Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VIDEOTON RT (RA) 6380S
 
Témaindító: tatabike, idő: Jún 22, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   39 / 45
(#) fripi96 hozzászólása Márc 19, 2017 /
 
Hali!
Egy végfokot sikerült működőképesre fogni , azonban nagyon torzít , recseg. Mitől lehet ? 2fajta Előerősítő modult próbáltam.(Van itthon egy másik végfok / alaplaphibás darab abból tettem át bizonyos ellenállásokat , tranzisztorokat.)
(#) reloop válasza fripi96 hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Mekkorák nálad a rajzon szereplő feszültségek? (VT16 kollektor, panel 14-es kivezetés)
(#) fripi96 válasza reloop hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
BC 182b van rajta úgy látom, végtranyó csinálhat ilyet ?
(#) reloop válasza fripi96 hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
A mérés eredményéből vonhatunk le következtetést.
(#) fripi96 válasza reloop hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
közelről szemügyre vételezve látszódik hogy vc05 középső lábánál szakadás van a nyákon , megoldás lenne ha vc05 középső lábához forrasztanék egy kábelt ? a kábel másik végét pedig BD 244B "B jelű" ágához forrasztanám .
Képet mellékeltem .
(#) reloop válasza fripi96 hozzászólására (») Márc 19, 2017 / 1
 
Azt a szakadást természetesen meg kell szüntetned, különben nem kap vezérlést a végtranzisztor. A megoldás tetszőleges.
(#) fripi96 válasza reloop hozzászólására (») Márc 20, 2017 /
 
Írtam privát üzenetet.
(#) reloop válasza fripi96 hozzászólására (») Márc 20, 2017 / 1
 
Valószínűleg radiális kivitelű elektrolit kondenzátort kapsz majd a boltban.
VC 12 47u Bővebben: Link
VC 25 22u Bővebben: Link
VC 24 22u Bővebben: Link
VC 02 100u Bővebben: Link
VC 04 47u Bővebben: Link
VC 33 220n Bővebben: Link
VC 17 2200u Bővebben: Link
Ügyesen hajtogasd a lábakat és természetesen ügyelj a polaritásra!
(#) fripi96 válasza reloop hozzászólására (») Márc 20, 2017 /
 
Köszönöm szépen!! Vigyázok
(#) fripi96 válasza reloop hozzászólására (») Márc 22, 2017 /
 
Az baj ha egyik oldali végfokban BD 139, BD 140 meghajtó van , míg a másikban MJE 340 és MJE 350 van ?
(#) reloop válasza fripi96 hozzászólására (») Márc 22, 2017 /
 
Az MJE párossal is működni fog, csak helyesen legyen beültetve.
(#) fripi96 hozzászólása Márc 24, 2017 /
 
Valakinek van eladó végfok panelja ? Vagy esetleg lehet valahol kapni újat amin nincs semmi ?
(#) Helios hozzászólása Ápr 27, 2017 /
 
Sziasztok.

Hozzám került egy ilyen ketyere elég ramaty állapotban. A trafoja hány watt leadására képes? Donornak kellene egy másik projektemhez. Elöre is köszi a választ.
(#) doktor válasza Helios hozzászólására (») Ápr 27, 2017 /
 
Szia!
Jól emlékszem , 130 w.
(#) Helios válasza fripi96 hozzászólására (») Ápr 28, 2017 /
 
Szia!

Nekem bontásból van 1 pár modulom.
(#) jolly joker hozzászólása Jún 2, 2017 /
 
Hello!

Hozzá jutottam egy ilyen készülékhez, csak az a baj vele, hogy a rádió nem szól, AM-FM a térerő mérő mutat.
Magnó bemenetre választva meg szól rendesen.

Előre is köszi a tippeket.
(#) holaszlo hozzászólása Jún 13, 2017 /
 
Sziasztok! Tudna valaki segíteni? Van egy 6303-as tunerem. Eddig kifogástalanul működött. Nem régóta bekapcsolás után egy darabig gyönyörűen működik, aztán elkezd torzítani, erős alapzajjal. Az antenna mozgatására is erősen érzékeny. Találkozott már valaki ezzel a hibával? FM2-n jelentkezik, szinte minden adón. Örömmel venném a segítséget.
(#) jsimko válasza holaszlo hozzászólására (») Jún 13, 2017 /
 
Szia!

Utánhangolással rendbe tudod hozni?
(#) holaszlo válasza jsimko hozzászólására (») Jún 16, 2017 /
 
Biztosan. Csak ird le légyszi hogyan csináljam.
(#) jsimko válasza holaszlo hozzászólására (») Jún 16, 2017 /
 
Szia!
-ez még nem a javítás folyamata, csak próbálok rájönni a bajodra...
-kapcsold be és várd meg amíg a hiba jelentkezik.
-a TUNING gombbal kell megpróbálnod után hangolni.
-finoman jobbra és/vagy balra tekerve...
-ja és nagyon fontos: -mennyi elektronikai ismereted van?!
(#) holaszlo válasza jsimko hozzászólására (») Jún 21, 2017 /
 
Szia! Köszi hogy segíteni próbálsz.
Ha jobbra hangolom, picit csökken, de alig alig.
Járatos vagyok az elektronikában.
Köszi Laci
(#) jsimko válasza holaszlo hozzászólására (») Jún 23, 2017 /
 
Szia!
Amennyiben 1.5-2 fordulattal-jobbra vagy balra- sem javul akkor nem elhangolódásról van szó.
-na innen kicsit nehezebb...
Szét kell szedni úgy, hogy alul-felül hozzáférj.
-az alaplapon célszerű átnézni minden forrasztást.
-ha ezek rendben akkor kézenfekvő lehet az antenna bemeneti tranyó hibája, utána pedig a dekóder rész. A hiba jellege miatt én simán fagyasztó spray-vel kezdenék, bár a szépkorú alkatrészek nem biztos,hogy túl élik...-a kiforrasztgatás ugyan olyan veszélyes. A biztonságos megoldást a működés közbeni méregetés hozhatja de ahhoz kéne egy referencia rádió...
-viszont találtam erősebb segítséget. A Te tunered megegyezik az RA6363-as tunerével aminek itt van saját topicja. Ott kellene körülnézned. Tanácsolom, kezdj olvasással az elején.
(#) holaszlo hozzászólása Jún 23, 2017 /
 
Sziasztok! Volna valakinek egy 3mm-es vasmagja vagy roncs 6363 tuner-je amiből kitermelhetném? Köszi Laci
(#) djhans hozzászólása Júl 26, 2017 / 3
 
Van egy készülékem amiből hiányoznak a végfokok. Berajzoltam nyáktervezőbe és elkészítettem őket. Lepróbáltam és bemértem. Tökéletesen működik. Akinek hasonló gondja van annak feltettem a lay fájlt is. A sárga vonallal jelölt fóliaszakaszt vastagon be kell ónozni.
(#) djhans válasza djhans hozzászólására (») Júl 27, 2017 /
 
A végére pedig BD245C-BD246C került.
(#) szalabal hozzászólása Aug 11, 2017 /
 
Hali!

Segítséget szeretnék kérni, nem rég megmentettem egy példányt a biztos haláltól, egész jól sikerült kipofoznom. Már csak egy hibája maradt működés terén, mégpedig a térerősség mérő..
A mutató az ellenkező irányba mozdul el és meg is áll, egészen addig abban a helyzetben marad amíg le nem kapcsolom az AM/FM üzemmódot.
Kérdés: Mi lehet a probléma? Maga a műszer halt meg, vagy esetleg orvosolható valahogy?

Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) djhans válasza szalabal hozzászólására (») Aug 11, 2017 /
 
Üdv. Fordítva van bekötve a műszer.
(#) szalabal válasza djhans hozzászólására (») Aug 11, 2017 /
 
Felcseréltem a műszer bekötését, most a jó irányba mozdul el, de alig, a csatorna amire behangolom tisztán szól. Legnagyobb kitérést akkor értem el vele amikor 540kHz-re hangoltam, de akkor sem érte el a skálán még az 1-es értéket sem. :/
(#) djhans válasza szalabal hozzászólására (») Aug 11, 2017 /
 
Lehet hogy a műszerel gond van. Próbára át lehet kötni valamelyik VU méter helyére és akkor meg lehet nézni a kitérést.
(#) szalabal válasza djhans hozzászólására (») Aug 11, 2017 /
 
Köszönöm a segítséget, igen a műszer lesz a rossz, VU méteren szépen látható a jelerősség.
Viszont érdekes, hogy ha a térerősség jelző jól van bekötve a kitérése sokkal erőteljesebb, csak sajnos a rossz irányba indul el, ahhoz képest mint amikor fordítottan van bekötve.
Következő: »»   39 / 45
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem