Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   317 / 373
(#) gyulank válasza vargaf hozzászólására (») Máj 19, 2017 /
 
De te kezdheted, és folytathatod?
(#) tasak hozzászólása Máj 19, 2017 /
 
Sziasztok! Kapcs. rajzot keresek: Egy Grundig Music Boy 150 tip. régi/1981?/ rádiót keltenék vele életre...Ha valaki ebben ki tudna segíteni megköszönném. Üdv. tasak.
(#) jmartin hozzászólása Máj 24, 2017 /
 
Üdv Mindenkinek!
Egy VISZÉK BHKV UNI 100/40-80 akkumulátor töltő kapcsolási rajzát keresném.
Sajnos nem boldogulok vele. A szükséges feszültség szintnél, elkezd megszaladni.
(#) Edimax hozzászólása Máj 29, 2017 /
 
Üdv: Keresek olyan kapcsolási rajzot amikb 5-6-7 konktat forgó kapcsolóval kiváltanám Hall sensor müködését. Esetleg lehetne micro procival is.
Ha volna ilyesmi.
Köszönöm.
(#) proli007 válasza Edimax hozzászólására (») Máj 29, 2017 /
 
Hello! "5-6-7 konktat forgó kapcsolóval kiváltanám Hall sensor müködését" Szerinted itt érthető mire is gondolsz? Mert számomra közel sem..
(#) Edimax válasza proli007 hozzászólására (») Máj 30, 2017 /
 
Szia. Tán egy kicsit rosszul fogalmaztam meg.
Akkor igy.
Adva van ugye Hall sensor, és azt szeretném kiváltani ezzel a kapcsolóval. Kép.
Mert az a sensor mágnes ra müködik ugye, de aztért szeretném kapcsolóval.kb 6 polusú val mert az jobban megfelelne.
Ugy kéne hogy kb 1-6 mindig jobban világitana a dolog.pl minden állasban nagyobb voltot ad.
Remélem tán igy.
(#) Pafi válasza Edimax hozzászólására (») Máj 30, 2017 /
 
Biztos hogy tisztában vagy vele hogy mi is a hall szenzor? Mert az tuti hogy nekem fogalmam sincs hogy mit hiszel róla, és miután fogalmunk sincs hogy mit akarsz valójában kiváltani, mi lenne a funkciója, nem sok esélyünk van válaszolni.

Csak annyit tudunk, hogy "a dolog" világít. De hogy mi az a "dolog", azt nem. Próbáld meg konkretizálni!
(#) vargaf válasza Edimax hozzászólására (») Máj 30, 2017 /
 
Mi működtetné a Yaxley kapcsolót? Használtál már ilyet, tudod hogyan működik?
A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2017
(#) Edimax válasza Pafi hozzászólására (») Máj 30, 2017 /
 
Na akkor villanybicajba szeretném. Azt hogy van a gázkar amibe az a sensor van.
Namost,mikor ráadom a gázt akkor megyek vele.
Node én szeretném ugy megcsinálni hogy azzal a kapcsolóval beállitom a bizonyos sebességet és akkor nyugottan megyek vele.
Meg lehet oldani.
(#) eyess válasza Edimax hozzászólására (») Máj 30, 2017 /
 
Egy hall szenzorban indukált jelet nem, tudsz kiváltani kapcsolóval.
(#) vargaf válasza Edimax hozzászólására (») Máj 30, 2017 /
 
Miután egyértelműen kijelentetted, hogy "meg lehet oldani" már csak egy dolgot nem értek, akkor miért keresed a kapcsolási rajzot. Egy mágneses teret érzékelő szenzort mechanikus kapcsolóval kiváltani? Hogyan tudod ezt?
(#) Pafi válasza Edimax hozzászólására (») Máj 30, 2017 /
 
Hát ha leírod hogy mi a feladat, akkor több esélyed van. Már csak azt kellene tudni hogy milyen a motorvezérlőd amibe be szeretnéd kötni. Mert - bár elfelejtetted leírni, illetve világításról világoltál valami oknál fogva - de remélhetőleg a motorvezérlőbe szeretnéd bekötni. Amúgy az ötleted némileg balesetveszélyes. Egy gázkart ha elengedsz, akkor visszatér biztonságos alaphelyzetbe, ez nálad nem történne meg.
(#) levaitamas válasza Edimax hozzászólására (») Máj 30, 2017 /
 
Tehát egy tempomatot szeretnél a villanybicajodra.
(#) proli007 válasza Edimax hozzászólására (») Máj 30, 2017 /
 
Nem "rosszul fogalmaztál", hanem az alapinformációkat felejtetted elárulni..
Ha jól tudom a Hall a vezérlőnél 1..4V közötti jelet ad és 5V tápot kap. (De kérdezd meg a bringás topikban a szakértőket.) Ezt így lehetne modellezni a kapcsolóval. Viszont halld meg azok véleményét is, akik nem javasolják fizikailag ezt a megoldást.. Mert egy ilyen kapcsolót menet közben kapcsolgatni nem egyszerű és lehet ez alatt, eléd ugrik egy fa. Egy vezérlő tesztre nyilván megtenné a dolog. Még egy tolópoti is jobb ötletnek tűnik. De azt is lehet jobb ha egy rugó húzza vissza, vagy valami biztonsági megoldása van, mint pld. a fűnyírónak vagy a szörf deszkának..
(#) proli007 válasza proli007 hozzászólására (») Máj 31, 2017 /
 
Közben a rajzot kihagytam..
(#) kokozo válasza proli007 hozzászólására (») Máj 31, 2017 /
 
Szia!
Én kiegészíteném egy öntartó áramkörrel, ami start gombra indul és a fék lámpára kikapcsol, csak hogy biztonságosabb legyen..
(#) proli007 válasza kokozo hozzászólására (») Jún 1, 2017 /
 
Hello! Analóg áramkörnél nincs "öntartó". Kondiban lehet tárolni egy kis ideig az információt (pld. Sample-Hold), vagy analóg digitális átalakítás és úgy tárolás de már digitális jel formában..
(#) proli007 válasza proli007 hozzászólására (») Jún 1, 2017 /
 
Közben rájöttem, mire gondolsz. Hogy egy öntartó kapcsolásnál megnyomja a gombot, és az a kapcsoló feszültségét adja a vezérlőnek. Ha "rálép a fékre", akkor megszűnik az öntartás, és a gázkar feszültségét adja a vezérlő felé. Így működhet. De akkor már lehet egy komparátor is, ha a gázkaron nagyobb a feszültség, mint a kapcsolón beállított, akkor is bontja az öntartást..
(#) kiss122 hozzászólása Jún 1, 2017 /
 
Sziasztok.
Van nekem egy Makita EG601A aggregátorom.
A mellékelt sematikus ábra alapján el kellene dönteni, hogy a 220v-os kivezetés fix, vagy lebegőnullpontos? Valaki tud ebben segíteni nekem?
Egyébként egy meglévő hálózatra lenne rákötve, ha fix nullpontos a gép.
Előre is köszönöm a segítséget.
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2017

EG601A.jpg
    
(#) kadarist válasza kiss122 hozzászólására (») Jún 1, 2017 /
 
Mitől lebegne a nullpont? Arra gondolsz, hogy a nullája össze van-e köve a géptesttel, amit földelni kell? Nos, nincs összekötve.
(#) kiss122 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 1, 2017 /
 
Lebegő nullpontnál arra gondoltam, hogy az aggregátornak nincs effektív nulla pontja.

Másik weboldalon olvastam, hogy például a Heron aggregátoroknak nincs valódi nulla pontja, tehát a föld és valamelyik kivezetésnél nagyobb feszültséget mérhetünk mint a másik kivezetésen.
Aggregátor bekötése.

Ott azt tanácsolja a szerző, hogy a nagyobb feszültségű kivezetést használjuk fázisként, a kisebbet nullaként.

Ha lenne otthon benzinem, meg műszerem, akkor ki tudnám próbálni és lemérni, de ezeknek hiányában sajnos egyenlőre marad a találgatás.
(#) Pafi válasza gyulank hozzászólására (») Jún 1, 2017 /
 
Ezt úgy szokták megoldani hogy azt jelzik ha megközelíti a kimeneti fesz a tápot. Ezt hívják clip indikátornak. Ennél kicsit precízebb megoldás lenne a hibafeszültség mérése, de ez egy ilyen filléres erősítőhöz már értelmetlenül bonyolult.
(#) Helios hozzászólása Jún 3, 2017 /
 
Sziasztok!

Kapcsolási rajzot keresnék egy SAL PA25 Active-hoz. Átalakítás miatt került hozzám, de kapcsolási rajz nélkül nem boldogulok. Tud valaki segíteni egy rajzzal? Előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2017
(#) Lali24 hozzászólása Jún 8, 2017 /
 
Sziasztok!
Olyan LED-es futófény rajzot keresek, mint az ujjabb Audi-k indexén van! Nézelődtem már a neten de pont olyat nem találtam!
Előre is köszönöm!
(#) granpa hozzászólása Jún 9, 2017 /
 
Kaptam egy Philips PM3211 15 MHZ-es oszcilloszkópot unokaöcsémtől. Ennek a rajzát keresem, mert biztos lesz valami hibája, mivel régen volt használatban (még nem próbáltam bekapcsolni). Javításhoz van másik szkópom.
(#) kadarist válasza granpa hozzászólására (») Jún 9, 2017 / 1
 
Letöltés a szokásos módon: Bővebben: Link.
(#) granpa válasza kadarist hozzászólására (») Jún 9, 2017 /
 
Köszönöm!
(#) exabit hozzászólása Jún 10, 2017 /
 
Van egy 115VAC 0,11A áramfelvételű ventilátorom. Szeretném 230VAC-ről működtetni. Tudom hogy egy egészen pici trafó megoldaná a helyzetet, de az pont nincsen. Valamilyen más kapcsolás van esetleg, hasonlóan mint egy LED 230V-ról történő működtetése?
(#) Pafi válasza exabit hozzászólására (») Jún 10, 2017 / 1
 
Soros fólia kondi.
(#) exabit válasza Pafi hozzászólására (») Jún 10, 2017 1 /
 
1,5 µF / 450V Ac megfelelő lehet?
Következő: »»   317 / 373
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem