nel számoltam.Minőségi sorszigetelővel és soronkénti lakkozással.De egyenlőre nem tudom probálni,mert nincs hozzá áramkör.
Következő: »»   219 / 287
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem