Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Inverteres hegesztőtrafó
 
Témaindító: Gabi, idő: Aug 12, 2005
Lapozás: OK   497 / 562
(#) Hetope hozzászólása Máj 28, 2017 /
 
Le a kalappal azok előtt akik PC táp dobozába beépítették a hegesztőt ! Ugyanis vagy ötször akkora doboz állt rendelkezésemre és mégis igen sok gondot okozott hogy a teljes hidas verziót bepakoljam. Ma volt az első éles bevetés viszont a mosoly elmaradt. Működik de nincs nagy ereje még max-on sem. Hegesztés közben pislákol a leragadás jelző pedig üresjáratban 84 voltot mérek. Helyszűke miatt csak ekkora fojtót tudtam belerakni. Egyenlőre nem tudom felrakni mert le kell butítani hogy fel férjen de mindjárt megoldom.
(#) Hetope válasza Hetope hozzászólására (») Máj 28, 2017 /
 
Talán így is jó lesz. A sodrat 20mm².
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2017

FOJTÓ 2.jpg
    
(#) zolee1209 válasza Hetope hozzászólására (») Máj 28, 2017 / 1
 
A fojtó induktivitása jó lenne, csak zárt a vasmagod. Terhelés során telít a mag, az induktivitása pedig nagyon lecsökken, mintha nem is lenne ott. Ami hátul van összefordított U mag jó lenne, gondolom nem fér el, azért nem azt használod.
(#) Hetope válasza zolee1209 hozzászólására (») Máj 28, 2017 /
 
Jól gondolod mert azt szerettem volna de nincs neki hely. Viszont nem ragasztottam össze a magokat de így sem feküdt össze egészen.
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2017

SZERELVE.jpg
    
(#) Hetope hozzászólása Máj 28, 2017 / 1
 
Most így néz ki
(#) JZoli válasza Hetope hozzászólására (») Máj 28, 2017 /
 
Az a 4 menet nem valami sok!
(#) GPeti1977 válasza JZoli hozzászólására (») Máj 28, 2017 /
 
Legalább rakjon bele 2-3 mm légrést.
(#) fastaction válasza Hetope hozzászólására (») Máj 28, 2017 /
 
Szia , szerintem nem a folytó , miatt gyenge . Üdv Attól , csak egyenletesebben , szebben hegeszt. üdv
(#) Hetope hozzászólása Máj 28, 2017 /
 
Tudjátok az az érdekes a dologban hogy amelyik hegesztő dobozát használtam fel annak semmilyen fojtója sem volt.
(#) GPeti1977 válasza Hetope hozzászólására (») Máj 28, 2017 /
 
Lehet azok nagyobb frekvencián mennek és elég a hozzávezető kábel induktivitása, vagy egyszerűen csak ki van spórolva.
(#) Ge Lee válasza Hetope hozzászólására (») Máj 28, 2017 /
 
Elmennek fojtó nélkül is, de nem az igazi, meg az inverternek sem használ hosszú távon. A képen lévő fojtód konkrétan semmit sem ér, menetszámnak kb. háromszor annyi kellene, légrésnek meg minimum 5-6mm de inkább több. A dobozod ránézésre nincs ötször akkora mint egy PC táp doboza, inkább csak a duplája, akkorába meg kényelmesen el kell neki férni, persze függ attól is hogy milyen fajta hűtést alakítasz ki.
Ha a leragadásjelző pislákol akkor nyilván azért nincs kellő áramerősség mert az lekapcsolgatja a vezérlést. Ezt a hídkapcsolást többek között az különbözteti meg a kéttranyóstól (maci), hogy ugyanakkora mért áramerősség mellett is jóval erősebbnek tűnik, még hangra is sokkal durvább. Az enyém 70A-re beállítva is nagyobb áramúnak tűnik mint a kéttranyós 90-100A-re állítva, ráadásul ugye némi trükkel a híd akár 250A-es is lehet, anélkül hogy párhuzamosan kellene kapcsolni több IGBT-t.
A saját készítésű munkakábelem mért induktivitása egyébként 8uH körül van.
(#) zolee1209 válasza Hetope hozzászólására (») Máj 28, 2017 /
 
A leragadásjelző pislogása fölött elsiklottam a fojtó láttán.
Ahogy Ge Lee is írta, ez is okozhatja, hogy nem megfelelően működik. Ennek a lehetőségnek én is adok egy szavazatot, mert bár nekem a hőérzékelés nem bírta a zavart, hasonló jelenséget produkált. Jóformán csak az anyagot elrondítani lehetett, mert ívet sem fogott normálisan. Próbáld meg kikötött leragadásvédelemmel, azzal nincs vesztenivalód.
(#) korozsi hozzászólása Máj 28, 2017 /
 
Sziasztok.
Nem ide illö tema, de itt tudom, hogy vannak olyan elektronikai tudassal rendelkezök akiknek szerintem nem okoz gondot. Azt tudom, hogy a kepen kettös dioda van, csak hiaba irtam be a netbe semmit nem adott ki rola. Az en tudasom az nem eleg ennek a dioda tipusanak a megallapitasara.
Ez a dioda egy autos erösitöben van benne. Ha valaki tud valamit rola, vagy mivel lehet helyettesiteni annak a segitseget megköszönöm. A fenykepen jobb oldalt a "D11" nem müködik.
Nem tudtam ide feltölteni, mert nagy lett a file: Bővebben: Link - itt megtekinthetö.
A valaszokat elöre is köszönöm.

Az ekezeteket nem felejtettem el, ilyen a gep!
(#) erbe válasza korozsi hozzászólására (») Máj 28, 2017 /
 
Nem tekinthető meg. "Ez a videó privát..."
(#) csavarkulcs válasza korozsi hozzászólására (») Máj 28, 2017 /
 
tedd nyilvánossá a videót az alkotói stúdiódban.
(#) Hetope válasza zolee1209 hozzászólására (») Máj 29, 2017 /
 
Nos addig gyomroztam hogy beindult a szikraszóró !
(#) granpa válasza Hetope hozzászólására (») Máj 29, 2017 /
 
Mi volt a hiba, s a gyógymód?
(#) Hetope válasza granpa hozzászólására (») Máj 29, 2017 /
 
A hiba keresése folyamatban van. Gyógymód pedig az alkatrészek cseréje.
(#) korozsi válasza csavarkulcs hozzászólására (») Máj 29, 2017 /
 
Mar nyilvanos, bocsi.
(#) erdgab válasza korozsi hozzászólására (») Máj 29, 2017 /
 
Ez egy közös katódos 2x10A/200V gyors dióda (35ns). A mellette lévő is ilyen csak közös anódos.
C2502 néven keresd.
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2017
(#) korozsi válasza erdgab hozzászólására (») Máj 30, 2017 /
 
Köszi a gyors valaszt.
(#) GPeti1977 hozzászólása Jún 10, 2017 /
 
Összeraktam egy plazmavágót, sajnos még nem működik, az alapja ugyanaz mint az itt megépített Maci hegesztő (azért is írok ide) csak a transzformátor áttétele, nem 3:1 -hez hanem 3:4, azaz átlag 200V vagyis 400Vpp van a kimeneten, van hozzá egy Tesla gyújtókör meg egy logikai vezérlő, a videón látszik mi a baj, nagy nehezen sikerült akkora gyújtó szikrát csiholni hogy begyújtsa a főívet, de ez megszakad, elfújja a levegő aminek a nyomása így is jóval a névleges alatt van, hogyan lehet ez ilyen nagy feszültségnél, ha széthúzom elektródával 5cm hosszú ív sem szakad meg, az áram 20A re van beállítva.Inverteres plazmavágó
A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2017
(#) ati790731 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Jún 10, 2017 /
 
Szia!
A negatív pólus az elektróda a pozitív az alapanyagon van?
Nem esik le a feszültség?
Vagy kevés az áram, esetleg.
(#) GPeti1977 válasza ati790731 hozzászólására (») Jún 10, 2017 /
 
Polaritás stimmel, a feszültség természetesen leesik, mivel nincs elég nyomás így 40V ra amúgy 100V körül kell lennie elegendő levegőnyomás esetén, a gyári gépek amelyek ezzel a PT-31 vágófejjel mennek 10A a legkisebb áramuk tehát a 20A elég kell legyen, próbáltam többel is de sajnos a panelra csak egy pár IGBT-t terveztem így egyenlőre 20A felé nem mehetek, bár próbáltam többel is.
(#) maszek0005 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Jún 10, 2017 /
 
Szia Peti! Az én meglátásom az, hogy nem jól tartod a pisztolyt. A gyári gépeken a pisztolyhoz van mellékelve egy tartó, ami 3-5 mm-re tartja a vágandó anyagtól. Ja és a tartó el van szigetelve a pisztolytól. A videón szerintem ha jól láttam, a vágópisztoly hozzáér az anyaghoz, így soha nem tud az ív kialakulni.
A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2017
(#) GPeti1977 válasza maszek0005 hozzászólására (») Jún 10, 2017 /
 
Ez már az egyszerűsített pisztoly, ennek a külső elektródája be sincsen kötve, ezért nem adnak hozzá távtartót.
(#) GPeti1977 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Jún 10, 2017 /
 
Ilyen a gép félkészen:

Plazma.jpg
    
(#) maszek0005 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Jún 10, 2017 /
 
Na ennek utána kell néznem, mert én úgy tudtam, hogy az ív bent alakul ki a pisztolyban és a levegő fújja ki. Bocsánat, ha nem jól tudom. Egyébként ajánlom a plazmavágó készítése házilag topikot, ott a Tambi nagyon sokat tud segíteni ez ügyben.
(#) ati790731 válasza maszek0005 hozzászólására (») Jún 10, 2017 /
 
Van külső, meg belső íves pisztoly is!
A belső ívesben van így ahogy te írtad.
Arra gondoltam esetleg ez lehet még a hiba, hogy a pisztoly belső íves, de gondolom, ennek a Peti utána nézett.
(#) maszek0005 válasza ati790731 hozzászólására (») Jún 10, 2017 /
 
Hát most már kezdek kételkedni magamban, mert én a közöttük éltem le fél életem, de külső ívessel eddig még nem volt alkalmam találkozni.
Következő: »»   497 / 562
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem