Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Inverter javítás
 
Témaindító: alex80, idő: Nov 23, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   10 / 13
(#) tombox00 válasza latyakosa hozzászólására (») Jún 16, 2017 /
 
Ezt a 2 db képet tudtam csinálni. sajnos jobbat nem
(#) latyakosa válasza tombox00 hozzászólására (») Jún 17, 2017 /
 
Mi a 16 lábú DIP tokos (IC1) és a 14 lábú smd IC típusa (IC3)? A FET-k gate lába hova kapcsolódik a 4R7 után ?
(#) tombox00 válasza latyakosa hozzászólására (») Jún 17, 2017 /
 
A DIP 16- os ICröl nem tudom milyen tipusu mert nem igazán lehet leolvasni róla semmit. A kis SMD IC az LM324 / 4 müveletierösitős / . A 2 db Fet középsö lába össze van kötve 1 db 4R7 ellenállással és 1 smd kondival sorosan. és úgy megy a fetek középső lába a trafo kivezetéseire.
A trafo közéspsö kivezetése a + V megy rá a másik két vége a trafonak meg a fet ek középsö lábaira.
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2017
(#) latyakosa válasza tombox00 hozzászólására (») Jún 17, 2017 /
 
Vegyük pl az R10-t, annak egyik lába meg az IRFZ gate lábára, a másik oldala egy furatgatván pontban végződik, amit nem látok a képeken az alkatrészektől, hogy hol fojtatódik a vezetősáv a nyák másik oldalán. Az IC1 valószínűleg SGA3524 vagy SGA3525 esetleg TL494.

Kapcsold a multit csipogós szakadás vizsgálat módba és derítsük ki mindkét fet gate lába az ellenállások után vélhetően az ic1 melyik lábához csatlakozik. Illetve az IC1 lábakon is mérhetnél bekapcsol állapotban a negatívhoz képest feszültségeket.

Nekem úgy tűnik van felirat az IC1-n, vidd ki a fényre vagy világítsd meg led-s lámpával különféle szögekből bízom benne leolvasható lesz a felirat.
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2017
(#) tombox00 válasza latyakosa hozzászólására (») Jún 19, 2017 /
 
Az IC1 az SG3525. az egyik fet gate labara az IC 11es labátol megy ( OUT A ) a masik Fet gate lábara pedig az IC 14 esröl ( OUT A ). 15 ös lába a Vcc a 13 as Vc ezeken 13,4 V van. A referencia feszültség 5,6 V az IC 16 os lábán.
Gondolom most s(z)koppal kellene megnézni h van e négyszogjel a 2 kimeneten ami a fetekre megy nem? csak s(z)kopom nincs
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2017
(#) tomsky hozzászólása Jún 19, 2017 /
 
Üdv mindenkinek!
Inverter(klíma) javításában tudna valaki segíteni,vagy valakit ajánlani?
Budapesten!
A lapot kéne átnézni mi az ami esetleg cserés lenne!
Ugyan ilyen lapom van, ami tökéletesen üzemel,ha kéne referenciának!


Üdv!
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2017
(#) latyakosa válasza tombox00 hozzászólására (») Jún 19, 2017 /
 
Javaslom mérjünk feszültségeket az IC1 következő lábain a testhez képest:
- 1 (invertáló bemenet)
- 2 (nem invertáló bemenet)
- 4 (oszcillátor)
- 10 (shutdown)
- 11
- 14

Következő elképzeléseim volnának:
- vagy az lm324 valamelyik kimenete fogja a IC1 10 bemenetét,
- vagy az IC1 mehetett tönkre

üdv:
(#) tombox00 válasza latyakosa hozzászólására (») Jún 20, 2017 /
 
IC 1 en
1: 0V
2: 5,7 V
3: 0 V
4: 0 V
5: 4,7 V
6: 4,7 V
7: 4,7 V
8: 5,1 V
9: 5,8 V
10: 0 V
11: 0 V
14: 0 V
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2017
(#) latyakosa válasza tombox00 hozzászólására (») Jún 21, 2017 /
 
Javaslok egy IC1 cserét ezek alapján.
(#) tombox00 válasza latyakosa hozzászólására (») Jún 21, 2017 /
 
Köszönöm a segítséget, mihelyst kicserélem-kipróbálom, írok.
(#) Mazsola35 hozzászólása Júl 1, 2017 /
 
Sziasztok. Segitség kellene. Egy tiszta szinuszos inverteröl van szó.a DC kb. 320V ra ráköttöttem sorosan ketö db 230v os égöt és kb egy ms perces ütemekben vilog,(teljesen kialszik felvilan) mi mehettet tönkre?
(#) zaza99 válasza Mazsola35 hozzászólására (») Júl 1, 2017 /
 
Szia!
Én a kimeneti feteket nézném meg valamint a varisztort a kimeneten ha van benne. Szerintem valamelyik alkatrész zárlatos.
(#) Mazsola35 válasza zaza99 hozzászólására (») Júl 2, 2017 /
 
Köszi átméregetem amint lessz kis időm. Töltök fel néhány képet. A kiforaszttot helyeken igbt-k voltak.
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2017
(#) zaza99 válasza Mazsola35 hozzászólására (») Júl 4, 2017 /
 
Elég komolynak néz ki. Gyártót, típust lehet tudni?
(#) Mazsola35 válasza zaza99 hozzászólására (») Júl 5, 2017 /
 
Csak annyi van a dobozán Power Inverter pure sine wave. és egy RMC rövidités ennyi.
(#) gerasz88 hozzászólása Júl 27, 2017 /
 
Sziasztok
Adott 2db inverterem 24v rol 230v ra
Sajnos mind a 2 nek van valami hibája
Keresek olyan embert aki meg tudná csinalni és nem tudom hogy az lehetséges e hogy 24v helyet 12v legyen.
(#) latyakosa válasza gerasz88 hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
Kicsi a valószínűsége, hogy a 12V-ra való átalakítás egyszerű lehet. Típust, jó minőségű képeket tudsz adni ?
(#) merlingerin hozzászólása Aug 12, 2017 /
 
Sziasztok!

Van nekem egy Sundox névre hallgató inverterem, ami feladta a harcot, amikor egy okos ismerős bedugta egy 24V kamionba. Helyretataroztam, kapott új IC-ket, kondikat (az összes kisfesz. oldali elektrolit kalapot emelt..) és megy is szépen, de a kimenő feszültség túl magas, kb. 265V (Fluke 87 true RMS műszerrel mérve) vagyis ez valóban annyi..

Viszont egy poti van csak benne, ami a 230V oldal 50Hz frekiért felel. Mivel lehetne itt a feszültséget belőni?

Van valakinek esetleg rajza hozzá? Akár visszarajzolt.. Vagy tapasztalat?

Köszönöm!
(#) latyakosa válasza merlingerin hozzászólására (») Aug 12, 2017 /
 
Terhelést tettél rá ? Mekkorát ?
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2017
(#) merlingerin válasza latyakosa hozzászólására (») Aug 12, 2017 /
 
Szia!

40W izzólámpa volt rajta. A max 220W lenne papír szerint. Azt sokallom... nagyon pici
(#) latyakosa válasza merlingerin hozzászólására (») Aug 12, 2017 /
 
Szia,
A szekunder oldali nagyfeszültségű kondenzátoron érdemes menet közben DC feszültséget mérni. Abból érdemes visszaszámolni az AC -t. 320-330 DC feszültség elfogadható.
Mivel az inverter nem szinuszt ad ki a kimenetén ezért a TruRMS mérés nem fog 230-t mutatni.
üdv.
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2017
(#) merlingerin válasza latyakosa hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Szia!

Azért a kijelentéseddel vitatkoznék. Pont erre találták ki
Bővebben: Link
(#) weend válasza merlingerin hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Szia!
Milyen IC-k vannak a 324-n kívül?
(#) merlingerin válasza weend hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Szia!

2db SG3525
(#) weend válasza merlingerin hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Ahogy latya mondta, a nagyfeszültségű kondin kellene beállítani a kívánt feszültséget, ami kihatással van a kimeneti feszültségre. Az SG 1-es lábára kell legyen visszavezetve egy osztón keresztül, a kondenzátoron lévő feszültség. Ha estleg tennél fel képet a forrasztási oldalról, talán többet látnánk.
(#) latyakosa válasza merlingerin hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
A vélemény különbségünk abban lehet, hogy a 230V egy (közel) szinusz jelre van megadva. Ha az amplitudó azonos is, a négyszögjelnek amit az inverter kiad magából nagyobb a "területe" mint a szinusz jelnek. Ezt jelzi a műszer
(#) szabo5 hozzászólása Szept 18, 2017 /
 
Sziasztok 12v 400/600wos sinusos inverteremet meg tudná valaki csinálni Budapesten.
(#) granpa válasza szabo5 hozzászólására (») Szept 19, 2017 /
 
Tedd át a hirdetőbe, azért van. Mi a kórtünet?
(#) lionsec hozzászólása Nov 15, 2017 /
 
Szervusztok!

Segítséget szeretnék kérni inverter javításban mert került hozzám egy régebbi inverter amiben az egyik FET ill egy DUÁL dióda tönkrement amiket ki is cseréltem de nem indul a hegesztő nem tudok vele ívet fognibárhová is állítom a pótmétert.És vibrál a letapadás jelző sárga LED is. Van esetleg javaslat hogy mit és hol nézzek meg ill mérjek?
(#) zaza99 válasza lionsec hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Szia!
Ez áramátalakítóval foglalkozó topik, szerintem próbáld meg itt.
Következő: »»   10 / 13
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem